13 HZV verliest eerste wedstrijd van 2015 Ronde elf S.V. Vredeburg i John van Zweden gastspreker bij S.V. Meervogels '31 Cursus baarspeuteren bij Hengelsportvereniging Limmen Team Egmond prolongeert driebanden titel Mooie start seizoen jongste turnsters GTH Old Alkmaar Boardingtoernooi geslaagd KORTOM E.H.K. Klaverjasclub Keezdrive in Akersloot UITKIJKPOST 14 JANUARI 2015 De spits van Jos Geerling legt aan voor de 1-0 voorsprong in de door Jos Geerling met 3-2 gewonnen wedstrijd. Foto: Wout Jager ZAALVOETBAL HEILOO - HZV Het Vennewater 1 speelde afgelopen vrijdag een uitwedstrijd tegen ZVV Jos Geerling uit Naarden. Deze ploeg is al jaren een vaste tegenstander van de Groen-Witten en elk jaar verlaten zij Naarden op dezelfde manier; met nul punten én het gevoel dat het er drie had den moeten zijn. Jos Geerling, dat de eerste vijf minuten nog aanval lende inspiraties had en ook op een 1-0 voorsprong kwam, had de rest van de wedstrijd niet het ver mogen om HZV verder vast te zet ten, maar deden er alles aan om de ruimtes voor HZV zo klein mogelijk te maken. En dat lukte de ploeg uit Naarden zeer behoorlijk. Aan de andere kant was het Jos Geerling dat met alleen verre uitworpen van de sluitpost de spits probeerde te bereiken en daarmee dus uiteinde lijk een 100% score haalde. Coach Klamer had nog zo gezegd hoe deze tegenstander zou gaan spelen HEILOO -Maandag 19 januari houdt E.H.K de maandelijkse klaverjasdrive, met een verloting met mooie prijzen. Iedereen, het liefst met partner, vis an harte welkom op in cultureel centrum- De Strandwal" naast de Kapel, op het GGZ terrein. Bent u een regelmatige bezoeker en u kunt een keer niet, of als u voor het eerst komt meldt dit even bij één van de onderstaande bestuursle den. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Aanvang om 19.30 uur en einde circa 22.30 uur. Inlichtingen bij mevrouw G. Verhage, tel. 072-5123271 of bij mevrouw R. Geerlings, tel. 072-5339345. AKERSLOOT - Zaterdag 17 janu ari is er weer een keezdrive in café de Vriendschap. Akersloot is de bakermat van het keezen in Nederland. Daarom orga niseert keezbord.nl juist hier een keeztoernooi. Na het grote succes van vorig seizoen was iedereen razend enthousiast en de keezdrives waren allemaal heel succesvol en gezellig. Het inschrijven 5,00 inclusief kof fie en lekkere borrelhapjes) kan via keezbord.nl of s' avonds aan de zaal. Er zijn leuke prijzen te winnen en het begint zaterdag avond om 19.00 uur. Er worden vijf ronden gespeeld; de winnaar wordt bekend gemaakt op een groot elektronische scorebord. De Vriendschap, Kerklaan 18 in Akersloot, tel. 0251-312866. TURNEN HEILOO - Zaterdag 10 januari turnden de jongste meisjes van GTH in Schoorl de eerste wed strijd van het seizoen. Isabelle de Graaf (jong talent) deed voor het eerst mee en had een goede wedstrijd geturnd, zij behaalde voor een sterke brugoefe- ning een 11.50. Ook in de categorie pre-instap D2 lieten Nina van der Kolk, Yara Reitsma, Jaline Boon en Fira Boddendijk mooie oefeningen zien. Daarna turnden D1 meisjes Britt Brouwer en Floortje Leek Na sprong. Volgde de brug, en Britt turnde hier een zeer nette oefe ning: 12.25. Op het derde toestel balk was Floortje sterk, een stabiele en mooie oefening; 12.40. In het eind- en benadrukte dan ook dat HZV scherp en snelle balcirculatie nodig zou hebben om de gastheren kapot te spelen. Dit lukte grotendeels, maar