Bijles en Citobegeleiding nu ook op de basisschool Sfeer Elfstedentocht in 't Loo Kunst van Jan Gilling in De Loocatie Weer rondleidingen in huis Nijenburg 6 INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEVEN Rattenoverlast Beste buschauffeurs van Nederland Vijf generaties samen op de bank UITKIJKPOST 11 FEBRUARI 2015 HEILOO - De Cito's zijn geweest; het is rapportentijd! Heeft uw kind een achterstand opgelopen? Is uw kind het plezier kwijtgeraakt in lezen, rekenen of spelling? Heeft uw kind hulp nodig bij plannen, leren of samenvatten? Anne Schouten van Bijles Heiloo begeleidt nu ruim een jaar en met veel succes kin deren van het basis- en voortgezet onderwijs uit Heiloo, Alkmaar, Egmond, Akersloot en Limmen. ,,Inmiddels heb ik de stap gemaakt om naast de regu liere begeleiding ook op basisscholen in de omgeving bijles en 'rugzakbegelei ding' te geven. Het voordeel is dat ik de kinderen dan binnen de schooltijden begeleid. Daarnaast is er nog regelmatiger overleg met de basisschool." Bijles Heiloo heeft tot 7 maart een speciaal aanbod. Profiteer van een gratis en vrij blijvend intakegesprek ter waarde van 40 euro én een korting van 10 op de eerste drie bijlessen en/of huiswerkbegeleiding! Hoe mooi is het als uw kind met plezier leert? Meer informatie: www.bijlesheiloo.nl. HEILOO - De bezoeker van winkelcentrum 't Loo kon - behalve uiter aard heerlijk winkelen - zich ook even verdiepen in de geschiedenis van de schaatssport. In het filmhuis was filmmateriaal te zien van de Elfstedentocht vanaf 1963 tot en met de laatste keer van 1997. Daarnaast was Dirk Plugboer uit Grootschermer met zijn verzameling schaatsen en aanverwante artike len naar Winkelhof 't Loo gekomen en heeft met zijn niet aflatende enthou siasme de bezoekers vermaakt. Als kers op de Elfstedentaart was daar het dweilorkest De Kinkeluters. Zij zorgden de hele dag voor de gezellige sfeer! Op de foto de Limmer Schaatsploeg. Zij hadden gevolg gegeven aan de oproep om in schaatstenue naar het winkelcentrum te komen en zich te laten vereeuwigen! HEILOO - Heilooër Jan Giling (1930, geboren in Berkhout) exposeert zijn zomerse schilderijen in restaurant de Loocatie. Zijn liefde voor het impres sionisme en landschappen kunt u hier bewonderen. Jan is een gedreven schilder, streeft naar de essentie, de eenvoud met aandacht voor kleur en kleurwerking. Zijn Spaanse, Franse en Griekse landschappen zijn heerlijk zomers en licht. Tijdens onze speciale Spaanse avond en themaweek Spanje kunt u hiervan genieten. Reserveringen: 072-5333352. HEILOO - Eind februari starten weer rondleidingen in Nijenburg verzorgd door de Historische Vereniging Oud Heiloo. Tijdens de rondleidingen krijgt ook de historische schilderijenverzame ling de aandacht. Mede omdat Vereniging Hendrick de Keyser continu bezig is Nijenburg te herinrichten, is een (nieuw) bezoek aan Nijenburg zeer de moeite waard. Onder andere wordt tijdens de rondleidingen aandacht besteed aan de unieke schilderijencollectie, de 'voorou dergalerij', die bij het buitenhuis hoort. Zoals de schilderijen van Cornelis van Foreest en zijn zoon Pieter. Zij hebben respectievelijk aan het einde van de 19e eeuw en het begin van de 20e eeuw als dijkgraven een doorslaggevende rol gespeeld bij de versterking van de kwetsbare Hondsbossche Zeewering. Ook de familie Loopuyt krijgt aandacht. Deze familie heeft door het -gearrangeerde- huwelijk van hun dochter met Cornelis van Foreest (in 1839) gezorgd voor een financiële injectie waardoor een belangrijke bijdrage werd geleverd aan het behoud van Nijenburg. De informatie over de bewoners van Nijenburg belicht ook de nationale en lokale betekenis van de afge beelde personen. U kunt zich aan melden voor de rondleidingen in Nijenburg op de zondagen 22 febru ari, 1 en 15 maart, 12 en 19 april, 3 en 17 mei, 7 en 21 