vragen Mtm aan... W Kai Thai Food een jaar in Stationscentrum Uitkijken 25 jaar dagverzorging Het Buitenhuis W Maikel Maduro Barndance in Ter Coulster Kerk 3 Boekenmarkt Trefpunt L UITKIJKPOST 28 JANUARI 2015 Tien El HEILOO - In augustus 2012 maakte Heiloo kennis met Kai Thai Food. Kai en Koos Speetjens stonden ruim ander half jaar op de standplaats bij 't Loo met authentieke Thaise gerechten. Inmiddels is Kai Thai Food alweer een jaar (sinds 3 januari 2014) in het Stationscentrum geves tigd, in de winkel aan Stationsplein 47a, pal tegenover het station. De verhuizing was voor Kai en Koos een sprong in het diepe, onzeker of liefhebbers van Thais eten Kai Thai Food ook in het Stationscentrum zouden vinden. Die vrees bleek ongegrond! Velen weten inmiddels dat je hier -de win kel is ingericht met een klein zit- hoekje- van dinsdag tot en met zon dag (van 12.00 tot 20.00 uur) terecht kunt voor smakelijke huisgemaakte Thaise maaltijden. Afhalen (ook op bestelling) of desgewenst meteen gebruiken. Met keuze uit tal van Thaise kip, garnalen en rundvlees gerechten en diverse groente- en rijstgerechten (van mild tot pittig). ,,We zijn heel blij met deze loca tie", vertelt Koos trots een jaar na de verhuizing. Want behalve een vaste klantenkring weten ook steeds meer nieuwe eetgasten Kai Thai Food te vinden. De aanloop is enorm toegenomen. Kai staat al voor dag en dauw op om aan de groeiende vraag te kunnen voldoen. De onderlinge taakverdeling is nog hetzelfde gebleven; Kai zwaait de scepter in de keuken, koken is haar passie. En Koos assisteert haar bij alle kookvoorbereidingen, maar is op z'n best als gastheer in de win kel; op de drukke momenten bijge staan door familie. Kai Thai Food verzorgt ook catering. Stationsplein 47a in Heiloo, tel. 072 - 5391065, www.kaithaifood.nl. HEILOO - Op zaterdag 31 januari van 10.00 tot 13.00 uur is er de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst van deze boekenmarkt is bestemd voor sociaalculturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkda gen van 09.00 tot 17.00 uur open is. U kunt ook bellen, tel. 072 5331297, dan wordt een afspraak gemaakt om ze op te halen. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos *1*0,offset rotatiepers, de milieu- St ciniing. vmiinik vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op OsJ HEILOO - 23 januari 1990 was de startdatum van de dag verzorging Het Buitenhuis in Overkerck in Heiloo. Dit is een AWBZ voorziening voor nog thuiswonende ouderen, die door allerlei oorzaken, zoals lichamelijke beperkingen, psy chosociale problemen et cetera, begeleiding nodig hebben. Ook ter ontlasting van de mantelzorg en als overbrugging tot opname in een verpleeg- of verzorgingshuis. Nu -in 2015- bestaat de dagverzor- HEILOO De Engelse kerk houdt op zaterdag 31 janu ari van 19.00 tot 22.00 uur een Barndance in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 in Heiloo. Het belooft -net als vorig jaar een leuke avond te worden; met Schotse, Ierse en Engelse volksdan sen waaraan jong en oud mee kan doen. De avond staat onder leiding van Carieke Pol uit Groningen die als 'caller' de verschillende dansen uitlegt en demonstreert. Bij deel name is ervaring niet nodig; het gaat ging nog steeds en voorziet nog altijd in een duidelijke behoefte. Beroepskrachten en vrijwilligers doen hun best om de bezoekers van de dagverzorging een prettige dag te bezorgen. Dit werd en wordt zeer gewaardeerd. Het 25-jarig jubileum is in kleine kring gevierd. Twee vrijwilligers, die vanaf de startdatum in 1990 actief zijn voor de dagverzorging, zijn bij die gele genheid in het zonnetje gezet; Coby Walgemoed en Marieke Swüste zetten zich als zeer trouwe vrijwil ligers al die jaren volledig in. om het plezier. De ruimte in de kof- fiezaal van de kerk is beperkt dus graag tijdig reserveren via barndan- ce@christchurch.nl (volwassenen €7,50, kinderen van 6 tot 16 €2,50 en tot en met 5 jaar gratis). Christ Church Heiloo is een internationale Anglicaanse gemeente die al sinds 1990 bij elkaar komt. De huidige dominee, Francis Blight, woont sinds november 2012 met zijn fami lie in Ypestein. Voor verdere informatie: www.christchurch-heiloo.nl of tel. 072 - 5338519 of 072 - 5315023, francisblight@christchurch.nl Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Ik ben Maikel Maduro, 22 jaar en woon in Heiloo. Creatief bezig zijn is waar ik voor leef, daarom ben al tien jaar vrijwilliger bij Stichting welzijn Jeugd en Jongeren Heiloo. 