Jubileumjaar 450jaar Egmondermeer- en Bergermeer polder Royal Flush komt naar Akersloot Homeward Dove in Slotkapel Voorbereiding Hoeverveiling van start Dancing with Eensgezindheid INGEZONDEN MEDEDELING Limmen Artistiek en Creatief Keez-avond bij vv Limmen Vastenmeditaties New Voice in Egmond UITKIJKPOST 11 MAART 2015 Luc Kohsiek, dijkgraaf van het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier, Hans Romeyn, bur gemeester van Heiloo, Rob Zeeman, loco-burgemeester van Bergen en Piet Bruinooge, burgemeester van Alkmaar voerden gezamenlijk de openingshandeling uit en gaven zodoende antwoord op de vraag 'Houden we het droog?' Foto: Job Rus REGIO - Meer dan 150 men sen waren vrijdag 6 maart naar de Rabozaal van Hogeschool InHolland in Alkmaar geko men voor de feestelijke presentatie van het pro gramma voor het 450-jarig jubi leum van de Egmondermeer- en Bergermeerpolder. LIMMEN - Limmen Cultuur houdt op 14 en 15 maart een expositie van kunstenaars uit Limmen en omgeving in het cultureel cen trum Vredeburg. Op de bovenver dieping zijn schilderijen, beelden, iconen en glaswerk te bewonde ren zijn en de benedenverdieping is ingeruimd voor exposanten die hun keramiek, handgemaakte tas sen, sieraden en sculpturen zullen tonen aan de bezoekers. De fees telijke opening wordt dit jaar ver zorgd door wethouder Ans Pelzer. Zij is verantwoordelijk voor kunst en cultuur binnen deze gemeente. De deuren van Vredeburg zijn op beide dagen geopend van 11:00 uur tot 17:00 uur en de toegang is gratis. Voor meer informatie: www.limmencultuur.nl. LIMMEN - Vrijdag 13 maart is er Keezen in de kantine bij voetbal vereniging Limmen. Keezen is gemakkelijk te leren, dat kan zelfs ter plekke die avond. Er zijn al vaker Keezavonden gehouden bij vv Limmen maar dit keer gaat het net ietsjes anders. Het wordt een geheel verzorgde avond. Koffie, drankjes, hapjes en (mooie) prij zen zijn in de entreeprijs a 20 euro per persoon inbegrepen. De aan vang is 20.00 uur en opgeven kan via info@vv]immen.nl of aan de bar in de kantine van vv Limmen, Dampegheestlaan 2 in Limmen. Met de woorden ,,We willen ver binden en ontmoeten", begon Kees Kraakman, voorzitter van Stichting BEM450 die de organisatie van de activiteiten op zich neemt, zijn presentatie. Kraakman maakte het feestprogramma vol met verrassen de activiteiten en evenementen in en om de polders bekend. ,,In de periode van maart tot oktober is er van alles te bele ven in de polders, variërend van wandelingen, muziekoptredens langs de Hoevervaart, een trek- schuitentrekwedstrijd tijdens het Hoeverdorpsfeest in juni en een Midzomerfestijn met oude land bouwvoertuigen, streekproducten en nog veel meer. Op korte termijn zijn zeker aan te raden de 'Toer de Boer' op 25 april, wanneer dertien agrarische bedrijven open dag hou den, en de kunst- en cultuurroute 'Peil de Polder' van 29 tot en met 31 mei. Het polderlandschap is een inspiratie voor veel kunstenaars, dus dat gaat ongetwijfeld hele mooie dingen opleveren. Tot 1 april kan iedereen die zich geïnspireerd voelt door de polder nog een verhaal of gedicht inzen den voor de verhalen- en gedich tenwedstrijd die deel uitmaakt van het kunstweekend. We nodigen iedereen met herinneringen aan het polderleven daar van harte voor uit." Alle activiteiten zijn terug te vinden op www.bem450.nl en op www.facebook.nl/bem450jaar. Wie de maandelijkse nieuwsbrief wil ontvangen kan een mail sturen naar bem450jaar@gmail.com. EGMOND - Op 14 maart om 20.15 uur geeft Homeward Dove een concert in de prachtige Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Homeward Dove is een tri bute band die alleen repertoire van Leonard Cohen vertolkt, de man met de extreem lage stem, prachtige melodieen en ijzer sterke teksten. De band speelt afwisselende muziek vanaf eind jaren zestig tot 2014, bekende en minder bekende liederen, met gitaar, (vaak meerstemmige) zang, viool, mandoline, toet