Si Kunst in de Kapberg Nieuwe opzet Rock 'n Rollstreet Akersloot Éüi Pakken koffie afgeleverd bij Voedselbank Alkmaar Maandritten Tourclub Limmen (TCL) weer van start Jubileumjaar 450 jaar Egmonder- en Bergermeerpolder regio 17 L*."lr f "Mijn vrouw heeft al 10 jaar Multiple Sclerose" www.nationaalmsfonds.nl REGIO - Donderdag 26 februari werden 2.568 pakken DE kof fie afgeleverd bij Voedselbank Alkmaar en omgeving aan de Pettemerstraat. Dit gebeurde in een sneltreinvaart en met weinig bombarie: een chauf feur die op zijn dagelijkse route een pallet aflevert, zoals wel vaker gebeurt. Maar voor Jan Blekemolen en alle vrijwilligers van de voedsel bank was het wel degelijk een heel speciaal moment. ,,Het is een leuke afronding van de eind vorig jaar gehouden DE punten inzamelac- tie, georganiseerd door Lionsclub Alkmaar Phoenix." Daarbij werden op verschillende inzamelplekken in de regio in totaal 1.242.146 DE punten ingezameld. Goed voor een volle pallet koffie. ,,En daarmee kan de voedselbank haar klanten ontzet tend blij maken!" Vorige week werd een volle palet met koffie afgeleverd bij Voedselbank Alkmaar. Aangeleverde foto werp zo klein -of het schilderij zo donker- dat het nog maar net te zien is. Eric van der Wal (1940) maakt naast gouaches voornamelijk gra fiek: in het bijzonder hout- en linole umsneden, alsmede boekobjecten. Zijn grafiek is voornamelijk geïn spireerd op het Noord-Hollandse landschap en later Franse land schappen, zoals Normandië en Picardië. Het gehele oeuvre van zijn boekobjecten is in het bezit van het Museum Meermanno- Westreenianum te Den Haag, dat hieruit regelmatig werken tentoon stelt. Ook in Duitsland en Finland zijn de boekobjecten van Eric te zien geweest. Hij heeft daarvoor verschillende prijzen gekregen. De tentoonstelling is open op vrij dag-, zaterdag- en zondagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Het adres is: Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. www.galeriedekapberg.nl. LIMMEN - De Tourcommissie van TCL is volop bezig met voor bereiding voor de maandritten voor het nieuwe seizoen. Met van april tot en met septem ber op iedere eerste zondag van de maand (starttijd om 08.00 uur bij De Burgerij in Limmen) een uitda gende fietsrit, waarvan de afstand tussen de 100 en 150 kilometer ligt. Op 4 oktober wordt de slotrit gere den. De snelheid ligt rond de dertig kilometer per uur. Deze ritten worden uitsluitend voor leden van de TCL georgani seerd. In de maanden juli, augus tus en september zijn de ritten zelfs tussen de 150 en 185 kilo meter lang. Verder wordt er elke zondag gereden in verschillende groepen over een afstand van circa 85 kilometer met een koffiestop. De belangrijkste regels: letten op elkaars veiligheid en die van de overige verkeersdeelnemers. Het is geen wedstrijd, samen vertrek ken en samen thuiskomen. Meer informatie of lid worden van de Tourclub Limmen? Zie www.tourclublimmen.nl of meld je aan via het aanmeldingsformu lier op de contactpagina van de website. Een keer mee te rijden zonder direct lid te worden is ook moge lijk; zie op de website voor de juiste starttijden en startlocatie. De Tourclub Limmen ziet uit naar een fantastisch wielerseizoen. Op vrijdag 20 maart staat de Algemene Ledenvergadering op de agenda. Deze vergadering in De Burgerij, aanvang 20.00 uur is voor alle leden van de TCL. AKERSLOOT - Met deze pakkende titel is het Aquariuskoor uit Akersloot al enige maanden bezig met een musicalproject. Dit alles ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het koor. Akersloot is de gemeenschappelijke factor, de thuisbasis en de meeste koorleden zijn geboren en getogen Akersloters. 