Maak kans op een mooie regenwatertuin Benthe de Wijs in Jesus Christ Superstar Artmiraal BEDRIJF BELICHT 5 de Bibliotheek Peuterochtend; Dikkie Dik: jarig! Tabletcafé Speelgoedparcours Start Kinderjury Voorleesfeestje Baby-uurtje Boekenweeklezing met Heilooër Nico Keuning Spreekuur Leesproblemen jeugd Verkoop afgeschreven materialen Inloopspreekuur slechthorendheid IhmIiiiiIiiiiI UITKIJKPOST 25 FEBRUARI 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Tel. 072-5330175 of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag dui delijk uw gegevens vermelden. Westerweg 250 Heiloo tel. 072-5330670 info@bibliotheekheiloo.nl www.bibliotheekheiloo.nl 27 februari, 10.30 uur. Peuters en (groot)-ouders ontmoeten elkaar en genieten samen van de mooi ste prentenboeken. 27 februari, 11.00 uur. Het tablet café is dé plaats waar tableteige naren en mensen, die overwegen een tablet aan te schaffen, hun ervaringen kunnen uitwisselen. 28 februari, 10.00-14.00 uur Deze zaterdag kunt u met uw (klein-)kind allerlei speelgoed van de Speelotheek uitpro beren, waarbij u desgewenst advies krijgt van een van de Speelotheek-medewerkers. Haal een strippenkaartje bij de klan tenservice en speel iedere maand met ander speelgoed uit de Speelotheek. Voor alle leeftijden. Op woensdag 4 maart gaat in Bibliotheek Heiloo het grote jaarlijkse leesspektakel voor de jeugd weer van start: de Kinderjury. Er kunnen circa 200 kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar aan deelnemen. Geef je nu al op in de bibliotheek! 4 maart, 14.30 uur. Alle kinderen van 3 tot 7 jaar zijn van harte welkom! Na het voorlezen is er limonade, een spelletje of iets te knutselen. 5 maart, 10.30 uur. Samen ontdek ken: hoe lees je voor aan je baby? HEILOO/REGIO - Het regent steeds vaker en harder in Nederland. Bij elke regenbui stroomt er schoon water van de daken in het riool en bij stevige buien kan het riool al dat water niet aan. De straat staat dan blank en de riool zuivering wordt belast met grote hoeveelheden schoon regenwater. Het is daarom een goed idee de regenpijp bij huizen los te koppelen en het water in de tuin te gebrui ken en langzaam in de bodem te laten zakken. Het (stromende) water ziet er mooi uit in de tuin en het water stimuleert het planten- en dierenleven. Zo wordt de kans op wateroverlast kleiner en daar heeft iedereen voordeel van. De gemeenten Castricum en Heiloo en Castricum willen de inwoners uit dagen aan dit regenwaterprobleem wat te doen. Daarom starten ze de actie 'win de mooiste regenwater- tuin'. Iedereen kan een plan maken voor de eigen tuin en meedingen naar een bijdrage van maximaal 1.000 aan de realisatiekosten. Landschap Noord-Holland organi seert in Heiloo en Castricum en in Heiloo inspiratie-bijeenkomsten. Alle informatie daarover staat op www.demooisteregenwatertuin.nl Benthe vorige jaar in de voorstelling van Theater bende. Aangeleverde foto Tekst: Sanne Hart Foto: Carolien Breed HEILOO - De 14-jarig Benthe de Wijs uit Heiloo speelt mee in de legendarische rockopera Jesus Christ Superstar, die van 31 maart tot en met 6 april, vlak voor Pasen, wordt opgevoerd in de mooie ambiance van de Grote Kerk in Alkmaar. Het is een grote productie van Superstar Theaterproducties waar aan onder andere circa vijftig acteurs en een groot koor (150 man/ vrouw sterk) meewerken. Benthe zit in het tweede jaar van het VWO- TTO op het Jac. P. Thijsse. Ze vindt het heerlijk om op de planken te staan. Haar grote passies zijn zin gen, dansen en acteren. Van plan kenkoorts heeft ze geen last. Ze lacht vrolijk: ,,Als ik zing, dans of acteer kan ik juist helemaal mezelf zijn!" Benthe kan haar talenten volop uitleven bij Theaterbende, waar ze sinds twee jaar lid van is. Op 21 en 22 maart brengt Theaterbende de voorstelling 'Het Elfenwoud en vele anderen' in the ater De Beun. Benthe: ,,Het is een komisch, absurdistisch stuk met veel improvisatie. De liedjes zijn geïnspireerd op muziek van de Beach Boys." Benthe begon op haar vierde jaar met klassieke balletles sen en vanaf haar zesde danst ze bij dansschool Grapèlli in Alkmaar. Daar danst ze klassiek, spitzen, streetdance en doet ze aan tapdans. Tevens krijgt ze daar ook zang. Podiumervaring heeft Benthe dan ook al jong opgedaan bij de jaarlijk se eindejaarsvoorstellingen in thea ter De Vest. Van tijd tot tijd doet ze een gooi naar het grotere werk en ze laat zich daarbij allerminst uit het veld slaan als dit niet lukt; de vol houder wint. Vier jaar geleden bij de audities voor de musicalproductie Annie kwam ze tot de voorlaatste ronde. In 2012 deed Benthe mee in de provinciale finale voor Kinderen voor Kinderen en in 2013 heeft ze twee filmpjes ingezonden voor de The Voice Kids. Vorig jaar deed ze mee aan Alkmaars Talent, een talentenjacht voor kinderen (tot 18 jaar) uit Alkmaar en omgeving. Ook daar ging Benthe niet door, maar ze werd wel opgemerkt. In de jury zat namelijk