'Waarom Ijsberen geen Pinguïns eten' in De Beun Klusdag bij Karwei Heiloo Fleur Hopman wint jaar lang gratis appels/peren bij AH Het Hoekstuk Cursus Bijenhouden Chinezen met de Gezelschapsbank INGEZONDEN MEDEDELING Appeltje Eitje wandelingen De wondere tablet wereld Hulp bij belastingaangifte Workshop Elektrische fiets Jazz oude stijl Fithockey Watergymnastiek Koffieklets in Heiloo Groot Heiloo Dictee 2015 Contactgroep Partnerverlies Acht dagen Millingen UITKIJKPOST 18 FEBRUARI 2015 HEILOO - Mondiavisueel staat voor professionele multimediashows met beeld en video. Pure beleving vanuit een luxe fauteuil. De eerste voorstel lingen die Mondiavisueel in Heiloo hield, vonden plaats op 4 december en 8 januari in theater De Beun. Bijna 400 bezoekers waren zeer enthousiast over deze nieuwe vorm van een 'avondje uit'. Op dinsdag 10 maart houdt Mondiavisueel een derde multimediapresentatie in theater De Beun met de bekende natuurfotograaf Jan Vermeer onder de titel 'Waarom IJsberen geen Pinguïns eten'. Jan fotografeert onder andere voor National Geographic, Panda en Holland Herald. Hij neemt zijn publiek mee naar de poolgebie den en vertelt over zijn spannende belevenissen over de ontmoetingen met ijsberen, pinguïns, muskusossen, sneeuwuilen, papegaaiduikers en... sle dehonden. Adembenemende natuurfotografie die niemand koud laat. Ook nu weer is het een mix van foto's, video, muziek en live-commentaar. Voor meer informatie zie http://mondiavisueel.com. U kunt daar eveneens uw toegangskaarten kopen. Een gratis af te halen programma-magazine met uitgebreide informatie over het Mondiavisueel programma 2014-2015 ligt bij Theater De Beun en bij de Bibliotheek in Heiloo. Ook nu kunnen de lezers van de Uitkijkpost weer profiteren van een lezerskortingsactie (zie de bij de krant gevoegde folder). HEILOO - Kom een handig kweekkastje maken! Op zaterdag 28 februari kun je bij Karwei Heiloo een kweekkastje komen maken tijdens de Idee van Karwei Klusdag. Naast de Klusdag geldt er voor alle klanten 25% korting op alle schuttingen, tuinhout en verf. Bij Karwei Heiloo zijn zaterdag 28 febru ari tijdens de Klusdag vier momenten waarop klanten een kweekkastje kun nen maken: om 10.00 uur, 12.00 uur, 14.00 uur en om 16.00 uur. Tegen beta ling van €5,- krijgen deelnemers een kluspakket en het juiste gereedschap. Bovendien ontvang je een Karwei KadoKaart van €5,-, gratis zaadjes voor in het kweekkastje en een Tuin poster van Liekeland. Inschrijven voor deze Klusdag kan op ideevankarwei.nl/klusdag. Let op: vol is vol! Karwei snapt dat niet iedereen een grote tuin heeft om groentes of kruiden te kweken. Daar heeft Karwei wat op verzonnen. Een Klusdag waarbij een kweekkastje gemaakt kan worden die je makkelijk kwijt kunt op een balkon of in de tuin; een moestuin in een kastje. Naast het kweekkastje geldt er ook een korting van 25% korting op alle schuttingen, tuinhout en verf om de tuin nog ver der aan te kleden. Bovendien worden deze producten gratis thuisbezorgd. Karwei is open van maandag tot en met vrijdag van 09.00 uur tot 21.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 18.00 uur. Iedere eerste zondag van de maand is Karwei Heiloo geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Karwei Heiloo is gevestigd aan de De Hoefsmid 2 te Heiloo. HEILOO - Tijdens de eerste week van het nieuwe jaar, was er in de Albert Heijn in Het Hoekstuk een appels en peren kraskaartenactie gaande; de kraskaarten waren ingesloten bij de verpakking van de zoete, kleine appeltjes. Met drie dezelfde plaatjes op een kraskaartje maakten alle deelne mers kans op een jaar lang gratis appels en peren. Fleur Hopman uit Heiloo was de gelukkige winnares van deze gezonde prijs; zij had drie dezelfde plaatjes op haar kraskaart- je. Op vrijdagmiddag 30 januari nam zij haar prijs blij in ontvangst. Zij kreeg uit handen van supermarkt manager Niels Kaandorp van Albert Heijn Het Hoekstuk een cheque uit gereikt, die haar recht geeft op een jaar lang gratis appels/peren. In de zakken met kleine zoete appeltjes zit de Royal Gala appel; dit is een kleine, ronde appel; een (kleur)mutant van de Gala-appel. Hij heeft een oranjerood gestreepte blos met een gele ondergrond. De Royal Gala is waarschijnlijk de meest zoete variant van het appel ras Gala. Omdat de appel vrij klein is, is hij gemakkelijk te consume- HEILOO - In navolging van de wandelingen langs het wandelrou tenetwerk in Heiloo vorig jaar, gaat Buitenfit ook weer in 2015 op pad. Dit keer op de laatste zaterdag van de maand. Heiloo beschikt over een schitterend wandelroutenet werk, waardoor het vrij eenvoudig is om er lekker op uit te trekken. Buiten doe je nieuwe energie op, onder invloed van zonlicht maken we vitamine D aan, wat weer nodig is voor onze weerstand en de opbouw van