juni. Telkens om 11.00 uur of 13.15 uur. Voor groe pen is aanmelding mogelijk voor de woensdagen 25 februari 11 en 25 maart, 8 en 22 april, 6 en 27 mei, 17 juni en 1 juli. Aanmelding: info. oudheiloo@gmail.com of tel. 072 5332571. Zie voor informatie ook de website www.oudheiloo.nl. Het huis Nijenburg is via de eige naresse, Vereniging Hendrick de Keyser, ook te huur voor bruilof ten, recepties, vergaderingen e.d. Zie www.hendrickdekeyser.nl. Eerst was het een grote rat die langs de woontoren naar het nieu we Viva gebouw liep. Inmiddels zijn het er drie! Die grote en twee kleintjes. Zij kwamen op de vetbol en de pindakaaspot af. Die waren voor de vogeltjes opgehangen, maar helaas; de ratten gingen ermee vandoor. Ik heb dit reeds aan de gemeente meegedeeld, en de gezinsuitbreiding eraan toegevoegd. Snel een paar foto's gemaakt en dit beeld naar de gemeente gezonden. Wij, de bewo ners van de woontoren, vinden deze ontwikkeling niet fris. Helaas meldde gemeente Heiloo per tele foon dat in verband met de bezui nigingen de ratten buitenshuis niet meer bestreden worden. Pas als zij IN HUIS overlast brengen, dan komt de bestrijdingsdienst in actie. Zij mogen wel advies geven, te weten dat men geen vogelvoer moet ophangen of neerleggen. Ratten ruiken dat op 400 meter afstand, ook kunnen zij goed klim men en bereiken met gemak de hoogste etages. Men zij gewaar schuwd! Bij de gemeente komen er regelmatig meldingen van ratten overlast binnen, maar kan er niets aan doen. Misschien als het heel erg wordt kan er een rattenvanger met fluit worden aangetrokken die alles in een keer opruimt. Komt Heiloo weer in de geschiedenis boekjes! We gaan maar naar de dierenwinkel en halen zelf wel een rattenbestrijdingsmiddel (natuur lijk diervriendelijk). L. van der Linden, bewoner woontoren De loet Ons kind is op 18 januari 1995 geboren met myofibromatose. Daardoor is zijn linkerbeen geheel en rechterbeen vanaf de knie ver lamd en gevoelloos. Wij hebben samen met hem enorm ons best gedaan om hem te laten opgroeien tot een mooi, sociaal vaardig, zelf standig en zelfredzaam mens. Dat is gelukt. Hij heeft regulier onder wijs gevolgd, diploma's gehaald, zwemdiploma's gehaald, getennist en speelt nu al een aantal jaren fanatiek rolstoelbasketbal. Hij zit in de selectie van Oranje en traint nu in Alkmaar-Noord, Amsterdam en op Papendal in Arnhem. Hij heeft wedstrijden door het hele land. Soms kan hij meerijden met teamgenoten. Meestal gaat hij echter zelfstandig op pad met het openbaar vervoer. Daarvoor heeft hij een onderstel van een kinder wagen waarop hij zijn sportstoel en sporttas vervoerd. Deze duwt hij voort terwijl hij zich verplaatst met zijn handbewogen rolstoel. Dit gaat prima. Met regelmaat maakt hij nu mee dat de buschauf feur hem niet in laat stappen of verzoekt om weer uit te stappen. De bus wordt stilgezet, politie er bij gehaald, gepraat, en rijdt na een half uur toch weer verder. Er worden uitspraken gedaan als 'we zijn geen verhuisbedrijf, we nemen geen vuilnis mee' en meer.Jammer! Mensen met een beperking zouden zich meer moe ten laten zien, arbeidsintegratie, participatiesamenleving. Kind, wij zijn trots op je, ga zo door! Angelique de Wit, Heiloo Het echtpaar Cornelis van Foreest en Johanna Loopuyt, circa 1850. Aangeleverde foto HEILOO - Stephanie en Jeffrey de Vriend-Stekenburg zijn op 17 januari de trotse ouders gewor den van een zoon: Marley Josh de Vriend. In de familielijn van Stephanie is hij de vijfde generatie. ,,Mijn overgrootoma (geboren in 1915) is bijna 100 jaar! Oma is geboren in 1939. Beiden wonen in Maarssen. Mijn moeder, geboren in 1966, woont in Soest en ik (1986) woon alweer vijf jaar in Heiloo. Ik heb vijf jaar bij het Reformhuis gewerkt. We zijn natuurlijk heel trots op deze sterke familielijn!"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 6