Ontwikkelingen Boekelermeer Heiloo I Hoofdtrainers Foresters Jeugd bekend Samenwerking Stichting Peuterspeelzalen Heiloo en Forte Kinderopvang Een volledige ontwikkeling van alle gronden op de Boekelermeer is gezien de marktruimte op dit moment lastig. De gemeente Heiloo heeft twee jaar geleden naar aanleiding van de economische omstandigheden aan Stec advies gevraagd over de verwachtingen voor Boekelermeer Heiloo. Op basis van dit advies heeft Heiloo destijds fase B en C (de westzijde) 'in de ijskast gezet.' Dat betreft ruim 12 hectare van de in totaal 25 hectare Boekelermeer Heiloo. Hiermee heeft Heiloo in 2012-2013 het 'bedrijventerreinprobleem' onderkend dat Stec nu heeft aange- Voorbereidingen schoolvoetbal van start j» Basiscursus Tablets Eten in het Trefpunt Cursus beeld van aluminiumcement Van Brel tot Piaf Respijthuis De wondere tablet wereld Hulp bij belastingaangifte Farmhouse Jazzband Chinezen met de Gezelschapsbank Tweedehands dameskledingmarkt Watergymnastiek Jeugdig enthousiasme bij harmonie Caecilia UITKIJKPOST 4 FEBRUARI 2015 HEILOO - Er een overschot is aan bedrijventerreinen. Dat blijkt nit het Stec rapport dat de provincie heeft laten nitvoe- ren voor de regio Alkmaar. De Boekelermeer (Alkmaar en Heiloo) komt als totaalconcept qua ligging, bereikbaarheid en ruimte lijke kwaliteit als meest aantrekke lijke locatie in de regio naar voren. geven. Wethouder Fred Dellemijn ziet de toekomst voor de Boekelermeer positief in. ,,De gronden die Alkmaar en Heiloo hebben op de Boekelermeer vormen een ter rein met potentie. We zien sinds de ondertekening van de O.N.S. (waarin overeenstemming werd bereikt over de financiering voor de aansluiting A9) de vraag in de markt naar bedrijfsgrond op de Boekelermeer toenemen. Zo teken de firma Kaptein, leverancier van boter en kaas, vorig jaar voor de bouw van een nieuw pand op een flinke kavel." Gezien de omvang van het te rea liseren bedrijfspand (een hectare groot) past het niet in fase A, en is gekozen voor het westelijk deel (fase B) van Boekelermeer Heiloo. Het terrein in Heiloo is in ont wikkeling. Het deel, waar de bedrij ven zijn gevestigd, krijgt nieuwe bestrating, zowel voor de rijweg als voor de stoep. Ook wordt het open baar groen aangelegd. HEILOO - De Jengdopleiding van De Foresters heeft met diverse hoofdtrainers overeen komst bereikt voor het seizoen 2015-2016. Bij de A-junioren neemt Dico Blei de plaats over van Jeroen Slaager, die volgend jaar het tweede elftal gaat trainen en coachen. Verder zal Blei de D-pupillen weer trainen en verantwoordelijk zijn voor de ont wikkeling van alle trainers en talen ten bij De Foresters. Jelle Verhagen, die in 2013 de overstap maakte van HSV, gaat de B-junioren trainen en coachen. Jeroen Smit (C-junioren) is een nieuw gezicht bij de club. Hij trainde onder meer verschillende teams bij HSV, Limmen en Vitesse '22 op divisie, hoofdklasse en eerste klasse niveau. Bij Vitesse was hij ook technisch jeugdcoördinator. De tweede jaars E-pupillen komen onder de hoede van Rik Stiegelis en de club zoekt nog naar een hoofdtrainer voor de eerstejaars E-pupillen en de F-pupillen. Door een nauwere samenwerking van de trainer van het tweede, de hoofd jeugdoplei ding en de trainer van de A1, gaat De Foresters meer aandacht schen ken aan de ontwikkeling van de oudste junioren en de talenten die op den duur kunnen doorstromen naar het eerste elftal. Hans Rooker (bovenbouw) en Dico Blei (onder bouw) blijven actief als hoofd jeugdopleiding. Het eerste elftal van De Foresters kwam door een afgelasting niet in actie zondag. Komende zondag speelt het team thuis tegen SDO en sluit de club af met het jaarlijkse après ski feest. HEILOO - Stichting Penter- speelzalen Heiloo en Forte Kinderopvang gaan vanaf 2 maart intensief samenwerken. Door de samenwerking tussen beide stichtingen wordt er voldaan aan de nieuwe kwaliteitseisen voor peuterspeelzalen en ontstaat er voor peuters een doorgaande ontwik- kellijn met de (toekomstige) basis school. Als gevolg van de samenwer king gaan de peuters van Brammetje en Olleke per 2 maart aanstaande naar een andere locatie. Ze ver huizen naar de ruimtes van Forte Kinderopvang op de basisscholen de Zuidwester en de Duif. Hier kun nen kinderen samen spelen, leren en ervaringen opdoen in een gezellige sfeer. De peuters van De Teddybeer gaan ook op een andere locatie spe len, maar volgen op een later tijd stip. Door de samenwerking met Forte Kinderopvang kan Stichting Peuterspeelzalen Heiloo verder gaan als 'de voorschool'. Binnen de nieuwe wet OKE moe ten namelijk alle peuterspeelzalen in