Exclusief concert Wibi Soerjadi in Fletcher Heiloo Lentekriebels? Falkland neemt kinderen mee op wolkenreis Leerlingenorkest Eensgezindheid derde op muziekfestival Klankmysterie Grote Piramide in kleine Kapel, Heiloo Rectificatie 11 INGEZONDEN MEDEDELING Afslag A9? Nee, bedankt! INGEZONDEN BRIEVEN KORTOM Cantate-uur in Witte Kerk Keezen in het Oosthonk Geslaagde Amnesty- collecte in gemeente Heiloo Versier een Paasei voor winkelhof 't Loo Paasarrangement Groei Bloei UITKIJKPOST 18 MAART 2015 HEILOO - Op zondag 29 maart geeft Wibi Soerjadi een exclusief en intiem concert in Fletcher Hotel-Restaurant Heiloo. Het intieme concert is inclusief meet en greet en signeersessie. Met optredens over de hele wereld en alle hoogst behaalde prijzen staat concertpianist Wibi Soerjadi aan de absolute wereldtop. Fletcher Hotel-Restaurant Heiloo biedt nu de unieke kans om hem van heel dichtbij te zien spelen. Speciaal voor dit concert heeft Wibi een repertoire samengesteld dat hij exclusief deze middag ten gehore zal brengen. Na afloop van het concert is het mogelijk om de grootmeester van de klassieke pianomuziek persoonlijk te ontmoeten. Het exclusieve con cert bij Hotel-Restaurant Heiloo in Heiloo begint om 16.30 uur en de gasten zijn welkom vanaf 15.45 uur. Er zijn drie soorten tickets verkrijgbaar. Het is mogelijk om alleen het concert bij te wonen, het concert te combineren met een diner of een geheel verzorgd arrangement te boeken inclusief diner, overnachting en ontbijt. De kaartverkoop van de concerten is inmiddels gestart. Kijk voor meer informatie of om te reserveren op www.fletcher.nl/ wibi of bel tel. 0347 - 750 430. Er is maar een beperkt aantal concerttickets beschikbaar. HEILOO - Wilt u ook graag fitter, energieker en kilo's lichter de zomer in? Binnenkort, bij zwembad Loos speciaal 'Obese' programma. Na twaalf weken tien tot vijftien kilo lichter en vele centimeters in omvang minder. Wegens groot succes, start Zwembad Loos binnenkort voor de vierde keer een 12-weeks leefstijlprogramma tegen de overtollige kilo's. De deelnemers worden wekelijks intensief begeleid, gericht op bewegen en gezonde voe ding, zowel individueel als in groepsverband. Doel is het kwijtraken van zoveel mogelijk overtollig lichaamsgewicht en centimeters in omvang, het aanleren van een gezonde leefstijl en het verbeteren van de algehele con ditie. Voor deze groep is er bij zwembad Loos een uitdagend bewegings programma ontwikkeld welke resultaatgericht is en veel plezier zal geven. De deelnemers gaan onder andere aquajoggen, trimzwemmen drie a vier keer per week matig tot intensief te sporten en kennis op te doen over een gezond voedingspatroon kan een nieuwe leefstijl aangenomen worden. Doordat het zwembad kleinschalig is, is er veel persoonlijke aandacht. Daarbij is de sfeer gemoedelijk wat een vertrouwd en 'veilig' gevoel geeft. Dit programma is een samenwerking van zwembad Loos met een ervaren voedingsdeskundige en vitaliteitscoach. Het programma zal van start gaan op woensdagavond 1 april. De kosten verschillen per persoon en zijn afhan kelijk van de vergoeding van de zorgverzekering. Voor meer informatie en/ of aanmelden voor het programma, tel. 072-5335991 of mob. 06-52392039. HEILOO - Op zaterdag 28 maart geeft Willem Witteveen een lezing over de grote piramide van Gizeh. Voor Witteveen staat vast dat de Grote Piramide geen grafcom plex van farao Khufu is, maar een naslagwerk of bibliotheek bedoeld voor de huidige generaties met daarin verborgen de Gulden Frequentie