Tentoonstelling cbs de Duif Lezing over de 18e eeuwse buitenplaats Vrieswijk Werk aan de winkel Natuurspeelplaats Heiloo in ontwerpfase Hoger en lager in het Heilooër Bos Hennepkwekerij ontmanteld 8 UITKIJKPOST 11 FEBRUARI 2015 De wandeling voert ook door een nogal drassig, laaggelegen bosje, Foto: Paul ten Have Een tekening van Egelenburg uit het Noord-Hollands archief. Aangeleverde foto HEILOO - Dinsdag 3 februari heeft de politie op meerdere plekken in Noord-Holland hen nepkwekerijen opgedoekt, de planten zijn vernietigd. Aan de Kandelaar in Heiloo zijn in een flatwoning 640 potten met afgeknipte stelen aangetroffen. Hier is een 40-jarige man uit Heiloo aangehouden en er was sprake van diefstal met stroom. De politie waarschuwt voor de gevaren van hennepteelt. HEILOO - Op maandag 16 februari verzorgt Stichting Regionale Archeologie Badu- henna een lezing over de ont dekking van de 18e eeuwse buitenplaats 'Vrieswijk' aan het Zevenhuizen in Heiloo. Hoe leefden de mensen in die tijd en wat aten ze? Geven vonds ten zoals het porselein, de pitjes en de botjes daar antwoord op? Het was best spannend toen de beerputten hun geheimen prijs gaven. Wat werd ontdekt? De eerste spreker, Arsène Haverman, is als amateur-arche oloog actief bij de opgraving betrokken geweest en kan hier over veel uit de eerste hand ver tellen. De tweede spreker is als archeoloog gespecialiseerd in botanisch onderzoek. Hij vertelt over het uitgebreide Biax onder zoek naar de plantaardige en dier lijke resten. De lezing begint om 20.00 uur en vindt plaats in cultureel cen trum de Strandwal op het GGZ ter rein in Heiloo. Er is gelegenheid om vragen te stellen. De toegang bedraagt 2,-. Website: www. baduhenna.nl. Geïnteresseerd? Stuur dan een e-mail naar info@baduhenna.nl of bel met 072 - 5336225 om te reserveren. Bewoners van Ypestein hadden de verzamelzakken met plastic afval aan de lantaarnpalen bij de rolemmerverzamelplaatsen opgehangen. Aangeleverde foto HEILOO - Donderdag 5 februari startte de proef met het opha len van plastic huis-aan-huis in een deel van de wijk Ypestein in Heiloo. In een mooie witte wereld gaven wethouder Rob Opdam en Mark ten Bruggencate het startsein door de handen uit de mouwen te steken. En er was genoeg werk. Veel bewoners van Ypestein hadden de verzamelzakken met plastic afval aan de lantaarnpalen bij de rolem- merverzamelplaatsen opgehangen; een veelbelovend begin. Mark hielp een handje omdat hij in 2012 prijs winnaar was van 'Het beste idee van Heiloo'. Zijn idee was om de grijze rolemmer minder vaak op te halen. Dit kan door inwoners het plastic afval van de rest te laten scheiden en deze zelf weg te laten brengen. „Mensen die dat nog niet doen moet de gemeente gericht informe ren door hen te wijzen op de voor delen", zei hij toen. De gemeente werkte zijn idee uit en wil nu kijken of het huis-aan-huis ophalen van plastic, naast de bestaande plastic verzamelcontainers, een nog betere afvalscheiding oplevert. De resul taten zijn eind augustus, begin sep tember bekend. HEILOO - Op woensdag 4 febru ari bezochten zo'n twintig leer lingen van het vmbo Clusius Alkmaar de buurttuin de BY om informatie te verzamelen voor hun ontwerp voor de ernaast geplande natuurspeelplaats. De leerlingen zitten in hun vier de jaar en het ontwerp maken zij als een proeve van bekwaamheid. Buurtbewoners en vrijwilligers presenteerden de wensen die zij 21 januari met elkaar hadden opge steld. Daarbij namen zij ook de wensen