REGIO Open Huis Berger Scholengemeenschap Zilveren Ster voor TSO De Brug Clusius College Castricum derde maal excellente school Open dag landgoed De Haaf Voorspeelavond leerlingen Muziekwerkplaats Leerlingen Jac Thijsse produceren theaterstuk INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Conquista- nieuws Nieuwe buurtparochie 'Bron van levend water' UITKIJKPOST 4 FEBRUARI 2015 REGIO - Op zoek naar een school voor voortgezet onderwijs waar uw kind de kans krijgt het beste uit zichzelf te halen? Kom dan vrijdag 6 februari naar de Open Dag van de Berger Scholengemeenschap. Deze dag is bedoeld om kennis te maken met de BSG en de manier van werken. Er wordt infor matie verstrekt, een kijkje in alle lokalen geboden en natuurlijk is er ruim schoots de mogelijkheid tot het stellen van vragen. De BSG is een veilige en gezellige school en biedt mavo/vmbo-tl, havo en atheneum. Op alle niveaus is het mogelijk examen te doen in de beeldende vakken en muziek. Behalve aan intellectuele ontwikkeling schenkt de BSG veel aandacht aan culturele, sociale en persoonlijke vorming, aan onderzoeksvaardigheden en oplos singsgericht werken. Die aandacht is merkbaar in de lessen, de activiteiten buiten de les, de (buitenland) excursies, de leerlingbegeleiding en de goede sfeer. Tijdens de Open Dag bent u welkom tussen 15.30 en 20.30 uur. AKERSLOOT - Op basisschool De Brug in Akersloot werd afge lopen woensdag de Zilveren Ster uitgereikt. Deze ster heeft betrekking op de kwaliteit van het overblijven op de school. De overblijf op De Brug voldoet aan vastgestelde criteria en is daar mee in aanmerking gekomen voor dit predicaat. De uitreiking ging gepaard met bijbehorend certifi- caat en rapport. Er prijkt nu dan ook op de schooldeur een raamstic- ker van de TSO-voorbeeldschool. Hiermee is goed zichtbaar dat op De Brug in een goed peda gogisch klimaat wordt gewerkt aan een fijne overblijf tussen de middag voor de kinderen. Alle overblijfkrachten(veertien over- blijfmoeders, een overblijivader én een overblijfbroer) werken met heel veel plezier aan de overblijf. Namens TSO-voorbeeldschool heeft de heer Ed van Veen het certificaat uitgereikt aan Ivonne Schouten en Monique Smit, de coördinatoren van het TSO-team de Brug. Als verrassing voor de overblijf krachten hadden alle kinderen van de school voor deze gelegenheid een prachtig lied ingestudeerd. Alle overblijfkrachten werden ver volgens bedankt voor hun inzet en gefeliciteerd met een bos bloemen. REGIO - Het Clusius College Castricum heeft voor het derde jaar ach ter elkaar het predicaat Excellente School verdiend. Een prestatie waar de docenten en schoolleiding maar ook de leerlingen apetrots op zijn. Een Excellente School wordt beoordeeld op velerlei punten. Daarnaast maken leraren en schoolleiders een school excellent door hun professionaliteit en doorzettingsvermogen. Ze kiezen er bewust voor om zich te onderscheiden in dat waar ze goed in zijn. Ze stippelen een koers uit en werken daar ver volgens met ongelooflijk veel inzet aan. En daarbij sparen leraren en school leiders zichzelf niet. Ze kijken continu kritisch naar wat ze goed doen, maar vooral ook naar wat er beter kan. Ze voeden niet alleen de nieuwsgierigheid van leergierige leerlingen, maar zorgen ervoor dat ze zelf ook goed bijge schoold zijn. Dat is het Clusius College Castricum drie jaar achter elkaar gelukt. Met veel liefde, inzet, hart voor de school en deskundigheid, heel hard werken. En de leerling centraal stellen, een veilige sfeer scheppen, een goede zorgstructuur bieden. BERGEN - Dé kans op state of the art wonen in Bergen. Op zaterdag 7 februari vindt de open dag van landgoed De Haaf plaats. Binnen de drie luxueuze villacomplexen die binnenkort worden