1000ste bezoeker voor '1Boom en 73 kunstwerken' Cantate-uur in Witte Kerk Korte muziekcursus 'Ontdek je Instrument!' Tien vragen aan Lt Sam&Falko 3 KORTOM D66 borrel bij Herberg Jan L UITKIJKPOST 21 JANUARI 2015 HEILOO - Nel Portegies uit Heiloo was afgelopen weekend de duizendste bezoeker aan de expositie 1Boom en 73 kunst werken. Nel werd met haar man Nico opgewacht door Coco van Gent namens de organisatie van 1Boom. Naast een uitgebreide rondleiding mocht het echtpaar het rijk geïllu streerde 1Boom boek in ontvangst nemen, waarin portretten staan van alle bevlogen kunstenaars met hun kunstwerk uit die ene zomereik die ooit op landgoed Middachten stond. Het Nederlandse 1Boom project wil laten zien hoe belangrijk hout en bomen voor ons zijn, hoe belang rijk het is dat hout goed kan groeien en hoeveel functionele en kunstzin nige objecten we kunnen maken van één boom. Het project is van en voor iedereen die graag in bos sen wandelt, interesse heeft in de natuur en hecht aan een duurzame omgang met ons landschap. Maar natuurlijk ook voor mensen die kunnen genieten van de creativiteit van vormgevers en houtbewerkers. Donderdag 22 januari tot en met zondag 25 januari, van 12.00 uur tot 16.30 uur, is de expositie nog te zien in Cultuurkoepel Heiloo. Daarna zullen de kunstwerken Noord-Holland niet meer aandoen. In het weekend zijn er tussen 12.00 en 15.00 uur gratis rondlei dingen door deelnemende kunste- naars. De entreeprijs bedraagt 5 euro. Bezoek aan de expositie is meteen een mooie gelegenheid om de prachtig gerestaureerde Cultuurkoepel te zien. De koepel ligt aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. HEILOO - Heeft u geen tijd om op de koffie te komen bij D66? Kom dan op de borrel! Zondag 25 januari van 16.00 tot 18.00 uur staat D66 in Herberg Jan klaar voor leden, sympathisanten en geïnteresseerden om met elkaar van gedachten te wisselen over de lokale politiek en ook D66. Alles heel informeel en dus zijn eventueel ook de kinderen hierbij van harte welkom. Tot ziens bij Herberg Jan op 25 januari! www.facebook.com/D66Heiloo en https://heiloo.d66.nl. HEILOO Op zondagmiddag 25 januari, aanvang 16.00 uur, is er in de Witte Kerk in Heiloo weer een cantate-uur. Met uitvoeringen van Bach's cantate BWV 3 'Ach Gott, wie man ches Herzeleid'. Bach schreef deze cantate, gebaseerd op het gelijk namige kerklied van Martin Moller uit 1583, voor de tweede zondag na Driekoningen, als onderdeel van zijn in juni 1724 begonnen jaargang koraalcantates. In de tekst van de cantate gaat het om het contrast tus- sen 'Herzeleid' en 'Freudigkeit', dat een uitleg moet zijn van het evan gelie van de zondag waarin water in wijn verandert. Dit contrast tussen Herzeleid en Freudigkeit wordt door Bach muzikaal sterk vorm gege ven in de ontwikkeling van de hele cantate. De cantate zal worden uit gevoerd door het Collegium Vocale Camerata, met vocale en instru mentale solisten, onder leiding van Gerard Leegwater. Liturg in deze dienst is ds. Hanneke Ruitenbeek. De toegang is vrij; een bijdrage na afloop wordt zeer gewaardeerd. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. JU Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- St i'uiiiiiiiv\"itiiir;in>- vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Kinderen kunnen twee proeflessen volgen op een instrument naar keuze. Aangeleverde foto Volg de Uitkijkpost ook op :uj HEILOO - Woensdag 21 januari gaat voor kinderen de korte cur sus Ontdek je Instrument! van start bij Muziek- en dansschool Heiloo. De cursus is speciaal bedoeld voor kinderen van circa 7 tot 9 jaar (groep 3, 4 en 5). Tijdens deze cursus maken zij kennis met de muziekinstrumenten waarop les wordt gegeven aan de muziek school. Voor veel kinderen, die volgend schooljaar willen begin nen met het leren bespelen van een muziekinstrument, is het lastig om een goede keus te maken uit de grote verscheidenheid aan instru menten. De bedoeling van deze cursus is om de kinderen hierbij te helpen. Om de definitieve keus nog beter te ondersteunen, worden twee proeflessen op verschillende instru menten naar eigen keuze aangebo den. De cursus omvat tien lessen en vindt bij voldoende deelname plaats vanaf woensdag 21 januari van 14.45 tot 15.30 uur. Inlichtingen bij de Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1 in Heiloo, tel. 072-5332460, info@muziekendansschoolheiloo.nl, www.muziekendansschoolheiloo.nl 7 Sam de Muijnck (18) Falko de Graaf (21) zijn een jong, dyna misch, Nederlandstalig rappend hip-hop duo uit Heiloo. Ze heb ben elkaar leren kennen tijdens de breakdance lessen die zij beiden volgden. Sinds een aantal jaar zijn ze actief als duo, zowel rappend als dansend, en hun optredens zijn zowel luchtig als indrukwekkend te noemen. 