Uitreiking Big Green Egg Winkelhof 't Loo in winterse sferen: It Giet Oan! Bert Simhoffer verteller in Expeditie Willibrordus 6 CSI project op PCC Heiloo Boer Mart leest voor bij Olleke INGEZONDEN MEDEDELING Dagopvang De Houtduif op BeatFM Spreekuur Heiloo-2000 Klaverjassen in Het Trefpunt Dansen uit Slowakije HEILOO - Mart Brouwer de Koning, de voorzitter van de LTO en raadslid van CDA Heiloo en de bekendste boer van Heiloo, heeft voorge lezen bij peuterspeelzaal Olleke tijdens het Nationale Voorleesontbijt. 'Even in'tzonnetje' UITKIJKPOST 28 JANUARI 2015 Acteur Bert Simhoffer is de verteller. Aangeleverde foto HEILOO - BeatFM brengt een gesprek met Judith Bakker, vooruitstrevende dagopvang- medewerkster bij de Dagopvang De Houtduif van de Zorgcirkel in Alkmaar. Hier slaan demente senioren enthousiast een bal letje met hockeysticks die het Fithockeyteam in Heiloo sinds vorig jaar gebruikt. Radio BeatFM 106.3 is te volgen in de ochtend en de avond tussen 07.00 en 08.00 uur en online via 'Uitzending gemist' bij Beatfm.nl. HEILOO - Op donderdag 29 januari kunt u, voorafgaande aan de fractievergadering van Heiloo-2000, zaken bespreken die u als inwoner van Heiloo bezighouden. Over algemeen gemeentelijk beleid, over onder werpen die met uw wijk te maken hebben of zaken die u persoonlijk treffen. U bent van harte welkom om 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even melding maken van uw komst aanfractiesecretaris/raadslid Rob Levie tel. 06-54901626 of via rob. levie@heiloo-2000.nl HEILOO - Leden van de bonden kunnen vanaf februari iedere don derdag deelnemen aan de kla- verjasmiddagen in Het Trefpunt in Heiloo aan de Abraham du- Boishof 2. Eerstvolgende middag is 5 februari. Aanvang 13.30 uur. Deelname 3.-, inclusief koffie of thee Het wordt weer een gezellige middag met leuke prijzen. U bent van harte welkom. Voor informa tie tel. 072-5334419. HEILOO - Afgelopen zondag werd de winnaar bekend van de Palm Bier Prijsvraag. De prijsvraag is een samenwerking tussen restaurant de Loocatie en de Palm brouwerij. Anne van der Steen uit Limmen kreeg uit handen van Sam Piscaer van de Loocatie de prachtige hoofdprijs uitgereikt. Gasten van restaurant de Loocatie konden de Big Green Egg (BGE) van Palm winnen door hun favoriete combinatie in te sturen van een gerecht van restaurant de Loocatie met bier van de Belgische brouwer. HEILOO - Het thema van LOOCALS februari is Elfstedenkoorts. Ondanks dat het er niet uitziet dat de koorts in werkelijkheid zal toeslaan, zal in Winkelhof 't Loo de eerste week van februari toch een lichte verhoging merkbaar zijn. Het winkelcentrum wordt aangekleed met Friese thema's; op de LOOCALS op zaterdag 7 februari loopt er een heus dweilorkest en wordt het winkelend publiek getrakteerd op Friese specialiteiten. Degene die op deze zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur in schaatsoutfit - met schaatsen om de nek - komt winkelen, kan hiervan een heel speciale foto laten maken. Jolanda Out, fotografe gespecialiseerd in e-fotografie, maakt een foto in een speciale ambiance. De foto wordt in de loop van de week per e-mail toege stuurd. Ook is er een speurtocht met als beloning een weekendje Sneek! In het winkelcentrum waant men zich een beetje in Friesland. De plaatsnamen van de Elfsteden vindt men verspreid door het winkelcentrum, voorzien van een extra letter. Van deze letters is een toepasselijk woord te maken. Noteert u dit woord, voorzien van naam en adres, op het deelnemersformu lier en u maakt kans op een weekendje Sneek. Deelnemersformulieren zijn verkrijgbaar bij de servicebalies van Hema en Albert Heijn. In het voormali ge pand van The Phone House is een tijdelijke filmzaal ingericht. Hier wordt oud materiaal van de Elfstedentocht gedraaid. Neemt u gerust even plaats en geniet van de oude beelden. Tot ziens, tot LOOCALS; It Giet Oan! HEILOO - Op woensdag 11 febru ari is de workshop 'Dansen van Slowakije' onder leiding van Sven Blom en gehouden van 20.00 tot 22.00 uur in Cultureel Centrum de Strandwal, Olvendijk 2a, (op het GGZ terrein) aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. In Slowakije zijn op dit moment zo'n honderd folklore groepen actief, maar vlak na de Tweede Wereldoorlog was dat wel anders. Het professionele gezelschap SLUK blies folklore dansen en de tradities van het land weer nieuw leven in, het geen navolging kreeg. Sven Blom groeide op in