van Gizeh, verantwoor delijk voor het ontstaan en bestaan van het leven op Aarde. Deze lezing is het verhaal over het boek van Witteveen 'De Grote Piramide van Gizeh als monument van de schepping'. Aansluitend zal Jeanine Landheer een klank concert geven. Voor informa tie: info@natasjakuipers.nl of tel. 06-41025510 Heiloo - Op zondag 15 maart ging het leerlingenorkest van Eensgezindheid onder leiding van dirigent Alwin van Halm naar Krommenie waar zij meededen aan het Leerlingenorkesten festival dat door Fanfare Onderling Genoegen werd georganiseerd. Zij deden mee in de klasse voor gevorderden orkesten met als 'tegenspelers' de leerlingenorkesten van Concordia Oostzaan, Onderling Genoegen Krommenie, Emergo Castricum, Soli Deo Gloria Alkmaar en Soli Deo Gloria Zaandam. Eensgezindheid behaalde 83,5 pun ten, Soli Zaandam 82.5 punten, Onderling Genoegen 84.5 punten, Concordia Oostzaan 81.5 punten. Soli Alkmaar 84 punten en Emergo Castricum 83,3 punten dus wat Eensgezindheid Heiloo betreft goed voor een derde prijs. Vanwege de zware concurrentie werd dit door de leerlingen als zeer bijzonder ver rassend ervaren. HEILOO - Vorige week kondigde mondhygiënist Joyce Landman aan dat haar praktijk (Lustrum Mondhygiënistpraktijk Joyce Landman) iets te vieren heeft. Ze is dertig jaar mondhygiënist HEILOO - In de weinig origi nele advertentie van de VVD in de Uitkijkpost (4 maart) staan flagrante onwaarheden. Eén: geen onverantwoord financieel onder onsje. Feit: Kaptein is in 2013 met de afslag A9 naar Heiloo gelokt. Toen Kaptein februari 2014 onge duldig werd en duidelijkheid eiste over de afslag is snel, vlak voor de gemeenteraadsverkiezingen, de Overeenkomst Nieuwe Strandwal getekend. Zo is de burger buiten spel gezet. Voor een verkoopwinst van slechts €86.000. Waarvoor Heiloo eerst €572.000 in de grond moet stoppen! Twee: voldoende onafhankelijk onderzoek. Feit: er is geen onderzoek gedaan naar de effecten van de afslag A9 op het en haar praktijk bestaat vijf jaar. Ze trakteert in de vorm van gratis mondzorgadvies op 21 maart, van 10.00 tot 14.00 uur. Aanmelden kan via info@mondhygienist-landman.nl (Vorige week stond hier een ver keerd e-mailadres genoteerd.) leefmilieu, noch naar de effecten voor de flora en fauna in het plan gebied, noch is onderzoek gedaan naar de betreffende verkeersstro men door Heiloo en buurgemeen ten. Drie: de burger stemt vóór de afslag. Feit: in de Dichtbij-peiling stemt 52% tegen. In de VVD Heiloo peiling stemt zelfs 63% 'stellig tegen de afslag!' Vier: kosten afslag A9 €8,5 miljoen. Feit: plus €3 miljoen voor spoortunnel en aanpassing infrastructuur (Kanaalweg), totaal €11,5 miljoen. Vijf: werkgelegen heid. Feit: in de nieuwe Kaptein vestiging wordt efficiënter geprodu ceerd en kan men toe met minder werknemers dan nu; banenverlies voor de regio! Tot slot: referendum onzinnig. Wel nee! Gewoon onge wenst door de VVD. Uit angst! Willem Gomes, NCPN Heiloo HEILOO - Voor uitverkochte zalen speelde Falkland Theater afgelopen weekend het kinder- toneelstuk 'De avonturen van Wolkje Wolk', geschreven door Cees Lammers. Hij bedacht het verhaal van een groepje wolkjes - waaronder deug niet Wolkje Wolk - dat de kinderen mee op reis neemt door Europa. Er is namelijk net een nieuw wolkje geboren en die moet wat van de wereld zien. Onderweg blazen ze even de toren van Pisa recht, moet iedereen (ook het publiek!) zijn luchtpaspoort laten stempelen bij de hilarische douane en wordt een aanstaand Spaans huwelijk gered. Het toneelstuk