Opening KinderKunstMuseum Leerlingen basisschool doen restaurantervaring op Nu ook tapas bij Kang Wah f*sofl w 9 INGEZONDEN MEDEDELING Nieuwe speeltuin Jan Boltenhof Af -O' IL INGEZONDEN BRIEVEN Woonhofje Bosboom Toussaintweg Afslag A9? Ja, met spoed! Afslag A9? Nee Bedankt! KORTOM Olieverfgroep Tintoretto exposeert in de Artfarm De Vijfhoek open op 21 maart Op de koffie bij D66 Billenknijper actief UITKIJKPOST 11 MAART 2015 HEILOO - Op donderdag 19 maart is het weer zover. Het KinderKunst Museum van obs De Zuidwester wordt dan geopend. De leerlingen hebben dit jaar weer hard hun best gedaan om er een fantastisch museum van te maken. Het KinderKunstMuseum wordt die donderdag geopend middels een spetterend optreden. Het museum is dan geopend van 17.00 tot 19.30 uur. Op vrijdag 21 maart, maandag 23 maart en dinsdag 24 maart is het museum geopend van 09.00 tot 15.00 uur, waarbij alle belangstellenden ongedwon gen een kijkje mogen nemen in het KinderKunstMuseum in De Zuidwester. Het thema van het KinderKunstMuseum is dit jaar Afrika. Anderhalve week zijn de leerlingen bezig geweest met het thema Afrika en hebben zij veel van dit continent geleerd. Niet alleen op het gebied van kunst, maar ook hoe de mensen in Afrika wonen, welke dieren er in Afrika leven, hoe de kinderen in Afrika naar school gaan, welke rituelen er allemaal in Afrika zijn en nog veel meer. Deze kennis heeft er voor gezorgd dat de school veranderd is in een prachtig Afrikaans dorp. U zult er versteld van staan wat er allemaal te zien is in dit dorp en wat de leerlingen allemaal hebben verzonnen en gemaakt. Iedereen is welkom om het museum aan Boekenstein 43 in Heiloo te bezoe ken. HEILOO - De leerlingen uit groep 7B van obs De Zuidwester zwaaiden voor één dag de scepter in brasserie In 't Groen. Zij konden op woensdag 4 maart ervaren hoe leuk en veelzijdig het is om in een restaurant te wer ken. Chef-kok Hubert Tervoort en zijn team boden de leerlingen een kijkje in de dagelijkse gang van zaken in een restaurant. De kinderen waren al vroeg vanaf school vertrokken. In de ochtend maakten de leerlingen kennis met verschillende restaurantwerkzaamheden zoals tafeldekken, kassawerk zaamheden, gasten ontvangen en jassen aannemen, bestelling opnemen, barwerk et cetera. En ze leerden dat een goede samenwerking in de keuken en in de bediening belangrijk is. Vanaf 12.00 uur werd al het geleerde in de praktijk gebracht, iedere leerling had namelijk twee gasten (ouders/groot ouders) uitgenodigd voor de lunch. Ook burgemeester Hans Romeyn was van de partij. Jonge obers serveerden mooi opgemaakte borden aan tafel, met gerechten die de even jonge keukenbrigade zelf had bereid. Toen alle tevreden gasten weer vertrokken waren, hielpen de kinderen natuurlijk ook mee met opruimen en afwassen. Weer eens wat anders dan een gewone dag in de schoolbanken! -TssK - <5v stessas HEILOO - Amper is de nieuwe speeltuin nog af op de Jan Boltenhof of Bas en Sophia zijn er al te vinden. Wat een geluk vorige week: voorjaarsvakantie en een prachtig mooie nieuwe speeltuin. Bas en Sophia zijn heel erg blij en bedanken de men sen die dit hebben gemaakt. Aangeleverde foto HEILOO - Naast gerechten uit de vertrouwde menukaart serveert het Chinees Cantonese specialiteitenrestaurant Kang Wah in Het Hoekstuk vanaf maandag 16 maart nu ook heerlijke tapasgerechten. Voor mensen die altijd al moeite hebben gehad om een keuze te maken uit zoveel lek kers, een kans om van meerdere, bijzondere gerechtjes te genieten. Er zijn een aantal spelregels aan verbonden, maar die