Faire Valentijn Rabobankcampagne 'Een aandeel in elkaar' Katapulten bouwen Vrijwilligersmarkt 2015; Kaasbedrijf Kaptein komt in de Boekelermeer VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD INGEZONDEN MEDEDELING 'Voor elkaar' op Valentijnsdag Huishoudelijke hulp Afscheid van Cees Rootjes Verder vermeld ik dat: UITKIJKPOST 4 FEBRUARI 2015 HEILOO - Op 14 februari is het Valentijnsdag. Verras uw geliefde! In de Wereldwinkel Heiloo zijn leuke, kleine Valentijnscadeautjes te koop. Grappige boekjes, doosjes in hartvorm, hartjes van allerlei materialen (van vilt tot zilver) waaronder ook eetbare. Immers: de liefde gaat vaak door de maag! Er zijn chocolade hartjes, en leuke fotolijstjes voor bijvoorbeeld een Valentijnskaart; met chocola in een laatje eronder. Voor deze Valentijnsdag kunt u profiteren van een heerlijke aanbieding, want bij aankoop van twee plakken Tony's Chocolonely naar keuze krijgt u een reep van Tony's cadeau. Deze aanbieding geldt van 4 tot en met 14 februari. En na Valentijn kijkt iedereen uit naar de lente: Wereldwinkel Heiloo doet daar aan mee met een nieuwe collectie aardewerk -vazen en schalen- in vrolijke lentekleuren. Om blij van te worden! Uiteraard gepro duceerd onder Faire omstandigheden. Ook vanaf 4 februari in de aanbie ding: de Sweet chilisaus en de woksauzen met 15% korting. Tot ziens in de Wereldwinkel aan Stationsweg 105, Heiloo. www.wereldwinkel-heiloo.nl HEILOO - In heel Nederland zijn tachtig voorbeelden uit de prak tijk van alledag te zien op straat. Deze posters maken deel uit van de Rabobankcampagne 'Een aandeel in elkaar'. Onder andere via abri-posters maken klanten en organisaties zichtbaar hoe de Rabobank bijdraagt aan hun persoonlijke of zakelijke situatie. Rabobank Noord-Kennemerland zet Oxygen uit Castricum, Zuivels uit Heiloo en de stichting Noord-Holland Verbindt deze week in de schijnwerpers. In de abri-campagne zijn de ver halen van klanten in hun eigen omgeving de basis. Mensen 'vertellen' via de abri hoe zij in hun regio, dorp of stad sterker kunnen worden en hoe de Rabobank dat mede mogelijk maakt. Dat varieert van het ondersteunen van een ontmoetingscentrum voor ouderen, de jeugdbrandweer, een starters- fonds, een hospice en het jeugdsportfonds tot support voor een kaasmakerij annex arbeidsreïntegratie, de lease van zonnepanelen, senioren-bankser- vice, financiële educatie voor scholieren en iPad-lessen voor ouderen. HEILOO - Afgelopen zater dag gingen de waterscouts van scouting Victorie in Heiloo op bezoek gegaan bij scouts JL Die Bogeheimers uit Castricum. Tijdens deze opkomst is er een volledig speelveld vol met katapul ten gebouwd. Door het knopen van pionier palen en het juist bevesti gen van oude fietsbanden zijn er meerdere katapulten gebouwd. Om het speelveld af te bakenen werden er ook op eigen initiatief hekwerken en anti-tank obsta- kels geknoopt. Het doel was niet om het andere team overhoop te schieten, maar juist om zo beheerst mogelijk te schieten. Wanneer het tegenoverstaande team de bal in een pan wist te vangen werden er punten verdiend. Daarna werden de bouwwerken in rap tempo afge broken. De meiden van beide groe pen vonden het zo gezellig samen dat er zeker nog een vervolg komt. Voor meer foto's van deze en/of andere opkomsten zie dan de face- book pagina van scouting Victorie Heiloo. HEILOO - Zaterdag 14 februari van 11.00 tot 15.00 uur houdt het Vrijwilligers Informatie Punt de jaarlijkse vrijwilligers- markt in 't Loo. Twintig organisaties presente ren hun concrete vrijwilligerswerk mogelijkheden. Tijdens de markt kunt u een vrijwilligerstest