Fittest senioren Heiloo Judoka's Dojo 't Loo in de prijzen Stolp kiest lange maar veilige route Palestra en Basic Fysio bundelen krachten Zevenklapper voor De Foresters Doe mee met de Sportquiz 20 INGEZONDEN MEDEDELING Mü'OIU^RFIPIF UITKIJKPOST 28 JANUARI 2015 HEILOO - In het kader van het project 'Fit Vitaal', een achtweeks sport en beweegprogramma voor ouderen, hielden Pascal de Hoogh (buurtsport- coach van Heiloo) samen met Robin Boogaard, stagiair van SportRaad Heiloo, en Jesper Beeldman fysiotherapeut bij MoFysio, op donderdag 22 januari een fittest voor senioren. De eerste middag kwamen acht deelne mers naar sporthal het Vennewater waar zij werden getest op kracht, lenig heid, balans, reactievermogen en uithoudingsvermogen. Maandag 26 januari volgde een tweede ronde in de gymzaal aan de Breedelaan. Als vervolg op de fittest kunnen de deelnemers vrijblijvend meedoen aan een acht weken durende sportprogramma dat in samenwerking met de fysiotherapeut en lokale verenigingen in Heiloo georganiseerd wordt. Inwoners van Heiloo die alsnog willen aanhaken bij het sportprogramma zijn welkom. Er zijn nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Aanmelden of informatie opvragen kan via de buurtsportcoach van Heiloo, Pascale de Hoogh, via p.dehoogh@ alkmaarsport.nl of tel. 06-11149728. Bij succes zal het programma in het najaar herhaald worden. JUDO HEILOO - In Alkmaar op het Wit Gele bandentoernooi van Tom van der Kolk streden zon dag 16 judoka's om de bekers. In de ochtendploeg gingen onder leiding van Maaike Stevenson de mini's aan de slag. Jaap Bruin wist kampioen te worden naast Thijs Olyrhook Molenaar die tweede werd. Roan Krom werd derde in dezelfde gewichtsklasse. Sophie Oosterink, Jayden Campagne, May Witjes en Bjorn Krom konden met allen een winstpartij net niet door stromen naar de kruisfinales. In de middagploeg wist Stan de Laleijne vier wedstrijden in zijn poule te winnen. Hij verloor de kruisfinale nipt en werd derde. Tom Groen won één partij met hard knokken in zijn poule. Sven Witjes won drie wedstrijden in zijn poule, op dezelf de mat won Tygo de Jongh alle wedstrijden en moest in de halve finale tegen Sven. In deze span nende partij wist Sven te winnen met een houdgreep. Tygo de Jongh werd zo derde en Sven verloor in een spannende partij de finale. Di An Tan, won vier partijen in zijn poule en kwam via de halve finale in de finale. Hier verloor hij met een houdgreep. In het laatste blok konden David Snelder, Yesper Brunekreef en Kjell Stegink net niet doordringen tot de kruisfinales. Hu An Tan haalde net als zijn broer de kruisfinales met twee spetterende ippons. In de halve finale kon hij net niet winnen en werd alsnog derde. Met acht prij zen op dit zware toernooi een mooi resultaat voor de judoka's van Dojo 't Loo. Rob Klanker blijft hoofdtrainer bij Foresters. Foto: Marc Brunekreef Ton Verberne, Barry Veldhuizen en Peter de Waard (niet op de foto) organiseren de Sportquiz. Foto Piet Bakker HEILOO - Ton Verberne, Peter de Waard en Barry Veldhuizen zijn de initiatiefnemers van een sportquiz, die gehouden wordt op woensdag 4 februari in café De Wit. Het idee om een sportquiz te orga niseren is bij de drie heren ontstaan vanuit een grote betrokkenheid met sport (Ton Verberne is namens de SportRaad Heiloo onder andere organisator van het Sportgala van afgelopen weekend en verzorgde promotieactiviteiten die hiermee samenhangen). Het wordt een sport quiz met algemene, sportgerela- teerde vragen maar ook sportvragen direct aan Heiloo gerelateerd. De quiz is behalve uit vragen ook opge bouwd uit raadsels, foto's, filmpjes, et cetera. De presentatie is in han den van Willem de Haas. Er wordt in teams van vier personen gestre den om de wisselbeker, beschik baar gesteld door café De Wit aan de Heerenweg. Barry Veldhuizen: ,,Als blijkt dat er veel animo voor de sportquiz is, kunnen we wellicht vaker gaan 'sportquizen'." Van ieder team wordt een bijdrage gevraagd van €5,-. Iedereen die zin heelt om mee te doen, kan zich tot en met 2 februari met een team inschrijven via sportquizheiloo@outlook.com. Meedoen is belangrijker dan winnen. SCHAKEN LIMMEN - Op vrijdag 23 janu ari speelde SV Vredeburg de dertiende ronde van de interne competitie. De ronde leverde weer enkele spannende partijen op, maar verrassende resultaten waren er niet echt. De schaakthriller van de avond vormde de partij tussen Gertjan Hafkamp en Ed