Heilooër autorijschool op RTL 4 i1 f» Open dag Kits Oonlie Boekenstein Locas neemt Gebra en Van Asten over 6 25-jarig jubileum bij de Zonnebloem Foto's en beelden in Bibliotheek Mama's Lounge 'Ensemble in residence' in de kuststreek J ÏUU INGEZONDEN MEDEDELING HEILOO - Wat is toch de reden dat veel moeders uit balans lij ken te zijn? KORTOM Creatief machineborduren Tabletcafé Boekenmarkt Trefpunt Spreekuur Heiloo-2000 Cursus hanging basket UITKIJKPOST 25 FEBRUARI 2015 HEILOO - Uit de 5500 geregistreerde rijscholen is M&L uit Heiloo vorige week door RTL 4 en 5 benaderd voor een item over faalangst met en tijdens het rijexamen of rijopleiding. De opnames waren vrijdag 20 februari Martin Hammink heeft naast de rijschool een praktijk voor para medische natuur- genezing. ,,Ik heb zelf een faalangst therapie samen gesteld voor de rijschool omdat we veel kandidaten tegenkwamen met faalangst. Zo is er een brug getje ontstaan tussen de rijschool en de natuurgeneeskundige praktijk." Aan de opnames nam ook de bekende Nederlander Koert-Jan uit Goede Tijden Slechte Tijden deel. De uitzending is op zaterdag 28 februari om 09.30 uur op RTL 4 en de herhaling op RTL 5 om 16.30 uur. HEILOO - Tijdens de jaarver gadering van de Zonnebloem, afdeling Heiloo, werd op feeste lijke wijze het 25-jarig jubileum gevierd van Marianne van der Heijden. In een korte toespraak memo reerde Hanny Kaan de inzet van Marianne met name bij het bezoek- werk van de Zonnebloem. Zeker in deze tijd dat ouderen steeds langer zelfstandig blijven wonen is dit bezoekwerk zo belangrijk. In een gedichtje over bruggen bou wen werd nog eens benadrukt dat door de uitgestoken hand van de vrijwilligers er contacten worden gelegd, die een sociaal isolement voorkomen.Meer informatie over de Zonnebloem: www.zonnebloem.nl. Marianne van der Heijden kreeg van Hanny Kaan het erespeldje. Aangeleverde foto HEILOO - Beeldhouwen en fotograferen nemen een belang rijke plaats in het dagelijkse leven van Toos en Jan Oudhoff Jan werkt graag met allerlei soorten materiaal. De laatste jaren heeft hout zijn voorkeur. De ker senbomen en appelbomen uit eigen tuin worden nu verwerkt tot heuse beelden. Toos Oudhoff legt graag de mens in zijn dagelijkse beslom meringen en de schoonheid van de natuur op de gevoelige plaat vast. Fotoclub Heiloo draagt bij aan haar ontwikkeling in het fotograferen. Samenwerken met anderen leidt immers tot beter kijken. Veel foto's van hun verre fietsreizen waren al te bewonderen tijdens verschillen de kunstroutes. De expositie is te bezichtigen tijdens openingstijden van de bibliotheek. HEILOO - Kinderopvang Kits Oonlie Boekenstein biedt dagopvang voor kinderen van 0 tot 4 jaar, maar ook opvang voor peuters gedurende de schooltijden. Voor beide vormen van opvang kunt u een via de belasting dienst kinderopvangtoeslag aanvragen. Maandag 2 maart houdt Kits Oonlie Boekenstein (Boekenstein 46, 1852 WS Heiloo) een open dag tussen 09.00 en 12.00 uur. U kunt vrijblijvend een kijkje komen nemen en uw kind(eren) laten meespelen. Tijdens de open dag is de pedagogisch werkbegeleider aanwezig, die al uw vragen over de opvang, maar ook uw pedagogische vragen kan beantwoorden. Wanneer u niet kunt wachten tot de open dag, kunt u ook alvast een kijkje nemen door de virtuele tour te volgen: http:// www.kits-oonlie.nl/virtualtour/virtualtour.html. U kunt hier ook alle andere locaties van Kits Oonlie vanuit huis bekijken. Meer informatie