Sparren in wedstrijdvorm Aangepast sporten nu ook actief in Heiloo 21 Wesley Harms kwam, zag en won Wereldtopniveau badminton bij 't Vennewater AZ selectiedag bij De Foresters Nipte nederlaag De Foresters tegen De Meern Wim Mandemakers weer gretig Damclub Heiloo verovert tweede plaats Teamcaptain Brantjes redt eer UITKIJKPOST 11 MAART 2015 TAEKWONDO HEILOO - Zondag 8 maart heeft Dojo t Loo in samenwerking met Taekwondo Centrum Alkmaar een sparringstoernooi gehou den met als doel hun leerlingen ervaring te laten opdoen bij het sparren, de full-contact wed- strijdvorm bij Taekwondo. In de Dojo aan de Bergeonstraat streden zo'n 35 junioren en senioren in verschillende groepen. Onder het toeziend oog van een scheidsrech ter, juryleden en coaches moest iedereen meerdere partijen sparren in zijn poule. Door de lichaamsbe schermer, scheen- en armbescher mers en een helm gebeurde het sparren uiteraard ook op een veilige manier. Voor velen was het de eer ste keer om alle technieken in een wedstrijdvorm toe te passen met soms onbekende tegenstander. Al met al een groot succes met voor Onder het toeziend oog van de scheidsrechter, juryleden en coa ches moest iedereen meerdere partijen sparren. Aangeleverde foto iedereen een aandenken en een beker voor de winnaars. Zenne, Damian, Thijs en Salim wonnen de bekers bij de junioren, Nick bij de senioren. Een uitgebreid fotover slag is te zien op www.dojotloo.nl. BADMINTON HEILOO - Badminton is de snel ste racketsport ter wereld. Bij deze sport gaat het om een mix van vaardigheden: techniek, kracht, souplesse, reactiesnel heid, coördinatie en uithou dingsvermogen. Hoe het er uit ziet als deze sport op het allerhoogste niveau gespeeld wordt, is te zien op zaterdagmid dag 14 maart in de badminton- hal in Heiloo. Dan demonstreren twee Nederlandse topspelers uit de internationale badmintoncom- petitie, Jorrit de Ruiter (nummer 23 op de wereldranglijst) en Gayle Mahulette (eerste Nederlandse dame) hoe snel, dynamisch en leuk badminton is. Om 12.30 uur star ten ze met een gasttraining aan de Noord-Hollandse jeugdselectie. Vanuit 't Vennewater badminton maken Fleur Bakker, Tico Keijser, Lisanne Groenenberg, Maaike Leek en Patrick Beilschmidt, Carolien en Barbara van Noord deel uit van deze jeugdselectie. Vanaf 13.30 uur spelen Jorrit en Gayle spectaculaire demonstratie wedstrijden. Iedereen (dus ook als je geen lid van de vereniging bent) is zaterdag vanaf 12.30 uur van harte welkom om te komen kijken in de badmin- tonhal aan 't Zevenhuizen 46 in Heiloo (www.badmintonvennewa- ter.nl). HEILOO - Zaterdagavond was de deur nog maar net open toen Wesley Harms zich liet inschrij ven voor het Oosthonk Open darttoernooi. Toch een mooie gelegenheid om eens tegen een prof te gooien en te proberen hem te verslaan. In de poulefase lukte het alleen Michael Helder om een leg van Wesley af te snoepen. De strijd om de ranking- punten speelde zich ondertussen op bord zes af, waar Rob Radsma en Richard Boontjes elkaar tegen kwa men in een poule met Jeff de Ruiter als geduchte tegenstander (die uit eindelijk Richard met 3-0 naar de best of the rest stuurde). Daar won hij ten koste van Rene Boontjes de finale en schreef zodoende toch nog vijf punten bij aan zijn totaal. In de winnaarsronde denderde Wesley onverstoorbaar door richting de finale; Kelvin Iz en Paul Kleibroek konden het hem niet echt moei- lijk maken. Mike Schilder, die veel thuis op zolder oefent, dwong hem wel tot een beslissende vijfde leg maar ging daarin alsnog onder uit. Rob Radsma had concurrent Bas Zeekant al in de achtste finale verslagen en trof na een stevige pot tegen Maurice Bouilebounne Wesley in de halve finale maar ook hij had geen gepast antwoord op de constant gooiende Harms. In de finale wist Alexander Emilianov, na winst op Jeff de Ruiter, tenslot te twee keer als eerste te checken maar Wesley trok met 5-2 de