Veranderingen Bibliotheek Heiloo Palm Award voor Jean Thomassen Dudok Kwartet in Witte Kerk 'Oud Heiloo houdt verhalen van ons dorp levend' Goed voornemen? Doe Do-In! Lezing hemelwater- afkoppeling Start cursussen voor jong en oud in het nieuwe jaar De oud-ballerina en actrice Ine Veen ontdekte zijn werk ruim veer tig jaar geleden en opende deuren die de wereldvreemde Haagse schil der altijd gesloten vond. Zij bezorg de hem zijn eerste tv-documentaire en ook zijn eerste solotentoonstel ling waar hij tot zijn verbazing alles verkocht. Ine Veen brengt hem nog KORTOM MUZIEK- EN DANSSCHOOL HEILOO UITKIJKPOST 7 JANUARI 2015 De voor de Palm Award bekroonde inzending van Thomassen is een portret van Ine Veen als Medusa. Aangeleverde foto HEILOO - Sinds 1998 is Jean Thomassen, volgens het Guiness Book of Records, recordhou der van het allerkleinste zon der loep geschilderde olieverf paneeltje dat het rechteroog van Ine Veen voorstelt. Het is de tweede versie van dit werkje van 1,2 bij 1,2 millimeter. De eerste viel op de grond nadat de maker te hard uitademde en kon ondanks driftig zoeken op de vloer niet meer worden teruggevonden. steeds geluk. In 2013 werd een won derlijk portret dat hij schilderde van haar bekroond met een Merit Award voor de buitengewone origi naliteit. Werk van Jean Thomassen staat in kunstboeken uit Oostenrijk, Duitsland en Scandinavië en in januari zal het ook voor het eerst in een Engels kunstboek te zien zijn. Drie van zijn, overigens al verkoch te werken, werden enige tijd gele den in Leipzig genomineerd voor de Palm Award 2014. Er waren 313 geselecteerde inzendingen uit 38 landen. De eerste prijs ging naar een werk van Jean Thomassen. Hij deelt deze prijs met de Amerikaanse abstracte schilderes Silvana La Creta Ravena. De bekroonde inzending van Thomassen is een portret van Ine Veen als Medusa. Mede door de successen op internationale concoursen wordt het kwartet erkend als een van de veelbelovendste, jonge strijk kwartetten van Europa. Aangeleverde foto HEILOO - Op zondagmid dag 11 januari brengt het Dudok Kwartet in de prach tige akoestiek van de sfeer volle Witte Kerk in Heiloo een bijzonder programma met Strijkkwartet nummer 5 van Dmitri Sjostakovitsj en het Strijkkwartet van Maurice Ravel. De leden van het Dudok Kwartet leerden elkaar kennen bij het Ricciotti Ensemble. In 2009, kort na de oprichting, begon het kwar tet aan een tweejarige post-gradu ate opleiding bij het Alban Berg Quartett aan de Hochschule für Musik in Keulen. Hierna studeerden zij twee jaar aan de Nederlandse Strijkkwartet Academie bij Marc Danel, waarna zij in juni 2013 met de hoogste onderscheidingen afstu deerden. Mede door de successen op internationale concoursen wordt het kwartet erkend als een van de veelbelovendste, jonge strijkkwar tetten van Europa. Onlangs, eind 2014, heeft het viertal de prestigi euze Kersjesprijs gewonnen. Een citaat uit het juryrapport: 'De jury prijst het Dudok Kwartet om zijn intense, gloedvolle spel, dat volle dig in balans is met een analytische interpretatie van de partituur.' Het concert begint om 15.00 uur en de kerk is om 14.30 uur open. Reservering is gewenst, mail: info@concertenwittekerk.nl Aanvullende informatie over het concert en de gehele winterserie: www.concertenwittekerk.nl. Losse kaarten zijn, behalve bij de kassa van de Witte Kerk, ook in voorverkoop verkrijgbaar bij de Schrijverij, Heerenweg 199, www.dudokkwartet.nl. HEILOO - In 2013 heeft de gemeenteraad besloten dat gesubsidieerde instellingen in 2014, 2015 en 2016 worden gekort met 550.000,-. Deze bezuiniging komt bovenop de al eerder aangekondigde bezui nigingen van 2012, 2013 en 2014. In 2014 moest Bibliotheek Heiloo 88.000,- bezuinigen en in 2015 wordt dat 104.000,-. In de voor gaande jaren zijn de bezuinigin gen uitgevoerd zonder gedwongen ontslagen. Maar dat is in 2015 niet meer mogelijk; per 1 januari ver dwijnen zestig personeelsuren. Samen met de al eerder bezuinig de uren (natuurlijk verloop) zijn dat drie volledige banen. Van acht tien naar tien medewerkers is een forse daling; terwijl het bezoek aan de bibliotheek niet minder wordt. De afgelopen jaren heeft Bibliotheek Heiloo geprobeerd om de dienstverlening zoveel mogelijk intact te laten. Maar nu is de bibli otheek gedwongen om keuzes te maken. De belangrijkste verande ring is dat er tijdens de openings uren minder personeel ingezet wordt. De uren worden verdeeld. Bij 'Zelfservice' is er personeel aanwezig voor hulp bij problemen met de apparatuur. Bij 'Service' is het personeel beschikbaar voor het beantwoorden van eenvoudige vragen. Informatie en Service: tij dens deze uren kunt u terecht met alle vragen, voor informatie en dergelijke. Daarnaast zijn er wekelijks spreekuren met deskundig advies over dyslexie, mediawijsheid en de mogelijkheden van anders lezen. De indeling van de uren is in de bibliotheek aangegeven en is te vinden op www.bibliotheekhei- loo.nl. Vanaf 5 