m 6 - Gezondheidscentrum De Strandwal - Huidzorg Heiloo Tandprothetische praktijk Rutger Weijer 'Uw natuurlijke glimlach met een persoonlijke uitstraling' Mondhygiënistenpraktijk Heiloo 'Gewoon Gaaf' mon„ yQtënist Huidzorg Heiloo 'Meer zelfvertrouwen1 UITKIJKPOST 11 MAART 2015 In 2008 werd Gezondheidscentrum De Strandwal op landgoed Willibrordus off i cieel geopend. Inmiddels is het deel, waar ooit de oude ziekenzalen van GGZ NHN gevestigd waren, uitgegroeid tot een uniek gezamenlijk onderkomen van maatschappelijke organisaties en een grote verscheidenheid aan eerstelijns zorgaanbieders; alle hebben één gemeenschap pelijke deler: gezondheid. Door nauwe onderlinge contacten is een team concept ontstaan met korte lijnen. De kracht van zoveel verschillende zorgaanbieders onder één dak is dat ze elkaar aanvullen en versterken. Dit geldt zeker voor Marlies Geldof van Huidzorg Heiloo, Simone Hackenitz-Hoogendoorn van Mondhygiënistenpraktijk Heiloo en Rutger Weijer van Tandprothetische praktijk Rutger Weijer. Drie specialisten die -soms met een relatief kleine ingreep of een deskundig advies- uiterlijke pro blemen kunnen verhelpen en zo bijdragen aan het herwinnen van iemands zelfvertrouwen. Opmerkin gen die ze regelmatig te horen krijgen: 'Ik durf weer voluit te lachen', of 'Ik wist niet dat dit probleem zo gemakkelijk te verhelpen was, anders had ik er al jaren geleden iets aan laten doen'. Het gezondheidscentrum is vanuit alle richtingen gemakkelijk bereikbaar, rolstoeltoegankelijk en voorzien van ruime, gratis parkeergelegenheid. Mensen lopen vaak te lang door met een gebitsprothese die eigenlijk niet goed meer past of erg versleten is. Hier door ontstaat pijn en ander ongemak. Het is aan te raden om de prothese om de twee jaar te laten controleren; soms is een kleine aanpassing in de pasvorm al genoeg." Dat zegt Rutger Weijer, tand- protheticus en specialist in het aanmeten en vervaardigen van alle uitneembare gebitsprotheses. Dat kan een gewone volledige gebitsprothese zijn, maar ook een prothese op nieuwe of bestaande implantaten tot en met gedeeltelijke pro theses (frame of plaatje). Tevens heeft hij een nauwe samenwerking met andere tandheelkundige specialisten (tandarts, implantoloog of kaakchirurg) in de nabije omgeving. ,,Toen ik zag wat tandprotheticus zijn in hield, had ik mijn roeping gevonden. Iede re dag ben je creatief, werk je probleem gericht en ben je direct met je klanten bezig. Het voeren van een eigen praktijk was dan ook een logisch gevolg van de ambitie altijd iets moois te willen creëren. Ik zeg altijd dat we de prothese samen maken. Ik behandel zelf de klant én ver vaardig tevens de prothese waarbij de klant mij directe input geeft qua wensen. Zo kom je tot een persoonlijk en natuur lijk eindresultaat waarin de wensen van de klant direct terug te zien zijn. Op die ma nier krijgt de klant vaak de eigen lach en gewenste uitstraling weer terug." Inmiddels telt de praktijk -in de bijna twee jaar dat de praktijk bestaat- veel nieu we klanten. Iets waarvoor Rutger enorm dankbaar is. Wat een tandprotheticus precies doet en de prothetische mogelijk heden roepen vaak vragen op bij mensen. Deze vragen beantwoordt hij graag per soonlijk. Advies en controle in de praktijk zijn daarom ook kosteloos! ,,Wilt u uw mondsituatie beoordeeld hebben? Samen gaan we kijken wat er mogelijk is." De praktijk is aangesloten bij branche organisaties ONT en Kwaliteitsregister Tandprothetici en heeft met alle zorgver zekeraars een zorgovereenkomst. Tandprothetische praktijk Rutger Weijer Gezondheidscentrum De Strandwal 22 (ingang zuidkant), Heiloo, tel. 072 - 5331902, e-mail: info@rutgerweijertp.nl. Meer informatie: www.rutgerweijertp.nl. Gezondheidscentrum De Strandwal 32 (ingang oostkant Kanaalweg) in Heiloo, tel. 072-7890077, e-mail: info@mondhygienistheiloo.nl. Zie voor meer informatie: www.mondhygienistheiloo.nl. Een gaaf gebit door een gezonde mond is niet alleen mooi, het is de basis voor een gezond lichaam. Als pionier in het gezondheidscentrum is Mondhygiënis tenpraktijk Heiloo al sinds 1990 op De Strandwal 32 (ingang Kanaalweg) ge vestigd. De volledige praktijk, zes dagen per