Heiloo contact uw vereniging m de spotlight Voor informatie: advertenties@uitkijkpost.nl of bel 072-5330175 11 HEILOO GEMEENTE Openingstijden maandagavond 18.00 - 20.00 uur nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Raad en (raads)commissies Mededelingen Bezwaar maken Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op UITKIJKPOST 4 FEBRUARI 2015 GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden di t/m vrij 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Vergaderingen raadscommissies De vier raadscommissies adviseren de gemeenteraad. De raadscommissiever gaderingen beginnen om 20.00 uur in de raadzaal (of B en W-kamer) en zijn openbaar. Inspreekrecht Tijdens een commissievergadering kunt u inspreken over onderwerpen die op de agenda staan of over onderwer pen die u onder de aandacht van de commissieleden wilt brengen. Naast de vaste punten staat op de agenda Maatschappelijke Zaken maandag 9 februari 2015 - Opiniërende discussie over regio nale inkoop WMO en jeugdzorg Openbare Ruimte woensdag 11 februari 2015 - Omgevingsvergunning voor bouwen van een ligboxenstal op Westerweg 423 - Aanpassing afvalstoffenverordening 2013 - Nota kostenverhaal - Uitgangspunten voor stedenbouw en beeldkwaliteit Zandzoom - Voorontwerp bestemmingsplan Zuiderloo - Stand van zaken ONS Er zijn deze maand geen vergaderin gen van de Commissie Bestuurlijke Zaken en de Auditcommissie. Meer informatie of aanmelden inspreken Wilt u meer informatie of wilt u zich aanmelden om in te spreken, neemt u dan contact op met mevrouw D. van der Schuur, commissiegrif fier, telefoonnummer 072 535 6793 of e-mail griffie@heiloo.nl Monumentencommissie De Heilooër Monumentencommissie vergadert op dinsdag 10 februari om 14.30 uur in het gemeentehuis. Voorafgaand aan de vergadering bezoeken de commissieleden om 13.30 uur Kapellaan 19 (schuur achter het huis), 15.00 uur GGZ en 15.45 Witte kerk. Overlast vliegtuiggeluid en geluidmeetpost Inwoners van Heiloo ervaren steeds meer hinder van vliegtuiggeluid. Het college wil de overlast tot een minimum beperken. Om de overlast aan te tonen is in 2014 het verzoek aan Schiphol gedaan om een geluidmeetpost te plaatsen in Heiloo. Dit verzoek is afgewezen. Hogere aanvliegroute Heiloo ligt ten noorden van aan- en uitvliegroutes van de Polderbaan van Schiphol. De meeste overlast komt doordat vliegtuigen laag (tot 600 meter) overvliegen en boven Heiloo een bocht nemen richting de Polderbaan. Een hogere aanvliegroute zou een oplos sing kunnen zijn waar het college zich hard voor wil maken. Een geluidmeet post is een goed hulpmiddel om de ondervonden overlast te onderbou wen. In 2015 jaar dient de gemeente opnieuw een verzoek in tot plaatsing van een geluidmeetpost. Beperkte invloed De invloed die gemeente Heiloo kan uitoefenen op Schiphol is zeer beperkt. Heiloo valt buiten de geluidscontou ren en is daarom geen lid van de Omgevingsraad, een overlegorgaan van gemeenten die binnen de geluids contouren vallen. Heiloo is wel lid van de Bestuurlijke Regiegroep Schiphol (BRS), een overlegorgaan onder lei ding van de provincie Noord Holland. Samen met andere gemeenten (o.a. Alkmaar, Bergen, Castricum en Uitgeest) probeert het college zoveel mogelijk invloed uit te oefenen om de overlast terug te dringen. Blijf overlast melden Wanneer u hinder ondervindt van vlieg tuiggeluid, kunt u dit online melden op de website www.bezoekbas.nl van het Bewoners Aanspreekpunt Schiphol of telefonisch melden via 020 601 55 55. Meer informatie kunt u vinden op www.bezoekbas.nl,www.vlieghinder.nl of www.rudnhn.nl. Onderhoudsnoei bomen Vanaf 2 februari gaat BSI Bomenservice in opdracht van gemeente bomen snoeien in het cen trum van Heiloo. Naar aanleiding van een boomveiligheidscontrole worden diverse bomen de komende drie weken gesnoeid. Dode takken en laag hangende takken worden verwijderd en binnen een paar dagen afgevoerd. Enkele bomen in slechte conditie wor den verwijderd om gevaar voor omval len te voorkomen. Deze winter planten we weer een nieuwe bomen terug. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van het Klantcontactcentrum, telefoonnummer 072 535 66 66. Naast de vaste punten staat op de agenda: - Bouwplannen: Restauratie toren Willibrorduskerk, Witte Kerk; restau ratie muurstijl en nieuwe aanlich ting, GGZ: onderhoud voorgevel, Kapellaan 19, schuur - Archeologie: Huis van Hilde - Nota Cultuurhistorie: voorlichtingsaspecten - Zuiderloo houtwallen en speelplekken - Willibrordstichting, stand van zaken Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. van Breugel, secretaris van de Monumentencommissie, telefoonnummer 072 535 67 44. Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief bin nen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en hand tekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: bur gemeester of burgemeester en wet houders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 11