1. Waar zijn jullie geboren en getogen? Sam is geboren in Heiloo en Falko in Alkmaar (MCA). We zijn allebei opgegroeid in Heiloo, waar we nog steeds wonen. 2. Als jullie hobby jullie werk was geweest, welk beroep zouden jullie dan nu uitoefenen? Dat is het al! Onze hobby is muziek maken als hip-hop duo en we wer ken er hard voor, alleen hebben we er op dit moment meer in geïn vesteerd dan wat we terug hebben verdiend. Binnenkort willen we dit gaan veranderen door heel veel shows te gaan doen en albums te ver kopen. 3. Wie zouden jullie wel eens willen ontmoeten, en wat zouden jullie zeggen of vragen? Kees de Koning, manager en oprichter van het platenlabel TopNotch. Wij zouden hem ons album, waar we nu nog hard aan werken, laten horen en hem vragen of hij interesse heeft om ons te contracteren. 4. Wat is jullie mooiste jeugdherinnering? Onze allereerste ervaring als breakdance docenten. We gaven met z'n tweeën les aan een jong mannetje in Falko's woonkamer. Vanaf dat moment zijn we gegroeid en steeds meer les gaan geven. Nu hebben we meer dan honderd leerlingen uit de omgeving die we inspireren met breakdance. Zo organiseren we elke jaar een battle (wedstrijd) en breakweek (breakdance zomerkamp). Te bedenken dat dit is ontstaan in de huiskamer; maakt het een mooie herinnering. 5. Wat vinden jullie de mooiste plek in Heiloo? Voor ons is dat toch de studio bij Falko thuis op de zolder. Naast het muziek maken en opnemen, hebben we hier heel veel inspirerende gesprekken gehad met verschillende muzikanten, rappers, vrienden en natuurlijk met elkaar. Dat maakt het een plek die heel centraal staat in onze persoonlijke ontwikkeling. 6. Waarvoor kunnen ze jullie 's nachts wakker maken? Als er iets tofs gebeurd is in de hip-hop scene. We houden allebei zowel de Nederlandse als Amerikaanse hip-hop scene in de gaten en daar discussiëren we ook vaak over. Als er iets nieuws gebeurt, 'chec ken' we het meteen en praten we over wat we ervan vinden. 7. Wat is het beste advies dat jullie ooit gekregen hebben? Beter ga je vlammen! Onze oude breakdance leraar, Johan Zandbergen is altijd een groot voorbeeld voor ons geweest en zijn motto was: vlam men. Dat houdt in dat je altijd productief bezig probeert te zijn en dat proberen wij dus ook elke dag waar te maken. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van jullie? Dat we een site hebben waarop je ons kan volgen, waar nog meer din gen op staan die ze niet weten: www.samenfalko.nl Onder andere hoe onze vriendschap is ontstaan. In het begin mochten we elkaar niet zo en waren we voornamelijk jaloers op elkaar. Pas veel later kregen we echt erkenning voor elkaar. Ondanks dat we dezelfde passies delen, zijn we toch heel verschillend. Dit botst dan ook regel matig en we hebben dan zware discussies. Maar voornamelijk vullen we elkaar heel goed aan. 9. Wat zouden jullie in het dorp aanpakken als jullie burgemeester waren? Wij delen de zorgen van Edo over de bezuinigingen op cultuur die voor maatschappelijke verarming hebben gezorgd. Het is zonde als kunst commercieel moet zijn om te kunnen bestaan, dus wij vinden het onredelijk om te beweren dat een 'vrije markt' in de kunst of de zorg wenselijk is. Want ook in de zorg wordt enorm bezuinigd, tegelijk met de decentralisatie. Hopelijk weet onze gemeente er het beste van te maken. 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger aan jullie: 'Mannen als jullie over een jaar of vijftig terugkijken, waar zullen jullie dan het meest trots op zijn?' In de komende vijftig jaar hopen we veel mensen te inspireren en positief te beïnvloeden. Dit geldt zowel voor de mensen om ons heen als verder van ons af. We zijn erg benieuwd naar wat daar weer uit voortvloeit. Als dit ons lukt, weten we zeker dat we heel trots kunnen zijn. Wij nomineren voor de volgende 'Tien vragen aan' Maikel Maduro (22). Hij is misschien wel de definitie van vlammen. Hoe hij de jonge ren in Heiloo weet te bereiken met de evenementen die hij organiseert, vinden we mooi om te zien. Dan nog maar te zwijgen over hoe veel muzikaliteit er in hem zit. Onze persoonlijke vraag aan deze genomi neerde is: Wat is het eerste volgende toffe evenement? Coco van Gent overhandigt het 1Boom boek aan Nel Portegies. bezoeker nummer duizend. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3