Gratis Huistest voor ouderen Savannah Huisman 3 Levendig debat bij goed bezochte thema-avond UITKIJKPOST 4 FEBRUARI 2015 Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijkpost. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsgenoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Vervolg voorpagina bekostigen heeft de stichting diver se acties in gedachten. Als eerste staat op 25 april een veiling in de Witte Kerk op het programma. Hier zullen bijzondere kavels onder de hamer komen. De veiling is tevens het startschot voor de dakpannen- actie. Voor 20 euro kun je een ori ginele dakpan van de Witte Kerk adopteren. Een ander aandachtspunt is de aanlichting van de Witte Kerk. Tijdens de nieuwjaarsreceptie begin 2014 is de tijdelijke opstelling van de nieuwe aanlichting in gebruik geno men. Afgelopen decembermaand was de Witte Kerk 's avonds in een feeëriek licht gehuld. Mulder vertelt dat de stichting ernaar streeft om binnen een paar maanden met het bestaande materiaal (met zuinige led-lampen) een permanente opstel ling aan te leggen. ,,Volgens experts is dit goed mogelijk. We wachten nog op toestemming." Ouderkerken legt uit: ,,Het kerkhof valt als arche ologisch erfgoed onder de Wet Archeologische Monumentenzorg (WAMZ). Nederland heeft in het verdrag van Malta afgesproken dat plaatsen waar zich archeologische vondsten in de bodem bevinden met de nodige zorgvuldigheid worden behandeld." Volgens beide heren hoeft de bodem rondom het kerkje bij het aanleggen van de permanen- te opstelling nauwelijks omgewoeld te worden. De nieuwe aanlichtmg, die nu alleen bij speciale gelegenheden brandt, wordt door velen positief ontvangen. Deze krant ontving afge lopen week een oproep van Marijke Bruin uit Heiloo: 'Onze mooie Witte Kerk is het prachtige middelpunt van ons dorpscentrum. Veel inwo ners van Heiloo en omstreken zou den graag zien dat de Witte Kerk altijd zo mooi verlicht wordt zoals tijdens de feestdagen afgelopen december. Iedereen die Heiloo bin nenkomt in de avond krijgt een warm welkom. Kom gemeente Heiloo, ontwaakt en laat de Witte Kerk ons baken zijn!' Ed Schneider en Henk Kreuger (rechts) inspecteren de woning op onveilige situaties. Foto: Carolien Breed HEILOO - De meeste mensen blijven wanneer ze ouder wor den gewoon in hun huidige woning wonen. Heiloo is de eerste gemeente in de regio Alkmaar waar de gratis Huistest wordt aangeboden, andere gemeenten zullen hiermee later dit jaar starten. Zowel huurders als huiseigena ren kunnen de test via internet zelf doen op www.huistest.nl of een huisbezoek aanvragen via Stichting Welzijn Heiloo (tel. 072-5331297). Dan komt een vrijwilliger langs om samen met u na te gaan hoe veilig uw huis is. Voor grotere verbeterin gen in huurwoningen moet contact gezocht worden met de verhuurder. De test is dan meteen een mooi mid del om huurders te steunen bij hun verzoek om aanpassing/verbetering. Henk Kreuger is vrijwillige woon- adviseur voor Heiloo. ,,De meeste ongelukken gebeuren in en om huis. Er zijn soms maar een paar kleine aanpassingen nodig om een woning veilig en comfortabel te maken. We letten op onder meer op de veiligheid in badkamers, op trappen en dergelijke, maar ook op brandveiligheid en inbraakveilig heid. En hoe de situatie in de huis kamer en keuken is; liggen er losse De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. wQE Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- SfiFriJibigAriumiut vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 I 13.00 - 14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op :n_i kleden waarover men kan struike len, is er genoeg ruimte als iemand zich ooit met een rollator door het huis zou moeten bewegen. We wil len mensen echt helpen! Mensen met een kleine portemonnee kun nen voor weinig geld kleine klusjes ook door één van de vrijwilligers van het Trefpunt laten uitvoeren." Ed Schneider (77) had belangstel ling voor de Huistest. Hij bewoont zijn huis in plan Oost sinds 1969, verkeert in goede gezondheid, maar vroeg zich af of er verbeterpunten zijn. Woensdag 28 januari kwam Henk langs. Aan de hand van een vragenlijst zijn ze samen door het hele huis gelopen. Na een huisbe zoek wordt een persoonlijk woon- advies met aanbevelingen en verbe- terpunten thuisgestuurd en kan de bewoner kiezen welke verbeterin gen hij/zij wil uitvoeren. Voor gro tere verbeteringen is het belangrijk op tijd maatregelen te nemen. Het woonadvies geeft ook een indicatie van de kosten van eventuele verbe teringen. Daarnaast krijgt u prakti sche tips waarmee u zélf meteen uw woning veiliger maakt. HEILOO - Wopke Hoekstra (op de foto rechts), namens het CDA lid van de Eerste