botweefsel. Het is ook goed voor ons humeur! Omdat het niet altijd makkelijk is om alleen erop uit te trekken, nodigt Buitenfit u uit om mee te wandelen langs de groene (circa 10 kilome ter), gele (circa 11 kilometer) en paarse (circa 12 kilometer) route, op respectievelijk zaterdag 28 februari, 28 maart en 25 april. Meer informatie: www.buitenfit.com/ aanbieding/appeltje-eitje, deelname is geheel kosteloos maar wel graag opgeven via www.buitenfit.com/ contact ren en daardoor zeer geschikt voor kinderen. De Royal Gala komt oorspronkelijk uit Nieuw-Zeeland, maar is het hele jaar door verkrijg baar bij Albert Heijn. Van augustus tot en met maart uit zijn ze afkom stig uit Frankrijk en van april tot en HEILOO/REGIO - Op 2 maart start dit jaar de cursus bijen- houden op de Klompenhoeve in Egmond aan de Hoef. De cursus is bedoeld voor beginnende imkers maar ook voor hen die zich willen verdiepen in het boeiende leven van de honing bij. Na de theorielessen volgen de cursisten de ontwikkeling van het bijenvolk in de praktijk In de loop van het seizoen kan de eerste honing worden geslingerd. De Imkervereniging Noord Hollands Midden die de cursus organiseert, beschikt over een aantal bijenstanden waar de imker die niet over een tuin beschikt de bijen kan verzorgen. De cursusleider is gediplo meerd bijenteeltleraar Piet Kuijs. Bij hem kan men zich opgeven voor deelname aan de cursus. Piet zal ook graag vragen over de cursus beantwoorden. Voor meer informatie: tel. 072-5051567 of anitasenpietk@planet.nl met juli uit Chili. Het is een veelzij dige appelsoort; heerlijk als fris en smakelijk tussendoortje, maar de appel inspireert ook als ingrediënt in veel warme en koude gerechten. De Royal Gala, het lekkerste als handappel. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Mark Veldman verzorgt woens dag 25 februari om 10.00 uur een presentatie over tablets. Erg inge wikkeld is het niet, maar vooral ouderen voelen zich soms onzeker. Welk tablet is voor mij geschikt, en wat kan ik er allemaal mee? Entree 2,50. Ook dit jaar staan de deskundige belastingvrijwilligers weer paraat om u te helpen bij uw belasting aangifte. Tegelijk wordt dan ook gekeken naar de zorg- en huur- toeslag, de service is speciaal bedoeld voor midden- en lagere inkomens. Als lid van WonenPlus betaalt u voor de belastinghulp slechts 10,-. Voor het lidmaat schap WonenPlus en informatie over de belastinghulp belt u tel. 072-5331297. Op woensdag 4 maart om 14.00 uur in het Trefpunt. Een work shop met VVN, de fietsersbond en George Vlaar, die bestaat uit de volgende onderdelen: verkeersles, nieuwe verkeersregels, uitleg en bediening van de elektrische fiets. U hoort iets over de verschillende soorten en modellen elektrische fietsen en hoe hard ze gaan. De kosten bedragen 3,50 per per soon. Meldt u tevoren even dat u van plan bent te komen? Concert op zondag 12 april om 15.00 uur door de Farmhouse Jazzband in het Stayokay Hostel te Egmond. Vroegboekers beta len 9,-, na 1 maart 10,50. Voor reservering tel. 072 5331297. Dinsdag 3 maart om 17.30 uur bij Kang Wah in het Hoekstuk. Een soepje gevolgd door negen gerech ten met bami, nasi of witte rijst. Koffie/thee na. Prijs 15,- exclu sief drankjes. Opgeven bij receptie Trefpunt. Fithockey is een veilige sport voor ouderen vanaf 60 jaar om in team verband in beweging te blijven. Fithockey wordt in de buitenlucht gespeeld op een kunstgrasveld met een zachte bal en een knots. U bent dinsdag 3 maart welkom op het veld van de Terriërs voor een gratis proefles. In de groep die op dinsdag van 14.30 tot 15.00 uur naar zwembad Loos gaat voor watergymnastiek zijn weer een paar nieuwe leden welkom. De volgende koffieklets is vrijdag 20 februari vanaf 15.00 uur bij restaurant Plaza Cinco aan het Stationsplein. Voor wie het ook gezellig vindt om met een aantal mensen een kopje koffie/thee en glaasje wijn te drinken. Donderdag 12 maart om 14.00 uur is weer het Groot Heiloo Dictee. PCC-leerlingen strijden tegen een groep volwassenen. Vanaf 13.30 uur bent u van harte welkom in het Brunogebouw, Pastoor van Muijenweg. Laat ons even weten dat u van plan bent om mee te doen. Dinsdag 3 maaart om 13.30 uur is er in het Trefpunt weer een bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies. Deze keer praten we over het onder werp ''Troost'. Wat is troost; waar put je troost uit. Entree is €5,- inclusief consumptie. Meer infor matie bij Welzijnscoach Karlijn Sengers, tel. 072- 5331297. Samen uit Samen thuis gaat van 4 tot 11 juli naar Millingen aan de Rijn. Er zijn nog enkele tweeper soonskamers beschikbaar. Prijs 579,- per persoon. Fleur Hopman heeft een jaar lang gratis appels/peren gewonnen. Aangeleverde foto Piet Kuijs is gediplomeerd bij enteeltleraar. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9