week geopend en op afspraak ook in de avonduren, is van Simone Hac- kenitz-Hoogendoorn. Zij werkt samen met Nicole Koomen. Beiden zijn geregis treerd mondhygiënist met een schat aan ervaring. Onder het motto 'Ik ben geïnteresseerd in de gezondheid van uw gebit' zet Simone in de Week van de Mondhygiënist (van 15 tot en met 21 maart) haar deuren open voor iedereen die geïnteresseerd is in een gratis en vrijblijvend mondzorgadvies. Om onnodig wachten voor te zijn, raadt zij aan uw komst te melden via e-mail (info@mondhygiënistheiloo.nl). ,,Maar gewoon binnenlopen mag gerust!" Simone werkt samen met alle tandart sen in Heiloo (en omgeving). Maar voor een bezoek aan de mondhygiënist is een doorverwijzing niet nodig. Mondhygiënistenpraktijk Heiloo is aan gesloten bij het Ivoren Kruis en Simone doet mee aan de landelijke campagne Gewoon Gaaf. Ze legt uit: ,,Voor kinderen tot 18 jaar zit mondzorg in het basispak ket van de zorgverzekering en valt dus buiten het eigen risico. Gewoon Gaaf biedt kinderen van 0 tot 18 jaar een plan van aanpak om het gebit te onderhou- den, zodat jongeren op hun 18e met een gaaf gebit het basispakket verlaten." Ze geeft ook voorlichting op scholen onder de noemer: Hou je mond gezond. Een andere service van Mondhygiënis tenpraktijk Heiloo is Mondzorg Plus. Hierin kunnen kwetsbare ouderen mond- zorg aan huis ontvangen. ,,Steeds meer ouderen hebben nog hun eigen tanden en kiezen. Maar door ouderdom treedt ook vaak achteruitgang van de gezond heid van het gebit in." Mondhygiënistenpraktijk Heiloo is deel nemer aan de gemeentelijke campagne Appeltje Eitje. Simone besluit: ,,Als u geïn teresseerd bent in wat de mondhygiënist voor u kan betekenen, kom dan langs in de Week van de Mondhygiënist!" Een blakend gezonde huid is niet voor iedereen weggelegd. Wie al een tijdje rondloopt met huidproblemen kan hier nu eindelijk dichtbij huis iets aan laten doen. Huidzorg Heiloo, de praktijk voor huidthe rapie en laserontharing van huidthera peute Marlies Geldof, opende drie jaar geleden haar deuren in gezondheidscen trum De Strandwal. Het bleek een schot in de roos, want Marlies merkte dat er in Heiloo en omgeving veel mensen met een groot of klein huidprobleem op zoek waren naar een huidtherapeutische be handeling, die zowel op medische als op cosmetische basis berust. De praktijk is laagdrempelig toegankelijk voor iedereen met vragen over -veelal- li- chaamsontsierende huidproblemen zoals acne, overbeharing, couperose, steel- wratjes, littekens, pigmentvlekken en zovoort. ,,Het is prachtig om te zien hoe mensen na een geslaagde behandeling hun zelfvertrouwen weer terugkrijgen." Marlies is altijd bereid tot een gratis en vrijblijvend eerste consultgesprek, waarin ze uitlegt wat de behandelmogelijkheden zijn en of de behandeling vergoed wordt door de zorgverzekeraar. Bij verdachte huidaandoeningen adviseert ze naar de huisarts of dermatoloog te gaan. Huidzorg Heiloo is aangesloten bij de Nederlandse Vereniging van Huidthera peuten en geregistreerd bij het kwaliteits- register paramedici (BIG registratie); een kwaliteitswaarborg dat hoogwaardige professionele zorg garandeert. Om nieu we technieken en haar vakkennis Op zaterdag 28 maart heeft Huidzorg Heiloo de vaatlaser weer in huis. Heeft u last van storende adertjes in het gezicht? Kom dan nog snel even langs voor een consultgesprek. Dan kijkt Mar lies of de adertjes geschikt zijn om te behandelen met de laser. up to date te houden, volgt Marlies aller lei bijscholingsopleidingen. Binnenkort start ze een opleiding voor permanente make-up bij het beste opleidingsinstituut van Nederland op dit gebied. Vanaf eind 2015 biedt Huidzorg Heiloo ook een per manente make-up behandeling aan; om cosmetische redenen maar ook als per manente camouflage van bijvoorbeeld beschadigde wenkbrauwen. Veel behan delingen worden vergoed vanuit het aan vullende pakket van de zorgverzekering en gaan dus niet van uw eigen risico af! Gezondheidscentrum De Strandwal 28 (ingang oostkant Kanaalweg) in Heiloo. Zie voor meer informatie: www.huidzorgheiloo.nl, tel. 072-5334759, e-mail: info@huidzorgheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 6