Nieuw in Heiloo; Café Queens Vijftien partijen bij Statenverkiezingen Theo Robert Haarmode BEDRIJF BELICHT 5 CAFÉ BAR KORTOM Lezing en cursus bloemschikken bij Groei Bloei God zoeken met Etty Hillesum Heiloo Energie duur zaam burger initiatief Abuis DOKTERS DIENSTEN Poetsles voor vluchtelingenkinderen UITKIJKPOST 4 FEBRUARI 2015 HEILOO - Queens is een café geworden met een sfeervolle uitstraling; een ontmoetings plek voor jong en oud. Aan de Heerenweg is de afgelo pen weken hard gewerkt aan een compleet vernieuwd interieur en uitstraling. Naast het vertrouwde Heineken zijn er meerdere soor ten bier op tap en fles verkrijgbaar. De komende tijd zullen er veel verschillende activiteiten worden georganiseerd, waaronder een dart toernooi waarvoor teams zich nog kunnen aanmelden. Daarvoor zijn drie nieuwe dartbanen aangelegd. Café Queens is gevestigd aan de Heerenweg 142 in Heiloo, op de bekende locatie van Thuis Bij en Oud Inn. Queens is zes dagen per week open vanaf 17.00 uur. Vader en zoon Jacobs heten u van harte wel kom en staan als gastheren voor u klaar. HEILOO/REGIO - Noord-Hollan ders kunnen bij de Provinciale Statenverkiezingen op 18 maart kiezen uit vijftien politieke par tijen. Tijdens de start van de verkie zingscampagne, maandag 2 februari, waren alle lijsttrekkers aanwezig en vulden zij de Stemwijzer in. Elf van de deelnemende partijen zijn nu ook al vertegenwoordigd in Provinciale Staten: VVD, PvdA, PVV, D66, SP, CDA, Groenlinks, Partij voor de Dieren, Ouderenpartij NH, 50PlUS en Christenunie/SGP. Nieuwe partijen zijn Vrouwen Partij, Hart voor Holland, Multicultureel Plus Partij en Piratenpartij. Op de projectsite Statenverkiezingen staat uitgebreide informatie over de ver kiezingen en de deelnemende par tijen. Zwevende kiezers kunnen hier ook terecht voor de Stemwijzer. De verkiezingen voor de Provinciale Staten vinden plaats op 18 maart. Alle Noord-Hollanders van 18 jaar en ouder mogen dan naar de stem bus. Zij stemmen daarmee ook indi rect voor de Eerste Kamer, want de Statenleden kiezen op 26 mei de nieuwe leden van de Eerste Kamer. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Tel. 072-5330175 of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag dui delijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Kennemerstraatweg 123, 1851 BC Heiloo, tel. 072-5331843, www.theorobert.nl HEILOO - Voor de klantenkring van Theo Robert Haarmode is het jaar sowieso goed begonnen. ,,Aan het begin van het nieuwe jaar hebben we de prijzen naar beneden geschroefd!" zegt Theo Robert, die aanstaande juli alweer 36 jaar de kapsalon aan de Kennemerstraatweg runt. In een tijd dat mensen de gevolgen van de haperende economie nu ook werkelijk in hun portemonnee beginnen te merken, wil Theo Robert be zoekers van zijn kapsalon graag tegemoetkomen. Zijn motto: Different times; het leven is continu aan verandering onderhevig. ,,En daarmee moet je ook hierin zo goed mogelijk omgaan." De kapperszaak kan al decennialang bogen op een brede klantenkring. „Mensen van 0 tot en met 100 jaar!" Voor kinderen wordt een extra aan trekkelijke prijslijst gehanteerd, duidelijk in leeftijdgroepen ingedeeld. En er is zelfs een studentenprijs. De homepage van de website verwelkomt de bezoeker met: 'Zo'n kapsalon waar je je al snel thuis voelt'. Een treffende omschrijving, die je terugvindt in de gemoedelijke sfeer, de geboden gastvrijheid en op zijn tijd een restyling van het interieur. En, daar is Theo trots op: ,,Echte kunst aan de muur! Mooie schilderijen waar je van kunt genieten!" Ook is hij trots op de uitstekende luchtkwaliteit in de zaak. Een luchtinstalla- tie zorgt ervoor dat de hele dag verse, schone lucht van buiten naar bin nen wordt gecirculeerd, waardoor er nooit een sterke (,,en ongezonde") kapperslucht hangt. „Waardoor wij ons werk beter kunnen doen." Het ervaren team stylisten is uit hetzelfde gemoedelijke hout gesneden als Theo; wellicht de reden dat iedereen er al zo lang en met zoveel plezier werkt. Michel al zesentwintig jaar, Door vijfentwintig jaar, Judith alweer achttien