Va Oubelkas in Vredeburg Schrijver Joseph Limmer Bloemendagen gaan door Spooktocht Limmen NIEUWS UIT DE REGIO Dansdemo TIOS Limmen regio 18 •V Bloemendagen Limmen KORTOM Indianenverhalen uit Brazilië. Studio Cantilena in Limmen IVN-wandeling Jubilarissen Zonnebloem Limmen in het zonnetje www.jpthijsse.nl 14 MEI 2012 De Limmer Bloemendagen gaan door en wel van 25 tot en met 29 april. Aangeleverde foto A4 LIMMEN - De Limmer Bloem endagen gaan door en wel van 25 tot en met 29 april. Op maan dag 27 april is het bovendien Koningsdag, dus extra gezellig heid en activiteiten in Limmen. Toen het bestuur vorig jaar bekend maakte dat de Bloemendagen wegens gebrek aan animo zouden ophouden te bestaan, overspoelde een golf van emotione le reacties het dorp. Iedereen was het erover eens: Deze prachtige en historische tra ditie mag niet verloren gaan. Met die insteek zijn alle prikploegen bij elkaar geroepen. Tijdens de twee bijeenkomsten kwamen heel veel goede ideeën naar voren. Zo zijn er uit de harde kern van mozaïekprik kers werkgroepen ontstaan, die samen met het vernieuwde bestuur aan de slag gaan om van de Limmer Bloemendagen weer een waar spek takel te maken. Bij een nieuwe start horen nieuwe ideeën, verandering, ver nieuwing en vooral verjonging. Zo komt er een vrije categorie waarbij ook andere bloemsoorten gebruikt mogen worden, zoals: boomschors, bamboe, narcissen, tulpen enzo voort. Verder zal de jeugd ook niet vergeten worden, plannen voor bij voorbeeld een chillzone in het dorp spark zijn volop in ontwikkeling. De werkgroepen Werving/jeugd en Jurering/prijsuitreiking hebben een gezamenlijk plan uitgewerkt en zijn een enquête gestart om de belangstelling te peilen. De organisa tie roept iedereen opom de enquête op www.bloemendaglimmen.nl of op Facebook in te vullen. Onder alle inzenders wordt een iPad mini ver loot. De trekking zal in de tweede week van februari plaatsvinden. LIMMEN - Conquista en Scou ting Limmen hebben voor vrij dag 20 februari een spooktocht georganiseerd. De spooky tocht is van 19.00 uur tot 22.00 uur. Schrijf je vandaag nog in door het inschrijfformulier te downloa den via de Facebookpagina of kom langs bij Conquista of Scouting Limmen. Je kunt het formulier samen met het inschrijfgeld inle veren. Aanmelden kan individueel of per groepje (vier tot zes deelne mers). Ouders die jouw groepje wil len begeleiden zijn heel welkom. LIMMEN - Joseph Oubelkas is één van Nederlands snelst in populariteit stijgende schrij vers en sprekers en dat allemaal door dat ene aangrijpende boek 400 brieven van mijn moeder'. Dit boek beschrijft het waarge beurde verhaal van Joseph die op 24-jarige leeftijd aan een zakenreis naar Marokko begint en daar zon der enig bewijs of onderzoek wordt veroordeeld tot tien jaar celstraf voor iets wat hij niet heeft gedaan. Tijdens het harde en onrechtvaar dige leven in verschillende gevan genissen bouwt Joseph een aan tal bijzondere vriendschappen op en wordt hij onvoorwaardelijk gesteund door duizenden brieven en kaarten van vrienden, kennissen en onbekenden. De meeste steun krijgt Joseph tijdens zijn nachtmer rie in gevangenschap via de 400 brieven van zijn moeder. 