Keurslager Kees Burger 100% Groen Mega-uitverkoop bij Aalsmeerse Plantenhal Donna Musica in Cultuurkoepel Heiloo Expositie Jan Giling en dochter Dorette 9 INGEZONDEN MEDEDELING Workshop Klik Tik. De basis Aspecten van de Zorg op Beat FM Basiscursus Tablets Vervolg Android Fit-test in Heiloo Apps voor senioren Seringen specialist Wijkagenten vertellen Keez Toernooi Cursus beeld van alumi- niumcement Van Brel tot Piaf Respijthuis Contactgroep Partnerverlies UITKIJKPOST 21 JANUARI 2015 HEILOO - Keurslager Kees Burger, met slagerijen in winkelcentrum 't Loo en in Egmond aan den Hoef, heeft twee 100% groene, volledig elektrische bestelauto's gekocht. De slagerij is hun trots, iedere dag doen alle mede werkers hun uiterste best om mooie ambachtelijke producten te bereiden. De passie voor het slagersvak zie en proef je in al hun producten. Kees heeft in overleg met Marcel van de slagerij in Heiloo en Pieter van de slagerij in Egmond aan den Hoef vanuit de visie voor 'milieubewust onder nemen' gekozen voor de 100 groene Nissan E NV 200 bestelauto's. In de keurslagerij kan je voor alles terecht en vanuit deze overtuiging en die van Ik Winkel In Heiloo heeft Kees Burger gezocht naar een autobedrijf waar je ook voor alles terecht kan en dan ook in Heiloo. De keuze is gemaakt bij Van der Steen Autobedrijf Heiloo, die alle merken auto's nieuw en gebruikt levert, maar ook het onderhoud, reparatie, APK en eventuele autoschade afhandelt. HEILOO - De uitverkoop bij de Aalsmeerse Plantenhal is begonnen. Er is een korting van 25% op de toch al messcherpe prijzen. Een aanbod van een ruime sortering aan planten voor binnen en buiten. Groene kamerplanten groot en klein, Phalaenopsis, hortensia's, diverse bolletjes et cetera; volop keuze. Deze actie geldt ook op de uitgebreide collectie binnen- en buiten- potterie. Windlichten, dienbladen, divers glas- en mandwerk, fiber clay. De korting geldt ook op strooizout, verschillende soorten kransen, vogel- voederbollen en opgemaakte bakjes (cadeautip!). Alleen op bestnjdingsmid- delen, bemesting en potgrond telt dit niet. Wilde u toch al eens uw potten vernieuwen? Profiteer dan nu van deze actie! Geniet van het ruime aanbod en van de gezellige sfeer bij de Aalsmeerse Plantenhal, De Hoefsmid 25 Heiloo. Voor een goed advies op plantengebied bent u op de juiste plek. Er is een ruime parkeergelegenheid aanwezig. Graag tot ziens! HEILOO - Donna Musica sluit op zaterdag 24 januari de suc cesvolle expositie 1BOOM fees telijk af met een optreden in de Cultuurkoepel Heiloo. Sandra Kox, viool, en Evelien Dubbeldam, cello, verzorgen die avond een concert met het pro gramma 'Natuur Muziek', dat aansluit bij de fraaie ambiance van de expositie en locatie. Donna Musica speelt onder andere De vier jaargetijden van Antonio Vivaldi èn van Astor Piazzolla alsmede enkele bekende, melancholieke tango's van Piazzolla. Aanvang: 20.15 uur. Kaarten aan de zaal en via willibrordus@ggz-nhn.nl HEILOO - Bibliotheek Heiloo start vrijdag 27 januari met de workshop Klik Tik. De basis. Dit is een online oefenprogram ma, waarbij de gebruikers leren omgaan met de computer en wor den begeleid bij hun eerste stap pen op internet. De workshops in de bibliotheek zijn op dinsdag middag 27 januari en 3, 10, 17, 24 februari van 14.00 tot 15.30 uur. Voor opgave of meer informatie: de klantenservice van Bibliotheek Heiloo, tel 072-5330670 of via www.bibliotheekheiloo.nl HEILOO - Op 12 januari was de ingebruikname van De Loet Heiloo, nu een eigentijds Woonzorgcomplex voor oude ren van 80 jaar gemiddeld met indicatie Zorg. Hierover was BeatFM in gesprek met onder andere mevrouw T. Dijk, manager Vastgoed Viva!Zorggroep. Maar niet iedereen met zorg kan daar terecht. Voor een chronisch zieke, gehandicapte partner, oudere of andere naasten zijn er de man- telzorgers. Truus Oud, directeur Mantelzorgcentrum Heiloo, bena drukt dat mantelzorgers geen keus hebben en intensief zorgen en geen vrijwilligers zijn vanuit een organisatie. Luister naar Beat FM bij Radio BeatFM 106.3 te volgen in de ochtend en de avond tussen 07.00 en 08.00 uur en onli ne klikken op 'Uitzending gemist' bij