doen, waarna u tips kunt krijgen over passende vrijwilligersvacatures in Heiloo. Op www.vrijwilhgersheiloo.nl vindt u alle deelnemende organi saties. De markt wordt muzikaal omlijst door het kwartet 'de halve maan' van Muziek- en Dansschool Heiloo. Stichting jeugdtheater Heiloo zorgt voor een verrassend onthaal. De markt wordt mede mogelijk gemaakt door: Winkelhof 't Loo, Albert Heijn 't Loo, Muziek-en Dansschool Heiloo en Stichting Jeugdtheater Heiloo. Twee onderwerpen beheersten de gemeen teraadsvergadering van maandagavond 2 febru ari: huishoudelijke hulp in het kader van de WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteuning) en de ves tiging van het bedrijf van Kaptein op het bedrijventer rein Boekelermeer aan de Kanaalweg. Dit laatste onderwerp vergde vanwege vertrouwelijke finan ciële aspecten een besloten beraad (dat drie kwartier duur de), waarna in het openbaar werd besloten tot goedkeuring van deze vestiging. Het gaat om het bedrijf Kaptein, verpak ker en producent van kaas en ook boter, een familiebedrijf met nu nog een grote vesti ging naast het NS-station van Castricum. Activiteiten van dit bedrijf op diverse locaties zullen geconcentreerd wor den in een (zeer) grote nieuwe vestiging aan de Kanaalweg, zo groot dat het bestemmings plan hiervoor moet worden aangepast. Kaptein is met het college, met name wethouder Fred Dellemijn (Heiloo-2000), overeengekomen dat de nieuw bouw een zichtlocatie par excellence gaat worden, name lijk vlak langs de Kanaalweg een gebouw van 10.000 vier kante meter, 160 bij 65 meter. De hoogte moet eerst 11 en later 14 meter worden (later zou er nog een gebouw van 5000 vierkante meter bij kun nen komen). Dick Bergmans van Heiloo-2000 feliciteerde het col lege met deze vestiging en deze grondverkoop en onderstreep te dat hier straks 100 man (en vrouw) personeel aan het werk zullen zijn. Maar Willem Gomes van de NCPN toonde zich aller minst gelukkig. Hij zei dat het college 'de regie aan Kaptein' had gelaten en dat er een 'hoog en groot hok' komt te staan. Elly Meriwani van D66 sprak van 'een soort stadsmuur' die oprijst uit landelijk gebied. Ellen Las van Bennekom van de VVD had er echter geen moeite mee: 'Je bent er met de auto in een minuut voorbij'. Uiteindelijk stemden de colle gepartijen Heiloo-2000, VVD en CDA in en stemden de opposi tiepartijen D66, PvdA en NCPN tegen (9 voor, 6 tegen). En dan de huishoudelij ke hulp in het kader van de WMO. Hierbij ging het deze avond vooral over eenvoudige schoonmaakhulp, waarvoor aanvragers een eigen bijdrage moeten betalen. Voor deze eenvoudige hulp zal er geen vrijheid (meer) zijn in de keus van een zorgaanbieder, en waarschijnlijk wordt Heiloo hiervoor verdeeld in twee wij ken, de weerszijden van de spoorlijn. Fons Hopman van D66 oppo neerde stevig tegen het col legevoorstel, waarbij vooral de eventuele stapeling van eigen bijdragen voor cliënten hem een doorn in het oog was. Dit bleek ook een zorg te zijn bij de andere politieke partijen. Daarom werd uiteindelijk met algemene stemmen een motie hierover aangenomen, inge diend door Hessel Hiemstra van het CDA. Deze motie 'draagt het college op' om 'in individuele gevallen waarbij de stapeling van eigen bijdra gen de draagkracht van de burger te boven gaat, adequaat gebruik te maken van mogelijk heden van ontheffing van de eigen bijdrage dan wel andere vormen van compensatie'. Hiermee gaf de raad aan dat hij het onbevredigend vond als alleen de (bijzondere) bijstand voor cliënten met een minimaal inkomen als vangnet hiervoor zou dienen. Wethouder Elly Beens (CDA) zei nog dat in 2015 