Autoschadespecialist P. Zonneveld 'EU gezondheidsrecht beschermt burgers onvoldoende' BEDRIJF BELICHT Geslaagd optreden Donna Musica Collecte voor meer en grotere natuurgebieden UITKIJKPOST 28 JANUARI 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Doorplaatsing op Heiloo- Online.nl mogelijk. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aan melding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Rijksweg 49c, 1906 BD Limmen, tel 072-5053300, www.zonneveld-autoschade.nl, e-mail: info@zonneveld-autoschade.nl LIMMEN - Dit jaar bestaat Autoschadespecialist P. Zonneveld veertig jaar. Het autoschadebedrijf, opgericht in 1975 door Piet Zonneveld, was in de beginjaren gevestigd aan de Soomerwegh in Castricum. Eind jaren '80 verhuisde het bedrijf naar de Rijksweg in Limmen om in 1997 neer te strijken op de huidige locatie, ook aan de Rijksweg. In vier decennia is Zonneveld autoschade uitgegroeid tot een gerenom meerd en (h)echt familiebedrijf, waar kwaliteit op nummer één staat. Schoonzoon Jan Jaap Lamberts werkt sinds 1989 in de werkplaats als gediplomeerd autoschadespecialist. In 1998 kwam zoon Peter Zonneveld in de zaak. Hij heeft een commercieel economische achtergrond (Heao) en heeft voordien onder andere werkervaring opgedaan in de autobran che. Begin 2007 droeg Piet Zonneveld het stokje over aan Peter en Jan Jaap. Peter handelt al het 'papierwerk' af en houdt zich bezig met de bedrijfs economische kanten van het bedrijf. De technische zaken van autoher stel laat hij met een gerust hart over aan Jan Jaap en de expertise van het ervaren team in de werkplaats. Peronne Lamberts-Zonneveld verzorgt van jongs af aan de administratie. Vader Piet en moeder Lucy zijn weliswaar met 'pensioen', ze zijn nog altijd nauw bij de zaak betrokken en verrichten met groot plezier allerlei hand- en spandiensten. Het complete team van Autoschadespecialist P. Zonneveld is inmiddels acht man sterk en zeer goed op elkaar ingespeeld. Het loopt er als een goed geoliede machine. Autoschadespecialist P. Zonneveld is aangesloten bij de brancheorganisatie Focwa die waakt over de kwaliteit. Hoogwaardige kwaliteit wordt nog beter geborgd met het nieuwste ISO- certificaat Hiqure, waarop Autoschadespecialist P. Zonneveld met recht trots is. Peter legt uit: ,,Dit certificaat, dat je kunt zien als de Oscar voor de autoschadebranche, garandeert dat elke vorm van autoschade volgens de fabrieksnormen gerepareerd wordt. Er zijn in heel Nederland maar veer tig autoschadebedrijven met het Hiqure certificaat; in deze regio zijn wij de enige!" De werkplaats is uitgerust met de modernste apparatuur. Autoschadespecialist P. Zonneveld geniet het volste vertrouwen van veruit de meeste autoverzekeringsmaatschappijen en heeft ook daar een goede en betrouwbare naam. Het Limmer autoschadebedrijf werkt boven dien op een collegiale manier samen met tal van garagebedrijven uit de regio Limmen, Akersloot, Uitgeest, Heiloo en de Egmonden. ,,Bij schade aan een auto wordt de eigenaar na overhandiging van het schadeformu lier van begin tot einde ontlast. Al het verdere papierwerk wordt door ons afgehandeld. Indien gewenst stellen wij een leenauto beschikbaar. Het mooiste moment voor ons is als de auto helemaal hersteld en glanzend de werkplaats uitrijdt. De eigenaar hoeft de auto alleen maar op te halen; met vier jaar Focwa-garantie op de hele reparatie plus overname van de fabrieksgarantie!" HEILOO - Anniek de Ruijter (32) uit Heiloo kan zich vanaf nu dokter meester in de Rechtsgeleerdheid noemen. Vrijdag 16 januari promoveerde ze in de Agnietenkapel aan de Universiteit van Amsterdam met haar onderzoek 'Een stille revo lutie: De groeiende macht van de Europese Unie op gezond heidsbeleid'. Sinds september 2014 woont De Ruijter met haar man en zoontjes in bij haar ouders aan de Pastoor van Muijenweg. Tot voor kort woonde ze in Amsterdam. Haar moeders kant van de familie komt echter uit Heiloo. Rie Bakker, haar oma, woont al heel lang in dezelfde straat, en vertelt in 'het geheugen van Heiloo' over de oorlogsjaren toen alleen de melkboer nog door de straat reed. Tijdens