Rootring Wijnen Expositie Tine Poelsma NLdoet in Heiloo BEDRIJF BELICHT Schrijver Jan Brokken in Cultuurkoepel Heiloo I 5 NLdoet. 20 en 21 maart 2015. Oranje Fonds Collecteweek Reumafonds Brengt ons bij elkaar. KORTOM Hondenbezitters in plan Oost opgelet Kinderkledingbeurs Trefpunt E.H.K. Klaverjasclub. Nog korte tijd te zien UITKIJKPOST 11 MAART 2015 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex btw. Voor aanmelding Kennemerstraatweg 464, 1851 NG Heiloo. Tel. 072-5330175 of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag dui delijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Martijn Rootring, Laan van Zeeman 20, 1851 SC Heiloo tel. 072-5740662, mob. 06-42116864, www.rootring-wijnen.nl e-mail: info@rootring-wijnen.nl HEILOO - Het oude spreekwoord luidt: Goede wijn behoeft geen krans. Maar tijden zijn veranderd. Met het tegenwoordige aanbod in -veelal voor de massa geproduceerde- wijnen waarmee de consument wordt over spoeld, verdienen de pareltjes onder de wijnen wat meer aandacht en waardering. Met deze insteek en vanuit een passie voor en brede inte resse in 'wijnen met een verhaal', zijn Martijn Rootring en zijn vrouw Joke samen met compagnon Wouter van Assendelft in 2013 met Rootring Wijnen begonnen. Door het houden van wijnproeverijen -aan huis en op locatie- willen ze met Rootring Wijnen wijnliefhebbers de verschillende smaakbelevingen laten ontdekken van authentieke kwaliteitswijnen, gemaakt van de voor bepaalde wijnstreken zo typerende druivensoorten. Als voorbeeld noemt Martijn de Sauvignon Blanc uit de Loire. In het woonhuis is een wijnbar ingericht waar op vastgestelde dagen en op afspraak wijnproeverijen gehouden worden; voor familie, vrienden en/ of collega's, maar ook voor zakenrelaties. ,,Want ook al valt er zoveel over te vertellen, om een keuze te kunnen maken, moet je wijn vooral proeven! Wijn is een levend en ambachtelijk product; tot stand gekomen door een combinatie van factoren, waaronder de druivensoort, de grondsoort in het gebied waarin wijn verbouwd wordt en de kwaliteit van de wijnmaker. Een goede kwaliteitswijn maakt je nieuwsgierig naar het tweede glas!" Rootring Wijnen biedt in de wijnwebshop een prachtige collectie wijnen in het midden- en hoogsegment aan. Als wijnliefhebber heeft Martijn interesse in speciale, authentieke wijn soorten, met name afkomstig uit de oorspronkelijke Europese wijnstre ken. Tijdens de vakanties met zijn ouders naar Bordeaux was hij als kind al nieuwsgierig naar wat zich binnen de muren van zo'n chateau afspeel de. Maar ook het verhaal achter een bijzondere Zuid-Afrikaanse of Zuid- Amerikaanse (Uruguay) wijn boeit hem enorm. Toch ging hij zich pas op latere leeftijd echt in wijn verdiepen. Als ontspanning op een drukke baan volgde Martijn uit pure liefhebberij in 2004 een wijncursus bij Best Wijnkopers in Goorn en maakte diverse wijnreizen. Eveneens hobbymatig volgde hij de opleiding aan de Wijnacademie en mag hij zich inmiddels geregistreerd vinoloog noemen. Om de passie voor authentieke wijnen met anderen te delen hield Rootring Wijnen in 2013 een eerste proeverij in theater Cool in Heerhugowaard. Juli vorig jaar stond Rootring Wijnen op het Festa del Vino in Alkmaar. En juni dit jaar staat de wijnbar van Rootring Wijnen op Culinair Heiloo, het culinaire evenement dat op vrij dag 12 en zaterdag 13 en zondag 14 juni rondom de Witte Kerk gehouden wordt. De eerstvolgende overzichtsproeverij aan de Laan van Zeeman is in april. Meld je via de website aan voor de nieuwsbrief met informatie over activiteiten. HEILOO - In het kader van de Boekenweek brengen pia nist Marcel Worms en schrijver Jan Brokken op zondagmiddag 15 maart in de Cultuurkoepel hun programma 'Waarom elf Antillianen knielden voor het graf van Chopin', naar het gelijknamige boek. Aanvang 15.00, zaal open 14.30 uur. In hun programma laten schrij ver Jan Brokken en pianist Marcel Worms horen hoe de mazurka's en walsen van Chopin zijn over gewaaid vanuit het koude Polen naar de tropen. Daar konden de dansen ontdooien en werden ze voorzien van Latijns-Amerikaanse en Afrikaanse kleuren en ritmes. De schrijver en pianist ontmoeten overal veel enthousiasme voor hun programma's, een soort concertle zingen. Muziek van Frédéric Chopin, Manuel de Falla (Spanje), Louis Moreau Gottschalk (VS), Ignacio Cervantes en Ernesto Lecuona (Cuba), Jacobo Palm, Rudolf Palm en Wim Statius Muller (Curasao), Francisco Mignone (Brazilië) en Teresa Carreno (Venuzuela). Een porttret van Chopin Toegang 15,- (Vrienden Cultuurkoepel 12,50). Informatie en reserveren via Kunstgetij: info@vaart.biz of tel. 06 38149037. Kaarten bij boekhandel Bruna Heiloo en op de middag zelf aan de zaal. Adres Cultuurkoepel: landgoed Willibrordus/terrein