Peuteratelier op de Paulusschool 't Loo in winterse sferen: It Giet Oan! Vakantie bij Kinderopvang Kits Oonlie Zondagmiddagconcert Witte Kerk Expositie in Trefpunt Heiloo Cursus ecologisch beheer voor inwoners Heiloo 13 INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Opkikker van Keer op Keer Shakespeare en muziek Verkoop bij Bibliotheek Heiloo UITKIJKPOST 4 FEBRUARI 2015 HEILOO - Op de Paulusschool in Heiloo gaan peuters op 9, 10, 11 en 13 januari van 09.00 tot 10.30 uur dansen, schilderen, boekjes lezen en muziek maken. Leerlingen van de school in Ypestein organiseren creatieve activitei ten voor kinderen in de leeftijd van 2 tot 4 jaar. Met creativiteit kun je niet vroeg genoeg beginnen, vinden ze op de Paulusschool. De afgelopen weken stond het thema 'Uit jezelf centraal op school. De leerlingen van groep 5 kwa men met het idee om om creatieve activiteiten voor peuters te organiseren. Zingen onder begeleiding van het gitaarspel van een leerling, schilderen in het cultuurlokaal, of lekker klimmen, klauteren en rennen in de speelzaal. Op 9, 10, 11 en 13 februari van 09.00 tot 10.30 uur zijn alle peuters met hun ouders van harte welkom op de Paulusschool voor het Peuteratelier. Iedere ochtend vinden er twee activiteiten plaats. Voor meer informatie over het Peuteratelier zie www.depaulusschool.nl, aanmelden gewenst: welkom@depaulusschool.nl HEILOO - Het thema van LOOCALS Februari is Elfstedenkoorts. Ondanks dat het er niet uitziet dat de koorts in werkelijkheid zal toeslaan, zal in Winkelhof 't Loo de eerste week van februari toch een licht virus woeden. Het winkelcentrum wordt aangekleed met Friese thema's; op de LOOCALS op zaterdag 7 februari loopt er een heus dweilorkest en wordt de consu ment getrakteerd op Friese specialiteiten. Degene die op deze zaterdag tus sen 11.00 en 15.00 uur in schaatsoutfit - met schaatsen om de nek - komt winkelen, kan hiervan een heel speciale foto laten maken. Jolanda Out, foto grafe gespecialiseerd in e-fotografie, maakt een foto in een speciale ambi ance. De foto wordt in de loop van de week per e-mail toegestuurd. Ook is er een speurtocht met als beloning een weekendje Sneek! In het winkel centrum waant men zich een beetje in Friesland. De plaatsnamen van de Elfsteden vindt men verspreid door het winkelcentrum, voorzien van een extra letter. Van deze letters is een toepasselijk woord te maken. Noteert u dit woord, voorzien van naam en adres, op het deelnemersformulier en u maakt kans op een weekendje Sneek! Deelnemersformulieren zijn ver krijgbaar bij de servicebalies van Hema en Albert Heijn. In het voormalig pand van The Phone House is een tijdelijke filmzaal ingericht. Hier wordt oud materiaal van de Elfstedentocht gedraaid. Neemt u gerust even plaats en geniet van de oude beelden. Tot ziens, tot LOOCALS; It Giet Oan! HEILOO - De voorjaarsvakantie staat voor de deur en ook deze vakantie heeft Kits Oonlie weer een fantastisch aanbod van activiteiten voor de kin deren samengesteld. De activiteiten staan allemaal in het teken van beeld en geluid! Zo gaan de kinderen silhouetten maken van portretfoto's, maken ze een 3D-boek en 3D-bril en versieren ze mooie fotolijstjes. Ook is er een heuse bioscoopmiddag met popcorn gepland op de locatie. Welke film er die dag gedraaid wordt is nog een verrassing! Om ook de nodige beweging te krijgen, wordt er een sport- en spelochtend georganiseerd door onze sportinstructeur. Kortom, voor elk wat wils tijdens de voorjaarsvakantie! Het volledige pro gramma kunt u bekijken op onze website onder het kopje vestigingen en ver volgens vakantieopvang. Voor vakantieopvang kunt u ook een tegemoetko ming in de kosten bij de belastingdienst aanvragen. Meld uw kind(eren) snel aan door te bellen met 072-5323576 of via e-mail, info@kits-oonlie.nl HEILOO - Op zaterdag 7 febru ari van 09.30 tot 15.00 uur ver zorgt Landschap Noord-Holland voor de inwoners van Heiloo een gratis cursus ecologisch beheer. Heeft u altijd al willen weten hoe je met ecologisch beheer de natuur waarden kan verhogen? En hoe je bij het beheer van groen optimaal rekening kan houden met planten en dieren? Dan is dit uw kans. De gemeente Heiloo heeft Landschap Noord-Holland gevraagd deze cur sus te geven en zo buurtbewoners te ondersteunen in het beheer van hun eigen buurtparkje. Mensen die vervolgens de han den uit de mouwen willen steken, krijgen op de werkdag