Thema Boekenweek 2015: Waanzin Expositie Diny Reijnders bij Rozing Wonen Dromen Lezing 'Wat kunnen we nu eigenlijk nog eten?' Knutselmiddag voor een goed doel Zorg over brandweerzorg Opkikker van Keer op Keer VERSLAG INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Verkoop Bibliotheek Klopt dat wel? Kinderkledingbeurs in het Trefpunt UITKIJKPOST 4 MAART 2015 HEILOO - Diny Reijnders, geboren in Haarlem, is grotendeels opgegroeid in Alkmaar en Heiloo. Als kind altijd al bezig met tekenen, pakte Diny het tekenen en schilderen pas zo'n vijftien jaar geleden serieus op. Diny heeft de teken- en schildersopleiding gevolgd aan de Nieuwe Academie Crejat in Alkmaar. Haar werk bestaat voornamelijk uit kleurrijke, expres sieve schilderijen, bijna allemaal op doek geschilderd met acrylverf. Met kwast, maar ook met paletmes. De onderwerpen zijn zeer verschillend. Na 'abstracten', het zoeken naar de juiste verhouding, kleur en goede balans, en de natuur laat ze zich de laatste jaren inspireren door het thema vrou wen. Soms met een knipoog naar het magisch realisme. De laatste serie schilderijen bestaat uit portretten van sterke vrouwen, al dan niet bekend, echter allen met een bepaalde rol of met een eigen twist van haar kant. De expositie van Diny bij Rozing Wonen Dromen is te zien tot juni. Zie ook www.bmjkunstatelier.nl. Rozing Wonen Dromen, Westerweg 261 Heiloo, www.rozing.nl HEILOO - Kunt u door de bomen het bos niet meer zien? Weet u niet meer welke voeding nu wel of niet gezond voor uw lichaam is? Weet u niet of u nu wel of niet Superfoods zou moeten eten? Of u dat u wel of niet in kokosolie moet bakken of nog wel melk kunt drinken? U bent lang niet de enige die het niet meer weet. Het is ook niet zo vreemd dat mensen verward raken door alle tegenstrijdige berichten over voeding in de media. Als voedings deskundige met een wetenschappelijke achtergrond onderscheidt Jaime Binnewijzend van Foodsmart Voedingsadvies graag de feiten van de fabels. ,,Door te focussen op bewezen gezondheidseffecten van gezonde voeding probeer ik een duidelijk beeld te schetsen over wat nu werkelijk gezonde voeding is. De wetenschap staat niet stil. Bijna wekelijks worden er nieu we onderzoeksresultaten gepubliceerd, vervolgens is er nog de levensmid delenindustrie die supermarkten en consumenten overstelpt met nieuwe producten al dan niet met gezondheidsclaims." Vrijdagavond 13 maart om 19.30 uur verzorgt Jaime een lezing in wijkgebouw Ypsalon in Ypestein Het thema van de lezing is 'Wat kunnen we nu eigenlijk nog eten?' Het doel is om meer inzicht te geven in wat nu eigenlijk gezonde voeding is en wat niet. Wat het effect is van gezonde versus ongezonde voeding op het lichaam. Verder zal er nader ingegaan worden op huidige voedingshypes die al dan niet bewezen gezondheidsvoordelen hebben. Toegang lezing: 5 euro, adres: Wijkgebouw Ypsalon, Hucht 4, Heiloo. Meer informatie:www.foodsmart.nl HEILOO - De tachtigste Boekenweek wordt gehouden van zaterdag 7 maart tot en met zondag 15 maart. Het thema is 'Waanzin', het motto 'Te gek voor woorden'. Bibliotheek Heiloo heeft Nico Keuning uitgenodigd voor een lezing op donderdag 12 maart, aanvang 20.00 uur. De literatuur zit vol met fascinerende hoofdpersonen die afwijken van de norm. Niet alleen in fictie, ook onderzoek of eigen erva ringen leveren prachtige boeken op. De herziene biografie 'Angst voor de winter', over het leven en werk van Jan Arends door Nico Keuning, sluit aan op het thema Waanzin van de Boekenweek. Behalve dichter en schrijver was Jan