contact Verkiezingen 18 maart 9 HEILOO GEMEENTE Wie mag stemmen? Openingstijden Raad en (raads)commissies Bezwaar maken Burgerzaken Volg ons op nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo UITKIJKPOST 28 JANUARI 2015 In maart zijn er verkiezingen voor de Provinciale Staten en voor de Waterschappen. U mag stemmen als u: - op de dag van de kandidaatstelling 2 februari 2015) ingeschreven bent in de basisregistratie personen (BRP) - op de dag van de verkiezingen 18 jaar of ouder bent - de Nederlandse nationaliteit bezit - niet uitgesloten bent van het Kiesrecht Bent u EU-burger maar geen Nederlander of heeft u een ande re nationaliteit met daarbij een geldige verblijfsvergunning dan kunt u alleen stemmen voor de Waterschapsverkiezing. Bezorging stempassen en kandidatenlijsten De stempassen worden bezorgd op het adres waar u op 2 februari ingeschreven staat. Uiterlijk 4 maart heeft u deze in uw bezit. De kandidatenlijsten worden uiterlijk 16 maart bezorgd. Stempas kwijt? U kunt een vervangende stempas aanvragen. Dit kan tot uiterlijk dinsdag 17 maart 12.00 uur. Stemmen bij volmacht. U kunt tot uiterlijk 13 maart een schriftelijk verzoek indien om te stemmen per volmacht. U machtigt dan via een getekend machtigingsformulier iemand die voor u gaat stemmen. Dit formulier is verkrijgbaar in het gemeentehuis of te downloa den via de website www.heiloo.nl. Het is ook mogelijk om 'onderhands' iemand te machtigen. Dat kan tot op de dag van de verkiezing. U vult dan de ach terkant van uw stempas in waarmee u iemand uit uw eigen gemeente machtigt voor u te stemmen. De gemachtigde brengt tegelijk met zijn eigen stem de volmachtstem (maxi maal 2) uit. Let op: in dit geval moet u (een kopie van) uw legitimatiebewijs en uw getekende stempas meegeven aan uw gemachtigde. Stemmen in een stembureau naar keuze in Noord Holland. Om in een andere gemeente in Noord-Holland uw stem uit te brengen, dient u hiervoor uiterlijk 13 maart een schriftelijk ver zoek in bij uw eigen gemeente. U ontvangt dan een kiezers pas thuis. U kunt uw stempas ook persoonlijk om laten zetten in een kiezerspas. Dit kan tot en met dinsdag 17 maart 12.00 uur in het gemeentehuis. Legitimatieplicht Als u uw stem uitbrengt moet u zich legitimeren. Uw legitima tiebewijs mag maximaal vijf jaar verlopen zijn. Stembureaus U kunt in elk stembureau binnen de gemeente Heiloo stem men. U bent niet verplicht te stemmen in het stembureau dat op uw stempas staat. Een lijst met stembureau's staat op de website van de gemeente. Alle stembureaus zijn rolstoeltoe gankelijk. De stembureaus zijn open van 7.30 uur tot 21.00 uur. Na sluiting van het stembureau worden de stemmen geteld. De telling is openbaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt kijken op www.heiloo.nl of u kunt contact opnemen met een medewerker van de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer 072 535 66 66 of e-mail info@heiloo.nl Vergadering gemeenteraad - Lokaal Integraal Veiligheidsplan Als een besluit rechtstreeks gevolgen Burgerlijke stand t/m 23 januari GEMEENTEHUIS 2015-2018 voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar Raadhuisplein 1 De gemeenteraad vergadert maan - Herbenoeming leden maken. Dit doet u in een brief bin- Geboren Postbus 1, 1850 AA Heiloo dag 2 februari in de raadzaal van Adviescommissie voor Ruimtelijke nen zes weken nadat het besluit is Kate E. Blaauw t 072 535 66 66, info@heiloo.nl