Bibliotheek aan huis Ridder Florian in theater De Beun BEDRIJF BELICHT Opbrengst filmvoorstelling Rotary Club Heiloo naar 'Bewegen' Stukadoorbedrijven Frans Veldt en Maarten Veldt 5 KORTOM Op de koffie bij D66 Heiloo Cambodja Bloemen wolvilten E.H.K. Klaverjasclub Uitbureau Overkerck UITKIJKPOST 11 FEBRUARI 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Tel. 072-5330175 of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag dui delijk uw gegevens vermelden. a Tekst en foto: Carolien Breed Westerweg 198a, 1852 AP Heiloo, Frans Veldt: tel. 072-5330439, e-mail: fransveldt@gmail.com Maarten Veldt, tel. 06-51130371, www.maartenveldt.nl, e-mail: info@maartenveldt.nl HEILOO - Zeker wat hun beroep betreft, geldt voor Frans en Maarten Veldt: zo vader, zo zoon. De passie voor het stukadoorsvak zie je terug in het werk dat ze afleveren: puur vakmanschap! Bij grotere opdrachten werken ze samen, veelal in coöperatief verband met een aantal collega's; oud-leerlingen van Frans Frans Veldt begon in 1982 zijn eigen stukadoorsbedrijf en oefent het vak alweer zo'n 35 jaar met hart en ziel uit. Hij krijgt opdrachten uit de hele Randstad en staat er om bekend dat hij vakwerk levert. Het geheim? ,,Een goede opleiding, vooruit kijken, nieuwe oplossingen bedenken, blij ven vernieuwen en bovenal: achter je eigen product staan. Het verschil maken door onderscheidend te zijn, want algemene stukadoors zijn er legio." De officiële vakopleiding neemt jaren in beslag en loopt van de basisopleiding via stages van aspirant, gezel naar de eindopleiding. Een stukadoor moet zichzelf extra bewijzen eer hij het predicaat 'leermeester' mag dragen. Als erkend leerbedrijf heeft Frans tal van leerlingen opgeleid, waaronder Maarten. Alhoewel stukadoor inmiddels een vrij beroep is geworden, heeft Maarten, net als zijn vader, de hele vakopleiding doorlo pen. Sinds 2011 werkt hij op zelfstandige basis. Naast de afwerking van het gangbare stuc- en spuitwerk heeft hij zich gespecialiseerd in bijzonder stucwerk. Vrij nieuwe stuctechnieken en -materialen waarmee Maarten werkt, zijn Pandomo en Beal Mortex. Een 'betonlook' afwerking, door ambachtelijk handwerk vakkundig aange bracht, geeft het interieur een eigentijdse uitstraling. Het wordt al veel toegepast in winkels en horeca, maar verovert nu ook de particuliere woningmarkt. ,,Pandomo als Beal Mortex hebben dezelfde natuurlijke, authentieke uitstraling. Afhankelijk van de manier van stukadoren, kan een rustiek, levendig dan wel 'druk' effect worden bereikt." Maarten ver telt dat uit de circa dertig basiskleuren vrijwel alle kleuren te maken zijn. Pandomo is waterafstotend en uitermate geschikt voor muren en wanden. Beal Mortex is waterdicht en kan dus -in plaats van traditionele wandte- gels- ook in zogeheten natte groepen worden toegepast; keukens, bad kamers en toiletten. Op dit moment rondt Maarten een project af in een woning in Heiloo. Het keukenblad en het blad van het kookeiland zijn met Beal Mortex gestukadoord en zien er uit alsof ze van natuursteen zijn. Ook Frans zit niet stil. Als bedenker van de stukadoors-combiwagen ontving hij in al in 1994 de Eimert Sinooiprijs, de landelijke prijs voor de meest innovatieve vinding die leidt tot verbetering van de arbeidsomstan digheden in de bouw- en houtnijverheid. Tegenwoordig 'duikt' hij ook regelmatig kelders met vochtproblemen in. ,,Ook hiervoor zijn nieuwe technieken ontwikkeld, zoals