Heiloocontact 19.95 Ss&l aal y 8 Meer informatie? Bel! Mededeling prijsplukker ZO AR I IN TJ 12 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Raad en (raads)commissies WILT U LANGSKOMEN IN HET GEMEENTEHUIS? U kunt digitaal een afspraak maken voor grof afval ophalen, burgerzaken bouwen en wonen en minimaregelingen STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Vervolg iPad en Android Boerenkool Apps voor senioren Seringen specialist Fit-test in Heiloo Wijkagenten vertellen Farmhouse Jazzband Snertavond Argentinië en Chili De redactie van de Uitkijkpost ontvangt wekelijks heel veel kopij, met nieuws uit Heiloo, de Regio en Sportnieuws. Helaas kunnen we niet alles in de krant plaatsen. Gelukkig kunt u dit wel vinden op www.uitkijkpost.nl van UITKIJKPOST 7 JANUARI 2015 Wij zijn bereikbaar op telefoonnummer 072 535 66 66 van maandag tot en met donderdag tussen 8.00 en 16.30 uur en op vrijdag tussen 8.00 en 16.00 uur. Verhuur gymnastieklokalen voortaan via SRO De gemeente Heiloo heeft drie gym nastieklokalen in eigendom: aan de Capelacker, Burenweg en Breedelaan. De gymnastieklokalen zijn vanaf 1 januari te huren via SRO. SRO is een organisatie die ook in andere gemeenten de verhuur van accommo daties regelt. Meer informatie Kijk voor meer informatie op www.heiloo.nl of ga naar www.sro.nl Verordeningen Participatiewet 2015 vastgesteld Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken op grond van artikel 139 Gemeentewet bekend dat de gemeenteraad in de vergadering van 8 december 2014 de volgende ver ordeningen heeft vastgesteld: - Re-integratieverordening Participatiewet 2015; - Verordening tegenprestatie Participatiewet 2015; - Verordening loonkostensubsidie en loonwaardemeting Participatiewet 2015; - Afstemmingsverordening Parti cipatiewet, IOAW en IOAZ 2015; - Verordening individuele studietoe slag 2015; - Verordening individuele inkomens toeslag 2015; - Verordening verrekening bestuurlijke boete bij recidive 2015. Deze verordeningen treden in werking met ingang van de dag na publicatie en werken terug tot 1 januari 2015. Ter inzage De verordeningen liggen vanaf heden twaalf weken ter inzage bij de informa tiebalie in de gemeente Heiloo. U kunt de verordeningen ook raadplegen via de website www.heiloo.nl. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P. Gerritsen van de afdeling Welzijn, telefoonnum mer 072 535 67 07. Vergaderingen raadscommissies De raad van de gemeente Heiloo heeft vier raadscommissies: Maatschappelijke Zaken, Bestuurlijke Zaken, Openbare Ruimte en de Auditcommissie. Deze commissies adviseren de gemeenteraad. De raads commissievergaderingen beginnen om 20.00 uur in de raadzaal (of B&W kamer) van het gemeentehuis en zijn openbaar. Inspreekrecht Tijdens een commissievergadering kunt u inspreken over onderwerpen die op de agenda staan of over onder werpen die u onder de aandacht van de commissieleden wilt brengen. De commissieleden staan open voor uw mening en nemen uw mening mee bij de afwegingen die zij maken over onderwerpen die ze bespreken. Wilt u gebruik maken van het inspreekrecht dan vragen wij u dit voorafgaand aan de vergadering telefonisch of via e-mail te melden aan de commissiegriffier van de gemeenteraad. Agendapunten voor de komende commissievergaderingen Naast de vaste punten staat op de agenda: Maatschappelijke Zaken, maandag 12 januari 2015 Hulp bij huishouden Bestuurlijke Zaken, dinsdag 13 januari 2015 Verordening evenement gelden 