Arends (1925 1974) psychiatrisch patiënt. Zijn leven loopt als schrikdraad door zijn proza en poëzie. In eenvoudige, trefzekere taal weet hij de lezer te raken. Zijn verhalen en gedichten zijn huiveringwekkend en vilein, maar ook ontroerend en komisch. Op 21 januari 1974 pleegde Arends zelfmoord. De verhalenbundel Keefman en Lunchpauzegedichten staan nog steeds hoog aangeschre ven in de Nederlandse literatuur. De Heilooër schrijver en biograaf Nico Keuning zal in de lezing nader ingaan op fascinerende kanten van deze wonderlijke figuur, die leefde op de grens van kunst en waan. Keuning publiceerde onder andere in de Volkskrant, NRC Handelsblad, Vrij Nederland en HP/De Tijd en schrijft in uiteenlopende literaire tijdschriften, week- en maandbla den. Hij schreef biografieën over Max de Jong, Jan Arends en Bob den Uyl. Een zeker onbehagen, leven en werk van Bob den Uyl werd in 2010 bekroond met de tweejaarlijkse Mr. J. Dutilhprijs, de geschiedenisprijs van de stad Rotterdam. In april 2015 verschijnt bij Atlas Contact zijn boek Boternacht, een vertelling over een liefde in Nederlands-Duits grensgebied, waar Keuning (Elten, 1952) is geboren. Tijdens de pauze zal Nico Keuning zijn boeken signe ren. Toegangskaarten zijn verkrijg baar (gratis voor leden met een All- in abonnement; 7,50 voor overige bibliotheekleden en 10,00 voor niet-leden) bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan via tel. 072-5330670 en via www. bibliotheekheiloo.nl. Niet-leden die tijdens de Boekenweek of binnen een week na deze avond lid worden van Bibliotheek Heiloo, ontvangen 50% korting op de toegangskaart. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt met ingang van 2015 twee keer per maand een Opkikker aan een vereniging of stichting. Om in aanmerking te komen voor deze opkikker kunt u een for mulier invullen. Verkrijgbaar bij de kassa of via www.stichtingxopx. wordpress.com. Ook worden er door een team van xopx doelen uitgekozen. De eerste opkikker van de maand maart is 500,00, in plaats van 300,00, en gaat naar de PCC Maalwater Run&Walk. Op zondag 19 april organiseert Rotary Club Heiloo in samenwerking met SportRaad Heiloo, AV TRIAS en wandelclub VIB-2000 voor de zevende keer dit evenement. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donderdag van 10.00 uur tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 uur tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Op vrijdag 6 maart houdt Bibliotheek Heiloo haar maandelijkse verkoop. Alle door de bibliotheek afgeschreven materialen worden aangeboden. Bij deze verkoop heeft u dus ook nu weer veel kans op een paar mooie boeken of andere mate rialen voor weinig geld. U vindt niet alleen romans, informatieve boeken en jeugdboeken, maar ook cd's, dvd's, grote letterboeken en bundels tijdschriften. De verkoop wordt gehouden van 15.00 tot 18.00 uur. HEILOO - U ziet iemand in uw buurt die met veel belangstelling bij verschillende huizen naar bin nen kijkt. Die persoon loopt even weg, komt weer terug, maakt een rondje om het huis. Een beetje raar, maar misschien is het wel gewoon een schilder die een offer te wil maken? U voelt dat er iets niet klopt. Heeft u een vraag over veiligheid in en rond uw woning, of over andere politiezaken? Woensdag 11 maart beantwoordt wijkagent Johan de Wildt al uw vragen over politiezaken, tijdens een inloopspreekuur van 14.00 tot 15.00 uur in Bibliotheek Heiloo. HEILOO - Op zaterdag 21 maart van 10.00 tot 12.00 uur is er in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo weer een