ontvangt u tij dens de open dag of kunt u aanvragen bij de centrale administratie van Kits Oonlie, tel. 072-5323576, info@kits-oonhe.nl. HEILOO - Installatiebedrijf Locas met vestigingen in Alkmaar, Heiloo en Heemskerk heeft per heden de activiteiten van Technisch Bureau Gebra en Installatiebedrijf Van Asten uit Noordwijk overgenomen. Gebra en Van Asten zijn beide familiebedrijven die tientallen jaren, Van Asten zelfs ruim een eeuw, werkzaam zijn in Zuid-Holland. Locas is eveneens een familiebe drijf dat veel waarde hecht aan duurzame relaties. Met de overname is een groot deel van de werkgelegenheid veiliggesteld en is een voortzetting van de activiteiten mogelijk gemaakt. Locas wil er alles aan doen om continuï teit te bieden aan de klanten van Gebra en Van Asten en wil daarbij graag gebruik maken van de aanwezige expertise. Gebra en Van Asten hebben net als Locas een goede naam in zowel de elektrotechnische als installatietech- nische markt. Locas benadrukt dat ook het behoud van kennis belangrijk is. Dit mede omdat de laatste jaren weinig leerlingen hebben gekozen voor een vaktechnische studie in de installatietechniek. Locas ziet dit voor de langere termijn als een groot zorgpunt. Locas is een modern allround installatie- en onderhoudsbedrijf met een grote klantenkring. Deze klanten bevinden zich voornamelijk in Noord-Holland. Door de overname heeft Locas nu ook een vestiging in Noordwijk. Dit is ook prettig voor bestaande klanten van Locas met opdrachten in Zuid-Holland, waar Locas nu vaak nee tegen moet verko pen. De directie ziet de uitbreiding als een belangrijke stap om haar naam te vestigen in Zuid-Holland en haar relaties in de gehele Randstad goed te bedienen. Voor meer informatie over Locas en haar dienstverlening gaat u naar de website www.locastechniek.nl Is het een luxeprobleem? Was het vroeger dan makkelijker? Op zaterdag 7 maart, tijdens de Mama's Lounge van The Yoga Company zal Mirjam Dekker van Own Your Life Coaching bespreken waarom het moederschap in deze tijd gewoon echt zwaarder is en wat we eraan kunnen doen om het gemakkelijker te maken. Vind jij het moederschap soms ook best zwaar? Kom dan! De Mama's Lounge begint om 10.00 uur op de Hoefsmid 30 in Heiloo. Aanmelden niet nodig. HEILOO - The Amsterdam Chamber Soloists geven op zon dag 1 maart het startsein voor hun tweejarige verbintenis aan Cultuurkoepel Heiloo. Het kennismakingsconcert be gint om 15.00 uur en is gratis toe gankelijk. Gespeeld worden het derde pianokwartet van Johannes Brahms opus; naast juweeltjes van Korngold, Granados, Bach, Kurtag en Turino. De monumentale ruimte van Cultuurkoepel Heiloo is door zijn ronde en hoge vorm en een capaciteit van 350 bezoe kers heel geschikt voor concerten, theater en dans. De nieuwe zaal in de Noord-Hollandse kuststreek heeft een uitstekende akoestiek. De stichting Kunstgetij is de pro grammeur. Voor de komende jaren zijn de The Amsterdam Chamber Soloists uitgenodigd om 'ensemble in residence' te zijn: het ensemble gaat zich passend muzikaal uiten bij actuele of historische gebeurte nissen in Heiloo, Bergen, Alkmaar en de Egmonden. De kamermuziek komt zo, op een heel goed niveau, tot in de haarvaten van de dorpen en de stad en het ensemble kan zich verder verdiepen in reper toire en in publieksopbouw. Vast staan al de bijdragen aan het fes tival 'Cantonaal', van 14 tot en met 16 mei in Bergen, Bergen aan Zee en Heiloo. Dit festival relateert