Stolp. Laatstgenoemde creëerde een ijzer sterke stelling waardoor Hafkamp volledige werd ingesnoerd. Stolp vermeed vervolgens met kleine zet jes ieder risico op een tegenaanval en won tenslotte onbedreigd. Na kwaliteitsverlies in een Siciliaanse opening bleef Jan Borst nog lang op de been in zijn partij tegen Harold Ebels. Maar na een lepe torenzet van Ebels gooide Borst op de 49e zet de handdoek. Koploper Barry Blekemolen zag zijn voorsprong op de ranglijst - opgebouwd door een voortreffelijke eerste seizoens helft - slinken na een afgetekende nederlaag tegen clubkampioen Bob Stolp. Stolp won een pionnetje op de damevleugel en bouwde het plusje uit naar een vol punt. Sandra Hollander en Robin Rommel hielden na een afruil in het middenspel bei den een koning en vijf pionnen over en besloten tot een begrijpelijke remise. Piet van der Heijdt plaatste een te ambitieus loperoffer tegen de solide Adri Beentjes en kwam de achterstand in materiaal niet meer te boven. Ook Hidde Ebels speelde te overmoedig: Bert Hollander weer legde het paardoffer en pakte vlot het punt. Dylan de Vries kwam in een spannende partij tegen Dick Aafjes langzaam maar zeker steeds meer onder druk te staan. Aafjes maakte geen fout en boekte een zwaarbevochten zege. Jeroen van Vliet en Hans de Goede waren lange tijd aan elkaar gewaagd, maar in het eindspel gaf de ruimere erva ring van De Goede, die een posi tioneel voordeel opbouwde, de doorslag. Komende donderdag en vrijdag staan bondswedstrijden voor Vredeburg 1 en 2 op het programma. HEILOO - Sinds oktober is het welbekende TCH verder gegaan als Palestra. Per 1 januari heeft het sportcentrum ook fysiotherapie in huis: de specialisten van Basic Fysio staan voor u klaar onder het motto 'Samen staan we sterk'. Zij bieden onder andere een gratis gezondheidscheck, wandelfit, fysiofitness, trainingsschema's, sportmassage en nog veel meer. Vaak vergoed door uw verzekering. Palestra en Basic Fysio willen zo een compleet pakket aanbieden op één locatie. Tijdens de open dag op zater dag 31 januari kan iedereen tussen 09.00 en 15.00 uur vrij trainen en van 10.00 tot 12.00 uur kunt u meedoen met de inlooplessen in de aerobicszaal. Na het sporten kunt u genieten van een gratis kopje koffie of thee aan de bar. Word lid op de open dag en betaal geen inschrijfgeld; dit levert een korting op van 15,-! Tevens mogen de eerste vijftig sportievelingen voor slechts 19,95 per maand komen sporten. Kijk voor meer informatie op www.palestrasports.nl en www.basic-fysio.nl VOETBAL HEILOO - Het was zondag een merkwaardige middag voor spe lers en fans van De Foresters en hetzelfde gold voor de gasten uit Elinkwijk. Beide ploegen wisten dat er een belangrijke slag geslagen kon wor den in de strijd tegen degradatie, maar al vroeg in de tweede helft wisten de aanwezigen dat het niet spannend zou worden. Na negen tig minuten stond de teller voor De Foresters op zeven! De wedstrijd kende een gelijk opgaand begin, zonder veel kansen. In de 29e minuut veranderde alles, enkele ragfijne combinaties zorgden voor twee niet te missen kansen voor Mike de Lange en deze werden dan ook op waarde geschat: 2-0. Na de rust werd duidelijk dat De Foresters van plan was om door te zetten. Het leidde al snel tot de 3-0 en opnieuw was Mike de Lange de man die vlak voor de keeper koel bleef. De Foresters bleef gre tig en Mike de Lange scoorde ook zijn vierde treffer, een fantasti sche prestatie voor de speler die het seizoen begon bij het derde en door hard te werken forse stappen heeft gemaakt. Joey Breed maakte nummer vijf, waarna de ingevallen Milo Blei met twee fraaie treffers voor het slotakkoord zorgde. De Foresters gaat volgende week naar Nieuw Utrecht en krijgt op 8 febru ari SDO op bezoek. Hoofdtrainer Rob Klanker heeft overeenstemming bereikt over een langer verblijf op De Egelshoek. Klanker heeft dit jaar voor het derde seizoen de A-selectie onder zijn hoede en voegt daar mini maal een jaar aan toe. In zijn eer- ste jaar als trainer promoveerde De Foresters voor het eerst in de geschiedenis naar de eerste Klasse. In het vorige seizoen wist het eer ste elftal zich knap te handhaven, een prestatie die hopelijk dit jaar herhaald kan worden. De doelstelling blijft om met zoveel mogelijk zelf opgeleide spelers op een zo hoog mogelijk niveau te spelen. Coach Maaike Stevenson met een deel van de Dojo 't Loo judoka's. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 20