kamer, sprak op 26 januari tijdens een goedbe zochte thema-avond in Klein Varnebroek op bevlogen wijze over de rol en het belang van de Eerste Kamer. Hij vatte het belang van de Eerste Kamer samen als een noodzakelijk instrument voor 'Rust, Reinheid en Regelmaat' in de politiek en in de wetge vende uitvoering. Daarnaast hebben een aantal CDA-kandidaten voor de komende Provinciale en de Waterschapsverkiezingen zich gepresenteerd, waaronder Jan Kramer, Willemien Koning Hoeve en Klaas Valkering. Gelet op het levendige debat en de positieve reacties: voor herhaling vatbaar! Aangeleverde foto Mijn naam is Savannah Huisman, 21 jaar en ik woon in Heiloo. Ik volg een opleiding voor pedagogisch medewerker op het Horizon College in Alkmaar. 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren in Alkmaar en getogen in Heiloo. Waarvan ik tien jaar in Ypestein heb gewoond. Daarna verhuisden we naar de andere kant van de Kennermerstraatweg, waar ik nog altijd met veel plezier woon! 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Ik heb geen hobby's waar ik me dagelijks mee bezighoud. Ik vind zoveel dingen leuk! Ik ben nu vooral druk bezig met het laatste jaar van mijn opleiding en daarbij loop ik ook stage bij een kinderdagverblijf, waar ik het erg naar mijn zin heb! Ik hoop dat dit ook later mijn beroep gaat worden, want dat is waar ik hard voor werk; een leidster worden in de kinderopvang. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? Ik heb niet specifiek iemand die ik zou willen ontmoeten. De personen die me blij maken, me laten lachen, die me advies geven en mijn grote voorbeeld zijn, die zijn al in mijn leven. Bij hun kan ik altijd met vragen en advies terecht! 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Een van mij mooiste jeugdherinnering is in het Heilooër bos, bij de Kattenberg. Mijn oma woonde aan de Kerkelaan en haar achtertuin grensde aan het bos. Ik was heel vaak bij haar en vond het heerlijk om dan te wandelen in het bos. We gingen dan altijd samen naar de Kattenberg, want ik vond die boom toch zo bijzonder! Mijn oma vertel de mij daar altijd verhaaltjes. Op de boom zelf zat een grote (ik noem de het een bult) bobbel, die ik altijd even wilde aanraken. Het blijft tot de dag van vandaag voor mij nog altijd een bijzondere plek. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? De mooiste plek in Heiloo blijft voor mij het bos. Ik vind het altijd heerlijk om daar te wandelen met mijn hondje. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Mij wakker maken in de nacht... Oei.., dat is gevaarlijk! Dan moet je wel iets heel leuks te melden hebben, iets waar ik meteen vrolijk van word! Voor een vliegticket naar Canada, waar mijn vriend voor een jaar zit; dan pak ik mijn koffers! 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? In het leven zullen er wel eens mensen voorkomen die je emotioneel pijn gaan doen. Ik kon me dit altijd erg aantrekken. Maar de mensen om wie ik geef, hebben altijd gezegd dat ik daar boven moet blijven staan; mensen die je bezeren in het leven die zijn je aandacht niet waard. Dat advies heb ik ter harte genomen, en dat heeft mij gevormd tot wie ik nu ben. Met veel meer zelfvertrouwen en zekerheid. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Wat sommige Heilooërs wel weten, maar niet allemaal, is dat ik een echt gezelligheidsmens ben. En ik hecht heel veel waarde aan familie en vrienden, maar een moment voor mezelf vind ik ook wel eens pret tig. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Winkelcentrum 't Loo. Ik vind het erg jammer dat er zoveel panden leeg komen te staan, en dat er geen leuke winkels voor terug komen. Daar moet echt iets aan gedaan worden! Ik zou dan zorgen dat de huren daar betaalbaar zijn, en zou het meteen een stuk gezelliger maken. 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: De vraag van Maikel Maduro was: Hoe ziet jouw leven eruit over tien jaar? Pfoe.. over 10 jaar, dan ben ik 31... Dan hoop ik op een eigen huisje, boompje, beestje en een leuke job! En natuurlijk 24 kinderen (in mijn eigen kinderdagverblijf) hihi.. Ik nomineer voor de volgende 'Tien vragen aan' Dennis Bruin. Deze vrolijke, aanwezige en gezellige kletskous heb ik leren kennen op het Clusius College als een Bruine jongen met een hoop zwarte krul len, op klompen lopend door de school! Hij is en blijft altijd weer een opvallende verschijning, zoals hij op zijn klompen het dorp rond wan delt. Dennis, mijn vraag aan jou is: Jij hebt altijd gezegd, ik wil een Bruine boer worden. Hoe staat het er nu voor? Word jij onze Bruine boer in Heiloo?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3