SANII-DUMP Rachelle van de Griek pakt Nederlands titel op de marathon Oppositie II in grootse vorm Winst Damclub Heiloo Kampioenschappen bowlingvereniging Heiloo Open tafeltennis toernooi Limmen-Heiloo sport 15 De gemiddelde scratch-scores over twaalf games van de eerste drie waren Martin Spoelstra, (Beverwijk 227,67) en verenigingskampioen 2015. Martin werd met één pin verschilgevolgd door Rik Nap (Egmond Binnen) met 227,58 en Barry Pluijmers (Heerhugowaard) 226,58. Laura de Witte superieur tijdens NK senioren 25 FEBRUARI 2015 I Rachelle werd afgelopen weekend Nederlands kampioen op de marathon, Aangeleverde foto SCHAATSEN HEILOO - Rachelle van de Griek is in topvorm: op zaterdag 21 februari is ze in Breda Nederlands kampioene marathon geworden bij de meisjes junioren C. Twee weken geleden werd ze in Deventer ook al Nederlands kam pioene op de Mass Start. De mara thon bij de meisjes junioren C is een race over tien rondes. Aan de start stonden de beste vijftig rijdsters uit heel Nederland. Rachelle had haar startplaats te danken aan de titel op de Mass start die ze op 8 februari in Deventer behaalde. Dit maakte ook dat ze als één van de favorieten aan de start stond. De race werd gekenmerkt door diverse valpartijen en agressief koersen. Toch wist Rachelle haar positie voor in het peloton te behou den. Bij het uitkomen van de laatste bocht had ze nog één tegenstand ster voor zich, die ze net voor eind streep wist te passeren. De mach tige eindsprint in Breda zorgde ervoor dat ze opnieuw de hoogste trede van het podium kon beklim men en er voor de tweede keer in twee weken het Wilhelmus voor Rachelle gespeeld werd. SCHAKEN HEILOO - Het tweede zestal van de schaakvereniging Oppositie was wat moeizaam uit de start blokken gekomen in de Noord Hollandse competitie. Maar met de overwinning op Heerhugowaard vorige dinsdag werd prolongatie in de derde klas se nagenoeg zeker gesteld. Vorige maand hadden vier teamleden in Wijk aan Zee meegedaan in de tienkampen van het Tata schaak toernooi. De daar behaalde mooie resultaten gaven een aangescherpte motivatie en plezier in het spel een boost De schaakvrienden uit Heer- hugowaard kwamen mede daar door niet verder dan twee remises, tegen Herman Limmen en Eric Huffnagel. En op de vier andere borden staakten zij de strijd in de partijen tegen Jan Jonkheer, Tjerk Voskuil, Richard Sauer en Matthijs Mühren. Aan bord twee was Tjerk gauw klaar, met twintig zetten was het bekeken. Ook Matthijs behaalde een vlotte overwinning. Jan had een dreiging over het hoofd gezien en bood remise aan toen hij de stelling had weten te repareren. Maar zijn tegenstander wilde het onderste uit de kan en kreeg na een interes sant pionneneindspel het deksel op de neus. Het kostte Richard heel wat tijd om zijn sterke tegenstan der eronder te krijgen. Diens val strik deugde niet helemaal en even na elven brak zijn stelling. Richard snoepte links en rechts nog wat verdwaalde pionnen, en mocht vlot de felicitatie van zijn tegenstan der in ontvangst nemen. Uitslag 5-1 voor Oppositie. Tegelijkertijd werden er zeven partijen gespeeld voor de interne competitie; het was deze avond erop of eronder. Kees Jongkind verstevigde zijn tweede positie op de ranglijst door te win nen van Luca Gandossi. André van der Ark nam revanche op Peter Folkertsma voor zijn verlies eerder dit seizoen en Fred Smith had een halsbrekende stelling tegen Cor van Etten. De wankele positie van Fred's koning midden op het bord gaf uiteindelijk de doorslag. DAMMEN HEILOO - Na twee opeenvolgen de nederlagen in de competitie van de Kennemerdamkring boek ten de dammers uit Heiloo weer eens een overwinning. In de thuiswedstrijd tegen de Broeikas uit Akersloot was het lang spannend, maar uiteindelijk ble ven de punten in Helioo. (13-10) De meest opvallende partij was die tussen Andre Valkering en Wil Broersen. Andre stond gewonnen, maar door een misrekening waren de winstkansen opeens voor zijn tegen stander. Remise leek het hoogst haalbare, maar door een enorme blunder won Andre alsnog. In de laatste partij, die drie en een half uur duurde, besloot Simon Droog remise aan te bieden aan zijn tegenstander die in hevige tijdnood verkeerde. De overwinning was toen een feit. Op vrijdag 6 maart volgt de slotronde van de Kennemerdamkring. De dam mers uit Heiloo kunnen bij een over winning nog als tweede eindigen. BOWLEN HEILOO Week zeven stond voor de bowlingvereniging in Heiloo in het teken van de jaarlijkse strijd om de verenigings- en klassekampioenschappen. Er vielen ongekend veel hoge 200 games bij de tien finalisten in de hoogste klasse heren. In twaalf games, inclusief de zes games voor ronden, scoorden zij van de 120 games totaal 85 hoge 200 games, waarvan de meesten boven de 225. Bij de dames in de hoogste klasse werd al snel duidelijk, dat Patricia Buis-Groot (Schagen) verenigings kampioene 2015 zou worden. Met zeven tweehonderd-games van de totaal twaalf games en een gemid delde van 200,33, plaatste zij Anita de Boer (Heerhugowaard) en Jessica Bais-van Beelen (Haarlem) naar een tweede en derde plaats. Klassekampioene in de B klas se dames werd Lisanne Meijer uit Heerhugowaard, gevolgd door Sheila Perne-Pluijmers (Heerhugowaard) en derde Joke Kouwenberg-Untied uit Alkmaar. Bij het klassekampioenschap de heren B was Peter de Boer uit Alkmaar oppermachtig. Zijn zes finalegames (201, 194, 236, 200, 254 en 180) konden niet meer worden ingehaald door Marcel de Graauw uit Beverwijk, die met 31 pins voor sprong als eerste de finale was ingegaan. De derde plaats was hier voor Marcel Ilbrink uit Heemskerk. Klasse-kampioene heren CD werd dit jaar naar Piet Borgman uit Alkmaar met een gemiddelde van 169 met als tweede geplaatst Henk Visser (gemiddeld 160,75) en derde Paul de Nijs uit Beverwijk, (gemid deld 160,42) HEILOO - Trias atlete Laura de Witte heeft afgelopen weekend in een goedgevuld Omnisport te Apeldoorn uitstekend gepres teerd. De jongste De Witte won een zilveren medaille op de 400 meter. Na een makkelijk gewonnen serie op zaterdag liep de Trias atlete op de zondag een van de snelste tijden ooit gelopen in Nederland: 54.14 seconden. Aangeleverde foto Zittend op podium: De verenigingskampioenen Martin Spoelstra en Patricia Buis-Groot. Vooraan: klassekampioene dames B Lisanne Meijer. Staand achter: klassekampioenen heren B Peter de Boer en heren CD Piet Borgman. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 14