gezellige kinderkledingbeurs. U kunt hier goedkope kinderkleding, speel goed en nog veel meer kopen. Wilt u een tafel reserveren om uw tweedehands kinderkleding en/ of speelgoed te verkopen, bel dan tel. 072-5331297. De afmeting van de tafel is 80 centimeter breed en 160 centimeter lang en kost 7,50. Slechts één tafel per persoon en op is op (geen handelaren). HEILOO - Afgelopen zaterdag heeft Astrid Voorn een workshop gegeven aan kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Er zijn kleurrijke collages gemaakt en het was een zeer geslaagde middag. De kinderen werden tussendoor ook nog getrakteerd op een heerlijke pannenkoek. ,,De opbrengst is voor een persoonlijk project", liet Yvonne Klaver weten. Sinds 2012 weet ik dat ik MS heb. Ik gebruik ter bestrijding hiervan natuurlijke middelen van Novel Cure Humaan. Deze opbrengst geeft een financiële ondersteuning omdat deze dure middelen namelijk niet worden vergoed." Rene Groot van 'De Ontdekking' heeft deze workshop gesponsord. Daarnaast stelde de Paulusschool, waar Yvonne jaren heeft gewerkt, een van hun lokalen ter beschikking. ,,Ik wil hierbij iedereen bedanken voor hun medewerking en vond het een feest om te zien hoezeer de kinderen hebben genoten van deze middag!" lelof Bos doet maandelijks ver rgadering van de gemeenterat xlance redacteur en oud-weth De gemeenteraadsvergade ring van maandagavond 2 maart was na 22 minuten al afgelopen. Uitzonderlijk! Er waren behalve de standaard agendapunten en enkele hamerstukken geen bespreekpunten. Er was wel één motie zogenaamd vreemd aan de agenda, en dat was een motie over de bezuinigingen bij de brandweer, die overal zwaar op de maag liggen, vooral bij de professionals en de vrijwil ligers van de brandweer zelf. Heiloo maakt deel uit van de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord, die zich uitstrekt van Castricum tot Texel en tot Enkhuizen (17 gemeenten). Voor deze regio is een bezuini ging aan de orde van 7,4 miljoen op een totale begroting van 44 miljoen euro. Gevreesd moet worden dat deze bezuiniging ten koste zou kunnen gaan van primaire taken van de brand weer, en daar is dan ook veel commotie over. In de motie werd geconstateerd dat 'de motivatie van met name de vrij- willige brand weermensen een flinke knauw krijgt'. In de motie werd het col lege verzocht om in de eerstvolgende Algemene Bestuurs-vergadering van de Veilig-heidsregio op 27 maart aanstaande over te brengen 'dat de geconstateerde zorgen over de effecten van de geplande bezuinigingen zich dienen te vertalen in een goede betrok kenheid van de raad en van 'het veld' [de brandweer zelf - RB] bij de verdere uitwerking van de bezuinigingen'. Het stre ven is duidelijk dat het bedrag van de bezuinigingen omlaag gebracht zou moeten worden. Degeen die deze boodschap van onze gemeenteraad over moet brengen, is burgemees ter Hans Romeyn, die niet alleen onze vertegenwoordiger is in dat Algemeen Bestuur, maar ook deel uitmaakt van het Dagelijks Bestuur van de Veiligheidsregio en daar zelfs als voorzitter van de commis sie brandweerzorg deze porte feuille te beheren heeft. Ook hij heeft de grootste moeite met die 7,4 miljoen, die ook na een debat in de Tweede Kamer van vorige week nog niet van tafel is. Romeyn aanvaardde de motie deze avond dan ook als een ondersteuning 'van mijn lijn'. De motie werd in onze gemeenteraad gesteund door alle politieke partijen, behalve de NCPN. Gomes zei: 'De NCPN is tegen bezuinigingen, dus ook tegen deze motie.'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9