Beatfm.nl. HEILOO - Tot 23 februari expo seren Jan Giling en dochter Dorette samen in Bibliotheek Heiloo. In het leven van Jan Giling speelt schilderen de hoofdrol. Reclame- en illustratiewerk was lange tijd zijn beroep. Vanaf 1980 vestigde Jan zich definitief als schilder. Zijn lief de voor het impressionisme krijgt ruim baan. Jan heeft veel Hollandse, maar ook zuidelijke landschappen in zijn collectie. Het thema tijdens deze expositie is 'winter'. Dorette Giling uit zich in de kun- sten via verschillende disciplines. Zij heeft een teken- en schilderach tergrond en schildert portretten in opdracht. De laatste jaren is ze steeds meer driedimensionaal gaan werken. Dorette maakt persoonlijke en unieke urnen van keramiek. Tal van mozaïeken vloeren en wand decoraties zijn van haar hand. In de bibliotheek ziet u een reeks extra vagante vazen. Bloemen kunnen er eventueel in, maar wellicht komen deze werken nog mooier als auto nome beelden tot zijn recht. De expositie is te bezoeken tijdens de openingstijden van de bibliotheek. Driedimensionaal werk van Dorette Giling. Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Op de maandagen 16, 23 februari en 2 maart om 10.00 uur zijn de les sen Android tablet voor beginners. Naast de bediening van het tablet komt er veel aan de orde: internet ten, mailen, foto's, apps. De prijs is 42,50 voor drie lessen. In de vervolgcursus wordt ingegaan op het organiseren van bestanden, muziek en foto's. En ook komen bijvoorbeeld aan de orde apps als Skype, Facetime en Facebook. De cursus start dinsdag 27 januari om 10.00 uur. Cursusprijs: €42,50 voor drie lessen. Hoe fit en vitaal bent u? Gemeente Heiloo organiseert in samenwer- king met Fysiotherapie MoFysio en SportRaad Heiloo een fit-test. Meld u aan via e-mail aan p.dehoogh@ alkmaarsport.nl of via aanmeldings formulier bij de receptie van Het Trefpunt. De laatste tijd hoor je veel over apps en dat die zo handig zijn. Wat is het precies en hoe werkt het? Cursus voor senioren met tablets met Android of iPad besturing. De lessen zijn op de maandagen 2 en 9 februari om 13.30 uur. Cursusprijs 26,-. Zondag 8 februari rond het middag uur vertrekt de touringcar richting Aalsmeer. Tijdens de rondleiding bij de seringenkwekerij Klaas Joren Gzn krijgt u uitleg hoe seringen geteeld worden. De deelnameprijs is 27,50. Wijkagenten Dirk Haasnoot en Johan de Wildt vertellen donder dag 29 januari om 14.00 uur over veiligheid voor senioren. Met ruime gelegenheid voor het stellen van vragen. De entree is gratis. Keez Toernooi in Het Trefpunt voor jong en oud op zondag 1 februari. Voor het winnende koppel is er een leuke prijs. We starten om 14.00 uur, de kosten bedragen 3,50 inclusief een kopje koffie of thee. Opgeven bij receptie van Het Trefpunt, als koppel (dus per twee) of individueel. Maak in zeven lessen uw eigen beeld van aluminiumcement onder leiding van de Heilooër kunstenaar Jan Oudhoff. Achtereenvolgens boetseren, de mal, het afgieten en verder afwerken van het beeld. De cursus vindt plaats op de woensda gen 11 februari tot en met 25 maart van 13.30 tot 15.30 uur. Cursusprijs 105,- inclusief materiaal. Presentatie over het Franse chan son op maandag 23 februari om 14.00 uur. Fred Suring neemt u mee naar de wereld van Édith Piaf, Jacques Brel en George Brassens. Hun leven en hun werk. Met Nederlandse vertaling van de chan sons. Entree 10,-. Stichting Respijtzorg Alkmaar zorgt er voor dat mantelzorgers voor een korte periode de zorg voor hun kind, ouder of partner kunnen over laten aan anderen. Simone Schmidt vertelt dinsdag 17 februari om 10.00 uur in het Trefpunt alles over het Respijthuis; voor wie bestemd en werkwijze. De entree is gratis. Dinsdag 3 februari om 13.30 uur is er weer een bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies. Het thema is deze keer 'Herinneringen'. Hoe is het leven samen geweest en hoe kan je herinneringen vormgeven? Entree 5,- inclusief consumptie. Welzijnscoach Karlijn Sengers geeft informatie, tel. 072-5331297 of k.sengers@welzijnheiloo.nl Donna Musica speelt de vier jaargetijden, Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9