eind overwinning naar zich toe. Bij de dames kwam Erin de Boer het verst en nam Natasja Kost de tweede plek voor haar rekening. Ed Zeekant blijft ondanks afwezigheid aan de leiding, met Rob Radsma nu op twee punten. Richard Boontjes op drie punten en zoon Bas Zeekant op vier punten. Dat belooft op het afsluitingstoernooi nog een mooie ontknoping te worden zaterdag 18 april. VOETBAL HEILOO - Jonge voetbal lers (geboren tussen 2002 en 2007) die hun talenten willen tonen aan de trainers en scouts van de AZ Jeugdopleiding en De Foresters, kunnen op 29 april terecht in Heiloo op Sportcomplex Het Vennewater. De Foresters en de AZ Jeugdopleiding organiseren op die dag een AZ Selectiedag. Aanmelden voor één van de dagen kan via www.az.nl/selectieda- gen. De inschrijving is inmiddels gestart. Voor het evenement geldt: vol is vol. De kosten voor deelname aan de AZ Selectiedagen bedragen 7,50,- per persoon. Kinderen die lid zijn van de AZ Juniorclub De Waaghalzen of de AZ AllstarZ kun nen voor 5,- deelnemen. VOETBAL HEILOO - De Foresters kreeg zondag De Meern op bezoek. De Meern is een heel sterke ploeg en staat al ver voor op de ove rige deelnememende ploegen. Omdat Jesper Hut was geschorst en Robbin Hoorn geblesseerd, stond Tommy Hoorn ditmaal op 'vier'. Voor de rust konden de Egels de Utrechters goed bijhouden, mede dankzij steeds goed uitko men van doelman Tijs Laagland. Een doelpunt van De Meern werd DAMMEN HEILOO - In de slotronde van de Kennemerdamkring speelde damclub Heiloo om de twee de plaats tegen DOS uit Sint Pancras. SNA 4 uit Heerhugowaard was al REGIO - Sportservice Noord Holland voert al jaren lang in zes regio's het Sa menwerkingsverband Aangepast Sporten uit, zo ook in de regio Noord-Kennemerland. Sinds 2015 zijn de gemeente Heiloo en Uitgeest ook aangeslo ten bij het Samenwerkingsverband Aangepast Sporten in de regio Noord-Kennemerland. Vanaf heden kunnen alle inwoners, sportvereni gingen en andere organisaties met hun vragen terecht bij de regiome dewerker aangepast sporten. Er zijn veel mensen met een beperking die niet aan sport doen, maar dit wel willen. Drempelvrees en onbekendheid over de moge lijkheden om aangepast te sporten spelen hierbij een grote rol. Dit afgekeurd doordat de grensrechter meende dat de bal de achterlijn tij dens de voorzet zou hebben gepas seerd. Het bleef dus 0-0. Na de pauze zag men een sterk uit de start blokken gekomen De Meern, want binnen vijf minuten was de stand 0-2. Joey Breed raakte geblesseerd aan zijn enkel en liet zich vervan gen door Dennis Nanne. In de 63ste minuut kwam het mooiste doelpunt van de wedstrijd, toen Nick Kramer na een prachtige voorbeweging de doelman van De Meern vanaf zeker 18 meter met een vlammend schot enkele ronden voor het eind van de competitie kampioen. Een gelijk spel tegen DOS was zelfs voldoen de, maar de dammers uit Heiloo wonnen en deze zege kwam geen enkel moment in gevaar. De uitslagen: DOS St Pancras- terwijl iedereen weet dat sporten gezond, gezellig en grensverleg gend is. Soms is de sportwens er wel, maar zijn de te nemen stappen liet vissen: 1-2. Het werd zelfs nog bijna gelijk door een harde pegel van Simon Duindam, die echter smoorde in een groep verdedigers. Chris Poulino kwam nog in het veld voor Milo Blei en Daniel Ben-Amie voor Tommy Hoorn, maar het bleef 1-2. Geen punten dus voor de Egels, maar de tegenstand was te prijzen, evenals het positiespel. De spanning is om te snijden onderin de eerste klasse, maar als De Foresters de huidige vorm weet vast te houden, dan is er zeker meer mogelijk dan de huidige voorlaatste plaats. DCH 7-13. Bord 1: F. Zuurbier-R. Boulonois 0-3/ 2. G. Luyten - F. Schouten 0-3/ 3. C. Kieft - B.V. Leijden 1-1 4. G. Smit - S. Droog 1-1/ 5. W. Ackermann - G. Kiewitt 0-3/ 6. N. de Haan - G. Jansen 3-0 7. C. Smit- C. van Lieshout 1-1 8. W. Koffeman- M. Houtenbos 1-1. niet