Aquafin, een flexibele watermortel die als een soort waterslot werkt." Beiden kunnen enorm genieten als een klus geklaard is: ,,Mooi werk afleveren; kwaliteit, daar gaat het om!" HEILOO - Bewegen is essentieel voor een goede gezondheid. Niet alleen voor het lichaam maar ook voor de geest. Dementerenden blijken veel pro fijt te hebben van bewegen. De Loet is gereed; de bewoners zijn er weer ingetrokken. Nu wil Rotary Club Heiloo, met de hulp van filmliefheb bers geld bijeenbrengen voor aan sprekende en duurzame beweegtoe- stellen, die geplaatst zullen worden in de tuin van de Amberhof. De Amberhof is een instelling waar complexe zorg voor mensen met dementie wordt geleverd. Op woensdag 18 februari draait de film Pride in De Beun. De opbrengst van de kaartverkoop van de film gaat naar 'Bewegen'. Pride speelt zich af in1984 in Wales. Het vertelt met veel humor over de vriendschap die ontstaat rond de mijnwerkersstakingen tussen wel heel verschillende mensen. Beoordeeld als 'de beste Engelse film in jaren!' Kaarten zijn voor 10 euro te koop bij Rozing Wonen Dromen, Drogisterij Jef Letschert, De Schrijverij en aan de kassa van theater De Beun. Kijk op de web site van de Rotary Club Heiloo voor meer 'beweeg-acties'. HEILOO - Storm of gladheid? Voor diegene die graag leest maar slecht ter been is of om een andere reden gehin derd wordt om zelf naar de bibliotheek te komen, heeft Bibliotheek Heiloo de service van 'Bibliotheek aan huis'. Van deze dienst kan ook tijde lijk gebruik worden gemaakt, bij voorbeeld in de wintermaanden of tijdens een ziekteperiode. Na aan melding bespreekt een medewer ker van de bibliotheek de wensen en de mogelijkheden met de klant. Vervolgens komt een vrijwilliger eenmaal per vier of zes weken de materialen omruilen. Naast bijvoor beeld historische romans, detecti- ves, familieromans, literatuur, reis verhalen, hobby- en fotoboeken zijn er ook bijvoorbeeld tijdschrif ten en bladmuziek te leen. Voor leden die moeite krijgen met lezen, heeft Bibliotheek Heiloo ook een groot aantal materialen in haar col lectie. Voorbeelden zijn groteletter- boeken, luisterboeken, daisyroms, muziek en films. Naast het gewone abonnementsgeld zijn er geen extra kosten verbonden aan de service 'Bibliotheek aan huis'. Wellicht is deze service een reden om (weer) lid te worden van Bibliotheek Heiloo. Twijfel niet en meld u aan of vraag meer informatie. Hiervoor kunt u bellen naar Bibliotheek Heiloo, tel. 072- 5330670 of mailen via info@bibliotheekheiloo.nl. Aan de voorstellingen Ridder Florian is ook een kleurwedstrijd verbonden. Aangeleverde foto HEILOO - Spelen voor de aller kleinsten bevalt Frank Groothof én de kleuters zo goed, dat hij een nieuwe, intieme voorstelling voor deze leeftijdsgroep heeft ontwikkeld. 'Ridder Florian' is gebaseerd op de bekende kinderboeken van Marjet Huibers en Philip Hopman. Het verhaal over de bange ridder die zijn angsten overwint, wordt begeleid door oude Italiaanse muziek. José Vingerling knipt tij dens de voorstelling illustraties die op het achterdoek worden gepro jecteerd. Stichting Vrienden van de Beun heeft, in samenwerking met de Bibliotheek Heiloo, twee voorstel lingen van dit 'muziektheateravon- tuur' gepland: op woensdag 25 februari om 14.00 en 16.00 uur, in theater De Beun in Heiloo. In de voorjaarsvakantie! Dus als u nog een leuke activiteit zoekt om uw kinderen of kleinkinderen mee naartoe te nemen, reserveer dan toch maar