maken het eigenlijk alleen maar gezelliger. Het onbeperkt eten van kleine Chinese tapas gerechten kan alleen per tafel besteld worden; een leuke manier om een verjaardag te vieren met familie en/of vrienden. Per ronde geldt een maximum van vijf gerechten per persoon. De volgende ronde kan worden doorgegeven indien de vorige ronde verorberd is. De laatste ronde kan tot 21.30 uur besteld wor den. Daarna is alle gelegenheid om nog heerlijk even na te zitten. Ter ken nismaking geven Lili Hu en Yong Qing Hu van restaurant Kang Wah van 16 tot en met 22 maart 10% korting op het tapasmenu. Kortom: een avondvul lend en zeer betaalbaar avondje uit! Restaurant Kang Wah, Het Hoekstuk 11 in Heiloo, www.kang-wah.nl, tel. 072-5335047. Het nieuwe woonzorgcentrum De Loet (van Viva-Zorggroep) is inmiddels opgeleverd. De metamorfose van het (voorheen) rustieke en groene Bosboom Toussaintweg-hofje is daarmee definitief. Helaas. Mijns inziens is het kolossale De Loet een van de grootste bouwblunders van de laatste jaren in Heiloo. Past gewoon niet in Plan Oost. De enor me zijvleugels met ertussenin de (feitelijke) hoofdingang voor bewoners, bezoekers, personeel en leveranciers (veelal rijdend met enorme vrachtauto's) zijn veel te lang. Door de toegenomen druk te moeten de vrachtwagenchauf feurs soms midden op de smalle Bosboom Toussaintweg parkeren en lossen. Het rustieke woonhofje heeft haar charme verloren. Voor de bedenkers van de snode bouw plannen was dit kennelijk geen struikelblok. Integendeel. In het in 2009 opgemaakte 'Planschade risi- coanalyse'-rapport werd voorzien dat de Bosboom Toussaintweg- woningen tezamen met zo'n kwart miljoen euro in waarde zou dalen. Niet zo vreemd ook, gezien de nachtmerrie waar we inmiddels dagelijks op uitkijken. Niettemin was het voor de Viva-Zorggroep destijds geen reden om de nieuw- bouwplannen te wijzigen. Men vond het dus geen probleem om al haar buren met het uitzicht op een dergelijk pompeus bolwerk te verrassen. Altijd gedacht dat een gemeente dan wel voor haar burgers zou opkomen en derge lijke absurde bouwplannen nooit zou fiatteren. Blijkbaar een naïeve gedachte. Reageren? Dat kan via de enquête 'Wat vindt u?' op www.uitkijkpost.nl. Een bewoner van de Bosboom Toussaintweg De plannen voor een afslag van de A9 naar Heiloo zijn al bijna 45 jaar oud, en het is eigenlijk een schan de dat er nog steeds wordt gedis cussieerd maar dat er nog geen schep de grond in gaat om de weg daadwerkelijk te realiseren. Heiloo is, na het maken van de eerste plannen meer dan dubbel zo groot geworden, en ook nu wordt er, hoewel op lager tempo, nog steeds bijgebouwd in onze gemeente. Het aantal auto's in Heiloo is, door toenemende welvaart en het bijbouwen van hele wijken enorm gegroeid. Het nadeel van het bezit van een auto is, dat er ook mee wordt gereden, en dat veel foren sen de auto gebruiken voor hun dagelijkse gang naar het werk. Het wegenplan van de Gemeente Heiloo is helaas zeer onvoldoende aangepast aan het toenemende verkeer. Vandaar dat in spitsuren en op zomerse drukke stranddagen grote verkeersstromen zich persen door Stationsstraat en Kerkelaan, straten die totaal ongeschikt zijn voor dit verkeersaanbod (redactie: De volledige brief staat op www.uitkijkpost.nl te lezen, hier kunt u ook direct reageren.) Ad van Kamp, Heiloo HEILOO - Door AM Groot, uit Heiloo, is vorige week in de groen omkaderde advertentie feilloos verwoord wat de risico's van de afslag A9 bij Heiloo zijn. Wij zijn blij dat meer mensen bereid zijn hun bedenkingen tegen de afslag zo duidelijk