Regio Abdijdag voor verzorgers en verplegers Voorinschrijving Bloemendagen Themamiddag 'Groeten uit de Rimboe' Amnesty zoekt collectanten in Limmen 11 Heruitgave boeken Start inschrijving op 'Betrekken bij Groen Fonds' Iedereen zich nog inschrijven voor de 63ste editie van de Limmer Bloemendag, gehouden van zater dag 25 tot en met woensdag 29 april. De voorinschrijving sluit op 20 februari. Altijd al eens mee wil len doen, met buren of vrienden om de tafel en met tulpen, narcis sen of andere bloemsoorten een werkstuk of een mooi boeket te maken? Of bent u ook zo trots op uw tuin? Stuur een mailtje naar info@bloemendagenlimmen.nl of registreer je als nieuwe prikploeg of deelnemer via www.bloemenda- genlimmen.nl. KEKSSsMü^H Fonds steunt groene vrijwilligers met goede ideeën Limmer filosoof Ouderenochtend over duinen en kustlijn Haqulore Maniacz KORTOM Savoy Jazzband in Vredeburg Rommelmarkt in Sportpaleis Alkmaar Vastenmeditaties 'Rondom Jezus' De boswachter vertelt Rijbewijskeuringen in Dorpshuis Hanswijk UITKIJKPOST 18 FEBRUARI 2015 'Ontdek de monnik in jezelf, een dag om even op adem te komen in en om de abdij van Egmond. Aangeleverde foto EGMOND - Voor mantelzorgers, thuiszorgers, verpleegkundigen en al die andere werkers in de zorg is er op vrijdag 20 febru ari een dag om even op adem te komen in en om de abdij van Egmond. 'Ontdek de monnik in jezelf is de uitdaging van deze eendaagse retraite voor zorgers die terugver langen naar de bezieling waarmee ze ooit begonnen. De dag (van 10.00 tot 17.30 uur wordt geleid door KRO/RKK programmamaker Leo Fijen. Of je nu wel of niet bekend bent met het kloosterleven maakt niet uit. Tijdens deze abdijdag gaan de deelnemers, met behulp van de levenslessen van de monniken, op pelgrimstocht om de weg naar hun bezieling opnieuw te vinden. Je bent een dag lang te gast bij de LIMMEN - De (nieuwe) Stich ting Bloemendagen Limmen is samen met de werkgroepen (samengesteld uit verschillende prikploegen) alweer wekenlang keihard bezig met de voorbe reidingen van een geheel ver nieuwd en feestelijk bloemen- feest in Limmen. Om deze Bloemendagen tot een succes te maken is de hulp van (nieuwe) prikploegen, vrienden groepen, bloemsierkunstenaars, straatversierders en andere geïn teresseerden nodig. Ook mensen van buiten Limmen zijn welkom. Er is vanaf dit jaar een vrije cate gorie, hierbij maakt het niet uit met welke bloemen je werkt en wat voor werkstuk je maakt. Als het maar met bloemen te maken heeft. In maart zal een informatieavond plaatsvinden, niet alleen bedoeld voor bestaande deelnemers, maar juist ook voor overige geïnteres seerden en potentiële nieuwe deel nemers. benedictijner monniken van de St. Adelbertabdij in Egmond-Binnen. Zij vertellen hoe zij hun inspira tie levend houden. Zij gaan met de deelnemers in gesprek, vieren samen de stilte van het gebed en geven de kans op zoek te gaan naar de monnik in jezelf. Deze unieke dag leert stappen te zetten die je in de abdij kunt leren en daarna mee kunt nemen naar het drukke leven van alledag. Het ochtendprogramma wordt geleid door Leo Fijen die in vele kloosters met religieuzen sprak. Hij maak te daarover tv-programma's en schreef diverse boeken. Inschrijven via: www.abdijva- negmond.nl/benedictushof-cursus- sen/kloosterdagen Informatie: Abdij van Egmond/ Benedictushof tel. 072-5062786 of Laetitia van der Lans tel. 06 - 45099906. LIMMEN - Donderdag 26 februari, van 14.00 uur tot 16.00 uur, wordt in de Limmerse Vredeburg een thema middag gehouden over het verblijf van de familie Bregman (uit Hem) in Papoea-Nieuw Guinea. De familie maakte veel mee na de deelname aan het programma 'Groeten uit de rimboe' van SBS6. De familie Bregman vertelt tijdens deze middag over al hun ervaringen, van het eten tot het omgaan met de plaatselijke stammen. De toegang is gratis. LIMMEN - Van 1 tot en met 7 maart houdt Amnesty International een collecte. Amnesty zoekt in Limmen nog vrijwilligers die een paar uur willen collecteren. Kijk voor informatie of aanmel ding op www.amnesty.nl/collecte. U kunt voor aanmelding contact opne men met de collectecoördinator bij u in de buurt, tel. 0251-293085. Amnesty International komt op voor de slachtoffers van mensen- rechtenschendingen, waar ook ter wereld. De opbrengst van de col lecte wordt gebruikt om het werk voor deze mensen voort te kunnen zetten. Amnesty International is een onafhankelijke organisatie en is niet gebonden aan een politieke overtui ging of godsdienst. Daarom neemt Amnesty voor haar onderzoeken en acties geen geld van overheden of politieke groeperingen aan. Met de opbrengst van onder andere de col lecte kan Amnesty haar werk blij ven doen. LIMMEN - Van de Limmer filo soof Frans Hartensveld zijn onlangs drie boeken heruitge geven. De titels daarvan zijn: Geroepen is de mens (over Abraham Joshua Heschel), De mystiek van de ontmoeting (over Martin Buber) en De dynamiek van de stilte (een