Nieuwjaarstraining jiu jitsu fc WLJ4 Westfriezen dames 1 - Meervogels dames 1 Mike Wortel wint Egmond bij de jeugd Michael den Herder Nederlands kampioen karten Egels succesvol in Akersloot SportGala Heiloo wordt een feest SPORTNIEUWS UIT DE REGIO r Mooie start turnsters GTH sport 13 SpM 14 JANUARI 2015 Judo HEILOO - Initiatiefnemer Erwin Jongh Visscher heeft regelmatig in Japan getraind. De jiu jitsu leraar van Dojo 't Loo wilde daarom graag eens een traditi onele Japanse organiseren voor de seniorleden van alle zes de budosporten die hier worden onderwezen. Het aanwezige deel van het lerarencorps van Dojo 't Loo toost op het nieuwe budojaar met een glaasje saké. Foto: Menno Lesterhuis Als thema werd 'verbinding' gekozen. Verbinding tussen de ver schillende sportdisciplines maar ook verbinding binnen de sporten zelf. Judoleraar Timo Lesterhuis liet de deelnemers veel met elkaar bewegen om de verbinding te zoe ken en ervaren. Jerry Visser ver bond als karateleraar technieken uit de verschillende sporten met elkaar tot één geheel terwijl Jiu Jitsudocent Erwin Jongh Visscher zich meer toelegde op het verband tussen de technieken zelf. Als laatste daagde Aikidoleraar Micah Hrehovicsik de leerlingen uit om vanuit het gevoel en de innerlijke kracht (de Hara) te wer ken in plaats van pure spierkracht. Dat bleek voor de meeste deelne mers nog niet zo eenvoudig. Na afloop van de intensieve trai ning werden de leerlingen beloond met sake. Voorzitter Menno Lesterhuis hoopt dat een traditie is geboren en dat nog vele Kagami Biraki's mogen volgen. ATLETIEK HEILOO - Afgelopen weekend was een succesvol Trias week end. Veel Triasleden voltooiden met succes de verschillende afstanden. Bij de jeugd won Mike Wortel bij de jongens tot en met 13 jaar. Een dag eerder werd Mike derde in Castricum tijdens de jeugdcross competitie. In totaal kwamen hier meer dan vijftig Trias leden aan de start. De overige top drie klasserin gen zijn: JB Jurriaan Odekerken, eerste, MA Celine Ruiter, tweede, JD; Sijvert Commandeur derde, mini; Thijs Witte eerste, mini Zoë Hoebe 1e, MPC Jasmien vd Kolk 1e, JPA Gijs Smolenaars eerste, Gijs van der Kolk tweede, MPA Jara Groot derde. Tijdens indoorwed- strijden in Utrecht won Jay Beelen de zestig meter in 7.74 seconden. Met deze tijd staat Jay hoog op de nationale ranglijst. In Amsterdam verbeterde MB Britt Ooijevaar haar record op de zestig meter 8.20 seconden Jesper Peterse was ook op dreef op de zestig meter horden; zijn tijd van 9.08 seconden beteken de tevens een persoonlijk record. HEILOO - De 15-jarige karter Michael den Herder uit Heiloo sloot eind 2014 het outdoor kartseizoen voor de tweede keer op rij af als Nederlands kampioen 4-takt Sprint. Ook vorig jaar zette hij deze titel op zijn naam; toen in de junioren klasse (tot 15 jaar). Afgelopen seizoen deed hij voor het eerst mee in de seniorenklasse, tussen tal van ervaren, volwassen rijders. Dat hij Nederlands kampi oen werd, is dan ook boven ver wachting. Michael komt uit voor het Uitgeester team Speedsupport. In Uitgeest is hij in 2007 als 7-jari- ge met de kartsport begonnen. Sindsdien heeft Michael al een indrukwekkend prestatielijst opge bouwd. Hij bestuurt een 38 pk kart met een 4-takt motor, met een top snelheid van zo'n 145 kilometer per uur. Het Nederlands kampioen schap wordt verreden in 21 races, verdeeld over een achttal wed strijddagen; twee in Duitsland, één in het Belgische Spa en de overige vijf wedstrijddagen worden gere den op de drie goedgekeurde out door kartbanen die Nederland rijk is. Zaterdag 10 januari kreeg een supertrotse Michael de beker uitge reikt. Wethouder Sport Rob Opdam feliciteerde afgelopen zondag de Nederlands kampioen thuis met zijn bijzondere prestatie. VOETBAL