publiekelijk te verwoorden. In november 2014 is mede dankzij de inzet van een tiental maatschappelijke organi saties, waarvan vele uit Heiloo, en de steun van een meerderheid in Provinciale Staten de status van dit project teruggezet van realisatie- naar planfase. Na de verkiezingen zal in de Provinciale Staten weer over het plan voor de afslag gesproken worden. Wij roepen iedereen, die ook kritisch staat tegenover deze afslag, op zich bij ons aan te sluiten. Met z'n allen kunnen we bereiken dat de afslag van planfase terug gaat naar af. Zeker zolang er geen duidelijk heid is over alle financiële risico's en alle gevolgen voor natuur en milieu en er geen brede raadple ging onder de burgers heeft plaats gevonden of men deze afslag nog wil. Als u het met ons eens bent of ons wilt steunen, stuur uw reactie naar heillozeweg@gmail.com. Voor meer info ga naar: www.heillozeweg.jouwweb.nl HEILOO - Op 14 en 15 maart exposeren twaalf leden van de olieverfgroep van schilderver eniging Tintoretto (Heiloo) in de Artfarm in Heerhugowaard. De expositie bestaat uit schil derijen van olieverf met diverse thema's als bomen, landschap, natuur, stad en dorp, mens en dier en verschillende andere onderwerpen. De deelnemende leden zijn: Fred Bakkum, Rie van der Bijl, Nico Dekker, Hilly Goedhart, Marianne Jonkers, Hannie Köhne, Rob Rood, Lot Schreurs, Trudy Smeink, Anne Thung-Ericsson, Karin de Vré en Cyril Wullems. De expositie is op beide dagen geopend van 11.00 uur tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Meer informa tie: www.tintoretto-heiloo.nl. HEILOO - Altijd al eens een kijkje willen nemen bij een Orthopedagogisch Dagcentrum? Op zaterdag 21 maart bent u van harte welkom van 10.00 uur tot 15.00 uur bij ODC De Vijfhoek aan het Vierkant 22 in Heiloo. Deze open dag is voor iedereen die wil ervaren welke activitei ten kinderen met een beperking krijgen aangeboden. U kunt zelf deelnemen aan activiteiten als snoezelen, ruik- en proefactivi- teiten, bimbal, muziek en Multi Sensory Story-Telling! U kunt ook rustig rondkijken in het dagcentrum en de verschillende groepen bezoeken. De begelei ding is aanwezig om u alles uit te leggen. Meer informatie over De Waerden vindt u op: www. dewaerden.nl HEILOO - Op 14 maart staat D66 voor u klaar op de Verkiezingsmarkt in 't Loo. Dit zal plaatsvinden van 10.00 tot 12.30 uur. Ilse Zaal, nummer 2 op de provinciale D66-lijst is aanwezig voor al uw vra gen over de provincie (www. d66noordholland.nl). Van 13.00 tot 15.00 uur komt Ruud Maarschall, lijsttrekker van Water Natuurlijk, een onafhan kelijke lijst waar ook D66-ers op staan, voor al uw vragen over het Waterschap. Ook brengt hij een bak met waterleven mee, waarover kinderen bij de kraam kunnen tekenen. www.waterna- tuurlijk.nl. HEILOO - De beruchte 'billen- knijper van Heiloo' is in Heiloo en buiten de dorpsgrenzen en op Facebook onderwerp van gesprek. Een jonge vrouw zegt tijdens een fietstochtje van Alkmaar naar Heiloo in haar achterwerk te zijn geknepen door een onbekende man. Ook in februari gaven verschillende meisjes via Facebook al aan dat zij waren lastiggevallen door een man op een zwarte scooter. Of het om dezelfde dader gaat, is nog niet helemaal duidelijk. De man die nu heeft toegesla gen is volgens het slachtoffer jong, heeft een breed gezicht en donkere ogen. Meerdere slacht offers hebben reeds aangifte gedaan; de politie adviseert vrouwen die lastig gevallen worden, indien mogelijk, zo snel 112 te bellen en in ieder geval aangifte te doen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 9