Heiloo en begon zijn danscarrière in de kindergroep van internationale dansvereniging Pridini, waar hij als tiener door stroomde naar de demonstratie- groep. Tijdens zijn middelbare schooltijd werden dans, muziek en zang zijn passie. In Alkmaar maakte hij deel uit van een Ierse groep en speelde hij mee in musicals. Na zijn eindexamen ontwikkelde hij zich verder aan de Frank Sanders Academie en maakte daarna een aantal jaren deel uit van het Internationaal Danstheater, het enige profes sionele folklore dansgezelschap in Nederland. Hij vertrok vervol gens naar Slowakije en sloot zich aan bij SLUK in Bratislava. Sven heeft er de afgelopen jaren veel ervaring opgedaan en vooral veel gedanst. Aanmelden voor deel name aan deze workshop kan op www.pridini.nl, dan via 'contact' een boodschap achterlaten; u vindt er alle benodigde informa tie. Of bel op werkdagen tussen 17.00 en 19.00 uur naar tel. 072 5335427 of 072-5334110. In het kader van het Nationale Voorleesontbijt las boer Mart voor bij peuterspeelzaal Olleke. Aangeleverde foto De peuters hebben genoten van het verhaal en het ontbijt. Dit jaar stond het boek 'Boer Boris gaat naar zee' centraal. Speciaal voor kinderen van 3 tot 6 jaar en hun ouders houdt Bibliotheek Heiloo in samenwerking met de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo op zon dag 1 februari een wel heel leuke voorstelling: Boer zoekt zee, uitge voerd door Potitco. Uiteraard naar het thema van het bekroonde pren tenboek Boer Boris gaat naar zee. Deze voorstelling duurt circa 45 minuten. Speciaal voor de kinderen van de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo zijn toegangskaarten ver krijgbaar op de verschillende loca ties. HEILOO - Een verhaal, liedjes en muziek: dat zijn de ingrediën ten van Expeditie Willibrordus bij Music Meeting 2015. De liedjes worden gezongen door de zangers en zangeressen die zich voor de Music Meeting 2015 opgeven, de muziek gespeeld door de leden van het Heilooër Kamerorkest, Dwarsfluitensemble Martin Rozema, Les Boutons Joyeux en de muzikanten die zich daarbij nog aansluiten. Het verhaal komt uit de mond van een profes sionele acteur. Bert Simhoffer is zijn naam. Een man met een grote reputatie op het toneel en geknipt om als verteller op te treden. Op zijn conduitestaat staat onder andere een optreden nog vorig jaar in 'Bonifatius de musical' waar hij de rollen van de Paus, de abt en de verteller voor zijn rekening nam. Dat komt dus bij Willibrordus hele maal goed. Bert heeft een conser vatoriumopleiding en studeerde in Utrecht muziekwetenschappen. Zangles kreeg hij onder andere van Christina Deutekom. Hij zong in het koor van de Nederlandse Opera en trad op in operettes en musicals, recentelijk nog in Mary Popins. Bert's mooi stem is te horen als op zondag 19 april Expeditie Willibrordus twee keer wordt uit gevoerd, om 14.00 en 16.00 uur, in de Cultuurkoepel op landgoed Willibrordus. Zie voor informatie ook www.musicmeetingheiloo.nl HEILOO - Een spannend lesproject: PCC leerlingen werden bij het betre den van de school op vrijdagochtend geconfronteerd met een 'crime scene' van een inbraak. De politie had zogenaamd niet onmiddellijk een technisch rechercheur voor handen, dus werd aan de leerlingen van de eerste klas sen gevraagd om de zaak te onderzoeken. Beelden van de bewakingscamera werden bestudeerd en daarna gingen ze aan de slag met forensisch onder zoek. Sporen en andere stoffen werden onderzocht en er werd een composi tietekening van de dader gemaakt. De leerlingen kregen een instructiefilm te zien over verhoortechnieken en over de werking van een leugendetector. Na diverse medewerkers te hebben gevraagd naar hun eventuele alibi, presen teerden de leerlingen de uitkomsten van hun onderzoek. Om privacyrede- nen werd niet bekendgemaakt wie de insluiper was. Het CSI-project op PCC Heiloo maakt deel uit van het projectonderwijs. De school aan De Dors 2 in Heiloo heeft open huis op dinsdag 3 februari van 18.30 tot 21.00 uur. HEILOO - 'Even voorstellen; dit is Robert. Hij werkt al sinds zijn 19de (inmiddels is hij 61 jaar) bij de gemeente Heiloo. Nog steeds met heel veel plezier. Zomaar een ontmoeting met een onbekende. Maar wel een blije onbekende. Vandaar deze foto om hem even in 't zonnetje te zetten. Als je hem ziet, groet hem dan, want hij is een blije man!' Marja Bak-Aal, Egmond aan Zee.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7