2015 Lokaal Integraal Veiligheidsplan 2015 2018 Openbare Ruimte, woensdag 14 januari 2015 Herbenoeming leden Adviescommissie voor Ruimtelijke Kwaliteit Heiloo Stand van zaken ONS Meer informatie of aanmelden inspreken Wilt u meer informatie over de agenda of wilt u zich aanmelden om in te spreken, neemt u dan contact op met de commissiegriffier van de gemeente raad van Heiloo, mevrouw D. van der Schuur, via telefoonnummer 072 535 6793 of via griffie@heiloo.nl. www.heiloo.nl In deze vervolgcursussen wordt ingegaan op het organiseren van bestanden, muziek en foto's. En ook komen bijvoorbeeld aan de orde apps als Skype, Facetime en Facebook. De cursus voor de iPad start maandag 26 januari om 10.00 uur en de cursus Android dinsdag 27 januari om 10.00 uur. Cursusprijs: €42,50 voor drie les sen. Uit eten met de gezelschapsbank op dinsdag 13 januari om 13.00 uur bij Santiago aan het Pompplein in Egmond aan Zee. Boerenkool met worst of hutspot met gehakt bal voor 5,-. Vertrek per fiets vanaf Trefpunt om 12.30 uur. Desgewenst kunt u in een auto meerijden. Reserveren via receptie Trefpunt, tel. 072-5331297. De laatste tijd hoor je veel over apps en dat die zo handig zijn. Wat is het precies en hoe werkt het? Speciaal voor senioren die in het bezit zijn van een tablet met Android of iPad besturing komt er begin februari een apps cursus. De lessen zijn op de maandagen 2 en 9 februari om 13.30 uur. Cursusprijs 26,-. Zondag 8 februari rond het mid daguur vertrekt de touringcar richting Aalsmeer. Tijdens de rondleiding bij de seringenkweke rij Klaas Joren Gzn krijgt u uitleg hoe seringen geteeld worden. Het hoofdpad is goed te doen voor rol- lators. Aan het eind van de middag zijn we weer terug in Heiloo. De deelnameprijs is 27,50, inclusief een kopje koffie bij de kwekerij. Hoe fit en vitaal bent u? Gemeente Heiloo organiseert in samenwer king met Fysiotherapie MoFysio en SportRaad Heiloo een fit-test. De fit-test is geschikt voor ieder niveau. Met bespreking van de resultaten en beweegadvies op maat. Meldt u aan via e-mail aan p.dehoogh@alkmaarsport.nl of vraag een aanmeldingsformulier bij de receptie van het Trefpunt. Wijkagenten Dirk Haasnoot en Johan de Wildt vertellen donder dag 29 januari om 14.00 uur over veiligheid voor senioren. Hoe te reageren bij babbeltrucs; wat kunt u zelf aan veiligheid doen; zakken rollers; oplichting via het internet; overlast in uw buurt; sociale con trole. Met ruime gelegenheid voor het stellen van vragen. De entree is gratis. Vrijdag 16 januari is onze jaar lijkse snertavond in het Trefpunt. Tijdens de maaltijd is er een gratis verloting. Aanvang 18.00 uur, deel nameprijs 8,95 inclusief koffie/ thee met appeltaart. Concert op zondag 12 april om 15.00 uur door de Farmhouse Jazzband in het Stayokay Hostel, Heerenweg 118 te Egmond. Vroegboekers betalen 9,-, na 1 maart 10,50. Voor reservering tel. 072-5331297. Ervaar de schoonheid van Patagonië en de tango in Buenos Aires tijdens de audiovisuele presentatie door Cisca en Evert Abspoel op zondag 18 januari om 14.00 uur. Entree inclusief een kopje koffie/thee 7,50. Pot Vera Brons of lichtbruin. hoogte 45 cm 29** 23. 25 cm. Intratuin Lepelplant, hoogte 130 cm, OA-95 potmaat 24 cm. 29. Exclusief pot Vera. Intratuin Heerhugowaard Zuidpoort 1, 072-5757157 www.intratuinheerhugowaard.nl facebook.com/intratuinheerhugowaard td-7volg ons op: facebook w intratuin kLeurt je leven

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 8