van kinderdagverblijf de Vogeltuin mee. De toelichting van leerlingen van groep 7 van de Paulusschool was inspirerend. Zij hadden een prachtig moodboard gemaakt met al hun wensen: zo moet volgens hen de natuurspeelplaats eruit zien. Als alle wensen gehonoreerd kunnen worden, zijn er straks wil gentenen hutjes, een speelplaats met zand om te bouwen, water om lekker mee te kliederen, takken om een hut te maken, verstopplekjes, boomstammen om op te klauteren, een rioolpijp om doorheen te krui pen en misschien zelfs een slinger touw. De Clusius-leerlingen gin gen vervolgens naar de plek naast de buurttuin op landgoed Willibrordus, waar de natuurspeel- plaats gepland is, en hebben ter plekke alles opgemeten. Vanuit de gemeente zijn er al de nodige materialen toegezegd zoals boom stammen en wilgentenen, die de leerlingen straks wellicht willen gebruiken. Op woensdag 11 maart presen teren ze het ontwerp aan de buurt bewoners, de leerlingen van de basisschool en de ouders van de vmbo-leerlingen. Het hele project wordt gecoördineerd door een vierdejaars mbo-student van het Clusius Jan Kooij. De daadwerkelij ke aanleg van de natuurspeelplaats vindt in mei plaats. Wil je meer weten of wil je straks meehelpen bij de aanleg van de natuurspeel- plaats, kijk op de facebookpagina: www.facebook.com/buurttuin- bytuin/ Hier kan iedereen zich ook op de hoogte stellen van de vorde ringen. HEILOO - Vrijdag 13 februari kunnen ouders en belangstel lenden komen kijken naar de Duif's in Tentoonstelling van 13.45 uur tot 14.30 uur. In de afgelopen vier weken heb ben alle leerlingen van De Duif workshops gevolgd en daarbij verschillende nieuwe technieken geleerd. Tijdens de tentoonstel ling presenteren de leerlingen de resultaten aan het publiek. U kunt de borduurwerken op kaarten en stof bewonderen en meeborduren aan een groot tafel kleed. De mozaïektableaus van kleine stukjes tegel zijn te zien bij de kleuters en u kunt genie ten van een dramapresentatie in de aula. In het lokaal van groep 7 zijn gesoldeerde werkstukken te bezichtigen en kunt u een demon stratie solderen bijwonen. In de twee technieklokalen hebben de leerlingen badzout en tandpasta gemaakt, knikkerbanen gebouwd en technische appara- HEILOO - Het Heilooër Bos, onderdeel van landgoed Nijenburg, ligt grotendeels op een oude strandwal die wat hoger is dan de strandvlaktes aan beide zijden. Maar ook binnen het bos zijn er hoogteverschillen. Bij de maan delijkse IVN-natuurwandeling op zondag 15 februari gaat de aan dacht uit naar die details in reliëf: de Kattenberg die zich zo duidelijk verheft boven zijn omgeving, de talrijke walletjes langs de paden of dwars daarop, en vooral de laag tes, waar het water soms lang blijft staan. De wandeling voert ook door een nogal drassig, laaggelegen bosje. Het is dus wel zaak, waterdicht schoeisel aan je voeten te heb ben. De wandeling begint, om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Opgave vooraf is niet nodig. Voor nadere inlichtingen: IVN-Heiloo@ hccnet.nl of tel. 072 - 5325110; kijk ook eens op http://www.ivnnkl.net/ ten uit elkaar gehaald. Tijdens Kijk voor meer informatie op de tentoonstelling kan iedereen www.duif-tabijn.nl. hier zelf aan de slag met techniek. In het lokaal van groep 7 zijn gesoldeerde werkstukken te bewonderen. Aangeleverde foto or i bui WIIUIMC1IUCTIIII 4 Groep 7 van de Paulusschool had een moodboard gemaakt met al hun wensen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 8