januari vervalt de avondopening op vrijdag. Voorzitter Piet Kuijper (helemaal rechts) naast de auteurs van de jubileumeditie van de Heylooer Cronyck. V.l.n.r: Sander Wassing, Wim Buwalda, Jan de Gruijter, Eric Zwijnenberg en Bart Sloten. Op de foto ontbreekt Silke Lange. Aangeleverde foto HEILOO - Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Historische Vereniging Oud Heiloo heeft de vereniging een jubileumuitgave van de Heylooer Cronyck uitgebracht. De viering van het jubileum op vrijdag 19 december was bovendien de aftrap van een veelomvattende tentoonstelling over de geschiede nis van ons dorp. De tentoonstelling is elke zaterdagmiddag (van 14.00 tot 17.00 uur) en dinsdagavond (van 19.00 tot 21.00 uur) te bezich tigingen in de Oudheidkamer aan de Bergeonstraat. Tijdens de officiële feestelijk heden in de Witte Kerk werd de jubileumuitgave van de Heylooer Cronyck gepresenteerd. Elly Beens, wethouder van cultuur, kreeg het eerste exemplaar uitge reikt. Aan de totstandkoming van het boek hebben zes auteurs mee gewerkt. Wim Buwalda schrijft in 'Het Verleden Herleeft' over veertig jaar Oud Heiloo, Sander Wassing verhaalt over 'Heiloo en de Beeldenstorm (1566)', archeologe Silke Lange deelt nieuwe inzichten over een ver verleden in een deel over archeologisch onderzoek tus sen de Kennemerstraatweg en de Hoogeweg, Eric Zwijnenberg en Bart Slooten schrijven over 'De wateren, polders en molens rond Heiloo' en Jan de Gruijter neemt de lezer mee naar Heiloo in het eerste jaar na de bevrijding in mei 1945. HEILOO - Donderdag 15 janu ari verzorgt Heiloo Energie in de tuinkamer van het cul- tureelcentrum Strandwal 2b om 19.30 uur de lezing 'Hemelwaterafkoppeling heeft voordelen'. Verschillende gebie den in Heiloo worden de hemel- waterafvoeren afgekoppeld. Wat kan de inwoner merken van deze verandering? HEILOO - Ziet u op tegen de druk(te) van een sportschool en wilt u toch met uw lichaam bezig zijn? Dan is Do-In misschien iets voor u. In een kleine groep met veel per soonlijke aandacht leert u oefenin gen voor het strekken van meridi anen. Idealiter stroomt de energie onbelemmerd door het lichaam. Bij stagnatie van de energiestroom zijn klachten vaak het gevolg. Do-In is een Japanse bewegingsvorm met oefeningen voor de meridia nen, waardoor de energiecirculatie vergroot wordt. Geïnteresseerd? Een vrijblijvende proefles kan altijd. Voor meer informatie: John Compas, tel. 06-46318915. Muzikale winterpret met uw baby of peuter Is uw dreumes gek op dansen, of wilt u een iets anders zingen dan 'Op een grote paddestoel'? Kom dan woensdagochtend 14 januari langs bij de inlooples van de cursus 'Muziek op Schoot', met als motto: Muzikale winterpret voor baby's en kleuters. Aanvangstijden: dreume sen om 09.00 uur, peuters om 10.00 uur en de babygroep (vanaf circa drie maanden) om 11.00 uur. Deze cursus wordt gegeven door Daniëlle de Ruijter. Voor meer informatie tel. 06-18360486. Winter muziektrein voor kleuters Dinsdag 13 januari van 15.45 tot 16.30 uur gaat de muzikale win ter ontdekkingtocht voor kleuters (groep 1 en 2) van start. Het startsig naal wordt gegeven door Daniëlle de Ruijter en zij zal de kleuters mee nemen op tien tochten vol avontuur met instrumenten en spelletjes. Ga je ook mee? De eerste keer mag je gewoon proberen. Ontdek je muziekinstrument Woensdag 21 januari van 14.45 tot 15.30 uur is de inlooples van de korte cursus 'Ontdek je instru ment'. Deze cursus van tien keer is bedoeld voor kinderen van 6 tot 8 jaar die kennis willen maken en uitproberen van diverse muziek instrumenten waarop zij eventu eel volgend jaar les willen volgen. Naast deze lessen krijgen zij twee proeflessen op instrumenten naar keuze. Deze cursus wordt gegeven door de enthousiaste docent Marlon Lok Hin. Beweeg je FIT en creatief tij dens danslessen Hou je van dansen, maar heb je nog nooit les gehad of is het al een tijdje geleden. Dan is dit DE kans om de basistechnieken van klassiek en jazz ballet te leren/ op te frissen. Bij voldoende aanmelding start dinsdag 20 januari om 20.15 uur een cursus voor volwassenen met acht lessen jazzdans en daarna acht lessen klassiek ballet. Dansen met plezier waarbij je je houding en con ditie verbeterd. Een mooie manier om twee twee stijlen van dans uit te proberen! Ensembleweken Vanaf maandag 26 januari tot en met vrijdag 13 februari zullen nagenoeg alle 900 leerlingen in ensembleverband spelen. Voor deze weken worden speciaal popbands, grote koren, kleine ensembles en diverse grote ensembles gecreëerd en muziek geschreven. In de week van 9 februari zullen alle ensembles een presentatie geven. Voor meer info zie onze site. NB: Voor alle cursussen geldt dat zij alleen doorgaan bij voldoende deelname. Meer informatie: bezoek onze site www.muziekendansschoolheiloo.nl www.muziekendansschoolheiloo.nl tel.072.5332460 info@muziekendansschoolheiloo.nl adres: Het Veld 1, 1852 GG Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5