Picturae drie internatio nale ISO certificaten rijk Apotheose kassabonnenspaaractie Robin uit Heiloo in circus Renz Berlin Echtpaar Konijn-Dekker 60 jaar getrouwd HEILOO - Picturae is nu ook officieel multi site gecertificeerd voor ISO 14001. Het certificaat werd woensdag 17 december overhandigd door Quality Masters. Picturae doorliep succesvol de audits voor de certificering, alsmede voor de hercertificering van de ISO 9001 én ISO 27001. Picturae is trots dat zij als erfgoedservicebedrijf nu officieel garant staat voor milieu management (ISO 14001:2004), informatiebeveiliging (ISO 27001:2013) en kwaliteitsmanagement (ISO 9001:2008). Picturae digitaliseert, ontsluit en verrijkt cultureel erfgoed en biedt erfgoedinstellingen, bedrijven en gemeentes een compleet traject bij het online ontsluiten van hun collec ties. Het bedrijf werkt voor instellingen als Naturalis, Magnum Photos, het Nationaal Archief, het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid, World Press Photo en de National Library of Scotland. Wanneer er met erfgoedcol lecties gewerkt wordt, is het uitermate belangrijk dat dit met de grootste zorg gebeurt. ISO 14001:2004 is de norm die wereldwijd wordt toegepast om milieumanagementsystemen op te zetten en te certificeren. KORTOM Opkikker Keer op Keer Spreekuur Heiloo-2000 Op de koffie bij D66 Cursus wolvilten leren Nationale Voorleesdagen 2015 INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 7 JANUARI 2015 Gerard Bakker, Corlien Moleman, René Groot, Kees Burger en Joop van der Steen voor de berg met 5.084 bonnenzakjes van Ik winkel in Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - De kassabonnens paaractie van Ik winkel in Heiloo gaat zaterdag 10 januari naar een hoogtepunt. Om 12.00 uur zal in winkelhof 't Loo de trekking en uitreiking van de hoofdprijzen plaatsvinden door notaris Gerard van Leersum. Voorafgaand aan de trekking van de hoofdprijzen kunnen 170 prijs winnaars tussen 11.00 uur en 12.00 uur hun gewonnen prijs al ophalen. Iedereen is welkom bij de trekking van de hoofdprijzen. Alle (5.084!) ingeleverde bonnenzakjes maken immers nog kans op de extra hoofd prijs: een half jaar gratis onbezorgd rijden in de Ik winkel in Heiloo Opel Adam. Vanuit de ingeleverde bonnen zakjes van de eindejaarsactie zijn afgelopen maandag 170 prijswin naars getrokken voor het door de Heilooër middenstand beschikbaar gestelde prijzenpakket. Het bestuur van Ik Winkel in Heiloo is blij dat de actie zo enthousiast ontvangen is door het winkelend publiek. De enorme berg ingeleverde inzamel- zakjes (2.869 stuks méér dan bij de voorjaarsactie!) toonde afgelopen maandag hoe succesvol de actie is. Alle 170 prijswinnaars worden persoonlijk benaderd en uitgeno digd om zaterdag 10 januari aanwe zig te zijn bij de feestelijke prijsuit reiking op het pleintje in winkelhof 't Loo tegenover Keurslagerij Kees Burger. Deze 170 winnaars maken tevens kans op de negen hoofd prijzen, die zaterdag live in 't Loo worden getrokken. Per categorie worden drie winnaars getrokken; in iedere categorie een hoofdprijs van 250, 500 en respectievelijk 1000 euro. Handje contantje! De tweede prijzen; een volle boodschappen wagen ter waarde van 100,-. En aantrekkelijke derde prijzen! De prijswinnaars worden gepubliceerd op www.ikwinkelinheiloo.nl. Dus een oproep aan alle 170 winnaars: zorg dat je zaterdag aanwezig bent; je weet maar nooit wat je nog meer gewonnen hebt. Voor alle deelne mers geldt, in tegenstelling tot bij de voorjaarsactie, dat nu alle ingele verde bonnenzakjes meedoen in de trekking voor de extra hoofdprijs: een half jaar de sleutels van de Ik winkel in Heiloo Opel Adam! HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt met ingang van 2015 twee keer per maand een Opkikker van 300,- aan een vereniging of stichting. Om in aanmerking te komen voor deze opkikker kunt u een for mulier invullen. Verkrijgbaar bij de kassa of via www.stich- tingxopx.wordpress.com. De eerste opkikker van de maand januari gaat naar Stichting Vier het Leven. Deze stichting organiseert film-, theater- en concertbezoeken voor ouderen. U kunt Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Op donderdag 8 januari aanstaande, kunt u, voorafgaande aan de fractievergadering van Heiloo-2000, zaken bespreken die u als inwoner van Heiloo bezig houden. Die kunnen zowel over algemeen gemeentelijk beleid gaan als over onderwerpen die met uw wijk te maken hebben, of zaken die u persoonlijk treffen. U bent van harte welkom om 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf aanmelden- bij fractiesecretaris/raadslid Rob Levi, tel. 06-54901626 of via rob.levie@heiloo-2000.nl HEILOO - Wilt u iets bespreken, algemeen of actueel, dan kan dat weer in de bibliotheek