Nederland voldoen aan dezelfde kwaliteitseisen voor voorschoolse educatie zoals deze ook al voor kinderopvang golden. Zo worden onderwijsachterstanden vroegtijdig gesignaleerd en tegengegaan. Zowel Forte Kinderopvang als de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo werken al volgens de nieuwe eisen. Door de peuters in de scholen op te vangen ontstaat er bovendien een duidelijke doorgaande lijn tussen peuteropvang en basisonderwijs. Zo profiteren de kinderen van een samenwerking op maat. Verder kunnen Forte Kinderopvang en Stichting Peuterspeelzalen Heiloo door de samenwerking hun kennis en kunde makkelijker delen. Voor de kinderen is er alleen maar voordeel: de voorschoolse edu catie wordt verder verbeterd en er ontstaat een duidelijke door gaande lijn met het basisonderwijs. Voor meer informatie kunt u kijken op www.fortekinderopvang.nl of www.peuterspeelzalen-heiloo.nl. HEILOO - Alle basisscholen hebben een nitnodiging ontvangen om zich op te geven voor het jaarlijkse schoolvoetbalfestijn. Net als de afgelopen jaren is de organisatie van dit evenement in handen van voetbalverenigingen Foresters en HSV. De samen werking verloopt nitstekend en met veel enthonsiasme zijn de voorbereidingen voor dit jaar weer gestart. Dit jaar wordt het schoolvoetbal gehonden op de velden van HSV. Op vrijdag 10 april vinden de voorrondes voor groepen 7 en 8 plaats. De finale dag is op vrijdag 17 april. De groepen 5 en 6 komen woensdag 22 april in actie. Hondt n de site van beiden voetbalverenigingen in de gaten voor meer nieuws. Foto Aangeleverd STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Op de maandagen 16, 23 februari en 2 maart om 10.00 uur zijn de lessen Android tablet voor beginners. Naast de bediening van het tablet komt er veel aan de orde: internetten, mailen, foto's, apps. De prijs is 42,50 voor drie lessen. Vrijdag 13 februari om 18.00 uur. Kloostermankookt verzorgt een Italiaans driegangen buffet. Met bovendien een gratis verloting. Deelnameprijs 14.-. Maak in zeven lessen uw eigen beeld van aluminiumcement. Achtereenvolgens boetseren, de mal, het afgieten en verder afwerken van het beeld. De cursus vindt plaats op de woensdagen 11 februari tot en met 25 maart van 13.30 tot 15.30 uur. Cursusprijs 105,- inclusief materiaal. Presentatie over het Franse chanson op maandag 23 februari om 14.00 uur. Fred Suring neemt u mee naar de wereld van Édith Piaf, Jacques Brel en George Brassens. Hun leven en hun werk. Met Nederlandse verta ling van de chansons. Entree 10,-. Stichting Respijtzorg Alkmaar zorgt er voor dat mantelzorgers voor een korte periode de zorg voor hun kind, ouder of partner kunnen overlaten aan anderen. Simone Schmidt ver telt dinsdag 17 februari om 10.00 uur in het Trefpunt alles over het Respijthuis; voor wie bestemd en werkwijze. De entree is gratis. Mark Veldman verzorgt woensdag 4 maart om 10.00 uur een presentatie over tablets. Erg ingewikkeld is het niet maar vooral ouderen voelen zich soms onzeker. Welk tablet is voor mij geschikt, en wat kan ik er allemaal mee? Entree 2,50. Ook dit jaar staan deskundige belas- tingvrijwilligers weer paraat om u te helpen bij uw belastingaangifte, tegelijk wordt dan ook gekeken naar de zorg- en huurtoeslag. Als lid van WonenPlus betaalt u voor de belastinghulp slechts 10,-. Voor het lidmaatschap WonenPlus en infor matie over de belastinghulp belt u 072-5331297. Concert op zondag 12 april om 15.00 uur door de Farmhouse Jazzband in het Stayokay Hostel, Heerenweg 118 te Egmond. Vroegboekers beta len 9,-, na 1 maart 10,50. Voor reservering tel. 072 5331297. Dinsdag 3 maart om 17.30 uur bij Kang Wah in het Hoekstuk. Een soepje gevolgd door negen gerech ten met bami, nasi of witte rijst. Koffie/thee na. Prijs 15,- exclusief drankjes. Opgeven bij receptie Trefpunt. Dinsdag 10 februari van 10.00 tot 12.00 uur is er weer tweedehands dameskledingmarkt voor vijfenvijftig plussers. Mooie betaalbare kleding en advies van Nivon. Alles is gewas sen en heel, met gelegenheid om te passen. In de groep die op dinsdag van 14.30 tot 15.00 uur naar zwembad Loos gaat voor watergymnastiek zijn weer een paar nieuwe leden welkom. HEILOO - Op 27 januari kregen tien kinderen een diploma bij harmonie Caecilia, als beloning voor het goed doorlopen van de eerste fase van een muziekcursus. Harmonie Caecilia wil dit geslaagde experiment verder uitbouwen als Project MusicFun. Zo kan jeugd op een leuke en laagdrempelige manier kennismaken met harmoniemuziek. Meer onfarmatie, zie www.caecilia-heiloo.nl/musicfun.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 16