HEILOO - De Foresters was dit weekend weer te gast op het Old Alkmaar Boardingtoernooi in Akersloot. Er werden ook deze keer mooie prijzen gewonnen. Op zaterdag heeft de jongste jeugd fantastisch gepresteerd. De F1 en E3 wonnen het toernooi en de E1 won de quiz. Daarnaast werden twee Egels 'Speler van het Toernooi', bij de F1 Jeen Haanstra en bij de E3 Kees Smit. Zondag speelde de D1 in een zware poule met onder andere AZ en Ajax. AZ en Ajax wonnen nipt, maar door overwinningen op HSV, Limmen, Uitgeest en Meervogels kan het toernooi zeker als geslaagd beschouwd worden. Zo hebben de spelers weer laten zien dat ze tech nisch met de top van Nederland mee kunnen en bij de E1, F1 en E3 zelfs uitblinken. Het eerste elf tal kwam dit weekend nog niet in actie. Op zaterdagmiddag staat in Alkmaar de interessante oefenwed strijd tegen AFC '34 op het program- HANDBAL AKERSLOOT - Zondag 11 janu ari speelde Meervogels tegen de dames van Westfriezen uit Zwaag; dit maal dus een uit wedstrijd. De ploegen zijn aan elkaar gewaagd en beide waren gebrand om punten binnen te slepen. Meervogels ging goed van start en nam een voorsprong. Door goede samenwerking in de verde diging kon Westfriezen er moei lijk langs komen, waarbij de aan val door Meervogels ook mooi uitgespeeld werd. Westfriezen werd wakker geschud en aan de andere kant werd Meervogels slordig. Breaks werden niet goed benut en ook de aanvallen liepen niet lekker meer. Westfriezen wist aan te sluiten en de teams gingen gelijk op. Vlak voor rust konden de dames uit Zwaag nog tot scoren komen. Ruststand: 7-6. Het was duidelijk dat Meervogels harder moest werken. Belangrijk bleek het vertrouwen in elkaar en het werken als een team. Met goede moed ging de ploeg de twee de helft in, het kon nog alle kanten op. Dit werd goed opgepikt. Het ster ke verdedigingswerk, zoals in het eerste kwartier van de eerste helft, werd weer getoond en in de aanval werd goede druk gezet waardoor Meervogels langszij wist te komen. Daarna bleef het echter span nend, er werd om en om gescoord. Meervogels wist de kleine voor sprong van twee punten vast te houden en de wedstrijd verder uit te spelen. Eindstand: 13-15. Net als vorige week weer een winst van twee punten verschil. Een spannende wedstrijd, maar er werden weinig doelpunten gemaakt. Zondag 18 januari om 12.30 uur speelt Meervogels dames 1 uit tegen Dynamo dames 1. HEILOO - Het SportGala bouwt een traditie op waarin niet alleen aandacht is voor de spor ters uit Heiloo, maar ook voor andere kwaliteiten die ons dorp rijk is. Onder het motto 'Voor Heiloo - Door Heiloo' wordt de verkiezing muzikaal ingekleurd door muzi kaal talent uit Heiloo. Tijdens het sportgala 2014 zullen de volgende artiesten het podium betreden: Sam&Falco, Kim Reizevoort, Josse Koolen Jan Langedijk en niemand minder dan 'showhero' Joran. Speciaal voor sportvrouw, sport man en sportploeg heeft Ditta Engel het beeldje 'De mens en het vuur' ontworpen. De presentatie van het gala is dit jaar in handen van Jeroen Schouten, bekend van de sinter- klaastocht in Heiloo, maar onder andere ook actief als scheidsrech ter. Als de prijzen zijn uitgereikt, volgt een gezellige avond op de klanken van DJ Servan. Toagangskaarten zijn verkrijgbaar bij de vestigingen van De Schrijverij in Heiloo. Entrée a 3,00 (inclusief een consumptie en bewaakte garderobe). De spelers hebben laten zien dat ze technisch met de top van Nederland mee kunnen en bij de E1, F1 en E3 zelfs uitblinken. Foto: Ton van der Eng •jcsWz-. Mike Wortel loop naar de zege in Egmond. Aangeleverde foto Wethouder Rob Opdam feliciteerde afgelopen zondag de Neder lands kampioen thuis met zijn bijzondere prestatie. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 12