17 en 18 april is het zover, dan zingt en speelt het Aquariuskoor in de Rooms-katholieke kerk hun musical: Grootse Plannen in Akersloot. Wat die plannen zijn, blijft een verrassing maar het is beslist de moeite waard voor een avond amusement. Het repertoire bestaat uit pop, rock en gospel. In de musical komt van alles aan bod. Adres kaartverkoop (kaarten a €5,-): Novy Velzeboer, Julianaweg 40 te Akersloot. Of mail naar marian@meijne.nl. Aangeleverde foto EGMOND AAN DEN HOEF - In galerie De Kapberg is tot en met 5 april de tweede tentoonstel ling van dit jaar te zien. Met onder andere werk van Hans Houwing (1957), sculpturen van gaas. Houwing noemt zichzelf beeld houwer. Hij maakt tonige ruimtelij ke tekeningen. Hij kreeg zijn oplei ding aan de Rotterdamse Academie voor Beeldende Kunsten en expo seerde onder meer in Berlijn. Marjan de Voogd (1957) expo seert ingekleurd porselein. Haar werk is kleurrijk glasachtig en gril lig. Haar fascinatie voor Aziatische culturen is zichtbaar in haar werk. Met flinterdunne randjes, puntjes, doorschijnende en ondoorschijnen de vlakken van ingekleurd porselein fantaseert ze organische structuren. Arjen Baars (1954) volgde de opleiding voor tekenleraren en schilderde bij Ateliers 63 in Haarlem. Hij maakt kleine olie verfschilderijen; een auto, iemand die hardloopt, of een voetballer op een hoekje van het veld. Toch is er meestal een subtiel verschil met zo maar een geschilderd plaatje. Soms schildert hij een niet zo heel bijzon dere gebeurtenis, vaak is het onder AKERSLOOT - Het duurt nog even, maar in het weekend van 28, 29 en 30 augustus staat Akersloot weer in het teken van Rock 'n Roll Street. Tijdens dit driedaagse festi val zijn er naast drie dagen Rock 'n Roll muziek, tal van activitei ten op en in de nabijheid van het Wilhelminaplein. Op vrijdagdag 28 augustus start het evenement met de jaarmarkt. De markt heeft de laatste jaren vele varianten gekend, toch was de stichting niet helemaal tevreden. Met wat vers bloed in de organisatie, en het benaderen van nieuwe partners, denkt de organi satie de jaarmarkt van Akersloot weer de glorie van weleer te kunnen geven. Op de markt werden norma liter alleen handelaren met food en non-food producten toegelaten. In de nieuwe variant is er ook ruimte voor verkopers van tweedehands goederen, eigen nijverheid, hobby isten en nog veel meer. Ook wordt er tijdens de markt aan de kinderen een gratis Rock 'n Roll-clinic aange boden in de grote tent. Daarnaast In haar strijd voel ik mij machteloos... Meld je aan als collectant en mee tegen Multiple Sclerose! Bel 010 591 98 39 of mail naar info@nationaalmsfonds.nl zullen er op de markt diverse acti viteiten zijn waar aan kan worden deelgenomen. De markt is dit jaar van 16.00 uur tot 22.00 uur. Voor €35,00 kunt u een kraam met verlich ting huren. U kunt mailen met anna. oorthuis@quicknet.nl voor het boe ken van een kraam of meer infor matie. Lokale verenigingen of goede doelen kunnen voor een speciaal tarief een kraam verkrijgen. Voor meer informatie, tel. 06-16294024. De jaarmarkt tijdens Rock 'n Roll Street in Akersloot wordt dit haar in een nieuwe vorm gegoten en biedt plaats aan verschei dene verkopers. Aangeleverde foto Eén van de werken van Van der Wal, te zien in galerie De Kapberg. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 15