de muziek van Simeon ten Holt aan het werk van zijn internationale tijdgenoten. In september speelt het ensemble een speciaal programma tijdens 'Willibrord draait door'. Dat wordt, rond het thema 'psychia trie', een bijzonder vormgegeven en meerdaagse samenkomst in en rond de Cultuurkoepel ter gele genheid van het 75-jarig bestaan van het gebouw. Het concert op 1 maart is ook bedoeld om contac ten te leggen voor gebeurtenissen waaraan de musici, solo, als duo, trio of volledig kwartet muzikaal zullen bijdragen met speciaal werk. Cultuurkoepel Heiloo ligt aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Aankondiging van uw komst op 1 maart graag bij Kunstgetij via info@ vaart.biz of tel. 06 38149037. Zie ook www.cultuurkoepelheiloo.nl en www.amsterdamchambersoloists.com HEILOO - Het Nivon Heiloo houdt onder leidingvan docente Wybrich Hornstra een tweedaag se workshop machineborduren. Deze start op dinsdagmiddag 3 en 17 maart van 13.30 tot 15.30 uur. De workshop vindt plaats in het Nivonlokaal in de Hofdijk, Mariënstein te Heiloo. U kunt zich nu reeds opgeven via info@ nivonheiloo.nl of tel. 072-5333217 en tel. 072-5333127. Kijk ook op www.nivonheiloo.nl voor meer informatie. HEILOO - Op vrijdag 27 februari houdt Bibliotheek Heiloo van 11.00 tot circa 12.30 uur weer een Tabletcafé. Het tabletcafé is dé plaats waar tableteigenaren en mensen, die overwegen een tablet aan te schaffen, hun ervaringen kunnen uitwisselen. Daarnaast kunt u vragen over de tablet stellen. Bezitters van een tablet kunnen deze meenemen. Deze keer staan apps over Bewegen en gezondheid centraal. U ontvangt een lijst met een aantal apps, met name geschikt voor een smartp- hone, over dit onderwerp. Apps als een stappenteller, een hard- loopapp of de 'Blokje om' app. De toegang is vrij. HEILOO - Op zaterdag 28 februari van 10.00 tot 13.00 uur is er de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst van deze boekenmarkt is bestemd voor sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkda gen van 09.00 tot 17.00 uur open is. U kunt ook bellen, tel. 072 5331297, dan wordt een afspraak gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Op donderdag 26 februari aanstaande kunt u, voorafgaande aan de fractiever gadering van Heiloo-2000, tijdens het spreekuur van Heiloo-2000 zaken bespreken die u als inwo ner van Heiloo bezighouden. Die kunnen zowel over algemeen gemeentelijk beleid gaan als over onderwerpen die met uw wijk te maken hebben, of zaken die u persoonlijk treffen. U bent van harte welkom om 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even melding maken van uw komst aan frac tiesecretaris/raadslid Rob Levie, tel. 0654901626 of via e-mail rob. levie@heiloo-2000.nl. HEILOO - De vereniging Groei Bloei afdeling Midden- Kennemerland houdt op 6 en 7 maart een workshop hanging basket maken. De cursus begint om 10.15 uur en vindt plaats bij kwekerij de Buitenkans. Tijdens de workshop wordt de werk wijze besproken. Basket, mos, grond en plantjes worden voor u verzorgd. Na afloop blijft de basket in de kas zodat er goede groei op gang komt. Rond half mei haalt u uw eigen basket vol met lekker gegroeide planten weer op. De docenten zijn mede werkers (leiding) van kwekerij de Buitenkans. Aanmelden bij Mercedes Docter: benzdocter@ hotmail.com. Op 1 maart geeft Amsterdam Chamber Soloist een ken- nismakingscondert in de Cultuurkoepel Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 6