Noodkreet uit de kurkenhof Limmen Egmonders in galerie De Kapberg Blazersensemble Septentriones Taizé projectkoor in Corneliuskerk Vijf parochies in de regio gaan samen verder Gitaarles spelen wat jij leuk vindt! regio 12 Voorstelling toneelvereniging St. Willibrordus KORTOM Het Sociaal Team stelt zich voor 21 JANUARI 2015 J Het concert wordt gehouden in de protestantse kerk in Limmen. Aangeleverde foto LIMMEN - Limmen Cultuur pre senteert op zondag 8 februari om 14.30 uur het blazersensem ble Septentriones. Het concert wordt gehouden in de protestantse kerk op de Zuidkerkenlaan te Limmen. Het bla zersensemble bestaat sinds 2002. Het is een groep enthousiaste musi ci met een grote interesse in kamer muziek, allemaal gefascineerd door blaasmuziek. Het ensemble werkt aan twee of drie projecten per jaar. Een korte periode van intensief repeteren wordt afgesloten met concerten op diverse locaties in Nederland. Het repertoire bestaat uit klassieke, romantische en hedendaagse werken. Op 8 februari treden zij op in de volle bezetting; elf musici totaal, op hoorn, fagot, hobo, klarinet en contrabas. Het geheel staat onder leiding van diri gent Herman Draaisma. De muziekwerken die zij gaan uitvoeren zijn van Bizet, suite uit de opera Carmen, Poulenc, Teneyev en serenade nr. 11 van Mozart. In de sfeervolle protestantse kerk te Limmen met zijn prachtige akoes tiek komt deze muziek maximaal tot zijn recht. Voor meer informatie en reserve ringen zie www.Iimmencultuur.nl of via tel. 072- 5053274. LIMMEN - Wilt u ook de vier stemmige Taizé-muziek mee zin gen, dan bent u welkom op de woensdagen 21 en 28 januari om 20.00 uur in de Corneliuskerk van Limmen. De deelname aan deze repeti tie onder leiding van Peter Rijs is bedoeld voor zowel koorleden, kerkgangers als geïnteresseerden. Op zaterdagavond 31 januari om 19.00 uur zal er dan een meditatieve viering in de Corneliuskerk worden gehouden, waar het projectkoor de zang zal verzorgen met de ingestu deerde Taizé-acclamaties. Er zal in de pauze koffie en thee geschon ken worden en gelegenheid elkaar te ontmoeten. Deelname aan het projectkoor is gratis, maar aanmel ding vooraf via pastorie.cornelius- parochie@hetnet.nl wordt op prijs gesteld. LIMMEN - De kurken rollen nog steeds met grote hoeveelheden voor stichting Limmen Ludiek de Limmer dorpsgrenzen bin nen. De Kurkenhof barst bijna uit haar voegen, zoveel kurken heeft Limmen Ludiek al in haar bezit. Naar schatting liggen er nu een kleine 500.000. Maar er is een chro nisch gebrek aan diep gekleurde rood zwarte kurken om de juiste details te kunnen aanbrengen in het wereldrecord mozaiek. „Tijdens het uitsorteren van de kurken zijn we gaan berekenen of we niet alleen genoeg kurken hebben maar we hebben nu ook gekeken of we de juist gekleurde kurken hebben", zegt voorzitter Kees de Jong. De Jong vervolgt zijn verhaal: „Toen zijn we tot ons schrik er achter gekomen dat we van de donkerste gekleurde tint bijna zwart echt veels te kort hebben. We moeten de komende acht weken op jacht naar zeker 30.000 donker rood/zwart gekleurde kurken en daar hebben we alle hulp van de lezers bij nodig. We kunnen Anne Frank natuur lijk geen blond gaan haar geven." Vandaar deze noodkreet van stich ting Limmen Ludiek met de vraag om deze oproep zoveel als mogelijk te delen binnen zoveel als mogelijk netwerken. Voor meer informatie www.limmenludiek.nl of facebook. com/stichtinglimmenludiek Werk van Erik Baart. Aangeleverde foto EGMOND - De Kapberg is een galerie waar kunst te zien is uit heel Nederland. Het seizoen van de galerie begint met werk van kunstenaars uit Egmond. Met werk van Ab en Erik Baart en van de in 2012 overleden Henk van Dijl. De opening van de ten toonstelling is op zondag 25 januari om 15.00 uur. Henk van Dijl (1925) was teken leraar; eerst op middelbare scho len, gevolgd door vele jaren aan de HTS Bouwkunde in Utrecht. Rond 1990 begon hij voor