alle hulpvragers persoon lijk benaderd zullen worden. Zij zei ook dat vanuit het Rijk verdere bezuinigingen op dit gebied te verwachten zijn. Het collegevoorstel werd tenslotte aangenomen met de stem men van de PvdA en de NCPN tegen. Raad en college namen deze avond afscheid van een mar kant raadslid, Cees Rootjes, fractievoorzitter van de PvdA. Raadsvoorzitter/burgemeester Hans Romeyn sprak, staan de bij het spreekgestoelte, Rootjes toe. Romeyn memo reerde dat Cees Rootjes sinds de gemeenteraadsverkiezing van 2006 bijna negen jaar deel van de raad uitmaakte, steeds als fractievoorzitter, en dat hij onder meer voorzitter was geweest van de raadscommis sies Maatschappelijke zaken en Openbare ruimte. Hans Romeyn memoreerde ook de reden die Cees Rootjes die voor zijn vertrek had aangegeven, namelijk dat hij bij het verwer ven van opdrachten als interim manager bij gemeenten hinder ondervond van zijn partijpoli tieke functie. Sinds hij op 1 juni 2014 vrijwillig was gestopt als gemeentesecretaris van Weesp en zijn eigen management- en adviesbureau was begon nen, bleek hij hier tegenaan te lopen. Hans Romeyn noemde Cees Rootjes 'zeer betrokken', niet alleen als raadslid, maar ook maatschappelijk, en ook als schrijver van blogs. Dat hij voor vele verschillende gemeenten had gewerkt, lever de hem een schat aan ervaring op. In het afscheidsinterview in de Alkmaarsche Courant van zaterdag 31 januari was wel opgevallen, aldus Romeyn, dat Rootjes inzake de BUCH- samenwerking in korte tijd was opgeschoven naar het stand punt dat bestuurlijke fusie van de vier gemeenten toch wel het beste was. Hierna kreeg Cees Rootjes een fraai boeket en twee boeken over Heiloo. Vervolgens betrad Gree Ris namens de PvdA het spreek gestoelte. Zij roemde zijn ken nis van het reilen en zeilen in gemeenteland: 'Als Cees het niet wist, wie wist het dan wel?' Zij merkte ook op dat hij altijd zo overtuigend sprak dat je soms vergat te bedenken dat hij er ook wel eens naast kon zitten. 'En laat vooral je gevoel voor humor niet verloren gaan', voegde zij haar partijgenoot nog toe. Vervolgens kreeg Rootjes uit haar handen een prachtig boeket rode rozen. Van zijn gevoel voor humor gaf Rootjes in zijn dankwoord, eveneens staande vanaf het spreekgestoelte, meteen blijk. Hij sprak zonder papier(tje), zoals bijna altijd, en merkte daarbij op dat je dan aan het begin niet weet wat je precies zeggen gaat en aan het eind (of later) niet precies meer weet wat je hebt gezegd. Hij memoreerde dat hij met zijn fractie met initiatiefvoorstel len was gekomen, terwijl dat niet gebruikelijk was in de raad van Heiloo. Zijn opmer kelijkste initiatiefvoorstel, dat ook werd aangenomen, was dat over de nieuwe woonwijk (Nieuw) Varne op het ter rein van de beide campings tegenover het zwembad. Cees Rootjes vermeldde ook nog dat hij onlangs was toegetreden tot het bestuur van onze Openbare bibliotheek. Hij verwelkomde zijn opvolger met de woorden: 'Le roi est mort, vive le roi!' Deze opvolger is Ko Hemminga, die meteen ook het fractievoorzitterschap op zich neemt. Hemminga was tot aan de gemeenteraadsverkiezing van vorig jaar al raadslid voor de PvdA. - afwezig waren de raadsle den Van Splunteren (VVD), Valkering en Beemsterboer (Heiloo-2000) en De Boer (NCPN) en dat Willem Gomes (NCPN) de vergadering voor tijdig de rug toekeerde, zodat hij niet meer aanwezig was bij het afscheid van Cees Rootjes; en - dat als lid van de raadscom missie Bestuurlijke zaken voor de PvdA werd benoemd: Maarten Dijkshoorn (plaatsvervangend lid Ko Hemminga).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 15