Anne Bruin voedings- en gewichtsconsulente BEDRIJF BELICHT Proef huis-aan-huis inzameling plastic verpakkingsafval Veldwerk Thema-avond politieke actualiteiten 5 Column Teunis van der Zwart INGEZONDEN BRIEVEN College Heiloo verzaakt wet telijke informatieplicht! KORTOM Cursus modeltekenen Gepromoveerd Opkikker van Keer op Keer Start landeljke Poëzieweek Cursus tuinontwerpen UITKIJKPOST 21 JANUARI 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Anne Bruin, Ewislaan 51, 1952 GM Heiloo, tel. 072 - 5332636, www.lekker-slank.com, e-mail: info@lekker-slank.com HEILOO - Afvallen is voor veel mensen met overgewicht een moeilijke opgave. Wie kent niet het jo-jo effect waarbij je na het volgen van een dieet weer in snel tempo aankomt. Anne Bruin, gediplomeerd voedings- en gewichtsconsulente, gelooft niet in diëten en de hele dag calorieën tellen. ,,Je valt namelijk altijd weer terug in je oude voedingspatroon en daar ligt vaak de kern van het probleem. Afvallen met gezonde voeding is echt de enige en juiste manier om gewicht te verliezen en je nieuwe gewicht vast te houden." Het is alweer tien jaar geleden dat ze met haar eigen praktijk begon en ze heeft al zeer veel mensen naar een gezond gewicht heeft geholpen. Haar 10-jarig jubileum wordt gevierd met vijftig procent korting op het intakegesprek in de maanden januari en februari! Een eerste vrijblijvend kennismakingsgesprek is overigens altijd gratis bij Anne. Ze probeert haar praktijk met opzet zo laagdrempelig mogelijk te hou den. „Mensen die hier binnenkomen geeft ik meteen een compliment. De eerste en meest lastige stap is gezet. Super!" Haar consulten worden overigens veelal vergoed door de zorgverzeke ring. Anne is de auteur van een werkboek boordevol weetjes en tips en daar naast heeft ze een app ontwikkeld 'SLANK!' op het Apple platform. Bewustwording van wat je op een dag eet -en waarom- is een belangrijk onderdeel van het persoonlijke begeleidingstraject dat Anne uitstip pelt. Alles gaat uiteraard in goed overleg met de klant. Het nauwkeurig bijhouden van een eetdagboek is de eerste stap. Van daaruit wordt een op de persoon gericht weekmenu opgesteld. Ze benadrukt dat het hier niet om een dieet gaat: ,,Ik gooi niet radicaal het eetpatroon om maar werk stap voor stap aan het verbeteren en veranderen van het voedingspatroon. Het gaat er niet om minder te eten maar om anders te eten als je af wilt vallen. En mensen verschillen nu eenmaal. De één komt sneller aan door erfelijke aanleg, weer een ander heeft juist last van een suikerverslaving of eet bijvoorbeeld uit een bepaalde emotie. In je eentje is deze vicieuze cirkel moeilijk te doorbre ken, je hebt hierbij eigenlijk altijd wel professionele hulp bij nodig." Anne vervolgt: „Onbeheersbaar eetgedrag is iets waar veel mensen zich voor schamen en dat hoeft absoluut niet. Vergeet niet dat suiker enorm verslavend kan werken, zeker in combinatie met vet. Dit zit in enorm veel producten verwerkt. Ik help mensen om oude en lastige eetgewoonten aan te pakken en dit blijvend te veranderen. Daarnaast leer ik hen bewuste keuzes te maken, daarbij rekening houdend met persoonlijke voorkeuren. Verder geef ik tips, adviezen en recepten om anders, gezonder en gevarieerder te eten en waarbij ook ruimte is voor wat lekkers of een glas wijn. Lijnen hoeft echt niet saai te zijn!" HEILOO - De Provinciale verkie zingen op 18 maart hebben een landelijk effect, omdat daarmee ook de samenstelling van de Eerste Kamer wordt bepaald. Het CDA houdt op 26 januari een openbare thema-avond. Met spreker Wopke Hoekstra, namens het CDA lid van de Eerste kamer. Daarnaast presenteren