op zaterdag 10 januari van 10.30 tot 11.30 uur. D66 Heiloo heeft een aantal duidelijke standpunten en zou graag horen wat u wenst voor Heiloo in 2015. Misschien een verbetering op en rond het NS-station met meer stallingen voor fietsen en een ruimere open stelling van de wachtruimte? Kom met uw wens, suggestie of idee. D66 neemt iedereen serieus en zet zich daarvoor. D66 is iedere tweede zaterdag van de maand te vinden in de bibliotheek. HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt opnieuw een basiscursus wol vilten aan. Op donderdagavond 15 en 22 januari van 19.30 tot 21.30 uur leert u de basistechniek van het wolvilten. Deze cursus staat onder leiding van docente Nely Tegelaers en vindt plaats in het Nivon-lokaal in de Hofdijk, Mariënstein 178A in Heiloo. De docente verzorgt al het materiaal. Verder leert u alle kneepjes hoe u van een lont wol tot een lapje vilt komt en deze verwerken kan. Opgave of informatie: tel. 072 5333127 of 5333217, info@nivon- heiloo.nl, www.nivonheiloo.nl HEILOO - De Nationale Voorlees dagen zijn van woensdag 21 janu ari tot en met zaterdag 31 januari. Centraal staat het Prentenboek van het Jaar 'Boer Boris gaat naar zee'. Bibliotheek Heiloo nodigt alle pedagogisch medewerkers die werkzaam zijn bij peuterspeel zalen en kinderopvangorganisaties uit voor een inspiratiebijeen komst rondom de Nationale Voorleesdagen. De bijeenkomst is op maandag 12 januari van 19.30 uur tot 21.00 uur in Bibliotheek Heiloo. Meld u uiterlijk vrijdag 9 januari aan via mooijevaar@biblio- theekheiloo.nl of bel 072-5330670. HEILOO - Robin Legdeur (17 jaar) uit Heiloo heeft deze kerstvakantie doorgebracht in een caravan in Tiel. Hier heeft zij mee mogen werken in circus Renz Berlin met haar haf- linger merrie Sita. Zij hebben in de show vrijheidsdressuur laten zien, wat betekent dat het paard allerlei circuskunsten uitvoert. ,,In het begin vond mijn paard alles erg span nend, maar na de eerste keer ging alles een stuk beter", vertelt Robin. „Tijdens de show was een keer een HEILOO - Op maandag 29 december was het precies zes tig jaar geleden dat Piet en Alie Konijn-Dekker, beiden 84 jaar, trouwden voor de burger lijke stand. Burgemeester Hans Romeyn kwam die dag langs met bloemen en een cadeau om het echtpaar te feliciteren. Het kerkelijk huwelijk vond een half jaar later plaats; op 25 juni 1955. Het 60-jarig huwelijksjubile um wordt dan ook komende zomer op die datum uitgebreid gevierd. Piet Konijn, geboren en getogen in de Boekelermeer in Heiloo als oud ste zoon van vier kinderen uit een tuindersfamilie, spotte Alie Dekker uit Bergen tijdens een uitvoering, georganiseerd door de land- en tuin bouw organisatie. ,,De eerste keer dat ik haar zag, dacht ik: Die mooie dame is voor mij!" Hij vroeg haar mee uit. Maar Alie was niet meteen onder de indruk. ,,Ik wist niet eens hoe hij heette." Ze sloeg het aan bod in eerste instantie af. Pas bij meisje te laat om op de olifant te zit ten. Ik was net achter de schermen en werd er op gezet voor de act. Wat een toffe ervaring was dat." Verder was het wonen in een caravan voor twee weken ook een hele ervaring. ,,Met de vorst zijn de gasflessen bevroren geraakt waardoor we geen verwarming meer hadden en niet konden koken. Gelukkig zijn hier veel mensen om je te helpen." Robin heeft het in ieder geval naar haar zin gehad in het circus, dit was toch wel een onvergetelijke afsluiting van het jaar 2014. de tweede ontmoeting, waarbij Piet zich dit keer wel keurig voorstelde, was Alie om. Het was het begin van een lang en liefdevol leven samen. Piet zette samen met een broer de tuinderij van hun vader voort; op enig moment hebben ze het opge splitst en gingen Piet en Alie verder met hun deel van het bedrijf. Van de groenteteelt maakten ze de over stap naar bloementeelt in kassen. In 1989, 1990 nam één van hun zonen het stokje over, maar Piet bleef actief en nauw betrokken in het familiebedrijf. Dat bleef hij totdat het bedrijf plaatst maakte voor de aanleg van het industrieterrein. Het echtpaar was inmiddels wel ver huisd naar het centrum van Heiloo, waar ze alweer 26 jaar wonen. Piet en Alie Konijn hebben vijf kinderen gekregen, vier zonen en een dochter, waarvan de oudste zoon al op 2-jarige leeftijd is overle den. Ook van hun elf kleinkinderen is hen al één kleinkind veel te jong ontvallen. Ze hebben vier achter kleinkinderen, de vijfde is op komst. «Voor een compleet tra Robin Legdeur uit Heiloo heeft mee mogen werken in circus Renz Berlin met haar haflinger merrie Sita. Foto: Carolien Breed Burgemeester Hans Romeyn kwam langs met bloemen en een cadeau bij Piet en Alie Konijn-Dekker om hen te feliciteren met hun 60-jarig huwelijk. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9