gerealiseerd, zijn nog een laatste penthouse en enkele appartementen beschikbaar. Geïnteresseerden zijn van 14.00 tot 17.00 uur welkom aan de Natteweg 9 om zich uitgebreid te laten informeren over de exclusieve woonmogelijkheden op een van de laat ste authentieke domeinen te Bergen. De drie moderne residenties bestaan uit twaalf flexibel indeelbare appartementen en twee penthouses die in oppervlakte variëren van 120 tot 210 vierkante meter. Bijzonder is dat door de flexibele indeling van de verdiepingen naast de standaard appartemen ten er ook appartementen tot 280 vierkante meter te realiseren zijn. Reinald Bosman, architect van landgoed De Haaf, is speciaal voor de open dag aan wezig om samen met de toekomstige bewoners alle persoonlijke woonwen sen te visualiseren. Potentiële kopers zijn na de open dag van maandag 9 tot en met donderdag 12 februari van 17.00 tot 18.00 uur welkom bij het kantoor van Vlieg Makelaars. Alle informatie via 072 589 80 04 of wonenopdehaaf.nl. EGMOND - Op zaterdag 7 februari is er een voorspeel avond door leerlingen van Muziekwerkplaats Egmond. Speciaal voor deze avond zijn er een aantal ensembles samengesteld waarin de leerlingen ten gehore brengen wat zij geleerd hebben. Alle stijlen komen aan bod, van top 40 hits tot Tsjaikovsky's Notenkraker. Iedereen die geïnteresseerd is in muziekles is van harte welkom om de sfeer van de Muziekwerkplaats te proeven. Tevens is er na afloop ook de mogelijkheid om met de docenten kennis te maken. De avond begint om 18.30 uur in de Sint Jozefschool in Egmond aan den Hoef. REGIO - De leerlingen uit de 6 vwo-theaterklas van het Jac. P. Thijsse College tellen af: nog even en dan is de opvoering de productie 'Geen Probleem'. Dit stuk is geschreven, geregis seerd en wordt opgevoerd door de leerlingen zelf. Het meeslepende stuk volgt vijf scholieren die laten zien hoe zij omgaan met persoonlij ke problemen in hun zoektocht naar volwassenheid. De voorstellingen vinden plaats op donderdag 12 en vrijdag 13 febru ari in de aula van het Jac. P. Thijsse College te Castricum. Zaal open vanaf 19.00 uur, aanvang voorstelling 19.30 uur. Kaarten verkrijgbaar op de school a €7,50. LIMMEN - In de voorjaarsvakan tie: op maandag 23, woensdag 25 en vrijdag 27 februari van 13.00 tot 16.00 uur wordt in Conquista een cursus beeld houwen met speksteen gege ven (vanaf 12 jaar). Opgeven kan via tel. 06-24335408, via de facebookpagina of bij Conquista. Woensdagmiddag 4 februari vanaf 14.00 uur Club. Vrijdagavond 6 februari Club X-tra XL (19.00 tot 23.00 uur). Zaterdagochtend 7 febru ari Kids van 10.30 tot 12.00 uur Spreuktegeltjes beschilderen. Zaterdagavond 7 februari Club X-tra van 19.00 tot 22.00 uur Poolen. Schrijf je vandaag nog in voor de Spooktocht Limmen, downlaod het inschrijf formu lier via de facebook pagina, of kom langs bij Conquista of de Scouting Limmen. De spook- tocht is niet rolstoeltoegankelijk. Er is een stroboscoop, als je epilepsie hebt, geef dat aan, daar wordt rekening mee gehouden. HEILOO - Zondag 25 januari werd in Heiloo een feestelijk viering gehouden. De fusie van de oude parochies in Heiloo, Akersloot, Egmond Binnen, Egmond a/d Hoef en Egmond aan Zee tot de nieuwe parochie 'Bron van levend water' werd liturgisch vormgegeven. Het aandragen en samenvoegen van water vanuit de verschillende plekken en het daarna weer mee geven van dit water aan de ver schillende locatieraden, maakten het een levendige viering. Als verrassing voor de overblijfkrachten hadden alle kinderen van de school voor deze gelegenheid een prachtig lied ingestudeerd. Foto Aangeleverd Zaterdag laten leerlingen van de Muziekwerkplaats Egmond horen wat ze hebben geleerd. Foto Aangeleverd

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 17