Mindfulness Heiloo Hutspot dankzij Heilooërs Aanleg ecologische zone Boekelermeer Heiloo Start Kinderjury Heiloo Monnikenwerk op cbs de Duif Cursus elektrische fiets Opkikker van Keer op Keer Oecumenische maaltijd, ontmoeting en viering Horloge gevonden Elk kind leesplezier pillülJillDIENSTEN De praktijk van dr. Gianotten is GESLOTEN van 23 tot en met 27 februari Dr. Ruurda neemt waar tel. 072-5333080 UITKIJKPOST 18 FEBRUARI 2015 HEILOO - Op woensdag 4 maart biedt Veilig Verkeer Nederland, van 10.00 uur tot 12.00 uur, een elektrische fietscursus aan in Het Trefpunt. De cursus bevat een demonstratie van de elektrische fiets, uitleg over verschillende soorten fietsen, informatie over accu's en de levensduur en reik wijdte hiervan en tot slot een verkeersles. Opgeven kan bij Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, of tel. 072-5331297. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt met ingang van 2015 twee keer per maand een opkikker van 300,- aan een vereniging of stichting. Om in aanmerking te komen voor deze opkikker kunt u een formulier invullen. Verkrijgbaar bij de kassa of via www.stichtingxopx.word- press.com. Ook kiest een team van xopx doelen uit. De tweede opkikker van de maand februari gaat naar Zelda van Boheemen uit Limmen, als bijdrage voor haar therapie. U kunt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donder dag van 10.00 uur tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 uur tot 14.00 uur, tel. 072 - 5325962. HEILOO - Donderdagavond 26 februari zullen pastor H. Helsloot en Ds. H. Ruitenbeek vertellen over de gedachten achter het vasten. En wellicht kunnen alle aanwezigen elkaar inspireren om zelf een vorm van vasten en versoberen te oefenen. Het programma, dat plaatsvindt in de Ter Coulsterkerk, begint om 18.00 uur met een tafelgesprek bij de maaltijd. Vervolgens volgt de koffie en aansluitend een korte, meditatieve viering en afsluiting om ongeveer 20.30 uur. Kosten: 5,- per persoon. HEILOO - Op 12 februari is aan de Holleweg een herenhorloge gevonden. Bent u uw horloge sinds die dag kwijtgeraakt? Bel dan tel. 072-5645882. HEILOO - Voor de ontwikke ling van een kind is lezen heel belangrijk. Dat weet iedereen wel, maar wat als kinderen lezen helemaal niet leuk of ontzettend moeilijk vinden? Loop voor dan even binnen bij het spreekuur van 'Leesproblemen Jeugd' in Bibliotheek Heiloo. Iedere dins dagavond, van 19.00 uur tot 20.00 uur laat Bibliotheek Heiloo u graag zien wat er in de biblio theek allemaal te vinden is. De medewerkers helpen u graag op weg met speciale boeken, hulp middelen, informatie of tips om het lezen voor uw kind iets mak kelijker of leuker te maken. ADVERTENTIE Tekst en foto: Carolien Breed HEILOO - De Heilooërs Louis Beemsterboer en Ton Steenaert verschenen afgelopen week meerdere keren in de regionale en landelijke media. Naar aanleiding van de inzame lingsactie in de decembermaand, door leden van kerkgenootschap pen in Heiloo en Limmen, van tweedehands kleding voor dak- en thuisloze mensen in Amsterdam, vroeg Louis zich af of er nog behoefte was aan iets anders. 'Aan warm eten', zo luidde de reactie van Ton. 'Zorg ik voor', antwoordde Louis. Tien dagen later belde hij Ton met de mede deling dat leden van de Verenigde Telers Akkerbouw (VTA) 1000 kilo aardappelen, 500 kilo peen en 500 kilo uien gratis beschikbaar stelden. Afgelopen woensdag was het voor enkele duizenden men sen 'hutspotdag' in Amsterdam: alle niet-zelfredzame mensen konden -dankzij de inspanningen van twee Helooërs- een heerlijke hutspotmaaltijd (inclusief worst en jus) komen verorberen in één van de negen inloophuizen van De Regenboog Groep. HEILOO - Half februari start de gemeente met de aanleg van de ecologische zone in het weste lijk deel van de Boekelermeer Heiloo. Deze aanleg wordt uitgevoerd vooruitlopend op de bouwrijp werk zaamheden voor onder andere de vestiging van Kaptein. De aanleg van de westelijk ecologische zone sluit aan bij de groene infrastruc tuur die reeds bestaat in de gehele Boekelermeer. Deze zorgt voor een goede balans tussen bebouwing en de natuur. In de zone treft de gemeente onder andere voorzie ningen voor de rietorchis en zij legt poelen aan voor de rugstreeppad. Ook wordt er een speciale wand van zand aangelegd voor de oever zwaluw. Deze wand gebruiken de zwaluwen om hun nest in te bou wen. Ieder jaar vindt inventarisa tie van de aanwezige beschermde planten- en diersoorten in de gehele Boekelermeer plaats. In de ecolo gische zones groeien veel grassen en kruiden, waaronder honderden rietorchissen. Rugstreeppadden planten zich voort in de poelen en in de sloten leven veel vissen, zoals bittervoorn en kleine modderkrui per. Er leven ook allerlei vlinders en insecten. Het terrein is buiten het broedsei- zoen toegankelijk voor wandelaars. Het gebied is voor voetgangers bereikbaar vanaf de Ringsloot en de Kanaalweg. Vanaf het dijkje langs de Ringsloot is de ecologische zone