jaar, Irma twaalfenhalf jaar, Malon tien jaar en Pres- cilla vier jaar. Het zou zo maar kunnen dat ook van stagiaires Karen en Doortje hun toekomst bij de haarmodezaak ligt. Voor knippen, kleuren, opsteken, een bruidskapsel (,,maar dan net een tikkeltje anders, met een persoonlijke touch.") en/of visagie is elke wens van de klant bij ieder van hen in zeer bekwame handen. ,,We doen allemaal ons uiterste best om mensen er mooi uit te laten zien, met een kapsel waar iemand zich prettig bij voelt en dat past in deze tijd." Bij Theo Robert Haarmode wordt gewerkt met de productlijnen van gerenommeerde merken Redken en L'Anza. „Producten van Redken ma ken het haar op allerlei manieren sterker en steviger. En de producten van L'Anza zijn behalve zacht voor haar en hoofdhuid tevens fosfaatvrij. En dat is weer beter voor het milieu." Theo besluit: ,,We zijn heus niet de méést vooruitstrevende kapsalon, maar we doen er alles aan om juist van deze tijd te zijn!" HEILOO - Op zaterdagochtend 31 januari waren twintig kinderen met hun moeders, die ondersteund worden door Vluchtelingenwerk, naar het Rode Kruis gebouw aan het Slimpad gekomen. Zij kregen poetsles van tandarts Edwin Hajema, bijge staan door vier mondhygiënistes, die daarvoor geheel belange loos tijd en materiaal beschikbaar stelden. Mondhygiëniste Joyce Landman voorzag alle kinderen van een tandenborstel en tand pasta. Er werd voorlichting gegeven over het nut van gezonde voeding voor tanden en uiteraard ook wat slecht is. Middels een aangebrachte kleurstof werd geleerd hoe te poetsen. Alle betrok kenen hopen door deze fantastische samenwerking de kinderen een goed start te geven voor een gezond gebit. Aangeleverde foto HEILOO - Voor Groei Bloei Midden-Kennemerland ver zorgt Wim van Vliet van de Nederlandse Lathyrus Vereniging op 11 februari een lezing over de kweek van Lathyrus in de Ter Coulsterkerk te Heiloo. Wim van Vliet laat u de kweek van de eenjarige Lathyrus zien van zaaien tot oogsten. Voor meer informatie over de Nederlandse Lathyrus Vereniging, zie www.lathyrus-vereniging.nl. De lezing is gratis voor leden, overigen 2,00. In een serie van drie voorjaarsworkshops bloem schikken (11 februari, 4 maart en 15 april in de Ter Coulsterkerk om 13.45 en 19.45 uur) wordt gewerkt met materialen, specifiek voor het seizoen. Aanmelden via Mercedes Docter benzdocter@ hotmail.com. Graag zelf scherp mes en snoeitang meebrengen. HEILOO - Op woensdag 11 februari van 20.00 tot 22.00 uur verzorgt Ds. Kramer in het Willibrordushuis aan Westerweg 267 in Heiloo een avond over Etty Hillesum. Zij werd geboren in 1914 en kwam om in het ver nietigingskamp Auschwitz op 30 november 1943 op 29-jarige leef tijd. In 1981 verscheen een keuze uit haar teksten onder de titel 'Het verstoorde leven'. Dat maak te grote indruk op Kramer. ,,Het is alsof je de volwassen geworden Anne Frank hoort spreken." Een jaar later, in 1982, verscheen 'Het denkend hart van de barak', met teksten die ze schreef in het kamp Westerbork. Tijdens avond worden teksten uit haar dagboe ken en brieven van Etty Hillesum gelezen. Daarna is gelegenheid om met elkaar in gesprek te gaan. HEILOO - Leden van Heiloo Energie maken in Februari Infrarood opnamen van uw woning. Inzicht in warmteverlies naar buiten en warmteverde- ling binnen. Complete gevelfoto met een groothoeklens. Doet u ook mee? Inschrijving via www. heilooenergie.nl of stuur een mail naar info@heilooenergie.nl. Heiloo Energie is een onafhan kelijk initiatief van inwoners van Heiloo. Het doel is stimuleren van energie besparing en opwekken van duurzame energie. Dit wordt bereikt door voorlichting en aan pak van praktische projecten Lid worden kan door inschrijving via www.heilooenergie.nl In de Uitkijkpost van vorige week was in het artikel over de promo tie van Anniek de Ruijter een fout geslopen; 'dokter meester' moet 'meester doctor' zijn. ADVERTENTIE De praktijk van Dr. RUURDA is GESLOTEN van 9 februari t/m 13 februari 2015 VOOR WAARNEMING: DR. E. GIANOTTEN TEL: 5330400

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5