Wat is het mysterie achter deze bijzondere schuur? 1* Tien vragen aan KORTOM Tentoonstelling in De Trog te Heiloo L Eerlijkheid in Heiloo Schitterende mensen met een gebrek Heilloze Weg INGEZONDEN BRIEVEN Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijk post. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorps genoot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrijheid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! UITKIJKPOST 18 FEBRUARI 2015 De schuur achter het vroegere koffiehuis 'Het Stalleken van Bethlehem' aan de Kapellaan 19 is van een bijzonder hoge archi tectonische kwaliteit. Aangeleverde foto HEILOO - Deze schuur achter het vroegere koffiehuis 'Het Stalleken van Bethlehem' aan de Kapellaan 19 is van een bijzon der hoge architectonische kwa liteit. Helemaal niet de architec tuur voor een schuur. De bakstenen voorgevel heeft sierelementen die wel uit de stijl van de Amsterdamse School lijken te komen. Waarom is deze schuur zo gebouwd? Zeer waarschijnlijk stamt hij uit 1939. Ook niet direct een jaar waarin veel gebouwd is, zo vlak voor de oorlog. Of heeft het misschien juist hiermee te maken? Werd misschien al geanticipeerd op het maken van een woonhuis? De eigenaar wil graag meer over deze oude schuur weten, omdat hij hem wil restaureren op een manier die past bij het oorspronkelijke karak ter. Zijn er mensen die meer over deze schuur en de achtergronden weten te vertellen? Of mensen die weten dat er soortgelijke schuren zijn gebouwd rond die tijd? Of waar deze schuur voor heeft gediend? HEILOO - Vanaf donderdag 5 februari tot en met zondag 29 maart is in De Trog aan de Bullaan 4 te Heiloo een expositie te bewonderen met werken van Astrid Greijer, Wilco Kostelijk, Maniet Voets en Pam Leavy. De expositie is georganiseerd door Galerie de Buitenkans. De Trog is geopend van donderdag tot en met zondagmiddag van 12.00 uur tot en met 17.00 uur. Zie ook www.de-buitenkans.org. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. JU Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- St PiinUiiH.vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op :iij Wie op één van deze vragen ant woord heeft of wellicht nog andere aanvullende informatie heeft, kan contact opnemen met de afdeling Zondagavond had ik, samen met een vriendin, lekker een hapje gegeten bij een restaurantje aan de Heerenweg. Na afloop liepen we naar het parkeerterrein om de auto te openen, maar ik kon geen sleutelbos vinden in mijn tas! Samen terug gelopen met een zak lantaarntje, naar waar wij hadden gegeten, om te zien of die sleutels misschien op straat lagen, maar geen sleutels gevonden, helaas. Bij mij ontstond toen toch wel paniek! Wat nu te doen? Ik heb mijn buur man gebeld met de vraag om mij op te halen, wat hij gelukkig deed. Mijn vriendin is daarna naar huis gegaan en even later nogmaals gaan zoeken met grotere lantaarn en zij heeft heel erg goed om zich heen gekeken en.de sleutelbos gevonden! Niet op straat, maar bovenop mijn auto. Ze heeft me daarna opgebeld met alleen de mededeling: 'sleutels gevonden'. De volgende ochtend heb ik die sleutels opgehaald bij haar, maar ik ben enorme dank verschuldigd aan diegene die op deze zondag avond zo ontzettend eerlijk is geweest die bos sleutels bovenop mijn auto te deponeren. Dank, dank, dank daarvoor! Leny de G. Geschrokken las ik de ingezonden brief van Angelique de Wit. Wie haalt het in zijn hoofd om een jongen met een rolstoel in de kou te laten zitten op een busstation? En tot overmaat van ramp, heb ik persoonlijk van haar vernomen, dat een tweede chauffeur door zijn collega was ingeseind op zijn telefoon, om de jongen vooral niet mee te nemen. Hetgeen geschied de. De derde chauffeur was gelukkig een echt mens. Dus pas met de derde bus mocht hij mee. Ik moest meteen denken aan de blinde zanger José Feliciano. Zijn blindengeleidehond werd in 1967 de toegang geweigerd tot Groot Britannië. Er is sindsdien veel veranderd, maar bekrompenheid en gebrek aan inlevingsvermogen zijn helaas menselijke eigenscha pen, die niet uit te bannen blijken te zijn. Toen ik gisteren over ons prachtige Noordzeestrand een Monumentenzorg van de gemeente Heiloo, mevrouw A. van Breugel, tel. 072 - 5356666, (aanwezig op maandagen en dinsdagen). lange wandeling aan het maken was, dacht ik aan de tekst van het liedje van José Feliciano, van lang geleden. Ik sloot even mijn ogen. Daarna keek ik om en ik zag hoe de zee mijn versleten voetstappen in het zand had weggewassen door het opkomend getij. Toen bedacht ik mezelf hoe rijk ik eigenlijk ben, dat ik kilometers lang kan slente ren, waar dan ook. En ik zag een jongen voor mij, die met één hand zijn rolstoel voortbewoog, terwijl hij met de andere, heel behendig een onderstel van een kinderwa gen