Exposanten gezocht voor Limmen Artistiek en Creatief AANDACHT Nieuw entree Clusius College Castricum Jennice Zagwijn in dorpshuis Hanswijk Strakke choreografie in dansdemo TIOS Retailcongres in AFAS Stadion Historie in de Egmonden Oude Stompenbal Uylenspieghels Limmen VOOR UW BEDRIJF? INGEZONDEN MEDEDELING LIMMEN - Als afscheid van het carnaval in Gorteldonk halen de Uylenspieghels nog één maal het Oude Stompenbal uit de kast. KORTOM Schrijfworkshop in Benedictushof UITKIJKPOST 28 JANUARI 2015 REGIO - Maanden men kon alleen via een toch wel eng trappetje het Clusius College Castricum worden binnekomen. Vanwege de verbouwing was er een tijdelijke entrée. Maar afgelopen week was het zover dat de leerlingen en medewerkers naar binnen konden door de mooie nieuwe entree. Een een zee van ruimte en licht, met vrolijke banken, zitjes, plantenbakken (in wording) en nieuwe kluisjes voor de leerlingen in vrolijke kleuren. Er is voor de leerlingen veel ruimte bijgekomen en mogelijkheden om op diverse plaatsen in school in pauzes te kunnen 'chillen' met elkaar. Kleurrijk, licht en gezellig. Op termijn zal het hele Clusius College Castricum zo zijn. LIMMEN - Op zondag 25 januari lieten de dansgroepen van Tios Limmen een strakke uitgevoer de dansdemonstratie zien in een volle Enterij. De Streetdance groep 7-8 onder leiding van Sara Beentjes start te de dansdemo met een leuke stoere dans, waarna ze later in de show een moderne dans op Rihanna lieten zien. Ook de jongste Streetdance groep van Sara begon ook met een stoere schattige dans. De tweede dans werd een gezel lige rock n roll show op Olly Murs. Beide groepen Streetdancers onder leiding van Silvie Been lieten strak uitgevoerde choreografie van hun dansen zien op eigen gemaakte remixen. De eerste dans eindigde met een vrolijke swing. Echter de tweede dans van beide groepen ging super synchronisch, wat een zeer mooie en professioneel uitstra ling gaf. Tussen de dansen door gaf Susanne Huissen samen met een aantal van haar eigen dansers en In een volle Enterij lieten de dansgroepen van Tios Limmen een strak uitgevoerde dansdemonstratie zien. Foto aangeleverd de VGO-Streetdansers een Zumba- demonstratie. De Breakdance groepen onder leiding van Falko de Graaf begon nen beide eerst met een gezamen lijke groepsdans op muziek van Jurassic, waarna de battle in twee tallen losbarstte. De jongste groep ging net zo lang door in de battles, totdat ze hun move goed hadden gedaan, waarna ze eindigden in een gezamenlijke eind pose. De gevor derden mochten als laatste van de show en dat deden ze weer met een super mooi synchronisch groeps- dans en natuurlijk niet te vergeten hun onnavolgbare moves als mooie afsluiter van deze mooie strak uitge voerde dansdemonstratie van Tios Limmen. REGIO - De retailbranche en het consumentengedrag veranderen. Retail ondernemers zullen daarop moeten inspelen om te overleven. Door buiten landse toetreders, branchevervaging, ketenintegraties en technische inno vaties is het speelveld ingrijpend veranderd. Het is nu aan de retailer om op de juiste manier hierop in te spelen. Rabobank Noord-Kennemerland houdt daarom een speciaal congres voor ondernemers op maandagavond 9 februari vanaf 19.00 uur in het AFAS Stadion. Dit Retailcongres bevat een inspirerend programma met voorbeelden uit de praktijk. Gastsprekers Cor Molenaar, dé specialist op het gebied van Retail, en Alexander Heijkamp, retailspecialist bij Rabobank Nederland, spreken over de ontwikkelingen en kansen in deze branche. De omzet in het online retailkanaal kent al een aantal jaren een sterke groei. Echter, slechts 5% van de totale omzet gaat via internet. Nog altijd wordt 95% van de omzet via een fysieke winkel gere aliseerd. De Rabobank vindt daarom dat de fysieke winkel en het winkel gebied vooralsnog van groot belang zijn én blijven. Door meer samen op te trekken, kunnen ondernemers elkaar versterken. Rabobankdirecteur Bedrijven Erik Minnema zegt hierover: ,,Als lokaal betrokken bank draagt de Rabobank graag een steentje bij door samen met ondernemers, vastgoed eigenaren en gemeentes actief op zoek te gaan naar mogelijkheden." Het congres in het AFAS Stadion is dé ontmoetingsplek voor ondernemers en gerelateerde partijen in de retail. Bent u een ondernemer in de retail en wilt u bij het Retailcongres aanwezig zijn? Aanmelden kan via http://events.rabobank.nl/nkl/detailhandel Deze feestavond is op 7 febru ari in de Burgerij voor genodigden. De uitnodigingen voor mensen die zich in de afgelopen 48 jaar hebben ingezet voor de Uylenspieghels zijn inmiddels verstuurd. Natuurlijk is ook de partner en/of een introducee van de oude stomp van harte wel kom deze avond. 