zichzelf. Hij noemde zijn werk Vandylism. Graag beweerde hij dat zijn wer ken geheel van binnenuit tot stand kwamen; beïnvloed door het dage lijkse contact met het landschap en het prachtige licht van Noord Holland. Erik Baart (1955) exposeert met schilderijen. Erik is lid van het Egmondse collectief Hallem. Sinds 2013 is er een samenwer kingsverband met fotograaf Ab Baart, werk van beiden is te zien in de kijkshopgalerie Baart&Baart in winkelcentrum 't Loo in Heiloo. Het Hollandse landschap vormt een voortdurende inspiratiebron voor Erik, waarbij het huidige figu ratieve werk soms raakt aan de abstractie. Ab Baart (1955) is beroepsfoto graaf; met 'vrij' werk hoog in het vaandel. Geënsceneerde fotogra fie geniet zijn voorkeur. De mens speelt in zijn werk een belangrijke rol; reportagefoto's uit bijvoor beeld India of Egypte en portretfo tografie. Bekend is ook zijn boek 'Kleurrijke Egmonders'. De tentoonstelling is te zien van 23 januari tot en met 22 februari op vrijdag-, zaterdag- en zondag middag van 13.00 tot 17.00 uur. Galerie De Kapberg, Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef, www. galeriedekapberg.nl. AKERSLOOT - 'Broeders bij nonnen... waar zijn we aan begon nen!' is het blijspel waar toneelvereniging Willibordus uit Akersloot volop voor repeteert. Stel je eens voor wat er gebeurt als een aantal kloosterbroeders door bezuinigingen gedwongen is bij een nonnenklooster in te trekken Naast het bidden en bier brouwen gaat dan ook de liefde een rol spelen. Maar moeder overste laat dit niet zomaar gebeuren, of heeft ze zelf ook één en ander te verbergen? Dit hilarische blijspel wordt 6 en 7 februari opgevoerd in de Lelie Rembrandtsingel te Akersloot. REGIO - Met ingang van 1 janu ari zijn vijf rooms-katholieke parochies uit Akersloot, de Egmonden en Heiloo gefuseerd tot één nieuwe parochie. Het betreft hier respectievelijk de parochies van de H. Jacobus Major in Akersloot, H. Adelbertus in Egmond-Binnen, H. Margaretha Maria Alacoque in Egmond aan den Hoef, O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen in Egmond aan Zee en H. Willibrordus in Heiloo. De nieuwe parochie 'Bron van levend Water' gaat verder onder één bestuur, terwijl de vijf plaat selijke geloofsgemeenschappen ieder aangestuurd worden door een eigen locatieraad. Concreet beoogt deze fusie om het bestuur lijk kader van de nieuwe parochie te versterken en de financiële middelen en kerkelijke goederen efficiënt te beheren. Maar bovenal hoopt zij ruimte te maken voor een krachtige impuls en verster king van de katholieke identiteit van haar parochianen. Op zondag 25 januari om 10.00 uur is er in de Willibrorduskerk, Westerweg 267 Heiloo een eucharistievie ring, waarin Mgr. J. Hendriks, hulpbisschop van het bisdom Haarlem-Amsterdam en de pas tores H. Helsloot, A. Overmars, H. Hudepohl en J. Olling zullen voor gaan. Tijdens deze viering zal bij zonder aandacht worden besteed aan het samengaan van de vijf rooms-katholieke geloofsgemeen schappen. Parochianen en belang stellenden zijn van harte welkom tijdens deze viering. Na de viering is er gelegenheid om elkaar te ont moeten in het Willibrordushuis. LIMMEN/AKERSLOOT - Het Sociaal Team komt naar u toe. Op 21 januari bezoeken de medewer kers van het team samen met de wethouders Pelzer, Hollenberg en Klijnstra Limmen. Tussen 19.00 en 20.30 uur kunt u binnenlopen in Vredeburg. U kunt daar uw vraag stellen, een zorg delen en natuurlijk kennismaken met de medewerkers. Om19.30 en 20.00 uur is er een voorstelronde. Ook in de kern Akersloot komt het Sociaal Team zich voorstellen. Dat gebeurt op 3 februari in De Vriendschap. Zelfde tijden, zelfde programma. U kunt er kennis maken, uw vragen stellen over alle veranderingen in het sociale domein of bespreken wat u bezig houdt. Iedereen is welkom. Er is een chronisch gebrek aan diepgekleurde rood/zwarte kurken. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 11