mede door de prima keeper bij de tegenstander kreeg HZV niet het verdiende punt waar het zo'n recht op had. Jos Geerling gaf het jonge team van HZV dus een les in VOETBAL AKERSLOOT - Op donderdag 22 januari houdt S.V. Meervogels '31 in haar kantine op sportcom plex Cloppenburch om 20.00 uur voor haar sponsoren een bijeen komst. John van Zweden is als gastspreker uitgenodigd. John van Zweden was 20 jaar oud, toen hij de verf- en behang- winkel van zijn vader overnam en uitbouwde tot de grootste behang en woninginrichtingswinkel van Nederland. John's grote liefde is voetbal. Zijn vader nam hem als kleine jongen aan de hand mee naar ADO Den Haag. Inmiddels is hij al dertig jaar een van de meest trouwe sponsors, met een niet afla- BILJARTEN AKERSLOOT - Het team van Egmond, bestande uit Albert van Bekkum, Roel Sentveld, Kees Zandbergen en Alain Bok, heeft dit weekend in Akersloot voor de tweede keer op rij het Stad en Streek Driebandentoernooi op haar naam geschreven. Met grote overmacht werden zij kampioen; het verschil met nummer twee, het team van de Zaanstreek bedroeg maar liefst acht punten. Als derde eindigde het team van resultaat was het een spannende strijd, jong talent Isabella kreeg de bronzen medaille. Bij de pre instap D2 was het verschil in de top 5 met elkaar zeer klein, Jaline effectiviteit. Keeper Indy Klamer voetbalde de laatste minuut mee in een alles-of-niets poging, maar ook hij kon in de laatste seconde van de wedstrijd de bal niet tussen de palen krijgen. HZV speelt komende vrijdag thuis tegen de nummer drie: Genclik United. De aftrap is om 20.55 uur. tende passie. John's andere passie is het Engelse voetbal. Toen in 2002 Swansea City door de toenmalige eigenaar aan de rand van de afgrond was gebracht, heeft John met een aantal lokale supporters de club gered en werd hij mede-eigenaar van de club. Als spreker vertelt John over zijn 'aandeel' in Swansea City en hoe of hij als Haagse volksjongen opklom tot mede-eigenaar van Swansea City. Na de presentatie van John is er ruimschoots gelegenheid om tij dens informele borrel te netwerken. Gedurende de avond is er ook gele genheid om kennis èn een praatje te maken met een aantal bestuurders, trainers en selectiespelers speel sters van Meervogels. gastheer Akersloot, Alkmaar werd vierde en als laatste einde het team van Bergen. Alain Bok eindigde individueel als beste speler met een 100% score, met zijn teammaat Kees Zandbergen op de tweede plaats. Het hoogste partij gemiddel de was voor de Akersloter Rob Levering met een hoogste partij moyenne van 1.77 en Levering was samen met Wim van Westrop van d team Zaanstreek verantwoorde lijk voor de hoogste serie van tien caramboles. werd vijfde Nina vierde, Yara derde en Fira eerste. Bij de pre instap D1 werd Floortje vierde en Britt tweede. Voor meer informatie: www.gth-heiloo.nl SCHAKEN LIMMEN - Op vrijdag 9 januari speelde Vredeburg ronde elf. Runner up Sandra Hollander wilde koploper Barry Blekemolen stevig aanpakken, maar verzandde na een onregel matige Siciliaan in een ongunstig middenspel. Blekemolen gaf geen krimp en sloeg toe na een zwakke afruil van Hollander. Jeroen Tebbens kwam goed uit de opening tegen Marlies Sturk, maar rekende een combinatie verkeerd door, wat paardverlies en de partij kostte. Theo Al offerde een loper tegen twee pionnen tegen Dirk Aafjes, maar zag zijn aanval dood- VISSEN LIMMEN - Hengelsportvereni ging Limmen heeft samen met de jeugdafdeling van HV Castricum in november een cur sus baarsvissen verzorgd voor zowel jeugd als beginnende vol wassen vissers. Op verzoek wordt deze cursus herhaald op zondag 18 januari. Leden van jeugd en senioren van de hengelsportverenigingen van Limmen en Castricum kunnen zich inschrijven tot donderdag 15 janu ari bij Peter van der Heijdt, tel. 072 5051056 of via peter@samenbeet.nl. Kosten voor jeugdleden zijn 3,00, BOARDING AKERSLOOT Vrijdagavond ging het achtste Old Alkmaar Boardingtoernooi in sporthal De Lelie in Akersloot van start met de meisjes E1-teams rondom Akersloot. Na spannende poulewedstrijden ging de finale tussen DTS ME1 en FC Uitgeest ME1. DTS ME1 was ook dit jaar te sterk en won de finale met 3-0. De prijzen werden uitgereikt door Chantal de Ridder, speelster van Ajax dames en het Nederlands elftal. Op zaterdagochtend was het de beurt aan de F1-poule. Hier ging Foresters F1 met de cup naar huis. De spannende finale eindigde in 3-3 waarna Foresters de strafschoppen beter benutte. Aansluitend werd de E-poule gespeeld. Spannende wed strijden leidden tot een finale tus sen Meervogels E1 en Foresters bloeden en verloor. Jan Brantjes kwam een kwaliteit vóór, maar werd te hebberig tegen een zeer behoed zame Ed van Duin die hem met dame en toren mat zette. Bert van Diermen en Chiel Pepping genoten van hun heerlijke partij, Pepping drong met een toren diep in de linies van Van Diermen, maar moest na knap verdedigen ten slotte in remise berusten. Robin Rommel verloor een kwaliteit tegen Jos Admiraal, maar had voldoende compensatie via een onaantastbaar paard wat ten slotte voldoende voor remise was. Dit weekend en ook komende week spelen diverse Vredeburg schakers in het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee. senioren 4,00. Hiervoor krijg je de cursus, een speciaal Nipro baar- stuigje en koffie, thee of limonade. De cursus start om 09.30 uur met een theoriegedeelte van circa veer tig minuten. Het laatste uur van de cursus van 11.00 uur tot 12.00 uur, wordt gevist. Ook cursisten van vorig jaar welkom geen kosten). Het cursuslokaal is bij jeu-de boules vereniging te Limmen, ach ter cultureel centrum Vredenburg, Dusseldorperweg 64 te Limmen (achterom Het praktijkgedeelte wordt gehouden aan het Stet te Limmen. De cursus wordt door vis- meester en meervoudig baarskam- pioen Rien Faasse gegeven. E3. Foresters E3 trok aan het lang ste eind en won met 3-1. Als laat ste was het de beurt aan de teams van de E1-hoofdklasse. In een zin derende finale won Castricum E1 met 3-2 van Reiger Boys E1. Zowel op zaterdag als op zondag waren de Freestyle voetballers Toine Rombout en Pim de Boer aanwezig met demo's en clinics. De zondag stond het Old Alkmaar Boardingtoernooi geheel in het teken van de D-pupillen. Met twee teams van AZ (onder 12) en twee teams van Ajax D2. Ook zij hebben een wervelende voetbal show laten zien. Het toernooi werd afgesloten met de droomfinale tus sen AZ en Ajax. De finale eindigde in 2-2. Ajax nam de penalty's beter en won uiteindelijk het Old Alkmaar Boardingtoernooi. De prijzen van de D1-poule wer den uitgereikt door AZ-speler Celso Ortiz. Het praktijkgedeelte is aan het Stet. Aangeleverde foto V.l.n.r. achter: Isabelle, Nina, Fira en Yara. V.l.n.r. voor: Floortje. Jaline en Britt. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 13