'Gezondheid, liefde, vrijheid' vormt het vervolg op de bestseller Vraag het even en schrijf dat op het formulier. Bij aanmelding vóór zon dag 8 februari weet je zeker dat je er bij bent.Voor iedereen, ook de bege leiders, is er vóór en na afloop iets te drinken en wat lekkers. Ook zijn er consumpties te koop. Alle nodige voorzieningen zijn aanwezig en ook bij mindere weersomstandigheden gaat het gewoon door (er is over dekte ruimte om te schuilen). De spooktocht is niet rolstoeltoegan kelijk. Er is een stroboscoop, dus als je epilepsie hebt, geef dat vooraf even aan, dan wordt er rekening mee gehouden. '400 brieven van mijn moeder' dat inmiddels aan de dertiende druk is begonnen. Tijdens zijn optreden in Limmen vertelt Oubelkas op boei ende en intrigerende wijze over zijn gebeurtenissen in Marokko en zijn wil om te overleven. Waar Joseph ook komt, zijn publiek is geboeid van de eerste tot de laat ste minuut. Deze avond, georgani seerd door Limmen Cultuur, is op vrijdag 13 februari om 20.00 uur in Vredeburg, Dusseldorperweg 64 in Limmen. Meer informatie zie www. limmencultuur.nl of bel naar tel. 072-5053274. REGIO - Zondag 1 februari zendt de kerkradio van RTV80, de radiozender voor de Kust- en Duinstreek, van 09.00 tot 10.00 uur een gesprek uit tussen Nel Visser en de Egmondse dominee Saskia Ossewaarde. In een vorig programma heeft ds. Ossewaarde gesproken over haar werk in Brazilië. In deze uitzending gaat zij in op ontmoetingen met Zuid- Amerikaanse indianen en vertelt over de cultuur van sommige indianenstammen. De muziek die u hoort is door ds. Ossewaarde uitgezocht en wordt door haar ingeleid. Radio 80 kunt u beluis teren op 105.9 fm of 96.5 kabel en wereldwijd op www.rtv80.nl. De herhaling is op maandagavond na het nieuws van 20.00 uur. LIMMEN - In het romanti sche kerkje in Limmen aan de Zuidkerkenlaan 21 verzorgt Studio Cantilena uit Alkmaar op zondagmiddag 1 februari haar jaarlijkse winterconcert. Sopraan Gretel Stet-Pool, bariton Adriaan Kok, dwarsfluitist Frank Bakker en pianist Ton van Steen voeren aria's en liederen op uit opera, operette, musical, film en popu lair lied repertoire. Het vocale programma, dat ook nog een verrassing bevat, wordt omge ven met enkele instrumentale werken. Het concert begint om 15.00 uur. De kerk is voor publiek geopend vanaf 14.30 uur. De toe gang is gratis, na afloop vindt een collecte plaats. EGMOND - De maandelijkse IVN-wandeling is op zondag 1 februari. De start is 11.00 uur bij het PWN-informatiebord op het parkeerterrein aan het Nachtegalenpad, aan de noord kant van Egmond aan den Hoef. U moet zelf zorgen voor een toegangskaart voor het Noord Hollands Duinreservaat van PWN. Warme kleding en ste vige schoenen aanbevolen. De wandeling duurt ruim twee uur. Opgeven vooraf is niet nodig. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen:hanneke@jpdg.nl of tel. 072-5337601. ADVERTENTIE De Bloemen 65, 1902GT Castricum LIMMEN - Het was donderdag 22 januari een bijzondere mid dag; drie jubilarissen van afdeling Limmen werden in het zon netje gezet. Annie Rijs is al meer dan 25 jaar vrijwilliger voor de Zonnebloem afdeling Limmen en Ria Hooijboer en Cees Admiraal al meer dan tien jaar. Echte ambassadeurs en ieder op eigen manier.Voorzitter Cees Smit sprak tijdens de jaarvergade ring zijn grote waardering uit voor de jarenlange inzet en reikte aan mevrouw Rijs een gouden speld, een oorkonde en de zon nebloemplaquette uit. Mevrouw Hooijboer en de heer Admiraal ontvingen een zilveren speld en een oorkonde. Alle drie jubila rissen kregen bovendien een prachtig boeket bloemen. Aangeleverde foto Joseph Oubelkas is één van Nederlands snelst in popula riteit stijgende schrijvers en sprekers. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 17