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren in Alkmaar en getogen in Heiloo. Hoewel het niet het eerste huis is in Heiloo, heb ik de meeste herinneringen aan het huis waarin ik nu woon, in Ypestein. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Ik krijg vaak te horen dat ik veel hobby's heb. Daar kan ik me nu wel in vinden, aangezien ik het enorm druk zou hebben als ik van mijn hob by's mijn werk zou maken. Toch denk ik dat ik dan enorm actief zou zijn op gebied van activiteiten en events, omdat ik hier al mijn hobby's in kwijt kan. Neem bijvoorbeeld Spooktocht Heiloo; negen maanden voorbereiding, grafisch werk, creatief aan de slag, decor bouwen, thea ter, muziek maken.ik kan er van alles in kwijt! 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? Ellen Degeneres. Ik vind haar een prachtige persoon vanwege haar humor, haar betrokkenheid en haar kijk op de wereld. Voor de mensen die haar niet kennen, zoek haar op. Ze zal zorgen voor een glimlach op je gezicht! 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Mijn mooiste jeugdherinnering is de dag dat ik een brief op mijn kamer vond met een uitnodiging voor de denktank. Ik geloof dat ik 11 jaar was, en de vele pesterijen en weinig vriendjes maakten dat ik erg gesloten en op mezelf was. Ik was altijd te vinden op mijn -niet al te nette- slaapkamer. Na het vinden van de brief meldde ik me aan voor deze groep, want het leek me best leuk om nieuwe vrienden maken et cetera. Bij de eerste bijeenkomst hield ik voor de burgemeester en wethouders een presentatie, ik mocht me bemoeien met een nieuwe jongerenwebsite en ik kwam in aanraking met Tienercentrum Tendenz en Jongerencentrum Bukbuk. Het openen van die brief heeft mijn leven omgegooid en tot de dag van vandaag ben ik daar erg blij om. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Het Brunogebouw (Tendenz Bukbuk). Hier ben ik nu tien jaar vrij williger en daar ben ik trots op. Mijn inzet daar heeft ervoor gezorgd dat ik vandaag de dag heel sociaal ben; het heeft me laten inzien dat muziek maken mijn uitlaatklep is. Maar nog belangrijker: daar heb ik mijn vrienden gevonden. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Misschien is het beter om mij te laten slapen. Ik word niet graag wak ker gemaakt, maar als het dan moet, mag je me wel wakker maken voor een droombaan! Maar serieus, laat me maar lekker slapen. 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? 'Er zijn vele obstakels in het leven. Probeer ze niet allemaal te pas seren, maar neem er ook een paar met je mee.' Dit advies heeft me bewust gemaakt van de manier waarop ik (en vele anderen) omga met tegenslagen. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Ik krijg vaak te horen dat ik goed bezig ben, de meeste mensen ken nen mij via één van de vele vrijwilligersactiviteiten die ik doe. Ik vind het leuk om met anderen te werken en hen te helpen hun doel te berei ken. Maar wat de meesten niet weten is dat ik het vaak lastig vind om mijn eigen doelen te behalen. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Ik zou in Heiloo graag meer samenhang willen zien. Mensen die geza menlijk werken aan creatieve projecten waar een ieder aan mee kan doen! Gezamenlijk kunnen we heel wat mooie dingen opzetten, dus daar zou ik als burgemeester naar toe willen werken. 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: Sam en Falko hebben mij gevraagd: wat is het eerstvolgende toffe evenement? Ik ben veel bezig met activiteiten, theater, feesten et cete ra. Maar ik 'werk eraan mee', ze zijn niet van mij. Ik heb vijf jaar gele den een eigen activiteit mogen starten, dat is uitgegroeid tot een fantas tisch dorpsevenement. Dit doe ik nu samen met vier topvrienden en we noemen het 'ons kindje', omdat we er negen maanden mee bezig zijn. Ondanks dat we nog even moeten wachten tot oktober is Spooktocht Heiloo is voor mij het eerstvolgende toffe evenement. Ik nomineer voor de volgende 'Tien vragen aan' Savannah Huisman. Deze vrolijke vriendin van me geniet van het leven. Hoewel ik vroeger dagelijks bij haar op de bank te vinden was, zie ik haar nu heel weinig omdat ik meer in het jongerencentrum te vinden ben. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Hoe ziet jouw leven eruit over tien jaar? Koos en Kai Speetjens zij blij met de winkel in het Stationscentrum. Foto: Carolien Breed V.l.n.r. Joke Kraakman, Marieke Swüste, Coby Walgemoed en Margriet Klazinga. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3