zich een aantal kandidaten voor de komende Provinciale en de Waterschap ver kiezingen: Jan Kramer, Willemien Koning-Hoeve en Klaas Valkering. Het belooft een interessante bij eenkomst te worden. Locatie: Klein Varnebroek, De Omloop 22/A te Heiloo. Aanvang 20.00 uur. Bij voorkeur vooraf aanmelden via henkkorthouwer@hotmail.com of tel. 06-29310303. HEILOO - In het noordelijk deel van de wijk Ypestein start op donderdag 5 februari een proef waarbij de gemeente Heiloo zes maanden lang het plastic verpakkingsafval huis-aan-huis ophaalt. Afhankelijk van de resultaten bekijkt de gemeente of het huis-aan- huis ophalen van plastic voor heel Heiloo wordt ingevoerd. Het blijkt dat we in Heiloo zo'n zes kilo per inwoner aan plastic verpakkingsaf val gescheiden inzamelen. Inwoners brengen dit afval zelf naar de plas ticafvalcontainers. Ook blijkt dat er nog ongeveer veertien kilo per inwoner per jaar aan plastic verpak kingsafval in de grijze rolemmer zit. Het huis-aan-huis inzamelen van plastic verpakkingsafval maakt het voor inwoners makkelijker en zou de overgebleven kilo's in het rest afval omlaag kunnen brengen. Hoe meer plastic we recyclen naar waar devolle grondstof voor nieuwe pro ducten, des te beter het is voor het milieu. Daarnaast scheelt het ook in de verbrandingskosten van het restafval. Afhankelijk van het resul taat wil de gemeente het huis-aan- huis ophalen van plastic voor heel Heiloo gaan invoeren. Vandaag, woensdag 21 januari, is er een 'afvalspreekuur' op de weekmarkt. Van 13.00 tot 14.30 uur kunnen inwoners vragen stellen aan wet houder Rob Opdam en medewer kers van de gemeente Heiloo over afvalinzameling. Ook over de proef en de eerder gelanceerde afval app de Recyclemanager is er meer infor matie beschikbaar. De Hongaarse componist Bela Bartok had een obsessieve belangstelling voor volksmuziek. Rond 1905 reisde hij naar alle uithoeken van de Balkan, naar Turkije en zelfs naar de Sahara in Marokko, om ter plekke liederen en volksmelodieën vast te leggen. Hij gebruikte daarvoor een fonograaf, een apparaat dat geluidstrillingen met gebruik van een membraan en een naald op een draaiende rol 'noteerde'. De Heilooër organiste Leonie Hennekens heeft een soortgelijke ontdekkingstocht in het klein ondernomen. Zij opper de het idee om 'Expeditie Willibrordus, Music Meeting Heiloo 2015' op te luisteren met het lied 'Willibrordus grote Heilige', dat vroeger veelal als een soort strijdlied werd gezongen in de kapel, de huidige Cultuurkoepel. De tekst had ze snel genoeg opgespoord in een stoffige parochiebundel, maar de melodie hield zich verscholen, ondanks zoektochten op diverse koorzol ders. Broeder Orgel, van wie zij leerde spelen en harmoniseren, kon ze niet meer om raad vragen; hij speelt al jaren in het grote orkest van de hemel. Geheel in de stijl van Bartok is Leonie bij verschillende oudere zangers langsgegaan met het verzoek het lied voor haar te zingen, zodat zij het kon noteren. Dankzij dit staaltje veldwerk herleeft het lied 'Willibrordus grote Heilige' op 19 april tijdens Music Meeting Heiloo. En ongetwijfeld herleeft de geest van Broeder Orgel in de harmonisatie die Leonie Hennekens daar bij zal spelen op het orgel van de Cultuurkoepel. Willibrordus, grote heilige, Kerkpatroon van Nederland! Teunis van der Zwart Het College van Heiloo heeft de gemeenteraad niet geïnformeerd over recent onderzoek van de STEC Groep naar de behoefte aan, en aanbod van bestaande en geplande, bedrijfslocaties in de Regio Alkmaar. Dit in 2014 gehouden onderzoek en eerdere onderzoeken van de STEC Groep (2012) en Buck Consultants (2013) wijzen uit dat het aanbod