Maarten Elout, artistiek leider en regisseur van Jesus Christ Superstar. Elout zocht nog jonge spelers. Benthe: ,,Toen hij me vroeg of ik auditie wilde doen voor Jesus Christ Superstar, hoefde ik niet lang na te denken; ik vind het een enorme eer dat ik gevraagd ben! Hij heeft dan toch iets in mij gezien." De auditie was begin november, een week later was ze aangenomen. Ze is één van de acht kinderen die in het stuk meedoen. Ze kon meteen aan de bak; de repetities waren al in volle gang. Als 'flexibel' personage zingt en danst Benthe met veel lied jes mee; in het eindnummer staat ze zelfs vooraan. In aanloop naar twee compleet verschillende producties die vlak achter elkaar volgen, heeft Benthe een vol repetitieschema: op zaterdag naar Theaterbende, de repetities voor Jesus Christ Superstar zijn op woensdag- en vrij dagavond. Een maand voor de gene rale vinden op donderdagavond extra doorlopen plaats. En dan volgt Benthe ook nog twee keer per week dans- en zangles bij Grapèlli. Druk, maar ze heeft het er maar wat graag voor over! 12 maart, 20.00 uur De 80ste Boekenweek vindt plaats van zaterdag 7 maart t/m zondag 15 maart en heeft als motto: Te gek voor woorden. De Heiloose schrijver en biograaf Nico Keuning zal op deze afwisse lende avond nader ingaan op een aantal fascinerende kanten van Jan Arends (1925-1974). Elke dinsdagavond, 19.00-20.00 uur. Voor de ontwikkeling van een kind is lezen heel belangrijk. Maar wat als kinderen lezen helemaal niet leuk vinden? Of ontzettend moeilijk? Loop dan even binnen bij het spreekuur Leesproblemen Jeugd. We hel pen u graag op weg met speciale boeken, hulpmiddelen, informa tie of tips om het lezen voor uw kind iets makkelijker of leuker te maken. 6 maart, 15.00 - 18.00 uur Iedereen is van harte welkom! Elke 3e vrijdag van de maand, 14.00 - 16.00 uur. Op dit laag drempelige inloopspreekuur kunt u terecht voor alles wat met slechthorendheid samenhangt. Of kom gewoon voor een praatje met een medeslechthorende! Steun de bibliotheek. Word vriend! Lees meer op www.bibliotheekheiloo.nl Volg ons ook op Facebook en Twitter! Grafisch vormgever Nico Admiraal, WBC, Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo, tel. 072-5351078 of 06-13918498, www.artmiraal.nl, e-mail: drukwerk@uitkijkpost.nl HEILOO - Een paar maanden geleden begon grafisch ontwerper Nico Admiraal zijn eigen bedrijf in drukwerk en vormgeving. Ruim 25 jaar heeft hij bij de Uitkijkpost de opmaak van de nieuwsbladen gedaan en het drukwerk verzorgd. Voor druk- en printwerk van hoogwaardige kwaliteit hoeft u zelf niet meer op pad! Artmiraal beschikt over een breed netwerk van diverse pro ductiebedrijven met ieder zijn eigen specialiteiten. Niet iedere drukkerij is namelijk geschikt voor het drukken van draagtassen, kranten, stickers, kunststof panelen of golfballetjes. ,,U hoeft niet meer op zoek naar het meest geschikte productiebedrijf met een marktconforme prijs: dat heb ik al voor u gedaan!" Artmiraal draagt zorg voor geschikte digitale docu menten, juiste aanlevering bij het productiebedrijf en aflevering van uw producten op het gewenste moment. Daarmee neemt Admiraal u een stuk zorg uit handen en kunt u zich bezighouden met uw werkzaamheden: 'ieder zijn specialiteit' zeg maar. ,,Ik denk altijd goed mee met de klant en volg wat hij/zij wil", vertelt Nico Admiraal. ,,In het proces kom je op ideeën over hoe je iets uitwerkt. Ik wil graag iets goed hebben en dan kost het soms wat meer tijd." Artmiraal wil zich binnenkort ook gaan richten op letterpress(retro) kaartjes. Deze speciale trouw-en geboortekaartjes worden gedrukt op een degelpers en op extra dik papier. Het plan is samen met een collega druk ker een website hiervoor op te zetten. Ook wil hij zich meer gaan specialiseren in het maken van websites. Hij heeft net zijn eigen Artmiraal website af. ,,Er komen regelmatig verzoeken van klanten binnen. Je moet constant up to date en in beweging blijven, anders loop je achter bij de ontwikkelingen,", aldus Admiraal. Daarnaast moet je als grafisch vormgever behoorlijk veelzijdig zijn. Naast het reguliere drukwerk legt Admiraal al weer de laatste hand aan de opmaak van deel twee van het goed gedocumenteerde boek 'Heiloo, Een dorp in oorlogstijd': ,,Een ander wil de hele dag in weer en wind buiten zijn, maar ik vind het heerlijk achter de computer. Daar kan ik echt mijn creativiteit kwijt." Vroeger hield hij al erg van tekenen. Op de detailhandelschool volgde hij het vak reclametekenen. Daar werd hij zo enthousiast van dat hij naar de Grafische School Amsterdam ging. Niet lang na deze studie solliciteer de hij bij (Drukkerij) de Uitkijkpost en is daar nooit meer weggegaan. De komende periode stunt Artmiraal met scherpe maandaanbiedin- gen. Houd daarom de website in de gaten of kom langs voor hoogwaardig drukwerk tegen lage tarieven en snelle levertijden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5