Het jaar van Ton Thomassen 'Slimmer werken en moeiteloos leven' Inzamelactie DE waardepunten mega succes Tien vragen aan U 1 Edo Postma 3 UITKIJKPOST 14 JANUARI 2015 HEILOO - Voor Ton Thomassen, fotograaf bij de Heilooër Amateurfotografenvereniging de HAF, was 2014 een bijzonder jaar. Allereerst won hij de Samsung School of Talent wedstrijd met zijn fotoserie 'Het fraaie verval' wat hem onder andere een tweetal publica ties in het blad Focus opleverde. Verder was Ton de grote voor trekker van de expositie over Het Die in Pakhuis Dekker in Heiloo. Deze expositie werd tijdens het Open Monumentenweekend druk bezocht. Een fotoserie over de Heilooër hoornist Teunis van der Een foto van Teunis van der Zwart, gemaakt door Ton Thomassen. Zwart gooide hoge ogen in Foto Nationaal. Een andere foto van zijn hand kreeg een acceptatie op de 9th World Cup in Parijs. Ton werkt verder samen met het Heilooër Kamerorkest en Heiloo Music Meeting. Hij is al jaren, met veel enthou siasme lid van De HAF. De HAF, als vereniging, werkt onder andere samen met het Heilooër Harmonieorkest Caecilia en de Theaterbende, en Ton zal zich daar komend jaar ook weer voor inzetten. De HAF heeft nog ruimte voor extra leden van elk niveau. Voor meer informatie zie: www.fotoclubheiloo.nl. HEILOO - Op donderdag 22 januari aanvang 20.00 uur ver telt Edo Postma in Bibliotheek Heiloo over het efficiënt gebrui ken van je mail en agenda en laat hij tal van handige digitale hulpmiddelen en apps zien, die het leven een stuk gemakkelijker maken. Het slim combineren van dit soort tools wordt we 'lifehacking' genoemd. Voortaan nooit meer een wachtwoord vergeten, overal je favorieten bij de hand, een centrale plek voor al je bestanden en aante keningen en altijd op de hoogte van het nieuws dat voor jou belangrijk is. Edo Postma, geboren en getogen Heilooër, werkt voor bibliotheken en is gek op gadgets, apps en web 2.0. Hij volgt nieuwe ontwikkelingen op de voet. Maar ook hij wordt regel matig geplaagd door chaos, uitpui lende bureaus en overlopende to-do lijstjes. Hij zet moderne technieken in om het leven te vergemakkelijken en orde te scheppen in zijn chaos. Entreekaarten a 7,50 10,00 voor niet-leden) verkrijgbaar bij bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo, via www.bibliotheekheiloo. nl of tel. 072-5330670. HEILOO/REGIO - De door Lions Club Alkmaar Phoenix gehouden inzamelactie van DE waardepunten voor de Voedselbank Alkmaar en omge ving is een groot succes. De actie heeft in krap drie weken tijd in totaal meer dan 1,2 miljoen waardepunten opgeleverd. Dat betekent dat met deze opbrengst zo'n 2.700 pakken koffie beschik baar komen voor de 'klanten' van de Voedselbank Alkmaar. Koploper is het inzamelpunt Vomar in Heiloo met 128.890 punten. Maar ook de overige inzamelpunten in Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden hebben veel bijgedra gen aan deze 1,2 miljoen punten. Lions Club Langedijk heeft in deze periode eveneens een suc cesvolle inzamelactie gehouden, eveneens met DE waardepunten. Een actie voor de voedselhulporga nisatie 'Geloof, Hoop en Liefde' te Langedijk. Hiervoor zijn bij de inza melpunten Bruna en Bakkerij Zoon maar liefst 375.000 punten (goed voor circa 860 pakken DE koffie) ingezameld ten behoeve van de voedselhulporganisatie. Jan Blekemolen en projectlei der Kees Scharringa namens Lions De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Club Alkmaar Phoenix (heren senioren) en Floor IJlstra namens Lions Club Langedijk (dames) wil len dan ook gezamenlijk hun dank baarheid uiten richting alle gevers Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op :ü_i die deze actie tot zo'n groot succes hebben gemaakt. Floor IJlstra: ,,Er zaten hartverwarmende briefjes bij, weer anderen hadden de pun ten feestelijk verpakt." Jan Blekemolen is behalve lid van de Lions Club ook voorzit ter van Voedselbank Alkmaar en omstreken. Hij weet dat een pak koffie voor klanten van de Voedselbank van grote waarde is. „Koffie is voor onze klanten een welkom extraatje. Het zorgt voor een beetje gezelligheid, sociaal contact; je kan weer eens iemand 'op de koffie vragen'. Beide Lionsclubs tellen leden uit Heiloo en omgeving en organi seren met enige regelmaat acties voor de minder bedeelde mede mens. Bij zowel de Alkmaarse als de Langedijkse club zijn nieuwe leden welkom. Heren senioren voor Lions Club Alkmaar Phoenix kunnen zich aanmelden via Jan Blekemolen, tel. 06-34018700. En geïnteresseerde dames (van alle leeftijden) voor Lionsclub Langedijk kunnen zich wenden tot Floor IJlstra, tel. 06-44920405. -V f I', 1,1111 v it Edo Postma (52), getrouwd met Annelle Kuperus, trotse vader van Lot (14) en Mees (12). Werkt voor bibliotheken, speelt toneel bij Falk land Toneel, is en was betrokken bij Timmerdorp Heiloo, wijkvereni- ging Ypestein en Ypestock. 