in de Regio Alkmaar de vraag ruim drie keer overtreft! De STEC Groep adviseert daarom om 29.9% van het bedrijventer rein Boekelermeer (Heiloo en Alkmaar samen) te schrappen en anders aan te wenden. De STEC Groep noemt hierbij expliciet de zuidwesthoek...Boekelermeer Heiloo! Het recente STEC Groep onderzoek focuste speciaal op de financiën: kosten, opbrengsten, financiële verplichtingen, grond en eigendomssituaties. Belangrijke informatie, ook voor Heiloo dat tientallen miljoenen euro's gemeenschapsgeld verkwistte aan grondexploitaties. Het Actiecomité Stop Verkwisting heeft vernomen dat het College van Heiloo in bezit is van de tussen- en eindresultaten van het STEC Groep onderzoek 2014. Waarom geeft het College hierover geen openheid van zaken aan de Gemeenteraad en inwoners van Heiloo? Terwijl het College de Raad wel vraagt om de grondexploitatie Boekelermeer/ Kaptein vast te stellen en daarvoor al de wijzigingsprocedure van het bestemmingsplan voor 'inpassing' van Kaptein BV. heeft opgestart! Namens het Actiecomité Stop Verkwisting, D. Bakker, secretaris 'Stop Verkwisting' HEILOO - Onder leiding van docente Irene Mulder start Nivon vrijdagochtend 30 januari een korte cursus modeltekenen. Waar moet je op letten bij het tekenen van een lichaam? Hoe teken je verkortingen? Op de eerste les tekenen de deelnemers elkaar, daarna eventuele vrijwilligers als model (geen naaktmodellen). Deze cursus van vijf lessen is van 09.30 tot 11.30 uur, om de week en vindt plaats in het Nivonlokaal in de Hofdijk, Mariënstein 178A SN te Heiloo. Opgeven kan via info@nivonheiloo.nl of tel. 072 5333127 en tel.5333217. Zie ook www.nivonheiloo.nl HEILOO - Plaatsgenoot Anniek de Ruijter werkt als assistent professor aan de Universiteit van Amsterdam. Vorige week pro moveerde ze op een onderwerp betreffende Europees gezond heidsrecht. De promotie en verde diging van haar proefschrift von den plaats op vrijdag 16 januari in Amsterdam. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt met ingang van dit jaar twee keer per maand een Opkikkertje van 300,- aan een vereniging of stichting. Om in aanmerking te komen voor deze opkikker kunt u een for mulier invullen. Verkrijgbaar bij de kassa of via www.stichting- xopx.com. De tweede opkik ker van de maand januari gaat naar Heilooër Harmonieorkest Caecilia, voor hun 90-jarig bestaan. U kunt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - De Landelijke Gedichtendag vormt de start van de Nationale Poëzieweek, die loopt tot 4 februari. Het thema van dit jaar is 'Met zingen is de liefde begonnen'. Op donderdag avond 29 januari van 19.00 tot 21.00 uur geeft dichter en stads dichter van Alkmaar Margreet Schouwenaar een workshop rond dit thema in Bibliotheek Heiloo. Tijdens de workshop worden ver zen geschreven aan de hand van uitdagende opdrachten. Daarna volgt voor geïnteresseerden een kleine expositie in de bibliotheek. Vorig jaar was dit een groot suc ces en werden er prachtige ver zen geschreven. Opgave vooraf via www.bibliotheekheiloo.nl of tel. 072-5330670. HEILOO - Op 10 februari start de cursus tuinontwerpen van Groei Bloei, afdeling Midden- Kennemerland. Op deze cursus maak je zelf in vijf avonden staps gewijs een ontwerp voor je eigen tuin (of een gedeelte daarvan). Aan het eind van de cursus heb je een ontwerp. Data: dinsdag 10 en 17 februari, 3, 10 en 17 maart. Locatie wordt nader bekend gemaakt, in principe in Heiloo. Nadere informatie zie de website of bel Bart Korf, tel 072-5054203 of 06-51339359. Aanmelding is mogelijk tot 2 februari. Tekst: Carolien Breed Foto: aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5