sen, contrabas en percussie. De melodieuze muziek komt goed tot zijn recht in de sfeervolle kapel. Toegang 10 euro, reserve ren kan via homewarddove13@ gmail.com. EGMOND - De voorbereidingen voor de Hoeverveiling gaan deze week weer van start. Inwoners van Egmond aan den Hoef krij gen vanaf deze week een flyer in de brievenbus met de aankondi ging van de veiling. Aan deze flyer zit ook een ant- woordstrook waarop men kan aan geven wat voor goederen of dien sten men aan de veiling beschikbaar wil stellen. Medewerkers van de vei ling zullen deze antwoordstroken EGMOND-BINNEN - Zaterdag 14 maart is het jaarlijkse dona teursconcert van muziekver eniging Eensgezindheid uit Egmond-Binnen. Dan geeft het fanfare orkest onder leiding van Marije Koopmans en het opleidingsorkest onder lei ding van Birgitte van Es een specta culair concert. Op zaterdag 14 maart staat het thema 'Dans' centraal. Het oplei- dingsorkest brengt samen met de jonge dansers van Micheline Dance Studio het muziekstuk Happy op de planken. Met diverse dansstijlen, gespeeld door het opleidingsorkest, zoals de tango in 'Libertango' en popmuziek in 'Flashdance... What A Feeling'. Tevens verrast het opleidingsorkest in Absorokas Sunrise. Het fanfare-orkest laat u mee draaien in het uptempo stuk Rikudim maar ook het alom beken- de Grease! komt aan bod. Ook is het danspaar Gabriël en Ina van de partij waardoor u als bezoeker zeker getriggert wordt ook met de voetjes van de vloer te gaan. De Second Waltz van Andre Rieu zal deze avond uiteraard ook niet ont breken en The Floral Dance zult u zeker herkennen aan de melodie. In de pauze is een loterij. De aan vang van het concert is 20.00 uur in Dorpshuis de Schulp te Egmond- Binnen (gratis entree). tegen het einde van de maand weer komen ophalen. Aan de hand van de binnengekomen antwoordstro- ken wordt door het veilingcomité de catalogus van de veiling samen gesteld. Deze catalogus zal eind april verschijnen. De Hoeverveiling zal dit jaar plaatsvinden op zater dag 9 mei in dorpshuis Hanswijk te Egmond aan den Hoef. De opbrengst van de veiling komt ten goede aan de kerk in Egmond aan den Hoef en een aantal meewerken de verenigingen. EGMOND - Op weg naar Pasen zijn er vijf woensdagavonden een vastenmeditatie, georga niseerd door de drie kerken in de Egmonden. Dit jaar rond het thema: 'Rondom Jezus'. Iedereen is welkom op de genoemde woensdagavond in de Protestantse kerk, Trompstraat 2 in Egmond aan Zee. Aanvang 19.30 uur (kerk open 19.00 uur). EGMOND - Op 21 maart zal niet New Voice maar Beatween, een groep van zo'n veertig koorleden uit Wateringen, de kerkdienst opluisteren in de St. Adelbertuskerk. New Voice is als een van de 12 koren present op het Korenfestival dat op 15 maart in Party Centrum 'Op Stap' in Hoogwoud zal worden gehouden. Het optreden staat gepland om ongeveer 14.50 uur. Op zater dagavond 4 april zal New Voice haar medewerking verlenen aan de Paaswake, die om 23.00 uur door pastoor Overmars in de St. Adelbertuskerk zal worden voor gegaan. AKERSLOOT - Zaterdag 14 maart zet de coverband Royal Flush Café, met onder andere de Uitgeester sologitarist Thomas Jak, de Vriendschap op zijn kop. Vanaf de eerste optredens in 2005 zijn de eerste fans nog altijd trouw aan de band. Optredens in Castricum, Uitgeest en Heemskerk worden druk bezocht. Ook dit jaar haalt café De Vriendschap de band weer in huist. Voor Royal Flush de tweede keer op dit podium waar voor zij graag de agenda vullen en de beste nummers uit kast halen. Inspiratie voor de band is het radio station 3FM. ,,Zij draaien altijd songs die je op andere stations nog niet hoort en vaak voordat deze artiesten elders doorbreken. Naar die mix zijn wij constant op zoek waardoor bij ieder optreden ver- assende covers de setlijst aanvoe ren", aldus drummer Daan Kuijs Aanvang 21.30 uur. De toegang deze avond is gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 17