contact Win de mooiste regenwatertuin 11 HEILOO Inspiratiebijeenkomsten op 3 en 4 maart GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Actie De prijs Openingstijden maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. Mededelingen Bezwaar maken Heeft u vragen? Bel meteen!! Volg ons op UITKIJKPOST 25 FEBRUARI 2015 Ontwerp uw eigen regenwatertuin, maak kans op een bij drage van maximaal 1.000 voor de aanleg en draag bij aan een goede afvoer van regenwater in Heiloo. Op 3 en 4 maart kunt u ideeën opdoen voor uw ontwerp. Het regent steeds vaker en harder in Nederland. Bij elke regenbui stroomt er schoon water van de daken in het riool en bij stevige buien kan het riool al dat water niet aan. De straat staat dan blank en de rioolzuivering wordt belast met grote hoeveelheden schoon regenwater. Het is daarom een goed idee de regenpijp bij huizen los te koppelen en het water in de tuin te gebruiken en langzaam in de bodem te laten zakken. Het (stromende) water ziet er mooi uit in de tuin en het water stimuleert het planten- en dierenleven. Zo wordt de kans op wateroverlast kleiner en daar heeft iedereen voordeel van. De gemeente Heiloo wil haar inwoners uitdagen aan dit regenwaterprobleem iets te doen. Daarom is de gemeente de actie 'win de mooiste regenwatertuin' gestart samen met de gemeente Castricum en Landschap Noord-Holland. Iedereen kan een plan maken voor de eigen tuin en meedingen naar een bijdrage van maximaal 1.000 aan de realisatiekosten. Per gemeente worden vijf ontwerpen uitgekozen op basis van uitvoerbaarheid, originaliteit, waterbergend vermogen en zichtbaarheid vanaf de openbare weg. De bijdrage per tuin is maximaal 50% van de kosten (maximaal 1.000). Voor de prijswinnaars is er een workshop in de Abdij van Egmond. U krijgt dan advies over aanleg en onderhoud van uw tuin en watersystemen. Experts begeleiden u bij het maken van een definitief ontwerp. Na de workshop en na de uitvoering van het ontwerp, hebt u één van de mooiste regen- watertuinen van de regio. Inspiratiebijeenkomsten regenwatertuin Landschap Noord-Holland organiseert inspiratiebijeenkom sten over regenwatertuinen waar iedereen welkom is, één in Castricum en één in Heiloo. U krijgt er informatie over het afkoppelen van de regenpijp, over de voor- en nadelen van een regenwatertuin, en de materialen. Op dinsdag 3 maart tussen 16.00 en 18.00 uur in de Tuin van Kapitein Rommel in Castricum en op woensdag 4 maart tussen 16.00 en 18.00 uur in het kantoor van Landschap Noord-Holland aan de Rechte Hondsbosschelaan 24A in Heiloo. Daarna kan ieder een een schetsontwerp indienen. Meer informatie en inschrijven Ga voor meer inspiratie en inschrijving naar www.demooiste- regenwatertuin.nl Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Nicky Schuurman, Anne Copier of Arthur Schaafsma van Landschap Noord-Holland, telefoonnummer 088 006 44 00. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden di t/m vrij 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 13.00 uur Praat mee op 17 maart over de kernactiviteiten welzijn, sport, kunst en cultuur. De gemeenteraad heeft in november 2014 besloten een kerntakendiscussie te voeren. De raad wil op basis van de uitkomst van deze discussie komen tot een overzicht van kernactiviteiten op het gebied van welzijn, sport, kunst en cultuur. Dit zijn zowel activiteiten gericht op ontmoeting en ondersteu ning van inwoners, als allerlei vormen van sportbeoefening en activiteiten als muziek, dans, toneel, kunstbeoefening in al zijn facetten en cultuur. We praten dus over activiteiten op een zeer breed terrein. De eerste bijeenkomst De eerste bijeenkomst over de kern activiteiten in Heiloo vond plaats op 17 februari. Alle gesubsidieerde instel lingen waren voor deze avond uitgeno digd om mee te denken en te praten over de kernactiviteiten in Heiloo. Na de presentatie van futuroloog Peter van de Wel over de toekomst werd geanimeerd gediscussieerd. Op 17 maart is de tweede bijeenkomst. Wat gaan we 17 maart doen Op deze tweede avond willen we voor al aan u als inwoners vragen welke activiteiten in Heiloo op het gebied van welzijn, sport, kunst en cultuur door u worden gewaardeerd en welke activi teiten u juist mist. De gemeenteraad wil graag weten wat u belangrijk vindt. Kom daarom 17 maart en praat mee over de kernactiviteiten in Heiloo. Ook presenteren wij op deze tweede avond de opbrengst van de eerste avond. Meepraten? Wilt u meepraten over de kernactivi teiten in Heiloo op gebied van welzijn, sport, kunst en cultuur? Meldt u zich dan vóór 5 maart aan op voor de bij eenkomst van dinsdagavond 17 maart van 19.00 tot 21.30 uur. Aanmelden kan per mail naar kernactiviteiten@hei- loo.nl De locatie van deze avond mai len wij u nadat u zich heeft aangemeld. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Y. Kersten van de afdeling Welzijn, telefoonnummer 072 535 67 08. Paddentrek In maart en april vindt de jaarlijkse paddentrek plaats. Om de padden de kans te geven om de weg over te steken, sluiten we deze twee maanden de Kuillaan van 19.00 uur tot 7.00 uur af. Bij vochtig weer en wanneer het meer dan 7 graden Celsius is, mag de Kuillaan ook vanaf half februari en in de eerste helft van mei worden afge sloten. Tuincentrum Meijer is overdag gewoon via de Westerweg te bereiken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met mevrouw E. Meurs, coördinator van de Paddenwerkgroep Heiloo, telefoon nummer 06 201 982 33. Als een besluit rechtstreeks gevolgen voor u heeft, kunt u hiertegen bezwaar maken. Dit doet u in een brief bin nen zes weken nadat het besluit is verzonden. In dit bezwaarschrift zet u in elk geval uw naam, adres en hand tekening, de datum, een omschrijving van het besluit en de reden waarom u het niet met het besluit eens bent. Het bezwaarschrift stuurt u naar degene die het besluit heeft genomen: bur gemeester of burgemeester en wet houders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Dit staat vermeld in de tekst over het besluit. Vragen om schorsing Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Het besluit blijft van kracht. Bij een spoedeisend belang kunt u een voorlopige voorziening (schorsing) aanvragen bij de voor- zieningenrechter van de rechtbank Noord-Holland, sector Bestuursrecht, Postbus 1621, 2003 BR Haarlem. Hiervoor betaalt u griffierecht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 11