Tien vragen aan HighLow Rangers bereiden nieuw reisavontuur voor Jubileumconcert Heilooër Harmonie Caecilia 90 jaar 3 KORTOM Darten in Het Oosthonk UITKIJKPOST 7 JANUARI 2015 O HEILOO - De HighLow Rangers zijn het eens; medio november, op een nog nader te bepalen datum, reizen ze af naar Bhutan voor een nieuw avontuur. Kees Hageman, Ruud Bruin, Mike van Wieringen, Erik van Haaren, Alex van der Horst, Barre Dekker, Kees Burger en Friso Langkemper hebben er al heel veel motorkilo meters opzitten. In 2010 reden ze in de Hot Spicy Challenge dwars door India en in 2013 gingen ze onder meer de uitdaging aan op de Anapurna Road, één van de tien gevaarlijkste wegen ter wereld! En dit jaar voegen ze Bhutan toe aan de lijst. Voor het zover is valt er nog genoeg te regelen, zoals het aanvragen van visa en het uitzoeken van alle voorwaarden die gelden voor een bezoek aan Bhutan. Kees Hageman: ,,Zo heeft de koning van het land bepaald dat buitenlandse bezoekers per dag minimaal een bepaald bedrag moeten uitgeven in Bhutan. Het land is pas tien jaar toe gankelijk voor toeristen, dus druk zal het niet zijn. Het wegennet schijnt redelijk te zijn, iets wat ik me nauwelijks kan voorstellen. Zelfs hoe de wegen lopen is nog in nevelen gehuld. De tocht begint in Kathmandu en volgt een stuk door Darjeeling, India. Dit geeft waarschijnlijk weer de nodige rompslomp; gelukkig hebben we een paar organisatietalenten in de club, die ons hier doorheen zullen loodsen. Zo rijden we natuurlijk op onze trouwe 'Engelse lekbakken', Royal Enfields, die weer over alle grenzen moeten, wellicht met de nodige tegenwerkingen van grens wachters... We hebben de tijd die ons rest voor ons vertrek dus hard nodig!" Aan de reis is wederom een spon soractie verbonden: voor Stichting Veldwerk en de middelbare school van Barrath in Nepal. Het derde gedeelte doneren de HighLow Rangers aan nader te bepalen doe len in Heiloo. Kees: ,,Ook in Heiloo komt kommer en kwel voor. Onze gemeente telt inmiddels een groot aantal huishoudens die onder de bestaansnorm leven; mensen die gewoon bij je in de straat wonen en er niet mee te koop lopen. Daarom dit initiatief." Overigens werd de traditionele Oudejaarsreceptie van de Rangers in hun loods goed bezocht en werd het jaar begonnen met de Ranger- duik in Egmond aan Zee. Voor meer nieuws van de HighLow Rangers of informatie over de sponsoractie, zie Facebook of www.highlowrangers.nl HEILOO - Op zaterdag 17 januari staat het eerste darttoernooi van dit jaar op het programma. Het is traditiegetrouw een 301 dubbel- in-dubbel-uit toernooi en start als altijd om 20.00 uur. Deelname €5,-. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. wQE Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- SfiFriJibigAriumiut vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 I 13.00 - 14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op :n_i HEILOO - Een pastoor die in Heiloo bepaalt wie waar muziek maakt? Dat gebeurde in 1925 en zo ontstond Harmonie Caecilia. Anno 2015 is dat minder mak kelijk voor te stellen, maar inmid dels bestaat diezelfde harmonie wel negentig jaar; en barst van de ener gie! Daarom geeft Caecilia op zater dagavond 10 januari een jubileum concert. Het motto voor dit concert luidt dan ook Verleden, Heden en Toekomst. Hiervoor heeft dirigente Alida Holwerda ontroerende, her kenbare en swingende melodieën geselecteerd uit verschillende tij den. Bij dit concert zijn acteurs van de Toneelvereniging Falkland te gast. Zij nemen de bezoeker mee naar het prille begin van Caecilia, toen de pastoor het nog voor het zeg- gen had. Ook komt Sint Willibrord even langs, want deze heilige heeft dit jaar zijn eigen jubileum en geeft een kijkje in de toekomst. Verder is er een bijzonder vocaal gastop treden van Stefanie Kramer en Jop (Showhero). Kortom een muzikaal eerbetoon aan 90 jaar Caecilia. Het concert begint om 20.00 uur, zaal open vanaf 19.30 uur. Locatie: GGZ Willibrord, grote zaal, Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. De toegang tot dit unieke concert bedraagt 9,90. Donateurs betalen 7,50, kinderen tot en met 12 jaar en 90-jarigen gratis! Voorverkoop van kaarten bij de Schrijverij, locaties Stationsweg en 't Hoekstuk. Reserveren van kaar ten kan via www.caeciiia-heiloo. nl/contact. Zie ook: www.caecilia- heiloo.nl. u Martin Affourtit Ik ben Martin Affourtit, 67 jaar en 42 jaar getrouwd met Jannie. We hebben twee zonen, twee schoondochters, twee kleindochters en een kleinzoon. Het vierde kleinkind is op komst. Mijn vrouw heb ik leren kennen bij het toenmalige TKH (nu FSH) waar van ik een van de oprichters ben. Onze jongste zoon leerde zijn partner kennen bij het Jeugdtheater, waarvan ik ook één van de oprichters ben. Ik was directeur van een basisschool in Alkmaar, en de laatste 22 jaar van mijn werkzame leven docent tweede taal aan 12- tot 18-jarige asielzoekers. Mijn passie daarnaast is al vijftig jaar: alles wat met theater te maken heeft. 