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben honkvast. Mijn wieg stond op de eerste verdieping van het huis op de hoek van de Kennemerstraatweg en de Laan van Zeeman. Mijn ouders woonden daar tot mijn tweede jaar, waarna we verhuis den naar de Moestuin. Daarna werd het Ypestein en daar woon ik nog steeds. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Dat is een makkelijke. In de vijfde klas ontdekte ik de bibliotheek van Heiloo. Vanaf toen wist ik dat ik dat wilde gaan doen later. En zo'n doel maakt het een stuk makkelijker kiezen. Ik ben geworden wat ik wilde worden en het werk vind ik nog steeds erg leuk, maar de huidige tijdsgeest zit de bibliotheekwereld niet mee. Overal om me heen zie ik bibliotheken in zwaar weer verkeren en het is nog maar de vraag hoe lang een bibliotheek nog een vanzelfsprekende voorziening is. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? Ik heb een zwak voor historie. Een paar jaar terug ben ik betrokken geraakt bij Kaeskoppenstad. Ik speel daar één van de aanvoerders van de Geuzen die meegeholpen heeft bij het ontzet van Alkmaar in 1573. Mijn alter ego is Dirck Duyvel. De man en zijn daden boeien mij, maar er is zo weinig over hem terug te vinden. Als tijdreizen mogelijk was zou ik hem willen ontmoeten om te horen wat hem er toe dreef om zijn leven op het spel te zetten in het verzet tegen de Spaanse overheerser. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Normaal ben ik niet van de strenge winters, maar ik kan me er één nog goed herinneren. Het had geregend en in combinatie met de lage tem peraturen werd onze hele straat omgetoverd tot één grote ijsbaan. We hebben de schaatsen ondergebonden en zijn met iedereen uit de straat heerlijk gaan ravotten. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Ik speel toneel bij Falkland Toneel. De vereniging is gezegend met een geweldige plek waar het resultaat van maanden repeteren perfect tot zijn recht kan komen. Ik heb er prachtige momenten meegemaakt en dat maakt het podium van Theater de Beun voor mij de mooiste plek in Heiloo. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Ik ben een vredelievend mens, behalve als je mij 's nachts wakker maakt. Dan moet je wel een verdomd lekkere fles whisky meebrengen. 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Denk niet altijd na en zeg af en toe gewoon 'ja' als je iets gevraagd wordt waarvan je in eerste instantie denkt dat het lastig is. Dit advies heeft mij op boeiende plekken gebracht en persoonlijke overwinnin gen bezorgd. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Eén week in het jaar run ik met mijn gezin een vrijwilligershotel in Bergen aan Zee. Het Zeehuis is eigendom van het Nivon en wordt gerund en onderhouden door vrijwilligers. Er zijn door heel Nederland (en Europa) van dit soort natuurvriendenhuizen die ooit bedoeld waren als laagdrempelige vakantievoorziening voor arbeiders, natuur liefhebbers en mensen die het niet breed hebben. Een week hard wer ken, maar wel totaal iets anders dan je normale werk. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Ik maak mij zorgen over wat er met de cultuur en de verenigingen in Heiloo gebeurt. De afgelopen jaren hebben de bezuinigingen er flink ingehakt en ik vrees dat we er nog lang niet zijn. Muziekschool, biblio theek, theater en tal van verenigingen worden in hun bestaan bedreigd als de subsidies nog verder worden verlaagd en de huur van de accom modaties verder omhoog gaat. Al die organisaties en clubs zorgen voor ontwikkeling en binding van de inwoners. Zij vormen samen het maat schappelijke en culturele hart van ons dorp. Hierop beknotten zorgt voor een enorme maatschappelijke verarming. 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: Mijn voorganger in deze rubriek en mede toneelspeler Martin Affourtit, vroeg mij waarom ik zo graag in kinderstukken speel. Ik hou van uit pakken op toneel, een beetje de vrijheid en de ruimte nemen. Ik heb een broertje dood aan 'gemiereneuk op de vierkante millimeter' en dat is het spelen in stukken voor volwassenen soms. En met kinderen die ook van toneel(-spelen) houden is het niets leuker dan voor hen en soms zelfs met hen te spelen. Ik nomineer voor de volgende Tien vragen het duo Sam Falko. Ik kan enorm genieten van hoe zij met hun creativiteit een geweldige invulling geven aan hun leven en hoe zij anderen inspireren en erbij betrekken. Mannen als jullie over een jaar of vijftig terugkijken, waar zullen jullie dan het meest trots op zijn? Kees Groenland, Jan Blekemolen, Floor IJlstra en Kees Scharringa zijn aangenaam verrast over het succes van de waardepuntenactie. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3