Zondagmiddagconcert in Witte Kerk Uitkijken sWing Koor Heiloo gaat Werelds! U> Tien vragen aan 14 maart Horeca live Heiloo en Limmen Gerard Pranger 3 L UITKIJKPOST 11 MAART 2015 HEILOO - Op zondagmiddag 15 maart speelt in de Witte Kerk het gerenommeerde baroken- semble La Barca Leyde een con cert in kwartetbezetting met traverso, continuo en sopraan Wendy Roobol. Het wordt een schitterend en fraai in het gehoor liggend pro gramma met Handel-aria's, een Monteclair-cantate en muziek van Giovanni Gabrieli en Johann Sebastian Bach. De instrumentalis ten zijn: Raymond Honing traverso, Cees van der Poel klavecimbel/ orgel en Elske Tinbergen cello. Zij behoren mét zangeres Wendy Roobol tot de Nederlandse top en staan borg voor een middag luister genot. Voeg daarbij de fraaie ruimte van de Witte Kerk en de uitstekende akoestiek en de toehoorders zijn verzekerd van een uniek concert. Het concert begint om 15.00 uur en de kerk is om 14.30 uur open. Reservering is zéér aan te beve len, via info@concertenwittekerk. nl. Zie ook www. concertenwitte- kerk.nl. Losse kaarten zijn behalve bij de kassa van de Witte Kerk De instrumentalisten van het zondagmiddagconcert in de ook verkrijgbaar bij de Schrijverij, Witte Kerk. Aangeleverde foto Heerenweg 199, Heiloo. HEILOO - Zaterdag 14 maart staan Limmen en Heiloo in het teken van het Horeca live festi val. Vanaf 15.30 uur spelen op negen horeca-locaties Neerlands beste blues en rock and roll-bands. Alles is gratis toegankelijk. De bands spe len drie sets van circa 35 minuten met tussenpauzes, zodat het publiek kan hoppen tussen de verschillende locaties. Tevens rijdt er een gratis pendeltaxi. Het doel is om de lokale horeca te promoten en het publiek te laten genieten van de fantasti sche bands. Deelnemende bedrij ven zijn in Heiloo: Café de Wit met de band Talisker four (rockabilly), Herberg Jan met Damned and Dity (Delta blues), café Queens met Sweet Mary Jane (rock/blues), café t Kroegje met Arjan van Bommel (Nederlandstalige blues), Fletcher hotelbar met Blueprint (Delta Blues), café La Strada met Slapback Johnny (rock and roll en in Limmen: café De Lantaarn Dynaflows Ft Litte Steven and fat Harry (rythm blues), de Burgerij met Rude Ruby and the gentle Giants (rockabilly) en restau rant-bar bij Lotje met Hans laduc (blues/country). Kijk voor informatie op Facebook Horeca live Heiloo en Limmen of check de bands op you- tube. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. 1H^ Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos t.j offset rotatiepers, de milieu- St ciniing. vmiiniii- vriendelijke druktechniek Nieuwe Openingstijden ma. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur di. 08.00 - 12.00 13.00 - 17.30 uur wo. GESLOTEN do. 09.00 - 12.00 vr. 09.00 - 12.00 13.00 - 14.30 uur Advertenties Jos Kraakman is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, tel. 072-5351073 of via advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en -mogelijkheden: www.uitkijkpost.nl. Verkoop Marion Becker is bereikbaar op maandag en donderdag, tel. 072-5351072 of via verkoop@uitkijkpost.nl. Redactie Marsha Bakker is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072 5351071 of via redactie@uitkijkpost.nl. Adres Bezoekadres: Willibrordus Business Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo tel 072-5330175. Volg de Uitkijkpost ook op •j_J HEILOO - Zaterdag 28 maart gaat sWing werelds met het con cert 'I sing You Sing'. Het optre den in de Witte Kerk begint om 20.15 uur sWing neemt u mee naar onder andere Ghana, Frankrijk, Kroatië, Jamaica, Ierland en Spanje. Naast liederen dragen de koorleden gedichten voor. Vooraf spelen Clementine Sengers en Simon Peek op de trekzak. Het gastoptreden van de band 4/4 All uit Castricum maakt het tot een gevarieerd geheel. Hans van der Laan (dwarsfluit) begeleidt het koor bij Paris s'éveille. sWing is een gemengd koor dat onder leiding van Olaf van Rijn vierstemmig zingt. De pianobegeleiding is in handen van Hendrik-Jan Bosma. Aanvang: 20.15 uur. Zaal open: 19.30 uur. Entree: volwassenen 8,50 Kinderen t/m 14 4,50 (inclusief consumptie). Voorverkoop: Bruna ('t Loo) de Schrijverij, zowel bij station als in winkelcentrum Het Hoekstuk. Tevens verkoop aan de kassa. Graag gepast betalen zie ook www.koorswing.nl Ik ben Gerard Pranger, 58 jaar en werkzaam als platformmede werker bij de KLM 1. Waar bent u geboren en getogen? Ik ben geboren in Heiloo op de Burenweg, als oudste zoon van slager Jan Pranger (bij veel inwoners van Heiloo wel bekend). Later zijn we verhuisd naar de Kennemerstraatweg, hoek Kerkelaan. Ik woon nog steeds in Heiloo. 