Videoclub Heiloo Zeventig Gouden Dagen-wensen vervuld in 2014 Heiloo Energie KORTOM Workshop 'Van idee naar project' Cursus Literatuur en verbeelding Cursus moestuinieren Groei Bloei Presentatie over Noord-Italië Lezing 'Een pelgrims tocht naar Santiago' Keezen in het Oosthonk Dementie en voeding Spreekuur Heiloo-2000 Lezing over slechter horen 3. Zonnedaken Bakkerskar voor opa Hoetjes UITKIJKPOST 14 JANUARI 2015 HEILOO - Voor vrijwilligers en werknemers van kleine vrijwil ligersorganisaties in Heiloo die graag willen leren een project op te zetten. Organisaties heb ben vaak goede ideeën over het veranderen, verbeteren van hun organisaties of voor een leuk project. Vaak strandt het idee op de uitvoering, want hoe pak je dat aan? In de workshop 'Van idee naar project' gehouden op donderdag 19 februari van 19.00 tot 21.30 uur, komt onder andere aan de orde: Hoe kom je tot een idee? Hoe leg je je idee voor aan betrokkenen en hoe enthousias meer je hen? Hoe maak je een draaiboek en tijdspad? Hoe kun je ideeën toetsen op haalbaar heid? Hoe kun je subsidies en fondsen zoeken? Opgeven kan bij het Vrijwilligers Informatie Punt, www.vrijwilligersheiloo.nl tel. 072-5320281. HEILOO - Bibliotheek Heiloo een cursus rond Nederlandse litera tuur. Het thema is Literatuur en verbeelding Van 22 januari tot 26 februari zijn zes middagen (van 14.00 uur tot 15.30 uur) over evenzovele romans. De middagen staan onder leiding van Gerard Raat. Dr. Gerard Raat was als uni versitair (hoofd)docent Moderne Nederlandse Letterkunde ver bonden aan achtereenvolgens de Radboud Universiteit te Nijmegen en de Universiteit van Amsterdam. Opgeven voor 16 januari voor de hele cursus, maar ook voor de individuele middagen bij de klantenservice van de bibli otheek via www.bibliotheekhei- loo.nl of tel. 072-5330670. HEILOO - De cursus moestuinie ren wordt verzorgd door Wessel van Schagen, een ervaren volks tuinder, tevens oud-docent tuin bouwkunde en biologie. In deze cursus gaat het niet alleen om basisbeginselen van het moestui nieren. Het is ook voor de tuinder die al een paar jaar tuiniert en wat meer wil weten. De cursus is op vijf maandagavonden van 19.30 tot 21.30 uur op 2 en 16 februari en 2, 16 en 30 maart. Bij de cur sus hoort een excursie. Deze is begin juni. De cursus vindt plaats in Heiloo. Voor informatie en aanmelding: wessel@vanschagen. speedlinq.nl of tel. 072-5330667 of 06-49096596. HEILOO - Op uitnodiging van Nivon Heiloo komt Joke Stuurman-Huitema zaterdag avond 17 januari weer naar Heiloo voor een mooie natuur- presentatie. Het reisdoeI is Noord-Italië, het Aostadal, gele gen in het noordwestelijk deel van de Italiaanse Alpen met vele bloemrijke dalen en grote ver scheidenheid aan vlindersoorten. Maar ook de Dolomieten, heeft qua natuur veel te bieden. Houdt u van natuur, zoogdier, vogels, vlinders, prachtige landschap pen, dan is deze avond, gehouden in Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 te Heiloo, zeker de moeite waard. Aanvang 20.00 uur. Entrée leden 4, en anderen 5 euro. Graag opgave vooraf: Reina Mulder, tel. 072-5333127 of opge ven via info@nivonheiloo.nl HEILOO - Tijdens de nieuw jaarsbijeenkomst van Videoclub Heiloo zijn de prijzen uitgereikt van de interne competitie. De opdracht was om een korte film te maken waarin 'water' de belangrijkste rol moest spelen. Nico Stobbe en Rob Jaape hebben de eerste prijs gewonnen met de meest aansprekende videofilm. De producties zijn gejureerd door Gaia Nuissl (van Gaialab, inhoudelijk vormgever) en Marriet Haverkamp (van FUmblik, documentaire filmma ker). Zij kozen uiteindelijk voor 'Water- varia' van Nico Stobbe en Rob Jaape maar nomineerden ook. 