spirituele zoektocht). Hartensveld geeft regelmatig gastcolleges en houdt lezingen over joodse spirituali teit. EGMOND - Op 25 februari wordt een gratis ouderenoch- tend gehouden in 'Het Gebouw' te Egmond aan Zee. Gedurende deze ochtend wordt er gekeken naar de duinen en de kustlijn van Nederland. Vanaf 10.00 uur bent u van harte welkom aan de Trompstraat 2 in Egmond aan Zee. EGMOND-BINNEN - Zaterdag 21 februari vindt Haqulore Maniacz plaats in het jongerencentrum JOEB, te Egmond-Binnen. Vanaf 20.00 uur tot 01.30 uur zullen lokale DJ's hardstyle en hardcore ten gehore brengen. De entree is gratis. REGIO - Organisaties en vrijwil- ligersgroepen die mensen wil len betrekken bij groen, kunnen daarvoor een bijdrage aanvra gen. De Provincie Noord-Holland stelt in 2015 45.000 beschikbaar vanuit het fonds 'Betrekken bij Groen'. Samenwerkingsprojecten tussen groene en niet-groene orga nisaties krijgen voorrang. Doel van het fonds is het stimuleren van de rol van vrijwilligers in natuurbe heer en natuur- en milieueducatie. Aanvragen kunnen tot en met 31 maart ingediend worden. Voorbeelden van projecten zijn: heemtuinvrijwilligers die samen met een verpleeghuis een rolstoel route aanleggen, een vogelwerk groep die met een woningbouw vereniging nestkasten plaatst, vrijwilligers die samen met een bedrijf voor buurtbewoners een cursus groenbeheer organise ren en organisaties die voor een scholenproject vrijwillige vleer muisdeskundigen opleiden. Dit soort projecten kunnen aanspraak maken op een bijdrage uit het fonds. Het fonds wil de betrok kenheid van mensen bij natuur of vrijwilligerswerk in het groen aanmoedigen. Ook het beheer van natuurgebieden en het opleiden van vrijwilligers zijn voorbeelden. Samenwerking tussen organisaties onderling of tussen organisaties en vrijwilligersgroepen is een voor- waarde. Het fonds beoogt hiermee partijen die zich bezig houden met groen vrijwilligerswerk te verbin den met partijen buiten de groene sector. Zie meer informatie over de voorwaarden en de inschrijving van het 'Betrekken bij Groen Fonds' www.landschapnoordhol- land.nl/betrekkenbijgroen of neem contact op met Tetje Falentijn van Landschap Noord-Holland, per e-mail t.falentijn@landschapnoord- holland.nl. LIMMEN - Op zondag 22 februari speelt Savoy Jazzband bij de jazz session club Vredeburg (aanvang 16.00 uur) in de Vredeburg te Limmen. De toegang is vrij, maar u kunt Vredeburg steunen door lid te worden voor 7,- per jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel. 072 - 5053414 of e-mail: timmerlimmen@kpnmail.nl. REGIO - Zondag 22 februari van 10.00 tot 16.00 uur is het sport paleis weer het domein van rom melmarktliefhebbers. De talrijke standhouders bieden een enorme hoeveelheid tweedehandsspul len te koop aan, zoals vintage artikelen, huishoudelijke spullen, boeken, speelgoed, (kinder)kle- ding, gereedschap, elpees, cd's, antiek, curiosa enzovoort. Direct bij en naast de accommodatie kan gratis worden geparkeerd. De entree bedraagt 2,- vanaf 13 jaar. Voor meer informatie: tel. 06-20114461 ofwww.st-re.nl REGIO - Vanaf 25 februari is er op vijf woensdagavonden een Vastenmeditatie in de protes tantse kerk aan de Trompstraat in Egmond aan Zee. De dien sten beginnen om 19.30 uur. Stilte, samenzang, een korte Bijbellezing en een overweging zijn de belangrijkste ingrediënten van deze meditatieve diensten, die georganiseerd worden door de gezamenlijke Egmondse geloofsgemeenschappen. Het overkoepelende thema van de meditaties is: Rondom Jezus, waarbij telkens mensen in de schijnwerpers worden gezet die op één of andere manier bij het lijden en de kruisdood van Jezus betrokken waren. EGMOND AAN ZEE - Mannenvereniging St. Jan houdt op donderdagavond 19 februari een openbare avond met gast spreker de PWN boswachter Ben Hopman. Hij stapt die avond samen met u de natuur in en verzorgt een presentatie over de flora, fauna en de natuuront wikkelingen in het duingebied rondom de Egmonden. Ben is een gerespecteerd boswachter met een schat aan ervaring en kennis van de natuur. De avond begint om 20.00 uur in het OK-verenigingsgebouw aan de Julianastraat in Egmond aan Zee. De toegang is gratis. EGMOND AAN DEN HOEF - Verloopt uw rijbewijs binnen een half jaar en heeft u een medische keuring nodig omdat u 75 jaar of ouder bent, of omdat u om medische redenen moet worden gekeurd voor het verlengen van uw rijbewijs B/E? In Dorpshuis Hanswijk volgen vanaf 24 febru ari enkele data om dit te regelen. Voor meer informatie over deze rijbewijskeuring of het maken van een afspraak, neem dan con tact op met het afsprakenbureau (van 09.00 uur tot 18.00 uur), tel. 0516-514574 of tel. 06-14716543. Of surf naar: http://rijbewijskeu- ringen.wix.com/rijbewijskeurin- gen. Doel van het fonds is het stimuleren van de rol van vrijwilligers in natuurbeheer en natuur- en milieueducatie. Foto: Maarten van Cleef

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 11