bekend. Wat, waar, wanneer, hoe laat, hoe kom ik daar? Het zijn allemaal vragen waar veel sportieve mensen met een beperking het ant woord niet op weten. De regiomedewerker aangepast sporten helpt deze mensen. Ook ondersteunt en begeleidt de regio medewerker (sport)organisaties die een aangepast sportaanbod hebben of willen starten. Het kan hierbij bijvoorbeeld gaan om des kundigheidsbevordering binnen de vereniging of ondersteuning/ advies bij diverse knelpunten. Voor meer informatie kunt u terecht op www.aangepastsporten.info of contact opnemen met Marieke Wever, regiomedewerker aange past sporten Noord-Kennemerland, mwever@sportservicenoordholland.nl of tel: (072) 564 50 27. MOUNTAINBIKE AKERSLOOT - Wim Mandema- kers uit Heiloo heeft donderdag avond de vierde rit in de reek sen van tien wedstrijden om de Kids and Parents Bikeschool (KPB) mountainbikecup gewon nen. Op Sportcomplex de Cloppenburgh in Akersloot werd er direkt na de start een afschei ding geforceerd door latere win naar Wim Mandemakers. Wilfred Knegt (Uitgeest) en de Alkmaarders Milosj van Renesse en Henk Louwe waren in staat hierop te reage ren. Toch was de overmacht van Mandemakers te groot en moes ten zijn volgers toezien dat hij uit het zicht verdween. Wilfred Knegt nam tot ruim halfkoers Milosj van SCHAKEN LIMMEN - Op donderdag 5 maart speelde het viertal van SV Vredeburg 3 een bondswedstrijd in Heerhugowaard. Een dag later stond ronde 19 van de interne competitie op het pro gramma. Hekkensluiter Vredeburg 3 had een moeilijke avond in Heerhugowaard. Marlies Sturk, Adri Beentjes en Bert van Diermen knokten voor wat ze waard waren, maar delfden het onderspit. Teamcaptain Jan Brantjes sleepte een remise uit het vuur en redde daarmee de Limmer eer: 3,5-05. In de interne competitie wist Bert Hollander met een aardige matvoe ring Gertjan Hafkamp te verslaan. Met twee torens benam Hollander de zwarte koning de speelruimte. De geslepen vossen Ed Stolp en Jos Admiraal wisten wat te doen om niet te verliezen. Het betere metselwerk was zichtbaar op het bord. Consequenties was dat beiden ook niet wonnen. Koploper Barry Blekemolen zag zijn voorsprong Renesse op sleeptouw. Henk Louwe had inmiddels wat gas moeten terugnemen. Henk Jan Verdonk was achteraan gestart om vervolgens zich dwars door de rest van het ren- nersveld naar voren te rijden. Nadat ook Henk Louwe opgeveegd was, waren Verdonks ogen gericht op het duo Knegt/Van Renesse. Op het juis te moment waar Verdonk zich zou gaan aansluiten bij het voornoemde tweetal, sprong Milosj van Renesse uit het wiel van Wilfred Knegt om een tweede plek veilig te kunnen gaan stellen. Wel kon Verdonk Wilfred Knegt verschalken, maar de prooi Van Renesse was te ver om die ook nog te kunnen verslinden. Uitslag: 1. Wim Mandemakers 2. Milosj van Renesse Alkmaar 3. Henk Jan Verdonk Egmond aan de Hoef. op de ranglijst slinken door een nederlaag tegen Harold Ebels die in het complexe toreneindspel beter het overzicht hield en een cruci ale pion veroverde. Remi Aafjes liet een remise-achtig eindspel tegen Jan Borst door de vingers glippen. Respect gold het vermogen van de 81-jarige Borst die na een lange par tij in het eindspel dus nog scherper was dan zijn 17-jarige tegenstander. Piet van der Heijdt verloor snel een toren in zijn partij tegen Hans de Goede die vervolgens geen proble men had de vis op het droge te krij gen. Dick Aafjes en Jaap Limmen speelden een spannende partij waarin Limmen het overwicht leek te hebben, maar nadere analyse leerde dat Aafjes alles onder con trole had en het verloren pionnetje kon terugwinnen, waarna remise resulteerde. Komende vrijdag wordt er niet geschaakt: vanwege Limmen Creatief is Vredeburg niet beschik baar. Op 20 maart spelen zowel Vredeburg 1 als 2 een bondswed strijd. Voor het vlaggenschip staat dan de titel op het spel.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 21