Kunstmarkt en expositie Jan van Rijckenborghschool Winnares Elfstedenprijsvraag Jongerenvoorstelling Het Elfenwoud en vele anderen Cursus 'kampvuurgitaar' 7 INGEZONDEN MEDEDELING Welzijnsactiviteiten Overkerck en De Loet Werken met fietsbinnenbanden Spreekuur Heiloo-2000 60-jarig jubileum bij Vrouwen van Nu Geslaagd De Matthaus-Passion; vol van symboliek Workshop 'Letten op je centen' Operettegezelschap Odeon Golfclinic Doe de huistest Hulp bij belastingaangifte Jazz oude stijl Watergymnastiek Acht dagen Millingen Basiscursus tablets De reis van de tulp UITKIJKPOST 4 MAART 2015 HEILOO - De Uitbureaus van Overkerck en De Loet organi seren welzijnsactiviteiten voor senioren. In Overkerck kan men op de maandag van 10.30 tot 11.15 uur naar klassieke muziek luisteren, verzorgd door Gert Floor. Op de dinsdagen is er zityoga van 10.30 tot 11.15 uur; ook toegankelijk voor cliënten in rolstoel. In de De Loet is er op maandag de activiteit 'Bewegen', van 10.00 tot 11.00 uur; ook voor cliënten in een rolstoel. Op dinsdag is er 'Geheugentraining', van 10.00 tot 11.15 uur. En op donderdag is er 'Creatieve och tend', van 10.00 tot 11.00 uur. Voor informatie en tarieven kunt u bellen met tel. 06-10730694 of 06-51463085. Zie ook vivalavie@ vivazorggroep.nl HEILOO - Het Nivon in Heiloo biedt weer een leuke workshop aan; deze keer gehouden in de avond. Met een fietsbinnenband en wordt een leuk tasje en een mooie halsketting gemaakt. Dit leert u als u deelneemt aan deze workshop op twee woensdag avonden; 11 en 18 maart van 20.00 tot 22.00 uur. Het tasje wordt in de eerste les gemaakt, de tweede les maakt u een mooie ketting. U wordt begeleid door docente Ria Geerlings. Voor fietsbinnenbanden wordt gezorgd. Deze workshop wordt gehouden in het Nivonlokaal in de Hofdijk, Mariënstein 178A in Heiloo. Opgave bij het Nivon Heiloo: tel.072-5333127 en tel 072-5333217 of info@nivonheiloo. nl Zie ook: www.nivonheiloo.nl HEILOO Op donderdag 5 maart kunt u, voorafgaande aan de fractievergadering van Heiloo-2000, zaken met de frac tie bespreken die u als inwoner van Heiloo bezighouden. Die kunnen zowel over algemeen gemeentelijk beleid gaan als over onderwerpen die met uw wijk te maken hebben, of zaken die u persoonlijk treffen. U bent van harte welkom om 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even melding maken van uw komst aan fractie secretaris/raadslid Rob Levie, tel. 06-54901626, of via rob.levie@ heiloo-2000.nl. Kijk voor het schema van de fractievergaderin gen op www.heiloo-2000.nl HEILOO - Absurdisme en humor in de nieuwe theatervoorstel ling Het Elfenwoud en vele anderen van jeugdtheatergroep Theaterbende Heiloo. Na een ruzie met vriend Martin besluit Lotte boos het bos in te lopen gevolgd door haar beste vriendinnen. Dan begint het pas, een keur aan vreemde personen en gebeurtenissen volgen elkaar op en waar het allemaal eindigt De Jongerengroep zal dit jaar zijn tanden zetten in een absurdistische vertelling waarbij niets is wat het lijkt. En alles wat iets is, iets anders blijkt te zijn! Met muziek van The Beach Boys zorgen zij voor een doldwaze komedie die u allen zal vermaken en voor jong en oud een voorstelling is die u niet mag mis sen. Regisseuse Nicole Posthumus Meyjes zet samen met haar creatief team en een geweldige groep jonge ren tussen 13 en 18 jaar een profes sionele voorstelling neer met spel, zang, dans en muziek. Om zoveel mogelijk jongeren enthousiast te maken voor de voor stelling heeft Theaterbende een leuke actie bedacht via de sociale media. Zoek een poster van de voorstel ling - deze hangen op diverse open bare locaties in de regio - maak een selfie, tag deze op instagram van de Theaterbende en maak hiermee kans op twee vrijkaartjes voor een voorstelling. De voorstellingen zijn op 21 maart om 20.15 uur en op 22 maart om 12.15 uur en om 15.15 uur in theater De Beun in Heiloo. Meer informatie: www.theaterbende- heiloo.nl. Kaarten zijn verkrijgbaar via de website, theater De Beun, boekhandel De Schrijverij en Bruna 't Loo HEILOO - Het is bijna lente, de zomer lonkt en binnenkort krui pen we 's avonds gezellig rond vuurpotten en kampvuren. Met muzikanten erbij wordt het nog gezelliger. Op maandag 16 maart van 20.00 tot 21.00 uur begint op de Muziek- en Dansschool Heiloo de cursus 'kampvuurgitaar'. In een serie van tien wekelijkse lessen leer je aan de hand van een voudige kampvuurliedjes de meest gebruikte basisakkoorden. Je speelt en zingt met anderen samen. En straks ben je met je gitaar het middelpunt bij het kampvuur. De cursus, verzorgd door gitaardo cent Edwin Ligteringen, is bedoeld voor volwassenen die nog nooit gitaar hebben gespeeld maar graag met anderen willen spelen en zin gen. Voor meer informatie: www. muziekendansschoolheiloo.nl, info@muziekendansschoolheiloo.nl of tel. 072-5332460. HEILOO - Woensdag 18 februari werd tijdens de jaarvergadering Annie Brommer in het zonnetje gezet. Annie is 60 jaar lid van Vrouwen van Nu afdeling Heiloo. Zij