goed te overzien. Twee overstap- plekken maken het mogelijk om door het gebied te struinen. Deining, praktijk voor mindfulness, coaching en counseling, Ingrid Stroobach, Boomweijdt 8, 1851 EL Heiloo, tel. 06-44061260, www.counselingpraktijkdeining.nl HEILOO - Deining biedt een training aan van acht weken, waarin je vaardigheden leert, die je bewuster en meer open-minded in het leven doet staan. ,,Een mindfulnesstraining kun je zien als een cadeau aan jezelf! Als je de basisvaardigheden bijhoudt, kun je er je leven lang profijt van hebben." Dat zegt Ingrid Stroobach van Deining, praktijk voor mind fulness, coaching counseling. Zij verzorgt onder andere mindfulness- trainingen in hospice Alkmaar, waar zij als verpleegkundige werkt. Ingrid heeftde opleiding aan het Centrum voor Mindfulness in Amsterdam afge rond en mag zich gecertificeerd mindfulnesstrainer noemen. Ze is aan gesloten bij de beroepsvereniging VMBN (Vereniging voor Mindfulness Based trainers Nederland). Naast mindfulnesstrainingen biedt Ingrid individuele (wandel)coaching en counseling aan. Het gaat hierbij om het verkrijgen van inzichten in eigen denken, voelen en handelen. De essentie van Deining is bewustwor ding. Bewustzijn is de sleutel tot inspiratie, kracht en levenslust. Zo ont staat ruimte voor verandering en kan in beweging komen wat al langere tijd lijkt vast te zitten. Op vrijdag 27 maart start onder de naam Mindfulness Heiloo een groepstraining (maximaal twaalf deelnemers), bestaande uit acht bijeen komsten van elk tweeënhalf uur. De training wordt gegeven in yogacen- trum Anjali aan de Nijverheidsweg in Heiloo. Mindfulness betekent letterlijk opmerkzaamheid en is een manier om in het hier en nu te zijn, met mildheid en acceptatie. ,,Het trainen van de zogenaamde 'aandachtsspier' helpt om bewust te worden van gevoelens en gedachten die je op dit moment ervaart. Als een soort hersengymnas tiek. Mindfulness is bewezen effectief bij stress- en pijnklachten. Ingrid legt uit dat mindfulness een meerwaarde heeft voor iedereen die met meer aandacht en bewustzijn in het hier en nu wil staan. Niet alleen voor mensen met fysieke en/of mentale stressklachten. ,,In deze tijd wordt de aandacht van mensen voortdurend afgeleid door prikkels van buitenaf. We reageren daarbij vaak vanuit een vast patroon, zonder dat we daar bewust van zijn. Mindfulness leert gewoonten van onszelf onder ogen te zien en bewust te worden van onze fysieke gewaarwording, emoties en gedachten, die we op dit moment ervaren. Er ontstaat ruimte tussen de waarneming en de reactie daarop, die dan ook beter aansluit op de situ atie waarin we ons bevinden." Het woord training' zegt genoeg; oefening baart kunst. Aan de hand van een werkboek en CD's ga je thuis aan de slag om mindfulness te beoefe nen. ,,Mindfulness is als een ontdekkingstocht. Aan het einde van de trai ning heb je je eigen parachute gemaakt, die je altijd bij je hebt om je op te vangen tijdens moeilijke periodes in je leven." HEILOO - Op woensdag 4 maart gaat in Bibliotheek Heiloo de Kinderjury weer van start; het jaarlijkse leesspektakel voor de jeugd. Er kunnen circa 200 kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar aan deelnemen. De Kinderjury kiest de mooiste, leukste of beste boeken uit het voorbije jaar. De in 2014 uit gekomen boeken worden speciaal gereserveerd voor de leden van de Kinderjury en kunnen tijdens de juryperiode (4 maart tot en met 13 mei) alleen door hen worden geleend. Zij krijgen dan wel een spe ciale opdracht mee: zoveel mogelijk kinderjuryboeken lezen, en aan het einde stemmen op het beste boek. Wil je meedoen, en de mooiste nieu we boeken lezen? Dan kun je je nu al opgeven voor de Kinderjury 2015 in Bibliotheek Heiloo, of via info@ bibliotheekheiloo.nl. Vanaf 4 maart kun je dan je 'Handboek voor de Kinderjury' ophalen. Met deelname aan de Kinderjury help je ook je school, want de school die verhou dingsgewijs de meeste kinderjuryle den aanlevert, krijgt de Boeken Top 3 van de Kinderjury Heiloo cadeau. Leerlingen van basisschool De Duif krijgen schrijfles in de Abdij van Egmond. Aangeleverde foto HEILOO - Een week nadat de leerlingen van groep 3 van cbs de Duif hun letterdiploma had den gehaald, kregen zij een bij zondere schrijfles. De kinderen bezochten op 12 februari de Abdij van Egmond om daar meer te leren over het schrift van vroeger. Bij aankomst kre gen alle kinderen een wit habijt aan en bekeken ze een film over het schrift van monniken door de eeuwen heen. In een antiek boek zagen ze voorbeelden van oude handschriften om inspiratie op te doen. Vervolgens gingen ze zelf aan de slag met het monnikenwerk. Op perkamentpapier werd eerst de letter omgetrokken en vervolgens met een ganzenveer en inkt ingete kend. Net als de monniken vroeger deden, werd de letter daarna mooi versierd. Alle letters werden vervol gens mooi ingebonden in een letter- boekwerk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7