voor zich uit duwde, waar zijn sportrolstoel op rustte. Leren we het nou nooit? Herman Burger Recentelijk is Stichting Heilloze Weg opgericht. Doel van Heilloze Weg is het behouden en/of ver beteren van de natuur, de land schappelijke en cultuurhistorische waarden, de flora en fauna, de kwaliteit van het leefmilieu alsme de de gezondheid van mensen en een goede ruimtelijke ordening in Heiloo. Een brede doelstelling die de doelen verenigt van een tiental maatschappelijke en natuurorgani saties die ijveren voor een herover weging van de plannen voor een extra afslag van de A9 bij Heiloo. Heilloze Weg zet grote vraagtekens bij het nut, noodzaak en effecten van deze afslag alsmede bij de poli tieke besluitvorming. Vraagtekens omdat de arbeidsmarkt, woning markt, behoefte aan bedrijventer reinen en mobiliteit structureel zijn veranderd in de laatste jaren. Dit is niet meegewogen in de besluitvorming. Vraagtekens omdat Europese, nationale en pro vinciale wetten en regels onder zoek, tellingen en compensatie eisen van natuur, die voor deze afslag wordt opgeofferd. Dit is ook niet meegenomen in de besluitvor ming. En vraagtekens omdat de risico's voor de gemeentefinanciën (die onder druk staan) onverant woord stijgen, nu vaststaat dat er minder woningen en bedrijfskavels worden verkocht dan begroot en de kosten van deze afslag inclusief vervolgprojecten hoger zijn dan begroot. Heilloze Weg dringt aan op een actuele maatschappelijke kosten/batenanalyse. U ook? Steun ons via Heillozeweg@gmail.com Ik ben Kim Kraakman, 23 jaar oud. Ik ben vrijgezel (en heb geen kinderen). Ik studeer Diermanagment, studierichting paard (HBO) in Leeuwarden en werk twee dagen in de week bij de Prins Hendrik Stichting. 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren in het Medisch Centrum Alkmaar, maar opge groeid in Heiloo. Tot mijn kleutertijd was ik drie dagen in de week bij mijn lieve tante Margreet in Egmond-Binnen. Van mijn 18e tot en met mijn 22e heb ik voor mijn studie in Leeuwarden gewoond, maar nu woon ik weer (tijdelijk) bij mijn ouders in Heiloo. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Eén van mijn hobby's is paardrijden en ik heb al jaren de droom om een (zorg)manege op te richten en te runnen. Of een eigen patisserie runnen lijkt mij ook zeker wel wat. Ik bak vaak lekkere dingetjes en krijg regelmatig te horen dat ik daar meer mee zou moeten doen. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? Ik had graag mijn opa, de vader van mijn vader, willen ontmoe ten. Hij is helaas al op veel te jonge leeftijd overleden. Geen idee wat ik hem zou vragen, ontmoeten zou al genoeg zijn. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? De vakanties in Frankrijk, in Normandië/Bretagne en Parijs. Ik was echt een watermens, had altijd een visnetje mee om zee diertjes te vangen en zocht dan mooie schelpen op het strand. In Parijs kom ik nog steeds één keer per jaar. Prachtige, brui sende stad waar zoveel te zien is. Daar zou ik ooit nog wel eens willen wonen. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Het Heiloöer bos vind ik wel een mooie plek. Ik kom er helaas niet meer zo veel, vroeger had ik daar zomertraining van de Alkmaarse IJsclub. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Liever slaap ik de hele nacht gewoon door, maar als ik dan toch wakker word gemaakt, doe dan maar een gezellig nachtje in de kroeg in Leeuwarden. Dat was daar heel gezellig, de kroe gen waren vol en iedereen stond lekker te dansen. Ik vind het uitgaan hier in Heiloo niet zo bruisend, maar dat kan al gauw als je zo'n gezellige studentenstad gewend bent 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Dat je dromen moet proberen waar te maken! Dat kan het leven nog leuker maken. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Ik hou erg van bakken en koken. Ik probeer graag nieuwe recepten uit en probeer het zo gezond mogelijk te maken. Elke week bak ik weer wat anders lekkers zoals taarten, koekjes en repen. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Goeie vraag! Ik zou denk de groenvoorziening aanpakken. Er worden steeds meer struiken/bosjes vervangen voor gras, maar dat is niet altijd praktisch 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: Dennis zijn vraag was: 'Wat maakt Heiloo the place to be?' Ik vind Herberg Jan wel een place to be in Heiloo. Het is altijd gezellig druk en je kunt er heerlijk zitten. Ik nomineer voor de volgende Tien vragen aan: Maureen Groefsema, omdat veel mensen haar als judoka kennen, maar niet weten dat ze nu fulltime thuiskapster is. Mijn persoonlijke vraag aan deze genomineerde is: Wat heb je bereikt in je judocarrière en waarom ben je gestopt met judoën op hoog niveau?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3