werd verrast met een oorkonde, prachtige bloemen en heerlijke chocola. HEILOO - Plaatsgenoot Mariska Barendse is op maandag 16 februari gepromoveerd tot doctor aan de Rijks Universiteit van Groningen. Het proefschrift van Mariska betreft 'Dimensionality Assessment with factor Analysis Methods'. Mariska is oud leerling van De Radboudschool en het PCC, beide te Heiloo. HEILOO - Een 'echte' Appel, Lucebert of Chagall kopen? Dat kan op de kunstmarkt op de Jan van Rijckenborghschool. Door de leerlingen zelf gemaakte linoleumsneden, zeefdrukken, mozaïeken, beschilderde tassen en nog veel meer, zijn te koop. Iedereen is welkom op donderdagavond 12 maart van 19.00 tot 21.00 uur. De opbrengst van de markt is bestemd voor het opknappen van het schoolplein. Daarnaast heeft de school gedurende de maand maart, een expositie in de bibliotheek. Daar zijn foto's te zien van de kinderen met een zelfgemaakt kunstwerk. Al deze werken zijn het vruchtbare resultaat van het kunstproject, waar de leerlingen al wekenlang intensief mee bezig zijn. Inspiratie hiervoor hebben ze opgedaan in museum Kranenburgh en het van Goghmuseum. Voor wie meer wil weten van de school, zijn er open maandagochtenden in maart, van 09.00 tot 11.30 uur en een open dag op 18 april. Informatie verkrijgbaar bij Marije Peters (direc trice), tel. 072-5338286, Trompenburg 49, 1852 CC Heiloo. HEILOO - Mevrouw de Vries uit Heiloo is de gelukkige winnaar geworden van een weekeindje weg. Zij had alle elf Friese steden gevonden en de daar bij behorende letters omgezet in het enige juiste woord: Schaatspret. Een leuke bijkomstigheid is dat mevrouw de Vries geboren is in Sneek, zij kent deze plaats dan natuurlijk ook op haar duimpje. In overleg is daarom beslo ten dat zij niet in Sneek maar op Vlieland gaat genieten van haar verworven prijs. Op de foto de medewerkers van Reisbureau Zonvaart die haar de prijs overhandigen. De ondernemers van winkelhof 't Loo wensen haar heel veel plezier toe! STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Velen beschouwen de Matthaus- Passion als het onovertroffen hoogtepunt van J. S. Bachs oeuvre. Het is duizelingwekkend wat Bach allemaal in deze passie (ver)stopte aan symboliek. En wat zijn nu pre cies koralen, aria's of recitatieven? Waarom twee koren en twee orkes ten? In de presentatie die Fred Suring op dinsdag 31 maart om 14.00 uur in het Trefpunt verzorgt komt het allemaal aan de orde. Entree 10,-; meld tevoren even dat u van plan bent te komen. Omdat het niet altijd meevalt om financieel rond te komen is er, dinsdag 24 maart om 19.30 uur, een workshop 'Letten op je centen'. Met algemene informatie over hoe grip te houden op je financiële situ atie. Ook groepsgesprek rondom enkele actuele financiële thema's. Deelnameprijs 5,-, telefonisch aanmelden bij de receptie. Een afvaardiging van Operettegezelschap Odeon uit Alkmaar treedt zondag 15 maart op in het Trefpunt. Zij zingen leuke stukken uit 'La fille de Madame Angot' en diverse andere operet tes. Met als finale een medley van Weense liedjes. Aanvang 14.00 uur, entree 7,50. Maak ook eens kennis met golfen, op het terrein van Golfclub Heiloo. Maandag 30 maart van 09.30 tot 11.30 uur wordt onder leiding van golfprofessional Briska Schuurman een aantal facetten van de sport in praktijk gebracht. Deelnameprijs 20,-. Vraag de huistest aan. Een woonad- viseur komt u gratis advies geven. Maak uw huis op maat voor veilig wonen, daar kunt u veel meer aan doen dan u meende. Bel 072 5331297. Ook dit jaar staan de deskundige belastingvrijwilligers weer paraat om u te helpen bij uw belasting aangifte. Tegelijk wordt dan ook gekeken naar de zorg- en huurtoe- slag, de service is speciaal bedoeld voor midden- en lagere inkomens. Als lid van WonenPlus betaalt u voor de belastinghulp slechts 10,-. Voor het lidmaatschap WonenPlus en informatie over de belastinghulp belt u 072-5331297. Concert op zondag 12 april om 15.00 uur door de Farmhouse Jazzband in het Stayokay Hostel te Egmond. Voor reservering tel. 072 5331297. In de groep die op dinsdag van half drie tot drie uur naar zwembad Loos gaat voor watergymnastiek zijn weer een paar nieuwe leden welkom. Samen uit Samen thuis gaat van 4 tot 11 juli naar Millingen aan de Rijn. Het sfeervolle drie sterren familiehotel Millings Centrum.is rustiek gelegen aan de rivier, in het natuurreservaat De Gelderse Poort, met de Millinger Waard. Er zijn nog enkele tweepersoonskamers beschikbaar. Prijs 579,- p. p. Maandag 9 maart starten er weer cursussen Tablets. Om 10.00 uur de cursus iPad tablets en om 13.00 uur over Android tablets. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Cursusprijs 42,50 voor 3 lessen. Zondagmiddagtocht op 19 april naar Fluwel's Tulpenland in Sint Maartenszee, het themapark in het centrum van het grootste bollen- teeltgebied ter wereld. De bus ver trekt omstreeks 13.00 uur vanaf het Trefpunt. Deelnameprijs 30,-. OORKONE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 7