de kans; op zaterdag 14 februari in het buurtparkje bij de Spillaan en De Achtkant. Met de opgedane kennis kunnen de cursisten samen met een medewerker van Landschap Noord Holland bepalen welke bomen en struiken weggezaagd moeten HEILOO - Met als titel 'Het hart van Europa' klinkt op zon dagmiddag 8 februari het vijfde concert van de inmiddels druk bezochte winterserie van de Witte Kerk in Heiloo. Bela Bartok (1881-1945) en Sergei Prokofiev (1891-1953) horen bij de grootste componisten uit de eerste helft van de vorige eeuw. Op het programma staan hun bei der eerste vioolsonates. Het mid dagconcert wordt geopend met 'Fratres', een van de eerste werken die de Estlander Arvo Part schreef. Uitvoerenden zijn de violiste Heleen Hulst en Gerard Bouwhuis, piano. HEILOO - De reizen die ze maak te en de landen die ze bezocht inspireerden Coby Schipper- Breimer tot het bijzondere werk dat nu te zien is in het Trefpunt in Heiloo. Het zijn images en impressies met veel kleur, meestal geschilderd met acrylverf. Ook maakt Coby Schipper kunstwerken waarbij ze verschil lende technieken en materialen (inkt, aquarel en krijt) door elkaar gebruikt. Al die verschillende schil derijen nemen je mee naar Thailand, naar het Loire dal of de haventjes aan de Bretonse kust van 'La douce France'. Geniet ook van de tropi sche plantengroei van California of de kust van Malta! Alle bezoekers worden. Aanmelden voor de cur sus kan tot vrijdag 6 februari bij Annika Langeveld via a.langeveld@ landschapnoordholland.nl (tel. 088 0064482) van Landschap Noord- Het zeer getalenteerde duo bracht eerder, in de zomerserie van 2012, een programma met onder andere Strawinsky en Poulenc waarmee het een onuitwisbare indruk ach terliet. Het concert begint om 15.00 uur en de kerk is om 14.30 uur open. Losse kaarten kosten 15,-, jongeren betalen €10,-. Een con sumptie in de pauze is bij de prijs inbegrepen. Reservering is gewenst, mail: info@concertenwittekerk.nl Voor meer informatie: www.concer- tenwittekerk.nl Losse kaarten zijn, behalve voor aanvang, ook verkrijgbaar bij De Schrijverij, Heerenweg 199 in Heiloo. van het Trefpunt (Abraham du Bois- hof 2) zijn van harte welkom de expositie, die tot en met 27 maart duurt, te bekijken. Holland. Graag uw naam, adres en telefoonnummer vermelden. Er is nog plaats voor enkele cursisten. Na aanmelding krijgt u een uitnodiging voor de cursus met meer details. HEILOO Keer op Keer Kringloopwinkel schenkt tegen woordig twee keer per maand een Opkikker van 300,- aan een vereniging of stichting. Om in aanmerking te komen voor deze opkikker kunt u een for mulier invullen, verkrijgbaar bij de kassa of via www.stich- tingxopx.wordpress.com. De doelen worden uitgekozen door een team van xopx. De eerste opkikker van de maand februari gaat naar sportvereniging Dojo 't Loo waar judo, karate, aikido, taekwondo en nog veel meer wordt gegeven. Kringloopwinkel Keer op Keer is gevestigd op het industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg) in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - In Bibliotheek Heiloo vindt zaterdag 14 februari, aan vang 10.15 uur, een muzieklezing plaats van Gert Floor. Het thema is 'Shakespeare en muziek: een prachtige combinatie!' April vorig jaar was het 350 jaar geleden dat William Shakespeare werd gebo ren. Gert Floor vertelt hoe com ponisten uit verschillende tijd perken Shakespeare tot klinken hebben gebracht, waarbij hij de vele opera's buiten beschouwing laat. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan bij de klantenservice, via www.bibliotheekheiloo.nl of tel. 072-5330670. HEILOO - Op vrijdag 6 februari houdt Bibliotheek Heiloo haar maandelijkse verkoop. Alle door de bibliotheek afgeschreven materialen worden aangeboden. Bij deze verkoop heeft u dus ook nu weer veel kans om een paar mooie boeken of andere mate rialen voor weinig geld op de kop te tikken. U vindt niet alleen romans, informatieve boeken en jeugdboeken, maar ook dvd's, grote letterboeken en bundels tijdschriften. Opvallend deze keer is het grote aanbod bladmuziek en cd's. De verkoop is van 15.00 tot 18.00 uur. Zanglijster met rups. Voedsel voor vogels is een belangrijk thema tijdens de cursus. Foto: Ger Tik Uitvoerende solisten zijn Gerard Bouwhuis (viool) en Heleen Hulst (piano). Aangeleverde foto Een kleurrijke impressie. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 13