'Gewoon water' van Tom van der Schuyt. De HEILOO - Al drie jaar worden ouderen met een wens, die ze zelf moeilijk kunnen organi seren, een dag verwend door vrijwillige wensbegeleiders van Gouden Dagen Heiloo. Voor de ouderen van Heiloo, thuis wonend of in de Loet en Overkerck, heeft een team van vrijwilligers zich dit jaar weer ingezet. Er zijn ouderen die graag alleen met een wensbegeleider op pad gaan en er zijn mensen uit de verzorgingshui zen die samen of met zelfstandig wonende ouderen uit gaan omdat ze dezelfde wens geuit hebben. Het Rijksmuseum, De Hermitage, Dierenpark Blanckendaell, een boot tocht door de polders, een ballon vaart, een visje eten, naar musical laatste film werd door de leden geko zen als beste. De films zijn te zien op het YouTube-kanaal van Videoclub Heiloo Behalve producties voor eigen huis en haard maken de leden regel matig films voor vrijwilligers organi saties in Heiloo en omstreken. Nu is, onder andere, de restauratie van een deel van de Witte Kerk in productie. Heeft u belangstelling voor video- werk, samen of alleen, kom dan op vrijdag 30 januari naar Het Trefpunt Abraham du-Boishof 2. De leden helpen u graag verder als u nog aar zelend op pad bent. De bijeenkomst duurt van 09.00 uur tot 12.00 uur. De bestuursleden zijn bereikbaar op tel. 072-5321033 (Jack Groot) of 072 5333510 (Wilma Roelofs). Soldaat van Oranje, op bezoek bij een ver familielid, gewoon koffie drinken in het Loo en nog veel meer wensen zijn mogelijk gemaakt dit jaar dankzij de gouden vrijwilligers en sponsors. Gouden Dagen Heiloo hoopt zo nog jaren door te kunnen gaan om wensen in vervulling te laten gaan. Mensen worden boven dien met elkaar in contact gebracht. Gouden Dagen Heiloo nodigt ook dit jaar ouderen uit een wenskaart in te dienen om ook een 'gouden dag' te kunnen beleven. U kunt uw wens inleveren bij Het Trefpunt, de woon zorgcentra De Loet en Overkerck of via www.welzijnheiloo.nl. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Het Trefpunt, tel. 072-5331297 of mail uw vraag naar goudendagenhei- loo@gmail.com HEILOO - Haar inspirerende verhaal is prachtig beschreven in haar boek 'Ik ga op reis en laat achter'. Tijdens de muzi kale lezing 'Een pelgrimstocht naar Santiago'op 23 januari in de Cultuurkoepel Heiloo neemt Simone Awhina je mee op haar pelgrimstocht naar Santiago de Compostela. Haar ervaringen en inzichten zijn herkenbaar voor velen. Simone nodigt je uit om zelf op reis te gaan, een reis naar binnen. Naast het verhaal en mooie beelden, kun je ook genieten van een aantal prachtige songs. Entree: 5,00. Aanvang: 20.00 uur. Reserveren: info@simo- neawhina.com of tel. 06-27145269 Voor meer informatie www.simoneawhina.com HEILOO - Wijkvereniging plan Oost houdt vrijdag 16 januari weer een keezavond. Het maakt niet uit of u een ervaren keezer of een beginnende keezer bent. Het spel wordt gespeeld met een koppelmaat heeft u die niet, dan wordt daar voor gezorgd. Voor de beste drie koppels van deze avond is er nog een prijs te win nen. Wilt u meedoen dan kunt u zich opgeven via keezen-oosthonk@hotmail.com of tel. 06-13420642 of 06-55347071. Aanvang 20.00 uur, de deur gaat open om 19.30 uur HEILOO - Het Alzheimer Café Heiloo houdt op woensdagavond 21 januari een bijeenkomst met het onderwerp 'Dementie en voe ding'. Astrid Bobeldijk (diëtist) geeft tips over voeding bij men sen met dementie en gaat in op al uw vragen. U bent vanaf 19.00 uur welkom in Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo, waar (gratis) koffie en thee klaar staan. Om 19.30 uur begint de inleiding op het thema. De avond duurt tot ongeveer 21.00 uur. Inlichtingen: Riet Steenhoek, tel. 072 5337612 HEILOO - Op donderdag 15 januari kunt u, voorafgaande aan de fractievergadering van Heiloo-2000, zaken bespreken die u als inwoner van Heiloo bezighouden. Over algemeen gemeentelijk beleid, over onder werpen die met uw wijk te maken hebben of zaken die u persoonlijk treffen. U bent van harte welkom om 20.00 uur in het gemeente huis (oude ingang). Graag vooraf aanmelden via fractiesecretaris/ raadslid Rob Levie, tel. 06 - 4901626, of via rob.levie@heiloo-2000.nl. HEILOO - Op dinsdag 20 janu ari, van 15.00 tot 16.30 uur, vindt in Bibliotheek Heiloo een lezing plaats over slechter horen, verzorgd door de NVVS (Nederlandse Vereniging Voor Slechthorenden). Ieder die meer wil weten over beginnende slechthorendheid, wordt voor deze lezing in Bibliotheek Heiloo uitgenodigd. Neem uw partner mee! In een informatieve lezing gaat Frans Hofstra, ervarings deskundige van de NVVS in op tal van vragen. De NVVS is onaf hankelijk en niet commercieel. Reserveren kan bij de klantenser vice van Bibliotheek Heiloo en is ook mogelijk via www.biblio- theekheiloo.nl of telefonisch (072 5330670). De toegang is gratis. Een duurzaam burgerinitiatief Welkom donderdag 15 janu ari in de Tuinzaal in Cultu reel Centrum De Strandwal, De Olvendijk 2b in Heiloo (op het Willibrord terrein, direct achter de kapel). Zaal open 19.00 uur. Aanvang 19.30 uur, 21.30 uur napra ten (de entree is gratis). Wat heeft Heiloo Energie in 2014 gedaan én wat gaat Heiloo Energie in 2015 allemaal doen? Kort en bondig wordt dit verteld door de werkgroepen: 1. Plan Sportieve Energieprestaties: Het project is in november 2014 van start gegaan. Nu worden de verschillende meters geïnventari seerd zodat kan worden bekeken waar en hoeveel nieuwe meters van de netbeheerder moeten worden aangelegd ten behoeve van detaillistische verbruiksbepa- ling. De samenwerking tussen de SportRaad, de sportverenigin gen en Heiloo Energie wordt op 24 januari tijdens het Sport gala feestelijk vastgelegd in een Letter of Intent. De wethouder Duurzaamheid zal de LOI ook ondertekenen. 2. Ervaringen van 'energie besparen thuis'. In 2015 wil Heiloo Energie op minimaal één dak van een sportgebouw zonnepanelen laten plaatsen door middel van het oprichten van een coöpe ratie. Deelnemers worden lid van de coöperatie en kunnen één tot meerdere zonnepanelen aanschaffen en na tien jaar de investering er uit hebben. Begin 2015 zal hier meer ruchtbaarheid aan worden gegeven 4. '0-op de meter' Het is een mooie kennismaking met de nieuwe werkgroep: '0-op de meter', naar aanleiding van bezoek huis in Delft: Prêt-a- Loger. (Heiloo wordt uitgenodigd voor een pilot: folders liggen klaar). Na de pauze: 'Het regent, het regent...' Gastsprekers Stefan Meijer in samenwerking met Landschap Noord-Holland vertellen over de bevindingen tot nu toe over hoe schoon regenwater beter benut kan worden. Per jaar valt er in Nederland gemiddeld zo'n 690 tot 900 mil limeter aan regenwater. Hoe kunnen we dat gaan beheersen? Gemeenten en waterschappen in Noord-Holland zijn op zoek naar mogelijkheden, aftrapu hoort hierover op deze speciale avond. 'Lieve Luuk, Als je dit ziet zul je wel denken: hoe kan dit nou? Oma is zo trots op je dat jij dit voor opa Hans hebt gemaakt. Jammer dat opa de kar niet heeft kunnen zien. Hij vertelde wel eens dat hij van boven mee blijft kijken En oma vind het resul taat zo mooi dat iedereen die opa gekend heeft, jouw pronkstuk moet kunnen zien. Liefs, oma Ria' De prijswinnaars van de videofilm competitie Rob Jaape, Tom van der Schuyt en Nico Stobbe. Aangeleverde foto.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7