2. Als uw hobby uw werk was geweest, welk beroep zou u dan nu uitoefenen? Ik denk dat ik organisator zou zijn geworden van feesten in ons dorp, waar veel mensen uit Heiloo en omstreken aan deel zouden kunnen nemen. In het verleden organiseerde ik onder andere autostep-races en ringsteken in Heiloo. Er komt nu een heel nieuw evenement aan, namelijk de Hunebedspelen. Elk jaar op 21 juni, tijdens de langste dag en kortste nacht, vier den de Germanen 'Litha', het midzomernacht feest. Het feest staat in het teken van het afscheid van het licht. Naast de vele Germaanse rituelen werd er tijdens dit feest ook gegeten, gestre den en naar muziek geluisterd, net zoals wij dat in Heiloo met de Hunebedspelen gaan doen. (op facebook.com/hunebedspelen vind je meer informatie over dit evenement en achtergrondinfor matie over de stammen die op het feestterrein meestrijden). 3. Wie zou u wel eens willen ontmoeten, en wat zou u zeggen of vragen? Ik zou zo niemand kunnen noemen. Ik ga altijd recht op de man af met mijn vragen. 4. Wat is uw mooiste jeugdherinnering? Mijn vader was bij de brandweer. Met de open brandweerauto gingen we sinaasappelkistjes ophalen bij Freek van Weelderen op de Nic. Beetsweg, voor brandweerdemonstraties in Plan Oost. 5. Wat vindt u de mooiste plek in Heiloo? Landgoed Nijenburg en het bos eromheen, evenals het Heilooer- en het Limmeroverdie. 6. Waarvoor kunnen ze u 's nachts wakker maken? IJs met gebrande en gesuikerde nootjes, ananas en advocaat met slagroom 7. Wat is het beste advies dat u ooit kreeg? Zit het eens tegen, blijf niet boos. Wees ook altijd bereid anderen met raad en daad bij te staan. Je komt elkaar altijd weer ergens tegen in dit leven. 8. Wat weten de meeste Heilooërs niet van u? Dat ik in 1975 motorclub Heiloo heb opgericht. Destijds hiel den wij onze vergaderingen in La Strada. In onze huidige groep, MC75 zitten nog veel motorvrienden uit de begintijd. Dit jaar vie ren wij dus ons 40-jarig jubileum. 9. Wat zou u in het dorp aanpakken als u burgemeester was? Ik zou zorgen voor betaalbare huizen in Heiloo voor de jeugd. Op dit moment kunnen ook veel jonge mensen geen huis kópen. Ik zou kansen scheppen door grond van de gemeente in huurkoop beschikbaar te stellen over een looptijd van bijvoorbeeld 25 jaar. 10. Antwoord van de persoonlijke vraag van uw voorganger aan u: De door Gerard Pranger georganiseerde Hunebedspelen worden 21 juni gehouden, op de langste dag van het jaar. Wat gaat er op die dag allemaal gebeuren en hoe kan je als Heilooënaar hier aan deelnemen? Op 21 juni 2015 wordt het eerste midzomerfeest 'De Hunebedspelen' gehouden in Heiloo. Stammen, genaamd Juten, Saksen, Kelten, Bataven en Franken leveren deze Germaanse strijd. Een stam bestaat uit een Druïde en zeven strijders. Je meldt je dus aan per groep van acht personen. Dit kunnen bij voorbeeld vrienden zijn, familie of collega's. De leden van de stammen zijn gekleed in kledij passende bij hun eigen stam, hier bij biedt de organisatie hulp. De wedstrijdonderdelen zijn pijl en boogschieten, speerwerpen en het verplaatsen van een kei, door deze te rollen over boomstammetjes. Er staan ook kraampjes waar je met 'betaalstenen' hunebedbier, hunebedbrood, hune bedkaas en dergelijke kunt kopen. De muziekgroep De Octaviërs zal het geheel opluisteren met muziek geheel in Germaanse stijl. Aanmelden kan door de benodigde formulieren te downloaden van facebook, of stuur een mail naar hunebedspelen@gmail. com. We zenden dan de formulieren toe, evenals de lijst met de nog beschikbare stamnamen. We streven ernaar om twintig stammen te krijgen, tot nu toe hebben zich negen stammen aan gemeld, dus er is nog volop plek. Ik nomineer voor de volgende Tien vragen aan: Ron Kösters, omdat hij zich met hart en ziel inzet voor het zwemmen met gehandicapten. Hoe is hij hiertoe gekomen en wat drijft hem om dit vol te houden naast zijn drukke baan in zijn bedrijf? Wendy Roobot Raymond Honing Blues Rock and Roll. sWing is een gemengd koor dat vierstemmig zingt. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 3