'Oude stompen' van het eerste uur hebben zich al aangemeld. De Uylenspieghels hopen deze avond oude stompen te mogen begroeten van de gehele periode van 48 jaar carnaval in Gorteldonk voor een gezellige terugblik over al die jaren kan. EGMOND - Geïnteresseerden in de rijke Egmondse geschiedenis zitten goed met alle evenemen ten die Historisch Egmond deze week houdt. Aanstaande vrijdag vindt in Egmond-Binnen een muzikale film avond plaats. met uniek beeldmate riaal over Egmond-Binnen, vakkun dig aan elkaar gepraat door Jesse van Dijl en muzikaal omlijst door The Monkeys', de lokale 60's en 70's band van weleer Aanvang 19.30 uur in het Wapen van Egmond- Binnen. Op zondag bent u weer van harte welkom op de open dag in het Historisch Informatiecentrum, tegenover de Slotfundamenten in Egmond aan den Hoef. Tussen 14.00 en 17.00 uur zitten vrijwilligers van Historisch Egmond klaar voor vra gen. Wilt u iets weten, eens lekker in oude boeken of kranten neuzen of gewoon gezellig met elkaar klet sen over vroeger? Kom dan vooral langs en geniet van de nostalgie. LIMMEN - Voor de eenenveertig ste keer zal Limmen Cultuur de expositie Artistiek en Creatief houden in De Vredeburg aan de Dusseldorperwerg 64 te Limmen. Dit jaar staat de expo sitie gepland voor 14 en 15 maart. De tentoonstelling is op beide dagen te bezichtigen van 11.00 tot 17.00 uur en de toegang voor het publiek is gratis. De locatie heeft twee verdiepingen. Boven is er een mogelijkheid om schilderijen te exposeren. De benedenverdieping is ingeruimd voor deelnemers die willen exposeren en eventueel hun vaardigheid willen demonstreren. Uiteraard bestaat er de mogelijk heid om uw werk te koop aan te bieden. Voor degene die creatief is en het leuk vindt zijn of haar werk te laten zien aan de inwoners van Limmen en wijde omgeving, is dit een uitgelezen mogelijkheid. Het aanmeldingsformulier is te downloaden via www.lim- mencultuur.nl. Informatie via limmencultuur@hotmail.com (voor keur) of tel. 06-20969423. Uiterlijk aanmelden tot 1 februari. EGMOND - Jennice Zagwijn uit Egmond aan den Hoef raakte in 2007 geïnspireerd door een schilderij van Boeddha, dat zij hierna zelf de kwast ter hand neemt. Door een ongeluk wordt ze licha melijk beperkt, maar haar schilders- drang overwint en ze leert schilde ren met haar linkerhand. Ze wordt links bijna net zo handig als rechts; links voor de grote vlakken en het vervagen, en rechts voor het pre cieze werk. In galerie de Kapberg deed ze in 2011 mee aan de tentoonstelling Egmonders; de eerste keer dat ze aan buitenstaanders haar werk laat zien. De positieve reacties die ze van mede-exposanten en bezoekers kreeg spoorden aan tot het houden een eigen expositie, te bewonderen tot begin juli in dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef. Neemt u vooraf contact op met beheerder Sander Rozemeijer tel. 06-31797733, zodat u zeker bent dat u al haar werk kunt bewonderen. EGMOND - Op vrijdag 30 januari vindt in Benedictushofw, bij de Abdij van Egmond de schrijf workshop 'Wegwijzer naar Geluk' plaats. In twee workshops ga je - aan de hand van korte schrijfoe feningen - al schrijvend aandacht geven aan wat jouw lichaam je te zeggen heeft. Met schrijf oefeningen om je geest tot rust te brengen. De workshop start om 10.00 uur en duurt tot circa 16.00 uur. Zie ook: www.benedictushof. nl, cursusprogramma. Op zater dag 31 januari is de workshop 'Je lichaam als kompas'; deelnemers gaan de duinen in en wandelen rustig en met aandacht. Duinkaart meenemen, ook te koop bij de abdij. Ook pen en papier, een eigen lunchpakket en water mee nemen. Meldt u zich dan aan voor onze rubriek 'Bedrijf Belicht'. Interesse? De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl Jennice is geïnspireerd door Boeddha. Foto aangeleverd Zo zag de Slotweg in 1964 eruit. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 18