GGZ Noord-Holland-Noord - Kennemerstraatweg 464 in Heiloo www.cultuurkoepelheiloo.nl HEILOO - Vanaf dinsdag 31 maart exposert Tine Poelsma met nieuw werk in haar thuisa- telier Atelier TP, Termijen 189 in Heiloo. Tine heeft hiervoor inspira tie opgedaan in de natuur, onder andere in het Overbos en het Heilooërbos tijdens de afgelopen herfst. Verder is een impressie te zien van korstmossen. Tine: ,,Het blijft mij fascineren, elk jaar zien ze er weer anders uit." Ook toont Tine abstracte vormen en nog veel meer. Op de zolderverdieping heeft ze nog veel werk in voorraad. Iedereen is van harte welkom; het atelier is elke dinsdagmiddag geopend van 13.00 tot 16.50 uur. Buiten openingstijden is ook bezoek op afspraak mogelijk, bel hiervoor tel. 072 - 5334596. In de maand juni is het Atelier TP geslo ten. HEILOO - Samen met je colle ga's, familie, je sportteam, klas genoten of individueel zin in een gezellige en nuttige dag? Tijdens Nldoet op vrijdag 20 en zaterdag 21 maart zijn er in Heiloo heel wat leuke klussen en activi teiten dit jaar. Er zijn nog een aan tal organisaties die uw hulp hard kunnen gebruiken. Bibliotheek Heiloo zoekt voor vrijdag 20 maart 'Stofvangers, algenbestrijders en verfrollers' om de bieb er weer glan zend uit te laten zien. Op zaterdag 21 maart maakt Scouting Victorie er een gezel lige klusdag van en zoekt hulp voor onder andere het maken van een nieuw junglelokaal voor de Welpen en het verven van het Verkenner lokaal. Double Stars Heiloo zoekt hulp voor het doen van snoeiwerk en het beplanten. Ook binnen zijn er verschillende schoonmaakklussen te doen. Gered Gereedschap zoekt hulp bij het maken van houten ver- zendkisten volgens bouwtekening. Deze kisten zijn voor het verzenden van Gered Gereedschap naar leer lingen op scholen in ontwikkelings landen. Scouting Rurik zoekt nog hulp bij de bouw van een berging op het buitenterrein, aanleg centrale verwarming en isolatie in het club gebouw en het aanpassen van de elektrische installatie. Meer infor matie kunt u vinden op de website: www.vrijwilhgersheiloo.nl voor sociale initiatieven HEILOO - Nu de nieuwe De Loet zijn voltooiing nadert, de bewoners een beetje gewend zijn aan hun nieuwe behuizing en de lente er aan zit te komen hebben de welzijnsmedewerkers van De Loet een verzoek. Welke hondeneigenaren zouden samen met een bewoner van de Loet hun hond willen uitlaten? Een rondje in de wijk of om de vijvers zou al prachtig zijn, het is zo mooi in plan Oost en u doet de bewoners er een groot plezier mee. Uiteraard zijn wijkbewo ners zonder hond ook van harte welkom om met een bewoner een rondje te wandelen in de omgeving. Heeft u tijd voor of wilt u meer informatie dan kunt u contact opnemen met Marjon Seekles, welzijnsmedewerker van het Uitbureau de Loet, tel. 06-10730694. HEILOO - Op zaterdag 21 maart van 10.00 tot 12.00 uur is er weer een gezellige kinderkleding- en speelgoedbeurs in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U vindt hier goedkope kinderkle ding in alle maten, speelgoed et cetera. De toegang is gratis. HEILOO - Maandag 16 maart is de maandelijkse klaverjasdrive. En een verloting met mooie prijzen. Iedereen, het liefst met partner, is welkom op in cultureel centrum De Strandwal op het GGZ terrein. Bent u een regelmatige bezoeker en u kunt een keer niet of als u voor het eerst komt meldt dit even bij één van de onderstaande bestuursleden. De zaal is open vanaf 19.00 uur, aanvang 19.30 uur. Inlichtingen bij mevrouw G. Verhage, tel. 072-5123271 of bij mevrouw R. Geerlings, tel. 072 5339345. HEILOO - Het Reumafonds houdt binnenkort de jaarlijkse landelij ke collecte in de week van 16 tot en met 21 maart. Het Reumafonds ontvangt geen subsidie van de overheid. Uw hulp is dus onmis baar. De opbrengst van de jaar lijkse nationale collecte komt ten goede aan projecten die bijdragen aan verbetering van de kwaliteit van leven. HEILOO - In De Trog is de expo sitie van uiteenlopende werken te zien tot zondag 29 maart. De abstracte landschapsschilderijen van IJsland tot het Forum van Rome, van woeste gletsjers tot de lieflijke Auvergne verbeeld door Astrid Greijer. De bewerking en vormgeving van wortelstronken en nieuwe bestemming vinden voor afval van stalen materialen en afgedankte gebruiksvoor werpen door Wilco Kostelijk. De speelse, vaak naïeve en bij zonder fantasierijke schilderijen van Maniet Voets. Haar creaties stralen een enorme vrolijkheid en blijdschap uit. Daarnaast tekent en schildert Pam Leavy portretten. Haar boeken zijn visuele gedichten. De Trog aan de Bullaan is geopend van donder dag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Tine haalt haar inspiratie uit de natuur. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 5