vast kaarten, want meest al gaat het opeens heel snel met die kindervoorstellingen. De voorstel ling is geschikt voor kinderen vanaf vier jaar. Voor de kinderen is er ook nog een kleurwedstrijd, waarbij drie boeken over Ridder Florian ter waarde van 15 te winnen zijn. De kleurplaten zijn uitge deeld op diverse basisscholen, maar ook te downloaden via www.vriendenvandebeun.nl. Kaarten a 6,00 zijn verkrijgbaar via www.vriendenvandebeun.nl en verder in Heiloo bij De Schrijverij in het Stationscentrum, bij het Trefpunt, de bibliotheek en in het theater en in Akersloot bij Veldt's Toko. HEILOO - Na de druk bezochte borrel bij Herberg Jan (er komen er meer!), zitten raadsleden en bestuursleden van D66 Heiloo zaterdag 14 februari weer met koffie voor u klaar in de biblio theek. Van 10.30 tot 11.30 uur kunt u uw mening geven over de afslag, de zorg (huishoudelijke hulp), de subsidies in de sport, de Boekelermeer of iets heel anders. Flink wat uiteenlopende onderwerpen is al bij de koffie door inwoners voorgelegd en met D66 besproken. Dus tot ziens aanstaande zaterdag in de bibliotheek! https://heiloo.d66.nl HEILOO - Het Nivon Heiloo heeft Evert en Ciska Abspoel uitgenodigd een digitale presen tatie over Cambodja te vertonen. De bewogen geschiedenis van Cambodja, maakt een bezoek aan het land tot een bijzondere belevenis. De rivier Mekong, de hoofdstad Phnom Penh, het Koninklijk paleis, de kleurrijke markten en interessante hei- ligdommenzoals tempels van Angkor. De Cambodjaanse hei lige stad kende een eeuwenlange bloei. De vele tempels getuigen hiervan. Zaterdagavond 14 febru ari in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. Aanvang 20.00 uur. Bijdrage: leden 4,-, anderen 5,- Graag vooraf opgave: tel. 072 - 5333127 of info@nivonheiloo.nl HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt een workshop aan hoe maak je een bloem met de techniek van het wolvilten. U kunt hiermee kennismaken op donderdagavond 12 februari van 19.30 tot 21.30 uur in het Nivonlokaal in de Hofdijk, Marienstein 178A te Heiloo. De cursus wordt verzorgd door docente Nely Tegelaers. Deze bloemtechniek wordt op een ondergrond zodanig bewerkt met lontwol dat er een materiaal ontstaat dat verder gebruikt kan worden voor decoraties, bijvoor beeld een bloem. Opgave: tel. 072-5333217 en 5333127 of info@nivonheiloo.nl Zie ook: www.nivonheiloo.nl HEILOO - Maandag 16 februari (aanvang 19.30 uur, zaal open 19.00 uur) houdt E.H.K. de maandelijkse klaverjasdrive en een verloting. Klaverjassers, het liefst met partners, zijn van harte welkom in cultureel centrum De Strandwal op het Willibrordus terrein. Regelmatige bezoekers die een keer verhinderd zijn, worden verzocht zich tijdig af te melden. Inlichtingen bij mevrouw G. Verhage, tel. 072 5123271 of bij mevrouw R. Geerlings, tel. 072-5339345. HEILOO - Vrijdag 13 februari 14.45 uur houdt Uitbureau Overkerck voor ouderen een gezellige Valentijnbingo met leuke prijzen. Voor 5,- doet u mee aan drie rondes inclusief twee consumpties. Zondag 22 februari 15.00uur treedt Orkest Con Cantino voor u op met heerlijke meezingers. Entree 5,- inclusief koffie en één drankje. Reserveren gewenst via www.Vivalavie.nl. Woonzorgcentrum Overkerck Stationsweg 91C te Heiloo. Ridder Florian Woensdag 25 februari201S (voorjaarsvakantie) Theater De Beun, Heiloo - Toegangsprijs 6,- euro Aanvang14.00uuren16.00uur

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5