Winnaars Bronzen Waaier en Bronzen Duim BOotcampcLuBS, supeRfooDS en meDitatie zijn Hip Praktijk-Stuk Honden Gezocht in Limmen UK REGIO - Schot Groep van Gijs Schot kwam uit de bus als winnaar van de tiende Bronzen Waaier. Gijs Schot, directeur en eigenaar van de Schot Groep, ontving op maandag 19 janu ari De Bronzen Waaier uit handen van burgemeester Piet Bruinooge tijdens het Bronzen Waaier Diner De Vest. De Bronzen Waaier is de jaarlijkse prijs voor de meest maatschappelijk betrokken ondernemer die is aangesloten bij Stich ting De Waaier. De wethouders Stam van Heerhugowaard en Fintelman van Langedijk overhandigden De Bronzen Duim, de aanmoedigingsprijs van het team van De Waaier, respectievelijk aan Robbert van der Weide van De Nationale Notaris Alkmaar en Erica Krijgsman van het Horizon College in Alkmaar. Gijs Schot ontvangt de Bronze waaier- uit de handen van Piet Bruinooge. (Foto: Erik Boschman) HEILOO - Moe van het solliciteren? En nog steeds geen baan gevonden die bij je past? De drie zussen van werving- en selectiebureau Zusters@work helpen je graag bij het vinden van de juiste baan in de (eerstelijns) zorg! Regelmatig hebben zij vacatures bij een van hun opdrachtgevers in de regio (onder andere huisart senzorg, thuiszorg en ouderenzorg). Dus heb jij ervaring in de zorg en ben je op zoek naar een baan? Schrijf je dan in via www.zusterswork.nl en wie weet ga jij dit voorjaar extra zonnig tegemoet! Zusters@work, WBC Kennemerstraatweg 464 in Heiloo, info@zusterswork.nl, tel. 06-11515315. HEILOO - Terwijl de bootcampclubs als paddestoelen uit de grond springen, vliegen de superfoods over de toonbank bij de plaatselijke supermarkt en zelfs bij menig drogist en warenhuis. Heiloo en omgeving richten zich op de eigen gezondheid. En ook het innerlijke deel wordt hierbij niet vergeten. Sinds een paar jaar is het buitensporten in Heiloo een nieuwe weg in geslagen. ,,Hardloopgroepen zijn geëvolueerd naar bootcampclubs", vertelt boot- camptrainer Jeroen Brouwer. ,,Je hoeft geen topconditie te hebben om mee te kunnen doen, maar wel wat kunnen joggen." Met acht tot twaalf sporters tussen de 22 tot 60 jaar leggen ze een parcours af waarbij fietsenstallingen, bankjes en hoge stoepranden dienst doen als attributen voor de work-out. ,,De snelste moet de achterste bijstaan", legt Brouwer uit. ,,Is er een leuke sfeer, dan zullen de sporters blijven hangen." Hij vermoedt dat het aantal clubs in de toekomst wel wat zal afnemen, maar de bootcampclub is volgens hem een blijvertje. ,,Prima", zegt voedings- en gewichtscon- sulente Anne Bruin. „Bewegen is voor alles goed." Naast deze bootcampclub rage is ook op voedingsgebied een gezondheidstrend te bespeuren. ,,Men- sen worden zich steeds bewuster dat ze veel troep binnen krijgen", vertelt Bruin. Als reactie tegen het bewerkte voed sel ziet ze dat superfoods populair zijn geworden. Superfoods zijn gojibessen, chiazaad, zeewier, incabessen, cranber ries, hennepzaad, etc.. ,,Ik ben wel een voorstander van superfoods", zegt Bruin, ,,want er zitten heel veel vitaminen en mineralen in en die zorgen voor heel veel energie en een verbeterde weerstand." Ook de trend om biologisch te eten en drinken en voor seizoensgebonden groente en fruit te kiezen zal zich vol gens haar verder ontwikkelen. Zo zijn er steeds meer restaurants in Heiloo en omgeving die de nadruk leg gen op biologisch eten en streekproduk- ten. En Heiloo is een reformwinkel en een biologische supermarkt rijk. Voor wie na al dat buitensporten en superfoods smikkelen nog het idee heeft dat zijn lichaam en geest nog een schoonmaakbeurt nodig hebben, kan terecht bij een yoga-les naar keuze. Volgens yoga-lerares Nienke Nap zijn er steeds meer soorten yoga bijgekomen. Je kunt kiezen tussen bijvoorbeeld de poweryoga van de sportschool, de spi rituelere variant en nu ook sauna-yoga. ,,Je merkt dat het steeds normaler is om te doen", vertelt Nap. ,,Mensen benut ten op hun werk de pauzes vaker om te mediteren." Zelf houdt ze het vooral bij de spirituele variant: ,,Ik vind het belangrijk dat je via meditatie je geest traint bepaalde, bij voorbeeld zelf-kritische, gedachtes aan je voorbij te laten gaan en andere niet", aldus Nap. ,,Als je je hiervan bewust bent, slaan de negatieve gedachtes niet zo op je lichaam en voorkom je lichame lijke klachten." PRAKTIJK I Speltherapie Dpvoeocoaching Supervisie HEILOO - In het Willibrordus Business Centrum is sinds kort Praktijk-Stuk gevestigd. Stuk staat voor: SpelTherapie voor Unieke Kinderen. In de fijne praktijkruimte van An- nemieke van de Graaf is iedereen die niet lekker in zijn vel zit welkom; kinderen én volwassenen. Kinderen tussen 3 en 12 jaar kan Annemieke helpen door middel van spelthera pie. Spel is een communicatievorm van kinderen. Als speltherapeut kan Annemieke een kind helpen dich ter bij zijn gevoelens te komen en bijvoorbeeld nare gebeurtenissen een plek geven. Ook kinderen met een beperking kunnen in de praktijk van Annemieke terecht. Praktijk Stuk biedt ook ouderondersteuning aan volwassenen. Soms is het lastig in de opvoeding juiste keuzes te maken, dan is ondersteuning bij de opvoe ding door middel van opvoedcoa- ching wellicht op zijn plaats. Met concrete tips en adviezen voelen ouders zich na afloop bekwamer in het opvoeden. Praktijk-Stuk organi seert ook opvoedparty's en thema bijeenkomsten voor groepen. Kijk op de site voor meer informatie: www.praktijk-stuk.nl of bel tel. 06-28621631. LIMMEN - Stichting Contacthond zoekt, voor uitbreiding van haar werkzaamheden in Lim- men per direct honden die opgeleid kunnen worden tot therapiehond. Uw hond kan bij de stichting écht iets betekenen voor mensen met een beperking. Is uw hond minimaal twee jaar oud, nieuwsgierig van aard en luistert uw hond goed? Is uw hond een aantal dagdelen per week beschikbaar en houdt uw hond van samenwerken? Uw hond zal worden opgeleid en begeleid door één van onze gediplomeerde hondentrainers. Kijk voor meer informatie en de verdere voorwaarden op www.contacthond. nl, www.facebook.com/contacthond of stuur een mail naar info@contacthond.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 15