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren en getogen in Heiloo. Daar zat ik op de Vondelschool en op de openbare ULO aan het Slimpad. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Misschien was ik wel acteur geweest. Maar toen ik naar de toneel school wilde riep mijn vader: ,,Jongen, daar valt geen droog brood mee te verdienen!" Jaren later hoorde ik het terug bij Wim Sonneveld ('Hoe haal je 't in je hersens, hoe kom je daar nu bij?'). Overigens heb ik het in het onderwijs bijzonder naar mijn zin gehad. Ook daarin kon ik mijn theater-ei goed kwijt. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? Kees van Kooten en Wim de Bie. Ik zou het dan willen hebben over het ontstaan van hun typetjes. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Mijn mooiste herinneringen heb ik aan de 'theatervoorstellingen' die ik gaf in onze achtertuin en soms in onze achterkamer. Ik ver spreidde mijn vooraankondigingen door de hele buurt. Zo kwam ik aan aardig wat publiek. Mijn moeder zorgde dan ook altijd voor de limonade. Voor de 'decors' werden soms zelfs de lakens van de bedden gehaald. Voor mijn vader thuiskwam moest wel weer alles zijn opgeruimd. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Ik was en ben nog steeds helemaal gek op het Heilooërbos met het overbos. Nijenburg en omgeving vind ik ook prachtig. Aan de groene zoom langs de Zeeweg bewaar ik leuke jeugdherinnerin gen. We zochten daar vaak één van de 'eilandjes' op en bouwden dan daar ons tentje. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Liefst nergens voor. Toen ik jong was, was ik een bekende nacht braker. Maar tegenwoordig ben ik erg gesteld op een goede nacht rust. 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Dat ik niet zoveel tegelijk moet willen. Eens was ik naast een drukke baan voorzitter van twee verenigingen, maakte muziek, speelde toneel, regisseerde (zo ongeveer door heel Noord Holland), schreef theaterproducties. En dat in de periode dat we nog kleine kinderen hadden, die natuurlijk ook de aandacht vroe gen. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Dat ik het sinds mijn pensionering erg leuk vind om, vrijwilligers werk te doen; bij de Historische Vereniging Oud Heiloo, en nog een beetje in de sector Inburgering. Ik heb me ook aangemeld als 'taalmaatje'. Op die aanmelding krijg ik echter nog maar steeds geen antwoord. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Het opknappen van de wijk waarin wij wonen. Het is een vergeten gebied. En gemeenteambtenaren die je erop aanspreekt schuiven de klachten steeds maar op elkaar af. Naar de individuele burger wordt niet of nauwelijks geluisterd. Overigens heeft onze wijk door de inzet van drie moeders wel een prachtige speeltuin gekre gen. Verder zou ik heel erg waken over te hoge lastenverzwaring in de sociale en culturele sector. Dat kan mijn inziens leiden tot aantasting van de culturele ontwikkeling van de bevolking. Om maar eens één voorbeeld te noemen: De Beun MOET blijven! 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: Aldert, ten eerste bedankt voor je nominatie. Tja, wat betreft mijn theateractiviteiten naast Falkland: Ik doe het de laatste tijd iets rustiger aan. Ik had het wel eens gehad met dat heen-en-weer rijden naar bijvoorbeeld Anna Paulowna, Den Helder of Hoorn. Vaak driemaal per week 's avonds en voor de (veelal 16) voorstel lingen in de weekends. Je moet na zoveel jaren ook niet blijven denken dat je onmisbaar bent. Ik nomineer voor de volgende Tien vragen aan (en waarom).: Edo Postma. Hij heeft een belangrijke rol gespeeld bij de organi satie van Ypestock, de Ypsalon en het timmerdorp. Ik ken hem van Falkland Toneel. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomi neerde is: Edo, Ik weet dat jij vooral heel graag in kinderstukken speelt. Wat trekt jou daarin zo speciaal aan? HighLow Rangers op de grens van India en Nepal. Foto: Kees Hageman De Heilooër pastoor Van Meeuwen bepaalde in 1925 dat er een katholieke muziekvereniging moest komen. Zo ontstond harmo nie Caecilia, waar negentig jaar later dirigente Alida Holwerda de muzikale leiding heeft. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3