Vind jouw balans SAAM& WELZIJN HUIDZORQ HeiLOO ledereen kan lezen... daar zorgt de bibliotheek voor! Huidzorg V-H Heiloo oolisH^QioibiuH Het thema Zorg en Welzijn verschijnt twee keer per jaar in de Uitkijkpost in de maanden januari, juni. Voor meer informatie: info@uitkijkpost.nl. HEILOO - Vind Jouw Balans biedt Iyengar yoga en Natuurlijke coaching aan. Yoga is fijn om te doen. Iyengar yoga is een fysieke ontspannings- vorm die jouw lichaam en geest met elkaar in balans brengt waardoor je gezond door het leven gaat. Vind jouw Balans biedt elke morgen yog- alessen aan. HEILOO - De meeste mensen weten het wel, voor een mooi boek kun je bij de biblio theek terecht. En natuurlijk voor leuke en interessante tijdschriften en de dagelijkse krant. Voor elke leeftijd en smaak is er wel iets te vinden. De digitale bibliotheek biedt nog meer in de vorm van e-books, educatieve program ma's, apps, databases met kranten, literatuur en consumenteninformatie. Te veel om op te noemen. Maar niet voor iedereen is lezen vanzelfsprekend. Er zijn mensen die te maken hebben met dyslexie, een visuele beperking of andere leeshandicap, of een taalachterstand. Juist voor hen is de bibliotheek belangrijk. Daar zijn materialen te vinden die speciaal voor deze groep bedoeld zijn. Voorbeelden daarvan zijn boeken met dyslexie-lettertype, groteletterboeken en luisterboeken. Ook handig is Audiolezen met een daisyspeler (deze is ook te leen), de daisylezer app of via een WebboxVooral belangrijk is dat er deskundige informatie bij gegeven wordt met verwijzing naar andere instanties, websites en dergelijke. Voor mensen die met de Nederlandse taal willen oefenen, is er een kast met boeken in eenvoudige taal en zijn er oefenprogramma's in de bibliotheek. En, gezellig én leerzaam: een weke lijkse (voor)leesgroep. Op die manier kan iedereen op zijn eigen manier lezen. En dat is belangrijk om bij te blijven en mee te kunnen doen in de samenleving. Voor meer in formatie en een persoonlijke uitleg kunt u terecht bij Bibliotheek Heiloo. Elke dinsdag is het spreekuur Anders Lezen, van 14.30 tot 15.30 uur. danza), Ingrid Molen (mindfulness en gelukskoffercoaching), Susan Wesse- ling (Sensi-therapie en coaching 'Ik leer anders'). Niet op foto: Jetty van der Wijk (vaktherapeut beeldend), Annemieke van de Graaf (speltherapeut en opvoed- coach), Caroline Boverhoff (coaching), Joke Rootring-de Boer (massage). Foto: Ger Sijtsma Fotografie. Op vrijdagochtend start een revali derende ontspanningsyogales. Er zijn ook avondlessen, op maandag- en woensdagavond. Natuurlijke coa ching is een emotioneel gerichte ontspanningsvorm om klachten te verminderen. Lichamelijke klachten hebben vaak een emotionele kant die via Natuurlijke coaching aange raakt wordt. Via diepe ontspanning kun je meer bewust in je lichaam zijn en voelen. Dan kom je in een dieper contact met jezelf en kunnen emoties zoals boosheid, angst en verdriet die vastzitten in je lichaam loskomen en aandacht krijgen en raak je overtol lige balast kwijt. Het is een vorm van bewustwording die diepgaande doorwerking heeft in je dagelijkse leven. Kijk voor meer informatie op www.vindjouwbalans.nl of bel met Marieke Zijlema, tel. 06-24841416. WÊSSZ HEILOO - Heiloo is een uniek samenwer kingsverband rijker! Een aantal zelfstan dige praktijken op het gebied van per soonlijke ontwikkeling en welzijn heeft de handen ineen geslagen. Het netwerk biedt een breed scala aan mogelijkhe den op het gebied van ondersteuning bij levensvraagstukken. Wil je graag lekkerder in je vel zitten? Meer balans ervaren voor jezelf of bin nen je gezin? Gezonder leven? Of zoek je een ingang voor persoonlijke groei? Het netwerk beschikt over een schat aan kennis en ervaring. Voor meer informa tie: www.samenwerkendepraktijken- heiloo.simpsite.nl. Boven: Carla Sijtsma (tarotconsultant), Caroline Hogewoning (natuurcoaching en Chi Neng Qigong), Marianne van Wissen (voetreflextherapie en massage), Annelies Jagerman (Sensi-therapeut), Beppie Loogman (coaching gezins begeleiding). Onder: Doreen Das (Bio- HEILOO - Precies drie jaar geleden opende Marlies Geldof haar praktijk voor huid therapie en laserontharing 'Huidzorg Heiloo' in gezondheidscentrum de Strand- wal op het mooie Willibrordusterrein. In deze periode is duidelijk gebleken dat er grote vraag is naar huidthera- peutische behandelingen. De medische insteek van de Huidtherapeut is iets waar mensen vaak naar op zoek zijn. Het is prachtig om te zien hoe patiënten hun zelfvertrouwen terug kunnen krijgen door bijvoorbeeld een behandeling tegen acne, overbeharing, couperose, steelwratjes of pigmentvlekken te laten uitvoeren. Huidzorg Heiloo vult een gat in de markt en Marlies kijkt dan ook met alle tevredenheid terug op de afgelopen 3 jaar. Maak gerust eens een afspraak voor een gratis en vrijblijvend consult gesprek. Marlies legt u tijdens zo'n gesprek graag uit wat de mogelijkheden zijn voor uw huid en of u recht heeft op een vergoeding. Zie voor meer informatie: www.huidzorgheiloo.nl, bel 072-5334759 of mail naar info@huidzorgheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 13