is met liefde gemaakt, de acteurs spelen hun rol met lol en humor, de kostume ring is letterlijk fabelachtig en de decoraankleding spaarzaam maar heel functioneel. Passend en lief- lijk zijn de kleine balletuitvoeringen die door het stuk heen zijn gewe ven, en de liedjes zong iedereen al heel snel mee - geholpen door de tekst, die steevast op de achter wand werd geprojecteerd. Wat dat betreft was het een multimediaal propject, want er werd zelfs live muziek gemaakt. Wel jammer dat de Wolkenheks, die halverwege nog even roet in het eten gooit, niet zelf ten tonele verschijnt: zo'n enge- rik op 't podium doet 't altijd goed. Het was, voor kinderen én ouders, wel werken geblazen. Letterlijk: er werd op commando heel wat wind gemaakt door het publiek om het verhaal verder te helpen. Maar die interactie was bij de kinderen meer dan welkom. Dus toen koning Cumulus de zaal tot slot vroeg of ze de volgende keer weer meegaan, was het antwoord niet alleen een luidkeels 'Ja', maar hier en daar zelfs: 'Ja, zeker!' HEILOO - Op 22 maart is er om 16.00 uur in de Witte Kerk weer een cantate-uur. Hierin zal Bach's cantate BWV 182 'Himmelskonig, sei willkom- men' worden uitgevoerd. Dit is een vroege cantate in Bach's oeuvre. De cantate zal worden uitgevoerd door het Collegium Vocale Camerata en solisten, onder leiding van Gerard Leegwater. Liturg in deze dienst is J. Tulp. Voor en na het cantate-uur is er koffie of thee. De toegang is vrij, maar een bij drage aan de uitgang wordt zeer gewaardeerd. HEILOO - Wijkvereniging plan Oost organiseert 20 maart weer een keezavond. Iedereen kan meedoen, ervaren en/of een beginnende keezers. Het spel wordt gespeeld met een kop- pelmaat. Heeft u die niet, dan wordt daar voor gezorgd. Voor de beste drie koppels van deze avond is er nog een prijs te win nen. Wilt u meedoen, dan kunt u zich opgeven via email: keezen- oosthonk@hotmail.com of tel. 06-13420642 of 06-55347071. Deelname voor leden €2,50 per persoon en €3,50 voor niet- leden. Aanvangst: 20.00 uur. HEILOO - De collecte van Amnesty International, die van 1 tot en met 7 maart 2015 werd gehouden, heeft in de gemeente Heiloo, 3.957,23 euro opge bracht. 43 vrijwilligers hebben gecollecteerd. De organisatie dankt alle vrijwilligers voor hun geweldige inzet. HEILOO - Vanaf 20 maart kun nen de kinderen van Heiloo bij de servicebalies van de Hema en Albert Heijn een piep schuimen ei ophalen om deze thuis te versieren. Dit mag met allerlei materialen: verf, stof, kralen, bedenk het maar! Op het label kan naam, telefoon nummer en leeftijd worden genoteerd. Vanaf 25 maart ligt op het Middenplein een grote paastak en hierin mogen de kinderen hun werkstuk hangen. Uiteraard wordt het allermooi ste ei beloond met een prijs. Er zijn 150 eieren beschikbaar, dus wees er snel bij! HEILOO - De vereniging Groei Bloei, afdeling Midden- Kennemerland, houdt op 24 maart (13.45 uur en 19.45 uur) in de Ter Coulsterkerk een workshop 'Paasarrangement'. De organisatie nodigt u hier bij uit om een paasbloemstuk te maken. Er wordt gebruik gemaakt van verschillende bloemvormen en kleuren. Ook worden er verschillende tech nieken en paasaccessoires in verwerkt. Heeft u ook zin in zo'n zelfgemaakt bloemstuk op tafel? Geef u dan op via benz- docter@hotmail.com of bel, tel. 06-50123521. Het leerlingenorkest van Eensgezindheid deed mee aan een festi val in Krommenie. Aangeleverde foto De spelers van Wolkje Wolk van Falkland Theater. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2015 | | pagina 11