haar studie rechten volgde De Ruijter lessen in gezond heidsrecht. Centraal daarin stond de vraag: Hoe bescherm je kwets bare mensen via het recht? Binnen de Europese Unie is hierover nog weinig bekend. Gezondheidszorg in EU verband is nog volop in ont wikkeling. Daarom leek het haar interessant te onderzoeken hoeveel macht Europa heeft ten aanzien van gezondheid en hoe dit in zijn werk gaat. ,,Aan het begin van wat nu de EU is, bezaten de Europese organen nog weinig wetgevende macht'', aldus De Ruijter. „Geleidelijk aan is deze macht uitgebreid, ook wat betreft het gezondheidsbeleid.'' Via een case-studie over de varkens- griep in 2009 laat ze zien hoe infor meel beleid van de EU verstrengeld raakt met formele regels. En ook HEILOO - Stoelen tekort afgelopen zaterdag bij het concert van Donna Musica in de Cultuurkoepel Heiloo. Op de laatste avond van de exposi tie 1Boom verzorgde het viool-cello duo, Donna Musica, een geslaagd optreden met licht-klassieke muziek en melancholieke tango's. Vóór de pauze speelden violiste Sandra Kox en celliste Evelien Dubbeldam afwisselend de vier delen uit De Vier Jaargetijden van Vivaldi èn van de Argentijnse tangomeester, Astor Piazzolla. Na de pauze speelden de Donna's met veel passie de bekende Tango van de Spaanse componist, Isaac Albéniz en vier prachtige tango's van Piazzolla, waaronder het beroemde Adiós Nonino. Als toegift verraste Donna Musica de bezoekers met 'Het dorp', bekend van Wim Sonneveld. HEILOO - In de week van 9 febru ari tot en met 14 februari houdt Natuurmonumenten een collectie voor de aankoop van natuurgebie den om bedreigde diersoorten te helpen. Veel diersoorten zijn afhan kelijk van leefgebieden die momen teel te klein of te versnipperd zijn. Door natuurgebieden met elkaar te verbinden en te vergroten hebben zij meer kans om te overleven. Nog maar vijftien procent van Nederland bestaat uit natuurgebieden. Coert Zuurbier is wijkcoördinator voor een groot deel van Heiloo. ,,Natuur inspireert me. Met het geld kunnen nieuwe natuurgebieden worden aangekocht om kwetsbare soorten meer overlevingskans te geven. Zo krijgen we meer en betere natuur." Vrijdag 16 januari promoveerde Anniek de Ruijter aan de Universiteit van Amsterdam met haar onderzoek 'Een stille revolutie' Aangeleverde foto het omgekeerde gebeurt.Wat haar vooral zorgen baart, is dat de toe nemende macht van de EU betref fende het gezondheidsbeleid ook de fundamentele rechten van de bur gers zal aantasten. Deze zijn name lijk nauw met elkaar verbonden. Denk dan aan het recht op toegang tot medicijnen, onafhankelijk van iemands inkomen, of het recht op medische privacy, of het recht op 'informed consent', dat er over gaat een patiënt eerst zo eerlijk en volle dig mogelijk te informeren over een voorgestelde medische behande ling. ,,Ik kwam er achter dat Europa heel veel macht heeft op dit gebied en dat het Europese recht niet altijd voldoende rekening houdt met de extra kwetsbare positie van mensen als het gaat om hun gezondheid", vertelt De Ruijter. „Nationale partij en kijken steeds meer naar Europa wat betreft gezondheidsbeleid. Het wordt steeds belangrijker dat we hieraan aandacht besteden, want de onderwerpen worden steeds concreter."Er valt nog veel te onder zoeken en daarom gaat Anniek de Ruijter na haar promotie door met haar onderzoek aan de UvA. Verder wil ze haar conclusies graag delen met anderen via publicaties en met haar eigen rechtenstudenten aan de universiteit, waar ze ook les blijft geven. mwuvivwww HEILOO - Voor de basisscholen in Heiloo en Limmen heeft Jeugdtheater Heiloo een kleurwedstrijd uitgeschreven. Per school kon er één prijs (twee kaarten) worden gewonnen. De meest prachtige en originele kleurplaten zijn binnen geko men en een strenge doch rechtvaardige jury heeft de inzendin gen beoordeeld. De winnaars hebben via hun school bericht ontvangen en de gewonnen kaartjes kunnen bij Theater de Beun worden opgehaald. Jeugdtheater Heiloo wenst de winnaars veel plezier bij Prinses Pip op 31 januari of 1 februari in Theater de Beun.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5