Tien i r ft vragen aan Heilooër Cees Lammers schrijft kindervoorstelling Expeditie Willibrordus in wording 1 l» Maureen Groefsema 3 KORTOM Lezing hoogbegaafdheid Collecte van Amnesty International Klaverjassen in Trefpunt Welfare Rode Kruis afdeling Heiloo UITKIJKPOST 25 FEBRUARI 2015 HEILOO - Suzanne Buis, auteur van onder andere 'Mijn hoogbe gaafde kind en ik', krijgt bij haar lezingen over hoogbegaafdheid vaak persoonlijke vragen van ouders, waar doorgaans helaas weinig tijd voor is. Daarom houdt ze in maart wat kleinere bijeenkomsten in Heiloo. 'Mijn kind is hoogbegaafd - wat nu?' en 'Omgaan met hoogbegaafdheid en heftige emoties'. Deze twee thema's worden behandeld in workshops, in een klein groepje, met ruimte voor jouw specifieke vragen. Tijden: woensdagoch tend 4, 11 en 18 maart over 'Mijn kind is hoogbegaafd - wat nu?' Donderdagochtend 5, 12 en 19 maart over 'Omgaan met hoog begaafdheid en heftige emoties'. Prijs: 99 euro voor drie ochten den. Voor informatie: suzanne@ suzannebuis.nl HEILOO - Mensenrechtenorga nisatie Amnesty International houdt in 2015 voor de dertiende keer een landelijke collecte. In de gemeente Heiloo gaan 45 collec tanten van 1 tot en met 7 maart de straat op. Vorig jaar werd tijdens de collecte in de gemeente Heiloo 3.473,64 euro opgehaald. In heel Nederland werd 1,62 miljoen opgehaald voor Amnesty. HEILOO - Iedere donderdagmid dag is er klaverjassen in het Trefpunt in Heiloo. Bent u lid van de bond dan bent u van harte wel kom. Aanvang 13.30 uur, entree 3,- inclusief koffie/thee. Er wordt gekaart om leuke prijzen en vooral voor de gezelligheid. Informatie, tel. 072-5334419. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. wQE Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- SfiPrijiiifiH. Mniir.ilut vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 I 13.00 - 14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. HEILOO - Wolkenkoning Cumulus heeft zijn wolkenvolk naar Heiloo gestuurd om met de kinderen op reis te gaan. Op vertoon van hun toegangs kaart, die dit keer fungeert als heus luchtpaspoort, beleven de kinderen samen met de ondeugende Wolkje Wolk en haar wolkenvriendjes aller lei avonturen. Het wordt een muzikale reis door Europa, langs luchtdouanebeamb- ten, over gevaarlijke fabrieken, via Italië naar Spanje. De wolkenvriend jes trotseren storm en regen en bedenken allerlei oplossingen voor de problemen waar zij tijdens hun reis mee in aanraking komen. Het schrijven van een goed kinderstuk is nog een hele uitdaging. Zelden is zo'n uitdaging met zoveel enthou siasme aangegaan als door Cees Lammers. Lammers is al vele jaren creatief decorbouwer bij Falkland Toneel en heeft ook zelf diverse rol len gespeeld. Er was voor hem nog één grote uitdaging: een origineel stuk schrijven voor kinderen. Na jaren van voorbereiding is het ein delijk zover en kan iedereen gaan genieten van het muzikale sprookje 'De avonturen van Wolkje Wolk'. Op vertoon van je luchtpaspoort krijg je in het weekend van de voorstelling bij ijssalon Di Fiorentina in Heiloo het tweede bolletje gratis. Kom naar De Beun als jij wilt weten of de wolkenvriendjes ook van ijsjes houden! De voorstellingen zijn op zaterdag 7 maart (15.00 uur) en zon dag 8 maart (13.00 en 16.00 uur) in theater De Beun in Heiloo. Entree: 5 euro. Toegang voor alle leeftijden. Kaartverkoop: vanaf veertien dagen van tevoren bij boekhandel de Schrijverij (Stationscentrum en Het Hoekstuk) en boekhandel Bruna ('t Loo) in Heiloo. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aan vang van de voorstelling te verkrij gen aan de kassa van Theater De Beun. Reserveringen en informatie: www.falklandtoneel.nl of bij Irene Schols (tel. 072 - 533 2163). Vier ook je partijtje bij Falkland. Kijk voor meer informatie op de website. HEILOO - De Welfare van het Rode Kruis afdeling Heiloo aan het Slimpad 16 in Heiloo is iedere woensdag van 10.00 tot 12.00 uur en iedere laatste woensdag van de maand, van 10.00 tot 15.00 uur geopend. Er is dan gelegenheid mooie zelfgemaakte spulletjes te kopen. De opbrengst is voor de afdeling Heiloo die daar weer mate rialen voor kan kopen. Volg de Uitkijkpost ook op :n_i HEILOO- De Music Meeting 2015 krijgt steeds meer gestalte. Componist Thijs Dapper heeft op de website www.musicmeetingheiloo.nl de eerste partituren gepubliceerd voor de deelnemende muzikan ten. Op zondag 19 april vormen die de muzikale basis voor de uitvoe ring van Expeditie Willibrordus in de Cultuurkoepel. Onlangs hield de organiserende werkgroep een informatieavond. Tijdens die bij eenkomst bleek dat zich inmiddels al voldoende muzikanten hebben opgegeven voor het gelegenheids orkest en -koor dat wordt gevormd. Maar individuele zangers en instru mentalisten kunnen zich nog aan sluiten bij de jaarlijkse muzikale ontmoeting. Zij kunnen met de com posities van Thijs Dapper gaan oefe nen. Ook wordt het Willibrorduslied ten gehore gebracht. Het is een oud kersteningslied (Willibrordus kwam in Noord-Holland om de bevolking te bekeren tot het Christendom) waar tekst en muziek van zijn opge spoord. Leonie Hennekens gaat het begeleiden op het orgel. Het verhaal van Expeditie Willibrordus is geschreven door Teunis van der Zwart, de artistiek leider van de Music Meeting. De tekst wordt voorgedragen door de acteur Bert Simhoffer en afgewis seld met gemakkelijk speelbare muziek en vaak bekende liedjes. Aanstaande zaterdag starten de voorbereidingen voor het muzikale evenement met de theatraal uitge beelde aanlanding van Willibrordus in Egmond aan Zee. Een tafereel waarin de missionaris en zijn vol gelingen uit Ierland in een boot aan land komen, maar niet al te vriendelijk worden ontvangen door de lokale bevolking. Acteurs en gekostumeerde spelleiders van de Hunebedspelen spelen dit tafe reel omstreeks 10.00 uur vlakbij de hoofd strandafgang. Expeditie Willibrordus wordt op 19 april in de Cultuurkoepel twee keer uitgevoerd, om 14.00 en 16.00 uur. De toegang is gratis. Omdat mogelijk te maken, zoekt de Music Meeting nog contact met mensen en bedrijven die het muzikale eve nement willen sponsoren. Men kan zich aanmelden via musicheiloo@ gmail.com O Elke week verschijnt de rubriek 'De tien vragen aan' in de Uitkijk post. Elk mens heeft onvermoede kanten, stukjes van zichzelf die niet altijd zichtbaar zijn. Op deze manier proberen wij net iets meer te weten te komen van een bekende of onbekende dorpsge noot. Na het beantwoorden van de tien vragen, krijgt hij/zij de vrij heid om de vragen door te geven aan een volgend 'slachtoffer'! Ik ben Maureen Groefsema, 23 jaar oud en werk fulltime als ambulant kapper voor Maureen Groefsema, uw kapper aan huis. 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren en getogen in Heiloo. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Dat is een lastige. Mijn grootste hobby was eigenlijk altijd mijn sport: judo. Maar door blessures moest ik helaas in maart 2013 stoppen. Mijn andere passie had ik tijdens mijn blessures al gevonden en dat was het kappersvak. Een hele andere richting, maar het knippen, kleuren en het stylen van kapsels daar haal ik nu zeker mijn voldoening uit. 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? Hmm.ik heb eigenlijk geen idee. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Dat was het spelen bij mijn opa en oma op de Kanaalweg. Mijn opa en oma hadden een vrijstaand huis waar nu een 'nieuw' gebouw van de St. Willibrord staat. In de achtertuin van het huis stond een grote schommel en glijbaan en onder de glijbaan stond een hokje waar fietsen en skelters inston den. We mochten er altijd met vriendjes en vriendinnetjes spelen. Ook hadden we in de zomer tafeltennis competie's waarin altijd fel gestreden werd om de eer. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Ik denk toch wel het Heilooërbos. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? Nou liever niet. Maar als het dan toch moet; voor gezellig heid. Ik vind het leuk om samen met vrienden en vriendinnen een hapje en/of drankje te doen en bioscoop op z'n tijd vind ik ook altijd leuk. En voor een vakantie mag je me ook altijd wakker maken 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Dat je dromen moet proberen waar te maken. Ook al zal dit soms niet gemakkelijk of leuk zijn. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Ik denk dat best veel Heilooërs mij kennen van mijn presta- tie's in de judosport. Maar niet dat ik tegenwoordig werk als fulltime ambulant kapper, waarbij alle facetten van het kap persvak aan bod komen. Ik rijd door heel Heiloo en omstre ken om mijn eigen kapperszaak te laten slagen. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Lastige vraag. 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: Doordat mijn blesures die ik tijdens mijn judocarrière heb gehad zo erg waren, heb ik van 2009 tot 2014 in totaal zeven operatie's ondergaan aan schouders, elleboog pols en knie. De vraag was op een gegeven moment niet meer aan welk toernooi ik zou deelnemen, maar wat het volgende was wat ik zou afscheuren. Dit heeft mij helaas gedwongen om afscheid te moeten nemen van de judosport. Maar ik kan op een goed gevulde prijzenkast terug kijken waarbij ik bijna alles heb gewonnen wat er te winnen viel, en ik voor altijd de jongste en enige ben die vier nationale titels in één jaar heeft gewonnen. Ik nomineer voor de volgende Tien vragen aan: Sander Groefsema. Sander is naast zijn baan als leraar en gedreven coach/judo leraar. Hij heeft al verschillende meiden en jongens naar het hoogste niveau gebracht. In 2009 heeft Sander samen met Wesley Groefsema judoclub Groefsema opgericht. Nu is mijn vraag aan Sander: Wat wil je bereiken met jou judoclub? Op een informatieavond voor muzikanten en vrijwilligers lichtte Teunis van der Zwart de plannen voor Expeditie Willibrordus toe. Foto: Wim Heijne

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3