het gemeentehuis. Na de openbare Kwaliteit Heiloo verzonden. In dit bezwaarschrift zet u d.v. E.J. Blaauw en C.J.E. Bakker www.heiloo.nl opening start om 20.05 een beslo in elk geval uw naam, adres en hand- Floris P.W. Bos Eijssen z.v. A. Bos ten raadsvergadering, waarbij alleen Bespreekstukken (raadsvoorstellen tekening, de datum, een omschrijving Eijssen en B.A.M. Osenga Openingstijden de leden van de raad, commis- waarover in de raadsvergadering van het besluit en de reden waarom u Maud Tump ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur sieleden, leden van het college en discussie mogelijk is) het niet met het besluit eens bent. Het d.v. R.P. Tump en C. Brink maandagavond 18.00 - 20.00 uur ambtenaren aanwezig kunnen zijn. - Implementatie hulp bij huishouden bezwaarschrift stuurt u naar degene Guus Bijvoet Op andere tijden na afspraak. Belangstellenden voor de volgende - Regionale Rekenkamer die het besluit heeft genomen: bur- z.v. T. Bijvoet en J. Ruiter agendapunten kunnen eventueel - Beëindiging raadslidmaatschap en gemeester of burgemeester en wet- Daan G. Schenk plaatsnemen in de kantine. Na deze afscheid van de heer C. Rootjes houders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. z.v. G.R. Schenk en S.G. Genet BEHEER OPENBARE RUIMTE besloten vergadering begint de regu- (PvdA) Dit staat vermeld in de tekst over het Koen H. Schenk AFVALBRENGPLAATS liere openbare raadsvergadering. - Onderzoek geloofsbrieven raadslid besluit. z.v. G.R. Schenk en S.G. Genet Rosendaal 2 I.T. Hemminga Marley J. de Vriend z.v. Postbus 1, Aan het einde van deze vergadering - Beëdiging raadslid I.T. Hemminga Vragen om schorsing J. de Vriend en S.R. Stekelenburg 1850 AA Heiloo nemen we afscheid van raadslid de - Benoemen van (plv.) commissieleden Een bezwaarschrift heeft geen schor- Lucas T. van Doesburg z.v. O. t 072 535 66 66 heer Rootjes en de wordt de heer Bestuurlijke Zaken sende werking. Het besluit blijft van van Doesburg en M. Trijssenaar Hemminga beëdigd als raadslid. U - Sluiting kracht. Bij een spoedeisend belang Openingstijden bent van harte welkom de openbare kunt u een voorlopige voorziening Huwelijksaangiften/aangiften di t/m vrij 08.00 - 12.00 uur raadvergadering bij te wonen. Meer informatie (schorsing) aanvragen bij de voor- geregistreerd partnerschap 13.00 - 15.45 uur Voor meer informatie over de agenda zieningenrechter van de rechtbank J.T. Rood en G.H. van Aalten zaterdag 09.00 - 13.00 uur Inspreekrecht of aanmelden om in te spreken, kunt u Noord-Holland, sector Bestuursrecht, M.A.J. Houtenbos en A.J. Bakker Tijdens de raadsvergadering kunt u contact opnemen met een medewerker Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. inspreken op onderwerpen die op de van de Griffie, telefoonnummer 072 53 Hiervoor betaalt u griffierecht. Overleden agenda staan. 56 792 of via griffie@heiloo.nl. A. Tjakkes P. Schouwstra-Faber Naast de vaste punten staat op de De stukken staan op de www.heiloo.nl/ T.A.P. Langermans-Arp agenda raadsinformatie De stukken liggen tot M.H. Houtenbos en met dinsdag 3 februari ter inzage bij S. Groot Hamerstukken (raadsvoorstellen de informatiebalie in het gemeentehuis F. van Onsenoord waarover in de raadsvergaderingen en in de openbare Bibliotheek tijdens M.M. Adrichem-van Leeuwen geen discussie plaatsvindt) de openingsuren. P.H. van Mever www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9